€S li Opslag voor Cacao met 'Het geheim van het boek van de wereld' 200202 Zondag 6 oktober 2002 Theater Potdoosie met 'Pestkopperij' 200203 Zondag 20 oktober 2002 Theater Koekla met 'Russisch Sprookje' Poppentheater Jacobus Wieman met 'Papieren dieren' De la Mar Poppentheater met 'Het verfmannelje' Bastaard Produkties met Tante en het Wonderkind' 200302 Zondag 19 januari 2003 Poppentheater Max Verstappen met 'Het Vrrreselijk Verschrrrikkelijke Avontuur van Cor Kraai' 200207 Zondag 15 december 2002 Theater Priekeprak met 'Daantje in de dierentuin' Het Woeste Woud met 'Hans+Grietje' Een eigentijdse interpretatie van het sprookje Hans en Grietje Theater Potdoosie met 'Chinezen' Poppentheater Jacobus Wieman met 'Draai het wieltje nog eens om' Majel Lustenhouwer met 'De Liedjesprins' Jeugdtheaterwerkplaats Alkmaar 'Jut en Jul' 200201 Zondag 29 september 2002 openingsvoorstelling Huisgezelschap van Jeugdtheater de Teerstoof Bep en Hendrikje zijn gepensioneerde bibliothecaressen. Op een dag brengen ze een bezoek aan de bibliotheek waar zij jarenlang hebben gewerkt. Boven op de zolder vinden zij een reuzenboek. Na de eerste schrik gaan ze op onderzoek uit en tot hun grote verbazing verdwijnen ze in het boek en komen bij iedere bladzijde in een spannend verhaal terecht. Als ze aan de andere kant uit het boek rollen, zijn ze veranderd in de personages uit het magische boek. En de kinderen... die veranderen mee in de 'Heksen' van Roald Dahl en in 'Ellie en Nellie in gevaari van Rindert Kromhout. Een voorstelling die u niet mag missen; een humoristisch avontuur voor jong en oud! Aanvang 14.30 uur Leeftijd 6+ Discipline toneel/meespeeltheater Prijs kinderen 4,00 volwassenen 5,00 Juffrouw Dotje en Juffrouw Lotje wonen al heel lang naast elkaar. Wanneer de beide dames op een dag gezellig een spelletje domino spelen, worden zij opgeschrikt door een hoop lawaai. "Ze zijn aan het ver huizen...! Krijgen we nieuwe buren?" Precies tussen de twee huisjes van Juffrouw Dotje en Juffrouw Lotje zet een Mannetje zijn huisje neer. Dat het Mannetje juist daar komt wonen, wordt niet zomaar geaccepteerd door de twee goede vriendinnen. Ze proberen er alles aan te doen om het mannetje te laten vertrekken. Wanneer 'de nieuwe buuri het zat is en besluit weg te gaan, komen Juffrouw Dotje en Juffrouw Lotje er precies op tijd achter, dat veel pla gen niet leuk is en dat je het met zijn drietjes heel gezellig kunt hebben. Aanvang 14.30 uur Leeftijd 4+ Discipline toneel Prijs kinderen 4,00 volwassenen 5,00 Het Russische sprookje dat in Nederland bekend is onder de naam Goudlokje, is door Christina Boukova bewerkt tot een voorstelling vol met (marionet)poppen, muziek, humor en spanning. Haar verrassende decor bestaat uit een pop-up boek waar Goudlokje bijna in verdwijnt. Goudlokje gaat op een dag wandelen in het bos. Na een heel eind lopen, wordt zij toch wel een beetje moe. Maar niet getreurd, want op een zeker moment ziet zij een mooi huisje staan. "Misschien kan ik daar eventjes uitrusten", denkt Goudlokje en gaat naar binnen. Daar ziet zij dat de tafel is gedekt voor drie personen en Goudlokje hoort opeens haar eigen buikje knorren. "Ach, één hapje zal toch wel mogen", zegt zij hardop en gaat aan tafel zitten. Maar ze kan niet ophouden en eet alles op wat er op tafel staat. En na het eten is ze zo moe dat ze boven in één van de bedjes kruipt. Maar dan komen de beren thuis... Aanvang 14.30 uur Leeftijd 4+ Discipline poppentheater Prijs kinderen 4,00 volwassenen 5,00 200204 Zondag 3 november 2002 Michael is een klein papieren muisje dat we uit een affiche tot leven zien komen. Al snel blijkt hij het buitenbeentje in de familie. Hij weigert zoals de anderen angstig door het leven te gaan. Hij is toch niet voor niets genoemd naar een drakendoder uit een boek? Dus wil hij monsters zien: echte monsters! Hij gaat op reis door de lucht, onder de aarde, in het water, op zoek naar het gevaar. Maar als hij een monsterdraak wil zien, dan moet hij in de wereld van de boeken zien te komen. En of dat lukt... Aanvang 14.30 uur Leeftijd 4+ 200205 Zondag 1? november 2002 Connie heeft een verjaardagscadeau aan haar zusje beloofd: een voorstel ling. Gelukkig krijgt ze hulp van Pompom, het verfmannetje. Hij tekent en schildert er vrolijk op los. Hij is gek op papier en op verf en ontdekt wat hij allemaal voor moois kan maken. Bomen, bloemen, dieren en kleuren! En dan maakt hij iets heel moois... zo mooi, dat hij er wel naar toe wil. Maar plotseling is de verf op. Wat nu? De hartveroverende Pompom beleeft een verrukkelijk avontuur, waarin de kinderen hem enthousiast zullen volgen. Het verfmannetje gaat over vriendschap, groter worden, doorzetten en afscheid nemen. Maar vooral over alles watje kunt doen, zolang je maar gebruik maakt van je fantasie. Extra Extra Vandaag gaan wij na de voorstelling met verf aan de slag net zoals het Verfmannetje uit de voorstelling. De drie mooiste kunstwerken worden ingelijst en geëxposeerd in de foyer van Jeugdtheater de Teerstoof. Aanvang 14.30 uur Leeftijd 4+ Discipline poppentheater Prijs kinderen 4,00 volwassenen 5,00 Aanvang 14.30 uur Leeftijd 4+ Discipline toneel Prijs kinderen 4,00 volwassenen 5,00 200206 Zondag 1 december 2002 (met een snufje Sinterklaas) Tante Wies vindt haar nichtje een Wonderkind. Heel het land reist ze door om audities te doen met dit bijzondere kind. Audities voor soaps, reclame spots, musicals en nog veel meer. Een kind om trots op te zijn. Tenminste... zolang ze maar doet wat haar tante haar opdraagt. Aandacht voor haar Wonderkind, dat is wat zij wil. Of wil Tante misschien zelf in de schijnwerpers staan? Tante en het Wonderkind' is een muziektheatervoorstelling die over macht gaat. Wat gebeurt er als mensen groot en klein niet willen luisteren naar elkaar? En is de ene mens wel specialer dan de andere? Wonderkinderen bestaan niet. Maar alle kinderen, van acht tot tachtig zijn en blijven wonderkinderen! Extra Extra Vandaag mogen alle kinderen hun schoen rond de schoorsteen in de foyer van het jeugdtheater zetten voordat de voorstelling begint. En als de voorstelling is afgelopen... Cor Kraai woont in een gezellig huisje in een holle boom midden in het bos. Vandaag begint de lente en het bos barst van nieuw leven en ge zelligheid. Cor is wel het allervrolijkst, omdat hij in de lente jarig is! Zijn oom Henk, een avontuurlijke trekvogel, verrast Cor met een cadeau tje uit een warm ver land. Het is een fles van kristal, dat prachtig fonkelt. Cor is verrukt en wil het fonkelende flesje dolgraag openmaken. De waar schuwing op het flesje: 'ALLEEN om naar te kijken, nooit openmaken!', maakt hem nog nieuwsgieriger. Hij besluit het flesje even, heel eventjes maar open te draaien... Opeens flitst er een witte gedaante voorbij. Het is 'De Winteri uit het tropische verre land. Hij gaat zich flink uitleven en teistert het bos met sneeuw, wind en vrieskou. Cor Kraai wil de lente weer terug! En met behulp van zijn bosvrienden gaat dat misschien wel lukken.... Aanvang 14.30 uur Aanvang 14.30 uur Leeftijd 4+ Leeftijd 5+ Discipline muziektheater Discipline poppentheater Prijs kinderen 4,00 volwassenen 5,00 Prijs kinderen 4,00 volwassenen 5,00 Daantje is jarig en mag voor de eerste keer mee naar de dierentuin. Dat betekent avontuur en een boel plezier. Wat doen die apen gek en wat is een olifant toch groot. Een stokstaartje, daar had Daantje nog nooit van gehoord! En heb je wel eens een giraf zien drinken? Of een haai vlak langs je neus zien schieten? Nou, Daantje maakt het allemaal mee! Dit gezelschap laat de kinderen het verhaal van Daantje beleven door middel van toneel, dans en live-muziek. De kinderen worden uitgenodigd niet alleen te kijken en te luisteren, maar ook mee te spelen, te zingen en te dansen. Aanvang 14.30 uur Discipline poppentheater Prijs kinderen 4,00 volwassenen 5,00 Leeftijd 4+ Discipline meespeeltheater Prijs 200303 Zondag 2 februari 2003 Ik neem je me naar mijn huis, een huis van koek. Met ramen van slagroom, en een schoorsteen van speculaas. Een deur van chocolade en buiten staat een ton vol limonade. Het dak is van rozijnenbrood en de vensterbank van kauwgom. Het gras is van schuimpjes met groene stroop. De bloemen zijn van tum-tummetjes en alle bomen hebben een suikerlaagje. Stel je voor datje in zo'n huis zou wonen! De voorstelling geeft een nieuwe kijk op het fenomeen sprookje. Het klassieke verhaal blijft centraal. Met een frisse dosis humor en de scherpe dialogen is deze voorstelling een leuke ervaring. Aanvang 14.30 uur Leeftijd 4+ 200301 Zondag 5 januari 2003 Juffrouw Dotje en Juffrouw Lotje doen vaak leuke dingen samen: ze lezen gezellig een boek, ze maken een mooie tekening, of ze gaan wandelen in het park. Maar vandaag is het mis, want de dames kunnen niets leuks verzinnen. Ze vervelen zich... Dat kunnen ze dan maar beter samen doen. Wanneer juffrouw Dotje bij haar gegoede vriendin aanklopt, is ze de verveling snel vergeten: "Juffrouw Lotje, u lijkt wel een Chinees! Dan gaan we Chinezen" vindt Juffrouw Lotje. En dat doen ze... niet alleen met sojasaus, maar met Chinese hoedjes, Chinese thee, en een Chinees boertje, uh! 200304 Zondag 16 februari 2003 Peutervoorstelling Koos, de speler, komt op met zijn mooie jas aan. Hij heeft een karretje met een huisje erop. Er zit een wieltje op het karretje. Als hij daaraan draait, gebeurt er niets want de stekker is nog los. Bovendien moet Koos ook zijn jas nog uittrekken en netjes ophangen. Wanneer dat eenmaal is gebeurd, draait hij het wieltje nog eens om en jawel... dan klinkt er de muziek van 'Draai het wieltje nog eens om'. Alle kinderliedjes die op de affiche staan komen echt tot leven. De muziek komt uit speeldoosjes. Feest voor alle peuters! De ervaren poppenspeler Koos weet als geen ander hoe hij de peutertjes een eerste theatrale ervaring in een echt jeugdtheater kan geven. Aanvang 14.30 uur Leeftijd 2 Discipline muziektheater Prijs kinderen 4,00 volwassenen 5,00 200305 Zondag 2 maart 2003 Deze dirigent van 'Kinderen voor kinderen' leert de kinderen in dit sprook jesachtige muziekprogramma liedjes over heksen, reuzen, kabouters, elfjes en een allerliefst konijn. Onder leiding van de Liedjesprins vormt de zaal één groot koor. Majel Lustenhower begeleidt zichzelf op de tamboerijn, synthesizer, accordeon of gitaar. Een vrolijk spetterend muziekfeest waar de kinderen met rode wangen uitkomen! Extra Extra Wie komt er vandaag verkleed naar jeugdtheater de Teerstoof als het mooiste sprookjesfiguur? Een deskundige jury beslist na afloop van de voorstelling. De prijs wordt op het toneel uitgereikt. En wat is die prijs? Dat blijft nog even geheim! Aanvang 14.30 uur Leeftijd 4+ Discipline meezingconcert Prijs kinderen 4,00 volwassenen 5,00 200306 Zondag 16 maart 2003 Jut en Jul Is kijken en knallen Snurken en snikken Zitten en tikken Grommen en hakkelen Jut en Jul Gaat over geluk en ongeluk Gelijk en ongelijk Hoogmoed en nederigheid Vreugde en nijd Jut en Jul Is een spel voor één trommel en één klarinet Is een spel van een dansje en een gevecht Is een spel door Jut en Jul en één muzikant Eenvoudige taal, bijzondere vormgeving en verfijnde humor zijn de kenmerken van deze voorstelling. Aanvang 14.30 uur Leeftijd 4+ Discipline toneel kinderen 4,00 volwassenen 5,00 Discipline toneel met muziek Prijs kinderen 4,00 volwassenen 5,00 Prijs kinderen 4,00 volwassenen 5,00

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 12