m "Als ik later groot ben wil ik Artiest, Kunstenaar en B ero eM worden" Lx J LX r "1 I LX- jMPWHBy I T I I I a I I I I I V* I I I - I I I I I t I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I 200307 Zondag 30 maart 2003 Alda Loeffen met 'De laatste boerin' Prijs 2Ö0308 Zondag 13 april 2003 Faruk Dikici met 'De raadsels van de gemene Sultan' 200309 Zondag 27 april 2003 Eric de Reijer Peter van Dijk met 'Kazoo' Prijs 200310 Zondag 11 mei 2003 Opslag voor Cacao met 'Ik Wil Jou' Huisgezelschap van Jeugdtheater de Teerstoof Algemene informatie Huisregels Achter de gordijnen. De HEMA HiepHiepHoera Grabbelton BON Kinderkunstdag 25 mei 2002 13.00 uur - 18.00 uur Muziekcentrum OpMaat, Stedelijk Museum Schiedam en Jeugdtheater(school) de Teerstoof Waar vind ik Jeugdtheater de Teerstoof? Speciale aandacht... I En de hoofdrol wordt gespeeld... (dat kan jij zijn) -weate,, iSQffiQQi DE TEERSTOOF Inschrijfformulier Jeugdtheaterschool de Teerstoof 2002/2003 t V j Lidmaatschap Jeugdtheaterclub de Teerstoof 2002/2003 H zoojio Ik Wil Jou v/og/zoog z 1 4 "Boeoe", zeggen de Levensgrote koeien op het toneel. "Bèèèè", zeggen de schapen in verdrietig. "Chrrr", zeggen de varkens boos. Ze moeten allemaal weg naar het koeien-, schapen- en varkensbejaardentehuis. En zij niet alleen, ook de andere dieren op de boerderij is hetzelfde lot beschoren. Maar als de enig overgebleven koe het leven aan een kalfje schenkt, verzinnen de overige dieren, onder aanvoering van de muizen, een list om samen met de boerin de lente te vieren. Aanvang 14.30 uur Leeftijd 4+ Discipline toneel met poppen kinderen 4,00 volwassenen 5,00 Keloglan betekent 'kale jongen' in het Turks. Het kleine kale jongetje Keloglan is een bekend Turks sprookjesfiguur, die samen net zijn ezel Essek veel spannende avonturen beleeft. Vaak geholpen door de verstrooi de en wijze Derwish die over toverkracht beschikt. In deze voorstelling is onze held weer op avontuur. Na veel omzwervingen komt hij in het treurige Armenland, een land ver weg hiervandaan waar de bewoners heel erg arm zijn. Waarom zijn ze zo arm? Wat kan Keloglan hier aan doen? Jawel, Keloglan klopt bij de koning van het land aan! Maar wat er dan gebeurt... Aanvang 14.30 uur Leeftijd 4+ Discipline vertelling met muziek Prijs kinderen 4,00 volwassenen 5,00 IPPyjjpJ Wf 9 Kleine Ferdinand zit op zijn bed tussen zijn knuffeldieren. Hij oefent achter zijn accordeon de liedjes die hij de volgende dag moet spelen. Ferdinand is zenuwachtig, alles wat hij speelt klinkt vals. Plotseling verschijnt als in een droom Kazoo de kat. Hij zingt de katten- blues. Kazoo is een echte musicus en kan Ferdinand helpen met muziek maken. En jawel, bij het lied van de schildpad kan Ferdinand accordeon spelen. Hij krijgt en kroon met muzieknoten op zijn hoofd. Ze spelen voor elk knuffeldier een lied en Ferdinand krijgt echt plezier in het zingen en spelen van liedjes Hij wordt de koning van de dieren... Plotseling gaat de wekker af. Het is ochtend. Ferdinand was achter zijn accordeon in slaap gevallen. Heeft hij nou alles gedroomd? Aanvang 14.30 uur Leeftijd 4+ Discipline muziektheater kinderen 4,00 volwassenen 5,00 Een levensechte, vrolijke caravan met een bloembak voor de deur en een schemerlamp op de piano: oer-Hollandse, knusse gezelligheid! Beer en Tijger, Tijger en Beer, samen doen ze alles. Maar is dat eigenlijk wel zo? Door een danswedstrijd, een onverwachte zere voet en een gemene Zuster Zus ontwikkelt zich een spannend verhaal waarin de kinderen meespelen. Een humoristische voorstelling met een helder verhaal en een serieus thema: vriendschap. De muzikale begeleiding op de piano is subtiel in de voorstelling verweven. Kortom: een klein juweel voor kleine mensen! Extra Extra Vandaag wordt er voor en na de voorstelling geschminkt. Wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Wees op tijd! Aanvang 14.30 uur Leeftijd 4+ Discipline muziektheater Prijs Lidmaatschap Jeugdtheaterclub de Teerstoof U kunt tot 1 september 2002 lid worden van de Jeugdtheaterclub de Teerstoof. De bon treft u aan op deze pagina. De bon dient te worden opgestuurd naar: Jeugdtheater de Teerstoof, postbus 456, 3100 AL Schiedam. U krijgt als voordeel de vierde voorstelling gratis aangeboden. Andere voordelen van het lidmaatschap worden gedurende het seizoen bekend gemaakt middels een nieuwsbrief die tweemaal per seizoen verschijnt. Reservering van toegangskaarten De reserveringen vinden plaats vanaf 1 september 2002 bij de VVV, geopend van maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 17.30 uur en op zater dag vanaf 10.00 uur tot 17.00 uur. U kunt daar alleen telefonisch reserve ren. Het telefoonnummer is 010 4733000. De kaarten kunnen uitsluitend worden afgehaald en contant betaald aan de kassa van Jeugdtheater de Teerstoof. De kassa is één uur voor aanvang van de voorstelling geopend: vanaf 13.30 uur. U dient de kaarten minimaal een half uur voor de voor stelling op te halen. De reserveringskosten zijn 0,45 per toegangskaart. Uw plaats in de zaal zoeken Bij de trap naar de zaal staat een medewerker waar u uw toegangskaarten kunt afgeven. Vervolgens kunt u zelf naar boven lopen en een plaats zoeken. Jeugdtheater de Teerstoof heeft geen genummerde plaatsen; u kunt zitten waar u wilt. Verplaatsing of afgelasting voorstelling Indien een voorstelling wordt afgelast of verplaatst naar een andere datum brengen wij u daar zo spoedig mogelijk van op de hoogte. Kaarten kwijt Als u uw toegangskaarten kwijt bent, kunt u deze opnieuw aanvragen. De kosten bedragen 0,25 per kaart. Annuleren van kaarten Betaalde kaarten kunnen niet worden geretourneerd. CJP, Pas 65 en Rotterdampas Deze passen zijn vooralsnog niet te gebruiken in Jeugdtheater de Teerstoof. Rolstoelgebruikers en slechthorenden Voor rolstoelgebruikers is het theater zeer moeilijk toegankelijk. Er is geen lift. Voor slechthorenden hebben wij geen voorziening. De zaal is echter van beperkte omvang, zodat wij een plaats voor u kunnen reserveren vlak voor het podium. Informatie over de voorstellingen en de jeugdtheaterschool Vragen staat vrij! U kunt bellen naar telefoonnummer 010 4490344, Deborah Lens Tot slot nog een kijkje in de keuken, want hoe zit de Teerstoof in elkaar en wie zitten hier achter? In Gebouw de Teerstoof bevinden zich naast het jeugdtheater ook het Filmhuis Schiedam, Toneelgroep Apollo en andere culturele instellingen. De artistieke en zakelijke leiding van Jeugdtheater de Teerstoof is in handen van Deborah Lens. Zij coördineert sinds 1992 de kunsteducatie in Schiedam. Afgestudeerd aan de dansacademie van de Hogeschool voor de Kunsten Rotterdam, waar zij sinds haar twaalfde jaar een dans vakopleiding heeft gevolgd, is zij zich daarna verder gaan bekwamen in de dans aan de Hongaarse Staatsacademie. Vervolgens is zij een drietal jaren werkzaam geweest bij Het Hongaars Staatsensemble als danseres, om daarna aan de Universiteit Utrecht af te studeren in Theaterwetenschap met als specialisatie kunstbeleid en -management. HEMA Je ve0aarda9 kun Je heel 90ed vieren in Jeugdtheater de - Teerstoof! Allereerst mag je op onze reuzenveijaardagsstoel gaan zitten waar een toverfoto van jou, ons feestvarken, wordt gemaakt. Daarna mag je grabbelen in de HEMA HiepHiepHoera Grabbelton. En onze swingende taart zingt 'Happy birthday' voor jou. Voor je gasten kun je een Limo-complet de Teerstoof bestellen. Met deze bon doe ik gratis mee aan één van de activiteiten op de Kinderkunstdag. Naam Straat Postcode plaats Tel.nr. Leeftijd Naam school kinderen 4,00 volwassenen 5,00 Deze bon kunt u inleveren bij alle drie de culturele instellingen. Roken In Jeugdtheater de Teerstoof is roken niet toegestaan. Op schoot zitten Allen, klein of groot hebben een eigen stoel in de zaal en een eigen toegangskaart. Als uw kind liever op schoot wil zitten, dan kan dat uiteraard, maar er is altijd een stoel voor uw kind beschikbaar. Plassen Als uw kind moet plassen, dan kunt u natuurlijk de zaal uit. Om het lopen tijdens de voorstelling zoveel mogelijk te voorkomen, raden wij u aan om uw kind voor de voorstelling naar het toilet te laten gaan of het drinken van limonade uit te stellen na de voorstelling. Er is gratis ranja voor de kinderen na de voorstelling. Leeftijdsgrenzen Bij de informatie over de voorstellingen leest u voor welke leeftijdsgroep de voorstelling is bestemd. Bijvoorbeeld: bij een voorstelling voor peuters raken oudere kinderen makkelijk uit hun concentratie. Een voorstelling die vanaf 6 jaar staat is hoogstwaarschijnlijk te moeilijk voor peuters. Baby's Bij geen enkele voorstelling kunt u uw baby meenemen in de zaal. Laat uw kinderen reageren op wat ze zien Het mooie van theater is dat uw kinderen en de spelers samen de voor stelling maken. Uw kinderen hebben alle gelegenheid om spontaan te reageren op wat zij zien en horen. We zouden het ook prettig vinden als u niet dingen gaat uitleggen of voorspellen tijdens de voorstelling. Kinderen die over hun grenzen gaan U kent ze wel: kinderen die zo enthousiast zijn dat het storend wordt voor de spelers en het medepubliek. U kunt dat zelf het beste inschatten. We stellen het zeer op prijs wanneer u uw kinderen hierop wilt corrigeren. Limonade en lekkernijen Uw kinderen mogen tijdens de voorstelling geen limonade en lekkernijen nuttigen. Na afloop van de voorstelling krijgen de kinderen gratis ranja. Foto, flits, video en geluidsopnamen Fotograferen is niet toegestaan, evenals filmen en het maken van geluidsopnamen. Draadloze communicatie Telefoons moeten worden uitgezet tijdens de voorstelling! Garderobe Op last van de brandweer verzoeken wij u uw jas in de garderobe achter te laten. De garderobe is gratis. Trein Vanaf NS Station Schiedam-Centrum is het 10 minuten lopen naar Jeugdtheater de Teerstoof. U loopt de hoofdingang van het station uit, steekt het busplein over en gaat rechtdoor de Singel op. Aan het eind van de Singel staat het Stadserfcomplex. U steekt het bijbehorende plein over, terwijl u dit complex aan uw rechterhand laat liggen. Vervolgens steekt u de Broersvest over, gaat u rechtdoor de Lange Kerkstraat in. Aan de linkerkant van de straat ligt de Grote of Sint Jans Kerk. Meteen na de kerk slaat u linksaf en u loopt de Nieuwstraat in. Het adres van Jeugdtheater de Teerstoof is: Nieuwstraat 12. Tram Tramlijn 1, uitstappen bij de halte Broersvest. U gaat de Lange Kerkstraat in. Aan de linkerkant van de straat ligt de Grote of Sint Jans Kerk. Meteen na de kerk slaat u linksaf en u loopt de Nieuwstraat in. Het adres van Jeugdtheater de Teerstoof is: Nieuwstraat 12. Auto Op de snelweg A20 neemt u de afslag Schiedam. Volg de borden richting centrum. Direct na de rivier de Schie gaat u rechtsaf de Boterstraat in. Aan het einde van deze straat gaat u linksaf. U kruist de Lange Kerkstraat en rijdt rechtdoor de Nieuwstraat in. Het adres van Jeugdtheater de Teerstoof is: Nieuwstraat 12. De parkeergelegenheid is beperkt! ANWB bewegwijzering De bekende zwarte borden met de gouden letters van de ANWB wijzen u ook de weg naar de Teerstoof. Vrijwilligers gezocht Wij zoeken vrijwilligers die op zondagmiddag één, liefst twee keer per maand kassa en/of horeca werkzaamheden willen verrichten. Er wordt een vrijwilligersvergoeding uitgekeerd. Theater te huur Theater huren voor bruiloften, vergaderingen, feesten enz.? Bel voor meer informatie naar Deborah Lens, 010 2465932. Limo-complet de Teerstoof Nog meer mogelijkheden om jouw verjaardag of andere dingen te vieren. Bestel een Limo-complet de Teerstoof. Je mag limonade naar keuze uitzoeken en er staat een boordje vol zoete lekkernijen voor je klaar. En de jarige zit op de mooiste stoel van het theater... Prijs: 1,80 p/p. Kinderkunstdag 2002 Op 25 mei a.s. worden öp de Kinderkunstdag gratis spel- en danslessen gegeven door docenten van de Jeugdtheaterschool. Bon op deze pagina. i Want het is zo spannend als alle ogen op jou zijn gericht. Dat gevoel, op het podium te staan, de repetities daarvoor, de kostuums, de schmink enz. enz. Kortom: een feestje voor wie daar gevoelig voor is! I Voor wie is de jeugdtheaterschool bedoeld en wat houdt het in? Jeugdtheaterschool de Teerstoof is geschikt voor kinderen van 6 t/m 13 jaar. Kinderen krijgen vanaf zes jaar allemaal les in drama, dans en zang. De lessen duren 50 minuten. Deze lessen vinden niet alleen plaats in Jeugdtheater de Teerstoof zelf, maar ook door het gehele Gebouw de Teerstoof heen. De leerlingen krijgen 25 lessen per schooljaar. I Het cursusjaar wordt voor iedere leerling afgesloten met een kleine voorstelling in Jeugdtheater de Teerstoof. Jeugdtheaterschool de Teerstoof ontleent zijn kracht aan de gediplomeerde docenten die tevens op alle scholen in Schiedam les- I geven. Daarnaast gaan wij uit van een persoonlijke benadering van iedere leerling. De leerling staat bjj ons centraal. Zijn of haar I vaardigheden en persoonlijkheid zijn de kwaliteiten waar wij mee aan de slag gaan. Iedereen is volgend schooljaar welkom! J Prof of amateur? I Jeugdtheaterschool de Teerstoof wordt geleid door mensen met internationale podium- ervaring en een gedegen ervaring in het les- geven. Het zijn docenten die zeker in staat zijn kinderen meer dan alleen de beginselen van het vak bij te brengen en om talent te herkennen. Een jeugdtheaterschool is echter een vrije tijdsbesteding op hoog niveau, maar geen vakopleiding in dans, drama of zang. I Voornaam Adres Achternaam Postcode Woonplaats Telefoonnummer Mobiel Telefoonnummer (bij geen gehoor) Geboortedatum Naam school: Adres school Postcode Geslacht m/v Plaats Groep (schooljaar 2002/2003) Bijzonderheden: Handtekening ouders/verzorgers: Prijzen: groep 3 en 4 195,00 groep 5 en 6 205,00 groep 7/8/V01 220,00 Deze bon dient te worden opgestuurd naar: Jeugdtheaterschool de Teerstoof, Postbus 456, 3100 AL Schiedam. Zodra wij uw inschrijfformulier hebben ontvangen, krijgt u van ons een bevestiging en vervolgens een factuur. U kunt tot 1 september 2002 lid worden van de Jeugdtheaterclub de Teerstoof. De bon dient te worden opgestuurd VOOR 1 septem- ber 2002 naar: Jeugdtheater de Teerstoof, Postbus 456, 3100 AL Schiedam. U krijgt als voordeel iedere vierde voorstelling gratis aangeboden. Andere voordelen van het lidmaatschap worden gedurende het seizoen bekend gemaakt middels een nieuwsbrief die tweemaal per seizoen verschijnt. Bestelnr. voorbeeldregel: Titel Datum Aantal volw. Aantal kind. t/m 12 jaar Totaal Z 1. 2. 3. 4. (gratis voorstelling) 5. 6. 7. 8. (gratis voorstelling) Voornaam Adres Telefoonnummer. Geboortedatum Naam school Achternaam Postcode Mobiel Woonplaats J Zodra wij uw aanvraag voor het lidmaatschap hebben ontvangen, wordt uw aanvraag verwerkt. Vervolgens ontvangt u een bevestiging waarop het I verschuldigde bedrag staat vermeld. Na overmaking van dit bedrag worden de kaarten toegestuurd. De administratiekosten bedragen 2,50. Geslacht m/v Handtekening ouders/verzorgers:

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 17