Nieuws van de Hargahoeve Kaartverkoop Schiedam Proms veelbelovend SCHIEDAM I Open dag Schiespoor Fluitenkruid fietstocht Wl 'De snelste manier om veel te doen, is het één voor één te doen Sport langs de Waterweg Feestelijke finale Minoeswedstrijd INGEZONDEN BRIE! Mijn held Het Nieuwe Stadsblad BRILMODE R#B BOON HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 22 MEI 2002 20 - 1440 SCHIEDAM - De laatste open dag bij modelspoorver eniging Schiespoor wordt gehouden op zaterdag 25 mei. Alle banen, waarop diverse treinen rijden, zijn in bedrijf. Kinderen kunnen op de rangeerbaan hun rangeer diploma halen. In een aparte ruimte gaat de jeugd zelf aan de slag met rails om een spoorbaan op te bouwen. Blikvanger is de grote baan die aangekleed is met nieuwe gebouwen en plantsoenen. Op de model- spoorbeurs zijn diverse trei nen in verschillende schalen aan te schaffen tegen redelij ke prijzen. In het clubhuis aan de Westerkade 21 van 10.00- 16.00 uur. Een kaartjes kost 50 cent (kinderen een kwart je). KUNSTGEBITTEN SCHIEDAM - Onder auspi ciën van ONS afdeling Groen is er op zondag 26 mei een 'Fluitenkruidfietstocht', die start bij de ingang van heem- tuin 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark. De 15 kilometer durende tocht voert de deelnemers on der andere langs groeiend fluitenkruid in Schiedam, Vlaardingen en Midden Delf land. Er wordt gestopt bij de St. Ja- cobskerk voor een rondlei ding en het Robinabos, waar de deelnemers alles over het bos te weten komen. De tocht eindigt bij het Saksische boerderijtje 'De Raat' waar koffie, thee en limonade klaarstaat. Start tussen 14.00-14.30 uur info bij Hans Buisman, tel. 010-631 52 91 (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat twee vonde lingen. De medewerkers van de Hargahoeve melden: Eigenaar meldt zich De fotograaf die dit alleraardig ste hondje op de foto kwam zet ten om deze vondeling via een oproep in de krant weer terug te bezorgen bij zijn baas, had zijn hielen nog maar amper gelicht of de eigenaar van het dier meldde die zich bij de Hargahoeve. Een happy end dus. De hond op de foto is weer terug bij zijn baas. Een lieve Sukkel Deze rood/witte kater is half april gevonden in de Plantage, waarna hij door iemand in huis is genomen. Na wat omzwervingen is hij uiteindelijk in de Harga hoeve beland. Wij hebben hem Sukkel genoemd om dat hij zo goedig en heel erg lief is. Sukkel is ongeveer 7 jaar oud en heeft een opvallende zwarte stip op zijn staart. Kittentijd Er komen bij dierenasiel de Har gahoeve zeer veel aanvragen bin nen voor jonge katjes, zowel te lefonisch als aan de balie. De medewerkers van de dierenop vang adviseren: Voordat u besluit om een kitten aan te schaffen, vragen wij u om even over de volgende punten na te denken. De beginfase van een kitten is zeer belangrijk. Een kitten leert van alles. Wat wel en niet mag, maar daar is zeer veel tijd en ge duld voor nodig. Zeker de eerste paar weken moet u er bij zijn. Jong geleerd is oud gedaan. Een kitten kost in aanschaf 40 euro, benodigdheden zoals een kattenbak, vervoersmandje, mandje, bakjes etc. zo'n 80 euro, de voeding nog eens circa 20 eu ro per maand en de dierenarts kosten (enting, sterilisatie/cas tratie etc.) zo'n 37 euro. En wat doet u als u op vakantie gaat? De katten worden doorgaans steeds ouder en daar komen natuurlijk ook gebreken bij kijken. Denk aan bijvoorbeeld nier- of blaas- gruisproblemen, waar ze tegen behandeld kunnen worden d.m.v. dieetvoer. Gebit- en of hartpro blemen enz. Weet waar u aan begint', is het dringende advies van de mensen van de Harga hoeve. Dierentehuis Hargahoeve is geopend op dinsdag tot en met vrijdag tussen 11.00 - 12.00 uur en tussen 13.30 - 16.00 uur. Zaterdag is het tehuis geo pend van 11.00 - 15.00 uur. Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2, 3118 JC Schie dam. Telefoon 010 - 471 41 51. door: WIM SCHELBERG SCHIEDAM - Sport en Re creatie is geen onlogisch portefeuilleonderdeel voor wethouder Henk Jan Ha bermehl (GBS). Al diverse malen liep hij de marathon van Rotterdam uit. Maar of hij de komende vier jaar nog ruim tijd overhoudt om regelmatig te trainen, valt te bezien. Want ook Volks huisvesting, Milieu, Juridi sche zaken, Bezwaar- en Beroepschriftprocedures en Stadsvernieuwing moeten zijn aandacht krijgen. Ha bermehl: 'Je moet voortdu rend de dialoog zoeken. En dat moeten we constant blijven doen. Want Schie dam heeft voldoende talent volle mensen. Maar die moet je de kans geven om dingen te doen'. Voor Habermehl kwam op een onverwachte wijze een eind aan een lang proces van collegevor ming. GemeenteBelangen Schie dam werd in een vrij laat stadium betrokken in de onderhandelin gen. En dus moest er ook snel een beslissing genomen worden over een te leveren wethouder. Habermehl: 'Er moesten ineens beslissingen worden genomen. Want voor de andere onderhan delingspartners was alles toch al meer uitgekristalliseerd. En da's lastig'. Dat de PvdA de boot miste, is volgens Habermehl een grote verandering. 'Dat had nie mand van tevoren kunnen beden ken.' Dat komt misschien ook, omdat zo links en rechts de op vatting leefde, dat Schoenmakers (Leefbaar) de college-onderhan delingen niet rond zou kunnen krijgen. Habermehl: 'Maar ei genlijk zijn we nauwelijks bij het proces betrokken geweest. Pas toen we signalen hoorden dat de PvdA wel eens niet mee zou kunnen doen, hebben we ons voorbereid op de gesprekken en het kunnen leveren van een wet houderskandidaat.' De keuze voor Henk Jan Haber mehl kwam voor hemzelf als een verrassing. Habermehl: 'Geen haar op mijn hoofd die er ooit aan gedacht heeft, dat ik dat zou kunnen gaan doen'. En ineens was daar de mogelijkheid. 'Ik heb wel altijd de politiek met veel belangstelling gevolgd. Ik heb het altijd leuk gevonden - ook in de tijd dat ik niet meer in Schiedam werkte.' Toen steeds duidelijker werd dat Liesbeth Fluiter niet in Schiedam zou blij ven wonen, werd de vraag bij Habermehl neergelegd. 'En dat beslis je niet zomaar. Want zo'n stap heeft voor zowel jezelf als voor je gezin consequenties. Je gaat afwegingen maken. Je staat ineens in de publiciteit. Het is niet meer de dochter van mijn heer Habermehl; het is de doch ter van de wethouder. Je steekt je hoofd boven het maaiveld uit en kunt dus kritiek verwachten. Te recht of onterecht. Maar je stelt je privé open voor de stad.' Bo vendien is het geen baan van acht tot vijf, benadrukt Haber mehl. 'Dat betekent niet dat je elke minuut van de dag met de stad bezig bent, maar je moet er wel elke minuut voor klaarstaan.' Habermehl heeft een lange ge schiedenis in het ambtelijke ap paraat doorgemaakt. Hij begon in 1976 als 'klerk eerste klas' - zoals dat toen nog heette - in een uitzeriafunctie bij Militaire Za ken van de gemeente Schiedam. Nu maakt Habermehl de over stap van uitvoeren naar besturen. Habermehl: 'Het grote verschil is dat de eindverantwoordelijk voor beslissingen bij mij ligt. Als ambtenaar ben je bezig met be leidsvoorbereiding, gebruikma kend van je kennis en kunde. Nu ben ik ineens verantwoordelijk voor de vaststelling van het be leid.' Habermehl benadrukt dat dat niet kan zonder de raad - op de eerste plaats - maar ook niet zonder de collega's in het college en het ambtenarenapparaat. 'Maar de wereld begint niet op nieuw te draaien zodra er een nieuw college is.' De middelbare schooltijd bracht Habermehl op het Schiedamse Stedelijk Gymnasium door. Daarna volgde het uitzendwerk voor de Gemeente Schiedam. 'Na een tijdje ben ik in dienst ge komen. In die tijd ben ik opge leid tot bestuursambtenaar. Kort daarna was in Rotterdam de mo gelijkheid open om in de avon duren rechten te studeren; daar ben ik met veel plezier aan be gonnen', aldus Habermehl. In tussen groeide hij door binnen de gemeente Schiedam. Bij de afde ling Burgerlijke Stand kwam hij zijn vrouw tegen. Vervolgens maakte hij de overstap naar juri dische zaken. 'Ik rolde eigenlijk van het ene in het andere', zegt Habermehl. En dat verleden staat borg voor een brede ont wikkeling. Zo maakte hij van dichtbij de verzelfstandiging van de ONS mee. Zag hij de op heffing van het Openbaar Li chaam Rijnmond en daarna de vorming van de huidige DCMR. Habermehl: 'Beginjaren negen tig ben ik overgestapt naar alge mene zaken in de deelgemeente IJsselmonde. Daarna, vanaf 2000, heb ik in de gemeente Vlaardingen gewerkt bij Sociale Zaken'. Dat wat voor Habermehl een compleet nieuw terrein. Dat alles overigens naast een functie in het dagelijks bestuur van de Woningbouwvereniging Schie dam (WBS) - voorloper van WoonPlus. Dat deed hij tot 1993. Vanuit zijn verleden in de ambte narij is Habermehl dus bekend met gangbare procedures. Ha bermehl: 'Toen ik bij de deelge meente IJsselmonde werkte, zat ik al heel dicht tegen het bestuur lijke aan.' Schrok hij van de nieuwe verantwoordelijkheid? Habermehl: 'Nee. Maar je moet je goed realiseren datje niet alles tegelijk kunt doen. Als je dat probeert, raak je het overzicht kwijt en krijg je ook nooit meer overzicht. De snelste manier om veel te doen, is door het één voor één te doen. Want een stad en zijn bestuur gaan altijd door.' Habermehl kan vanuit zijn verle den al een hoop plaatsen; de nieuwe portefeuille is dus deels bekend. Maar er zijn ook een hoop nieuwe dingen: stadsver nieuwing, volkshuisvesting, Groenoord, Nieuwland. Haber mehl: 'Dat is zeker geen eitje. Het zal hard werken worden.' Toch is Habermehl ervan over tuigd dat de huidige ploeg het kan. Band herstellen Zeker op het terrein van het her stellen van de band tussen bur gers en bestuur is veel werk te verzetten. Habermehl: 'Ik denk dat daar de kansen zitten. En uit eindelijk ook de verplichting om het beter te doen. Daarnaast zijn er meer dingen in Schiedam die te verbeteren zijn. En juist daar voor is die communicatie zo be langrijk. Want - laten we eerlijk zijn - er zijn een heleboel Schie dammers die een hoop kritiek hebben op de stad en het bestuur. Aan de andere kant zijn dat vaak juist de mensen die enorm trots zijn op hun stad en erg aan hun stad gehecht zijn.' Maar commu nicatie is geen kwestie van meer informatiebrochures alleen, stelt Habermehl. 'Je moet voortdu rend de dialoog zoeken. En dat moeten we constant blijven doen. Want Schiedam heeft vol doende talenten. Maar die moet je de kans geven om dingen te doen.' Vaak is het een kwestie van het geven van aandacht aan de belangrijke, maar juist ook aan de ogenschijnlijk onbelang rijke dingen. Daartussen moet volgens Habermehl een balans worden gevonden. Hardlopers zijn doodlopers. Dat weet Haber mehl als geen ander. Al tien keer liep hij de marathon van Rotter dam. Ook in Antwerpen en New York heeft Habermehl de vele ki lometers afgelegd. 'Dit keer was wel de training minder dan nor maal', aldus Habermehl. Maar ook dit keer werd de hele afstand zonder blessures afgelegd. Ha bermehl hoopt ook zijn wethou derschap zonder blessures af te ronden. Ook dat is een uitdaging. Schiedam is immers geen mak kelijke stad. De straten zijn hob belig. Habermehl: 'Ik mis nog een beetje de chemie in Schie dam'. Maar die komt er, als het aan hem ligt, zeker. SCHIEDAM - 'De pijp was leeg', verklaart vertrekkend trainer Paul de Roos het onverwachte verlies van Schiedams kampioen Excel sior'20 tegen de Vlaarding- se titelhouder Cion. De naar de tweede klas terug gekeerde Schiedammers gingen met 2-1 onderuit te gen de naar de vierde klas gedegradeerde Vlaardin- gers. 'De wil om te winnen was er wel, maar de scherp te en de beleving ontbrak. Dan ga tegen een ploeg, die wel nog even het onderste uit de kan wil halen onder uit. Verliezen is jammer, maar ik reken het mijn jon gens niet aan.' Excelsior'20 heeft een prachtig seizoen achter de rug. Twee we ken geleden leidde dat tot een beslissingswedstrijd tegen Schipluiden. De Westlanders wa ren tot op de laatste dag van de reguliere competitie kampioen- skandidaat-nummer-een, maar werden in de barrage door Ex celsior gedeclasseerd De strijd om de SuperCup tussen de plaat selijke kampioenen uit Vlaardin gen en Schiedam was voor de Schiedammers een brug te ver. De Roos kon niet beschikken over al zijn mannen en moest een beroep doen op spelers uit lagere teams, die nota bene ook al kam pioen geworden waren. Aan de vooravond van de strijd om de SuperCup vierden Excel sior'20 1, 2 en 3 hun feestje en werd er lang nagepraat over de promotie naar de tweede klasse (in 2000), degradatie (in 2001) en nieuwe promotie van de hoofdmacht. Wat Paul de Roos na het mislukte avontuur in de tweede klas vooral was opgeval len was, dat de groep zich na drukkelijk niet gefrustreerd voel de. Hij durft zelfs te beweren, dat zijn formatie zich ondanks de stortvloed aan nederlagen van de beste kant heeft laten zien. 'We speelden het beste voetbal. Na de winterstop ging het ons zelfs voor de wind, maar de omme keer kwam te laat om het tij te keren. Wel zorgde het er voor, dat de groep niet met een min derwaardigheidscomplex in de derde klas terugkeerde. Ze gin gen gewoon op de oude voet ver der. Dat heeft zijn vruchten afge worpen.' Homogeniteit vormt, zo zegt hij, de succesformule van Excelsi or'20. 'De ploeg vormt een hecht collectief. Het is een vrienden clubje met jongens, die al vele jaren met elkaar voetballen en zeker in het veld veel voor elkaar over hebben. Bovendien - het klinkt arrogant maar is het zeker niet - zijn ze gewoon overtuigd van de eigen kwaliteit.' Vandaar, dat De Roos - volgend seizoen is hij technische coördinator en Os car Biesheuvel de trainer - er vertrouwen in heeft, dat Excelsi or'20 zich nu wel weet te hand haven in de tweede klas. 'De kwaliteit is gebleven en wordt nu ondersteund door een in zijn rol gegroeid elftal. Goed voetbal ge koppeld aan routine moet vol doende zijn om in de tweede klas minstens uit de gevarenzone te blijven.' Paul de Roos verwacht niet, dat de Excelsior-selectie tijdens de overschrijvingsperiode spelers zal kwijtraken. Wel weet hij te melden, dat er twee voetballers van SVVSMC naar Thurlede zullen verhuizen. Schooljeugd blij met cricket De sportkennismakingstrajecten, waarvoor de gemeente een bij drage van het rijk heeft ontvan gen, blijken een schot in de roos. De formule lijkt simpel: zorg er voor, dat de leerlingen via hun school kunnen kennis maken met onbekende sporten en sluit dat af met een evenement op het veld of in de zaal van de betrok ken vereniging. In het schooljaar 2000/1 werden volgens deze for mule 400 gymlessen gegeven voor elf verenigingen. In 1999 bleek uit een enquête, dat een derde van de schooljeugd tussen 7 en 19 jaar niet sportte. Het vormde basis van de actie 'Samen Sterk voor Jeugdsport', die werd opgezet door de Dienst Sport Recreatie en Dienst Educatie. 'Beide diensten hebben bij het rijk de bijdrage voor de breedtesportimpuls aangevraagd, omdat in een kennismakingstra ject de ene dienste niet zonder de andere kan opereren', verklaart Ferdinand van Helden (DSR). De projectleider Schoolsportsti mulering Leon Luijsterburg: 'De sportdag voor de groepen 7 was in feite de start van het kenni smaken met de diverse sportten. Volgend schooljaar doen we het voor de tiende keer. Dan gaan we met diverse sporten zoals cricket naar de scholen. We hebben daarvoor een aantal basisscholen benaderd.' Zowel Hermes DVS en Excelsi or'20, die al betrokken waren bij de Sportdag Groep 7, haakten spontaan in toen het kennisma- SCHIEDAM - De kaartverkoop voor de Schiedam Proms op vrijdag 24 en zaterdag 25 mei in sporthal Margriet verloopt zeer voorspoedig. In de voorverkoop zijn al meer dan de helft van het aantal beschikba re kaarten verkocht, waarbij de zaterdag een populaire avond blijkt. Als het de komende dagen zo doorgaat, bestaat de kans dat op zater dag 25 mei aan de zaal nog maar weinig toegangsbewijzen zijn te ver krijgen. De organisatie raadt dan ook aan om zeker voor deze avond vooraf bij de verschillende voorverkoopadressen alvast toegangskaar ten aan te schaffen. De Schiedam Proms biedt een avondvullend programma met beken de pop- en musicalnummers afgewisseld met klassieke muziek. Ge nieten van mooie muziek uit de musicals Cats en Westside Story, meedeinen met bekende klanken van Land of Hope and Glory en het Slavenkoor uit Nabucco en swingen met opzwepende muziek van Ri- verdance, McArthur Park en Proud Mary. Kortom een geweldige muzikale avond van een symfonisch blaasor- kest van eigen bodem: het orkest van St. Radboud uit Schiedam, aan gevuld met een promskoor, popband en diverse solisten én met me dewerking van het Schiedanstheater o.l.v. Barbara Fleischmann. Aan vang 20.30 uur. Zaal open om 19.30 uur. Entreekaarten kosten 10 Euro en zijn verkrijgbaar bij de voorver koopadressen: Rabobank en VVV en koorleden. Voor info: tel. 4701443 en website www.sintradboud.nl. SCHIEDAM - De Minoeswedstrijd, die de Openbare Bibliotheek Schiedam organiseerde in samenwerking met De ONS/lrado wordt vandaag, woensdag 22 mei, afgesloten met een feestje in bibliotheek Stadserf. Dan viert de Schiedamse bibliotheek Annie M.G. Schmidt- dag. Een jaarlijks terugkerende feestdag op of rond de geboortedag van de schrijfster Annie M.G. Schmidt. Alle kinderen die hebben meegedaan aan de Minoeswedstrijd en de vragen rond het boek en de film Minoes goed beantwoord hebben, zijn persoonlijk uitgenodigd voor een feestmiddag in de Bibliotheek aan het Stadserf. Aan het eind van de middag vindt de prijsuitreiking van de Minoeswedstrijd plaats. Als klein jongetje heb ik heel wat zweetdruppels gelaten in het biecht hokje in de kerk. De hele week liep je te verzinnen wat je tegen de biechtvader moest zeggen, wantje moest alleen die dingen zeggen die je in de ogen van de kerk verkeerd had gedaan. En ik was me van geen kwaad bewust. Dus dan verzin je maar wat, een dubbeltje gepikt of zo. Als je alles had opgebiecht kon je in die kouwe kerk een uurtje gaan zitten bidden voor straf en daarna had je het gevoel dat je op nieuw kon beginnen met stoute dingen, want een week later werden je zonden zo weer vergeven. In die tijd was mijn held een jongetje die het aandurfde niet mee te gaan naar die kerk, hij piepte uit dd rij wanneer we onderweg waren naar de kerk. Ook hebben wij heel wat zweetdruppels gelaten op straat als we aan het voetballen waren en er kwam een agent aangere den. We namen toen de benen want wij hadden toen ontzag voor die man. In die tijd was mijn held een jongetje die het aandurfde niet hard weg te lopen, maar tergend langzaam en nog omkijkend ook, weg te wandelen. Iets later was mijn held een voetballer, Abe Lenstra gehe ten, die het aandurfde niet uit te komen voor het Nederlands Elftal omdat de plaats waar hij op moest spelen hem niet beviel. Daarna met het ouder worden heb ik nooit meer een held gehad, tot dit jaar, toen Pim Fortuyn mijn held werd. Omdat hij het aandurfde te gen alles en iedereen zijn eigen mening te hebben en het waarschijn lijk daarna als hij was blijven leven voor Nederlanders en Medelan ders een beetje prettiger was geworden in ons koude kikkerlandje. HCM Vlek, Schiedam XZoonekn T ken met cricket aan de orde kwam. Vooral omdat de 'King of Sports', zoals Erik Hartong (Her mes DVS) het verwoordt; 'in Schiedam ondanks de aanwezig heid van twee topclubs een vrij onbekende sport is'. Daarna werd gestart met en clinic voor de leerkrachten van de deelne mende scholen. Hen werd ge leerd hoe het spelletje in elkaar zit en hoe ze het op een simpele manier op hun leerlingen konden overbrengen. Dankzij de steun van Excelsior's sponsor 'Het On derwij smagazijn' kwamen de scholen in het bezit van een cric ketset. Na de clinic kregen de leerkrachten tevens een door ONS en Woonplus gesponsord cricketboekje met aanwijzingen om tot verbetering van het spel te komen. Excelsior'20 en Hermes DVS hebben afgesproken om vijf jaar aan het project mee te werken. Om er voor te zorgen, dat er geen onderlinge concurrentie tussen de scholen ontstaat worden de onderwijsinstellingen per wijk of gedeelte van een wijk benaderd. Inmiddels is al duidelijk, dat de kinderen en de leerkrachten van de groepen 6, 7 en 8 enthousiast reageren. Het leidde onlangs tot een cricketevenement op het Bachplein waar schoolteams te gen elkaar speelden en enige in ternationals aanwezig waren. De volgende afsluitingen zijn op woensdag 29 mei op het veld van Hermes DVS in sportpark Harga en op woensdag 5 juni bij Excel sior'20 in sportpark Thurlede. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Wegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010)4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Ffendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Henk Jan Habermehl van GBS, wethouder met uithoudingsvermogen Of Henk Jan Habermehl de komende vier jaar nog ruim tijd overhoudI om regel- matig te trainen, valt te bezien foto: WFB/CAROLIEN VD BERG Geen SuperCup voor Excelsior'20 CALVIN KLEIN ADIDAS GIORGIO ARMANI RAY-BAN PERSOL DOLCE GABBANA Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 www.brilmoderobhoon.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3