k Gemeente Schiedam www.schiedam.nl Perspectief Schiedam o Projectcommissie Binnenstad Schiedamse uitslagen Tweede Kamerverkiezingen Geen lange termijn gezondheids risico's door brand 6 maart Werf een vriend voor de Stad Opening Edisonplein Openbare vergadering Commissie Algemene Zaken Woensdag 29 mei kleding- inzameling leger des heils Land van Belofte op agenda vergadering Informatie Gemeente Schiedam Schuldhulpverlening Budgetadvisering WOENSDAG 22 MEI 2002 NS1-2 /ik/\ li'! At aan e~ e*Jgev/° Groenlinks Lijst Fortuyn o Overigen 0 op internet: BOUWZAKEN KAPVERGUNNINGEN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 2 1, WOENSDAG 22 MEI 2 00 2 Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/ip vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden Telefoon: (010) 246 54 00 Datum en tijd: Dinsdag 28 mei 2002, aanvang 20.00 uur. Plaats: Aleidazaal in het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Op de agenda van deze vergadering staan onder andere het Land van Belofte en Schieveste: Land van Belofte De fracties van de Partij van de Arbeid en Leefbaar Schiedam heb ben hierover raadsvragen gesteld. De betrokken portefeuillehouder is uitgenodigd bij dit agendapunt aanwezig te zijn en de commissie leden te informeren over de meest actuele ontwikkelingen rond het Land van Belofte. Verder is de porte feuillehouder verzocht in te gaan op de mogelijkheden tot een tijdelijk gebruik van het Land van Belofte in afwachting van definitieve bebouwing van het terrein. Dit, om te voorkomen dat het terrein langdurig braak blijft liggen. Schieveste Bezwaar tegen aanwijzing ingevolge Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) Stationsplein/PKO-laan. De commissie wordt om advies gevraagd over het voorstel het bezwaarschrift van Lometi BV d.d. 25 juni jl. ontvankelijk te verklaren, de bezwaren ongegrond te verklaren en het bestreden besluit te handhaven. ej> De stukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijke Infor matiepunt in de Stadswinkel. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; b.v. niet bij benoemingen. Er is ook een rondvraag voor publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij Harrie Jansson, telefoon: 010 - 246 54 34, e-mail: jansson@vrom.schiedam.nl Op woensdag 15 mei brachten 41.733 van de 55.819 kiesgerechtigde Schiedammers hun stem uit voor de Tweede Kamerverkiezingen. Daar zaten 56 blanco stemmen bij. Het opkomstpercentage in Schiedam lag daarmee op 74,8 Dat lag hoger dan dat van de laatste Tweede Kamerverkiezingen in 1998: toen maakte 68,1% van de Schiedamse kiesgerechtigden de gang naar de stembus. In onderstaand overzicht kunt u zien hoe afgelopen woensdag én in 1998 is gestemd in Schiedam. Vierendertig stembureaus openden hun deuren. Voor de bemanning van die bureaus zorgden 140 stembureauleden. Het hoogste opkomstpercentage was op het stembureau in Kethel in de basisschool het Windas; 89,7% van de kiesgerechtigden stemde daar. De verkiezingsdag verliep in Schiedam rustig. 5 10 15 20 25 30 35 40 Zoals bekend vond op woensdag 6 maart 2002 rond 16:30 uur een explosie plaats en brak brand uit op een vissersschip in Vlaardingen. Door de brand ontstond rookontwikkeling die zich verspreidde naar Schiedam. De sirenes gingen af, om Schie dammers op te roepen binnen te blijven en ramen en deuren te sluiten. Dit gebeurde uit voorzorg tegen de stoffen die mogelijk in de lucht zaten. Inmiddels heeft de Geneeskundige Hulpver lening bij Ongevallen en Rampen (GHOR) een beoordeling gemaakt van de gezond heidseffecten door de brand. In dit rapport wordt bevestigd dat de rookontwikkeling geen lange termijn effecten heeft veroor zaakt voor de gezondheid. Het rapport ligt in de Stadswinkel ter inzage. Niet iedereen kent de toeristische charmes van Schiedam. Daarom is de VW de actie "Werf een vriend voor de stad" gestart. Hiervoor is een speciale ansichtkaart gemaakt. Wanneer u op die kaart de naam en het adres van een vriend(in) of familielid buiten Schiedam of Vlaardingen invult, verstuurt de VW voor u de kaart samen met het magazine "Schiedam en Vlaardingen, twee steden om trots op te zijn" naar uw vriend(in) of familielid. Met elke kaart die u invult, maakt u kans op de VW Iris-cheques die iedere maand te winnen zijn. Bovendien dingt u automatisch mee naar de hoofdprijs t.w.v. 2.000,-. U mag zo vaak meedoen als u wilt. En hoe vaker u meedoet, hoe meer kans u maakt op de maandprijzen of op die fantastische hoofdprijs van 2.000,-. De actie loopt tot eind september. De speciale ansichtkaarten van deze actie zijn gratis verkrijgbaar bij de VW-kantoren aan de Buitenhavenweg 9 in Schiedam en de Westhavenkade 39 in Vlaardingen; de Stads winkel aan het Stadserf 1 in Schiedam, de informatiebalie aan het Westnieuwland 6 in Vlaardingen en de bibliotheken. Daarnaast zal tijdens de actie een aantal malen een speciaal promotieteam in de centra van Schiedam en Vlaardingen aanwe zig zijn, in winkelcentrum het Hof van Spaland en in winkelcentrum De Loper. De data en tijden worden via de lokale bladen bekend gemaakt. Op woensdag 15 mei was het eindelijk zover, het helemaal opnieuw ingerichte Edisonplein is op feestelijk in gebruik genomen. Voormalig wijkwethouder van Oost, Menno Siljee, heeft het plein geo pend in een sportief partijtje tafeltennis met een van de bewoners. Samen met bewoners uit Schiedam Oost, verenigd in de werkgroep 305, is een plan gemaakt de inrichting van het plein waarin de wensen van de buurt uitgangspunt waren. Het Edisonplein is voor Schiedam Oost een belangrijk plein en met de huidige inrichting een plein waar diverse groepen gebruik van gaan maken. Zo is er een basket balveld dat in de winter omgeto verd kan worden tot een ijsbaan, staat er een tafeltennistafel en zijn er diverse speeltoestellen geplaatst, waaronder een fors klimtoestel. De hele middag waren er activitei ten, waaronder een goochelshow, springkussen en schminken voor de kin deren. Om het tafeltennissen onder de aandacht van de jeugd te brengen zijn er tafeltennisbadjes verspreid. Enkele honder den bewoners uit heel Oost zijn op bezoek geweest op het plein. Onder andere door de herinrichting van pleinen en het overig openbaar gebied wordt de kwaliteit verhoogd. Ml, Op maandag 27 mei vergadert de commissie Algemene Zaken in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De vergade ring is openbaar en begint om 20.00 uur. Op de agenda staan o.a. de volgende onderwerpen: Verordening burgerinitiatief Het presidium stelt de gemeenteraad voor het burgerinitiatief in te voeren en vraagt advies aan de commissie. Het burgerinitiatief is een instrument om de betrokkenheid van burgers bij het werk van de gemeenteraad te vergroten. Met dit middel nodigt de raad inwoners van Schiedam uit onderwerpen letterlijk op de politieke agenda plaatsen. Iemand die een initiatief aan de raad wil voorleggen, moet daarvoor wel zelf enige steun verzamelen. Enkele onderwerpen zijn uitgesloten. Een andere beperking is dat onderwerpen niet keer op keer aan de orde kunnen worden gesteld. In het presidium zijn alle partijen in de raad vertegenwoordigd. Met een voorstel zegt het presidium echter niet dat het op de manier van het voorstel moet, maar slechts dat het op die manier kan. De inhoudelijke discussie over de vraag of het gemeentebestuur het, in dit geval de Verordening burgerinitiatief, ook op de manier van het voorstel wil, vindt in eerste instantie in de raadscommissie plaats. De commissie Algemene zaken adviseert aan de raad waar de discussie zonodig wordt voortgezet. 1 Enquêteverordening Een van de hoofdtaken van de raad in het duale systeem is het controleren van de daden van het college en de burgemeester. Een nieuw instrument daarvoor is het recht van enquête. Dit is het recht naar die daden een onderzoek in te stellen. Op 22 april heeft de gemeenteraad op voorstel van de SP een motie aangenomen waarin de raad uitspreekt dat zo'n onderzoek gewenst is. Het onderwerp is de gang van zaken bij sloopwerkzaamheden in Park weg-Oost in 1999, waarbij asbesthouden de materialen zijn aangetroffen. Een onderzoek van de raad mag het lopende strafrechtelijke onderzoek niet hinderen. De raad heeft aan het presidium opgedra gen enkele voorbereidende werkzaamhe den te verrichten; een daarvan is deze Enquêteverordening. De verordening bevat in hoofdzaak voorschriften die bij een onderzoek moeten worden gehan teerd. Voor een onderzoek moet de raad een commissie van raadsleden instellen. De commissie krijgt de vrijheid een plan van aanpak voor de organisatie van het onder zoek op te stellen. Het presidium vraagt aan de commissie Algemene zaken of met deze verordening uitvoering wordt gegeven aan de motie. Instellingsbesluit enquêtecommissie Parkweg-Oost Wanneer de raad een enquêtecommissie instelt, moet ook het onderwerp van onderzoek worden omschreven. Het presi dium heeft onderzoeksvragen opgesteld, zoals bijvoorbeeld welke regels bij slopen moeten worden uitgevoerd en wie daar voor verantwoordelijk is. De onderzoeks vragen krijgen als algemeen kader mee dat het strafrechtelijk onderzoek niet wordt gehinderd. Het presidium vraagt aan de commissie Algemene zaken of met deze onderzoeks opdracht uitvoering wordt gegeven aan de motie. Verordening correctief raadgevend referendum De Tijdelijke referendumwet maakt sinds 1 januari correctieve raadgevende referen da mogelijk. Een dergelijk referendum houdt in dat een aantal raadsbesluiten niet onmiddellijk in werking kan treden. Eerst is er gelegenheid voor de bevolking om aan ae orde te stellen of er een referendum over moet plaatsvinden. De Tijdelijke referendumwet heeft een ver plichtend karakter: als aan de voorschriften van de wet wordt voldaan, moet de gemeente een referendum houden. Een van de voorschriften is dat een voldoende aantal kiesgerechtigden een verzoek onder steunt. Dit referendum heeft een advise rend karakter: de gemeenteraad moet besluiten of een genomen besluit in stand blijft. De wet bepaalt dat de raad enkele beslui ten kan uitzonderen van de mogelijkheid van een referendum. Het college stelt aan de raad voor uit te zonderen: rechtspositie besluiten, belastingverordeningen en wijzi gingen van gemeenschappelijke regelingen (b.v. GGD). De commissie Algemene zaken adviseert over de verordening aan de raad. De verordening is zelf niet uitgeslo ten van de mogelijkheid van een referen dum. Aan de Tijdelijke referendumwet zal de gemeente nog de nodige aandacht besteden. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijke Informatiepunt in de Stads winkel. Inspreken bij agendapunten is over het algemeen mogelijk, maar bijvoorbeeld niet bij benoemingen. Er is ook een rond vraag voor publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agen da staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij J. Gordijn, tel: 246 57 88, e-mail: J. GordijndüSchiedam. nl IRADO heeft onlangs namens de gemeente Schiedam aan het Leger des Heils een vergunning verleend voor het houden van een kledinginzamelactie. Deze actie vindt plaats op woensdag 29 mei 2002 in heel Schiedam. Enkele dagen van te voren wordt een speciale inzamelzak huis-aan-huis verspreid. Het is de bedoeling dat u in deze zak kleding stopt goed dichtbindt en 's morgens tussen 06.00 - 07.45 uur buiten zet. Door het goed dichtbinden van de zak blijft de kleding droog. Het inzamelen van kleding zorgt voor minder afval en kosten. Het Leger des Heil geeft de kleding weg of verkoopt die zonder winstoogmerk in de Leger des Heils kledingwinkels. Het inzamelen van kleding levert jaarlijks een bedrag op, dat ten goede komt aan het niet of slechts gedeeltelijk gesubsidieerd hulpverleningswerk van het Leger des Heils. Het Leger des Heils is in het bezit van het CBF-keurmerk wat zekerheid en garantie betekent voor een juiste bestemming van de ingezamelde kleding en/of beste ding voor de hiervoor verkregen gelden. De Gemeente en IRADO juichen het apart inzamelen van kleding toe. Immers op deze wijze wordt uitvoering gegeven aan het beleid om zo veel mogelijk nuttige afvalstoffen te scheiden aan de bron. Perspectief Schiedam (PS) is gespecialiseerd in budgetadviezen en schuldregelingen. PS staat open voor alle inwoners van Schiedam, of u nu een hoog of een laag inkomen hebt. Hulp van PS is gratis. In dit artikel wordt uitgelegd wat PS doet en hoe zij u kan helpen. Beslag op vakantiegeld Het verhaal "Er is niks zo vervelend als rekenen op iets, om later te ontdekken dat je het gewoon niet krijgt!" Rogier kijkt verontwaardigd voor zich uit en ver volgt zijn verhaal. "Je werkt het hele jaar hard. Begin dit jaar werd er door een schuldeiser beslag op mijn salaris gelegd. Daar had ik natuur lijk aardig de pest over in. Je houdt dan maar heel weinig over, de rest is voor de schuldeisers. Op een gegeven moment waren dat er wel vier!! Met ONS, waar ik ook een achterstand had, had ik afgesproken dat ik deze achterstand zou beta len van mijn vakantiegeld. Met de rest van het geld zou ik met een paar vrienden naar Lloret de Mar gaan. Daar keek ik naar uit, want ik had al heel lang niks leuks gedaan. Zogenaamd omdat ik steeds zo moe was van het werken, terwijl ik door dat beslag gewoon geen cent overhield voor leuke dingen. Eind mei kreeg ik mijn afschrift en zag ik dat er net zo veel op gestort was als normaal. Dus ik bel mijn baas en vraag waar het vakantiegeld is gebleven, en hij vertelt mij doodleuk dat vakantiegeld ook altijd naar de beslagleggers gaat. Ik ging echt helemaal door het lint. Daar gingen mijn vakantieplannen. Ik heb nog geprobeerd met een smoes mijn vrienden zo ver te krijgen dat we de vakantie zouden uitstel len, maar dat wilden ze niet. We kregen enorme ruzie en toen heb ik het uiteindelijk maar allemaal verteld. Na die ruzie bedacht ik me pas dat ik nu ook niet de ONS kon afbetalen. ONS had al gedreigd om de boel te komen afsluiten, dus het zag er echt slecht voor me uit." Reactie van PS Beslag op je inkomen is heel erg vervelend, vooral omdat ook je vakantiegeld naar de beslag legger gaat. Een schuldeiser kan pas beslag op je inkomen leggen als de rechter daar toestem ming voor heeft gegeven. Je werkgever of uit keringsinstantie is verplicht het beslag uit te voeren. Van een beslag kom je dus niet zomaar af: je zit eraan vast tot de hele schuld is afgelost. In het geval van Rogier zou het 6 jaar duren. Zes jaar geen vakantiegeld! Voorkomen dat er beslag wordt gelegd is het beste. Dat kun je doen door op tijd contact op te nemen met je schuldeiser(s) en afspraken te maken over het aflossen van de schuld. Dan heb je nog de mogelijkheid om een redelijk bedrag af te spreken. Als je niets van je laat horen, lopen de kosten alleen maar op en wordt het steeds moeilijker een regeling te treffen met je schuld eiser. Spreek wel een regeling af die je kunt nakomen! En natuurlijk kun je altijd advies of hulp vragen aan PS. Perspectief Schiedam staat open voor alle schie dammers. PS geeft budgetadviezen en biedt hulp bij schulden. Aanmelden kan tussen 9.00 en 12.00 uur via telefoonnummer 010-246 50 34. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-jstukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 29 april 2002 t/m 15 mei 2002: bouwaanvragen/meldingen: Blikslagerstraat 27 Broekkade 20-22 (herziene aanvraag) Brugmanstraat 40B Burg. Honnerlage Gretelaan 403 Burg. Knappertlaan 94 Ch. Huijgensstraat 4A J.C.J. Mokveld J. Meertens E.C. Maduro Toorman Architecten Schiedam H. Jacobs design M.A. Slavenburg De Savornin Lohmanlaan 15 Toorman Architecten Schiedam Hargalaan 8 Hargalaan 10 Hargplein 74 Jan van Galenstraat 88 Rietkraag 13 Schoolstraat 8 Singel 5 Sportlaan 2 Van Smaleveltstraat 11 Dienst Sport 8c Recreatie, gem. Schiedam Hockeyvereniging Spirit Toorman Architecten Schiedam woning vergroten woningen verbouwen berging bouwen woning vergroten woning vergroten (herziene aanvraag) dakkapel verbouwen woning vergroten lichtinstallatie plaatsen lichtinstallatie plaatsen buitentrap bouwen (herziene aanvraag) bedrijfsgebouw kantoor bouwen Gerritse Bouwbedrijf Rotterdam woning vergroten met MCR-Metaalconservering b.v. SIKO Stichting Kinderopvang Schiedam Vereniging Bescherming Dieren, Afd. Schiedam C. Maat b.v. sloopaanvraag: Sint Liduinastraat 10 St. Liduina Stichting Schiedam kelder schoolgebouw bouwen schoolgebouw vergroten 3 blokhutten t.b.v. een dierenasiel bouwen woning vergroten d.m.v. dakopbouw centrale keuken slopen (herziene aanvraag) Verleende beschikkingen bouwvergunningen van 15 mei 2002: Rubensplein 2 ABN AMRO Bank N.V. pand verbouwen (geldautomaat) Willem de Zwijgerlaan 4 R.J.F. Janse woning vergroten N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de" behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voor lopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissements rechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 ceder, staande in de voortuin A. Jacobsstraat, in verband met ophogen voortuin. 1 esdoorn, staande in de tuin Huijsmansstraat 85b, in verband met de situering. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een ver zoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Recht bank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een derge lijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: 010- 631 52 81.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 2