Nieuws van de Hargahoeve VAKANTIE-LENZEN Groenelaan ziet de toekomst wel zitten L Enquêtecommissie buigt zich over asbestaffaire SCHIEDAM Mishandeld lam dood Bestuurders bij politie Postende agent pakt inbreker Burgers op bezoek bij stadsbestuurders Sport langs de Waterweg Gouwe Zorg medewerker ontvangt Ilse Warners onderscheiding 2002 Het Nieuwe Stadsblad VAM Ar HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 5 JUNI 2002 23 - 1440 SCHIEDAM - Het pasgeboren lammetje dat maandag 20 mei bij de kinderboerderij ernstig ver wond werd aangetroffen tijdens het voeren, is woensdag overle den aan zijn verwondingen. Kort na de melding van dieren mishandeling startte het politie- wijkteam Noord een buurtonder zoek. Daarnaast wordt de kinder boerderij extra in de gaten ge houden tijdens de surveillance. Het onderzoek heeft tot op heden geen aanwijzingen over de dader opgeleverd. SCHIEDAM - De gemeenteraad van Schiedam gaat vanavond op bezoek bij de politie. Doel van het bezoek is een wederzijdse kennismaking en het geven van inzicht in de werkwijze en be drijfscultuur van de politie Schie dam, het vreemdelingenbeleid van politie Rotterdam/Rijnmond en het integraal veiligheidsbeleid van de gemeente. Er worden presentaties gegeven door zowel politie als gemeente. Daarnaast wordt gediscussieerd over actuele onderwerpen zoals de aanpak van de (jeugd)overlast. SCHIEDAM - Zondagnacht werd ingebroken in een school aan de Burg. van Haarenlaan. De nachtelijke bezoekers kwamen binnen door een raam uit de spon ning van de voordeur te lichten. Vooralsnog wordt niets vermist. Eerder die week werd een 30-jari- ge Schiedammer aangehouden nadat hij probeerde in te breken in een school aan de Prinses Beat- rixlaan. Een politieman die daar had postgevat vanwege een recen te aantal inbraken in scholen, zag de hem bekende inbreker aan ko men fietsen en met een schroe vendraaier proberen een ruit te forceren. Toen de politieman de Schiedammer wilde aanhouden probeerde deze op zijn fiets te vluchten. Na een korte worsteling en achtervolging werd hij alsnog in de kraag gevat. Vrijdagmorgen ontdekten bewo ners van de Lorentzlaan dat er was ingebroken in hun woning. Uit de woonkamer waren een handtelefoon en een draagbare huistelefoon verdwenen. Ook een supermarkt aan het Broersveld en bewoners van de Lange Achter weg en Leliestraat werden de af gelopen week geconfronteerd met inbraken. Uit een woning aan de Alphons Ariensstraat werden au tosleutels weggehaald waarmee vervolgens ook de voor de deur geparkeerde zwarte Fiat Uno werd gestolen. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat de poezen Star en Miepie. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. De medewerkers van de Hargahoeve melden: Opsporing verzocht Star (zo hebben wij haar ge noemd) is een zwart met wit poesje van ongeveer 1 jaar oud. Ze is woensdag 29 mei gevonden in het Sterrenbos. Star droeg geen halsband of vlooienband. Wie herkent deze kat? Dan graag even de Hargahoeve bellen! Liefst een tuin Miepie is een schildpadpoes van 7 jaar oud. Ze kan overweg met andere katten, maar niet met honden. Miepie kan eventueel binnen blijven, maar mensen met een tuin zou ze toch leuker vin den. Verder is ze goed zindelijk in huis, wie komt haar halen? Dierentehuis Hargahoeve is ge opend op dinsdag tot en met vrijdag tussen 11.00 - 12.00 uur en tussen 13.30 - 16.00 uur. Zaterdag is het tehuis geopend van 11.00 - 15.00 uur. Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2, 3118 JC Schie dam. Telefoon 010 - 471 41 51. SCHIEDAM - De Schie dammers die zaterdag 8 ju ni tijdens het open huis van het gemeentebestuur een kijkje gaan nemen in het Stadskantoor zien zich voor de uitdaging gesteld om hun nieuwe college van b&w aan de hand van hun hobby's en bijzondere ken merken te herkennen. Wie daar het beste in scoort wint een leuke prijs. In de bibliotheek is deze week al een expositie ingericht waar bij in vijf vitrines op bijzondere wijze een boekje wordt openge daan over de man of vrouw ach ter de wethouder in kwestie. Door het hele Stadskantoor heen is een speciale route uitge zet voor de bezoekers. In de Stadswinkel wordt een deel van het Schiedamplein opgebouwd, waarmee bestuurlijke en bedrij vig Schiedam in Ahoy onlangs nog in de prijzen viel. Daarnaast worden projecten als Schieveste en de Beneluxlijn in de schijn werpers gezet. Bezoekers kunnen deze zater dag op hun gemak rondkijken in de raadzaal en in de fractieka mers van het stadhuis, burge meester en wethouder en een groot deel van de raadsleden ontvangen er hun gasten, de in woners van Schiedam. Op verschillende plekken in de bestuursvleugel kunnen jong en oud aan de slag. Zo is er een spel op de pc over het stadsbe stuur en kan er wat gedronken worden in het bedrijfsrestau rant. Het theater en de bibliotheek haken met een eigen program ma in op het open huis, evenals het Stedelijk Museum dat een van de schilderijen van Karei Appel toont, waarvan de achter kant al even interessant is als de voorzijde. Na de verkiezingen in maart zijn aan het gemeentebestuur van Schiedam een groot aantal nieuwe gezichten toegevoegd, zowel in de raad als in het colle ge. Zij vormen samen een nieuw gemeentebestuur, dat de komende jaren een nieuwe koers uitzet. Het nieuwe ge meentebestuur wil graag kennis maken met de stad, om zich voor te stellen maar ook om een praatje te maken met de bewo ners en ondernemers. Het gemeentebestuur houdt za terdag 8 juni van 14 tot 16.30 uur open huis in het Stadskan toor. Iedereen kan er dan bin nenlopen om kennis te maken met de wethouders en raadsle den, maar ook om de Aleida- zaal, de bestuursvleugel of de fractiekamers te bekijken of om vanaf de 14e verdieping van het uitzicht over de stad te genieten. Om de kennismaking op 8 juni een extra feestelijk tintje te ge ven, wordt voorafgaand aan de open dag een prijsvraag georga niseerd. Voor het verwezenlij ken van een leuk idee voor de straat, school, wijk of iets an ders in Schiedam heeft de ge meente 1.000 euro beschikbaar gesteld. Deelnemers kunnen hun ideeën via een bon voor 8 juni opsturen naar Gemeente raad Schiedam, Antwoordnum mer 33, 3100 VB Schiedam (postzegel niet nodig). Inleveren tijdens de open dag kan ook. SCHIEDAM - Een door Leen Warnaar geleid Schie dams elftal speelt op zater dag 8 juni op het veld van de voetbalvereniging Fortu- na een wedstrijd tegen een Vlaardingse formatie. Het duel maakt deel uit van het programma, dat vooraf gaat aan de finale van het Vlaardings kampioenschap. De wedstrijd is tot stand geko men dankzij de goede contacten tussen de commissies, die in bei de steden de strijd om het plaat selijk voetbalkampioenschap in goede banen leiden. De Vlaar dingse formatie wordt gecoacht door Ger Robbemond. Aan Schiedamse kant ontbreken spelers van PPSC (dat de selectie op een weekend-uit tracteert) en GTB (dat met de spelers een vis- tocht onderneemt). Bij het af sluiten van deze krant ontbraken nog de namen van de spelers van Hermes DVS, SVDPW en Schiedamse Boys. Wel beschikte Warnaar over het volgende lijst je: Gerben de Bruijn, Michel RademakerS (HBSS), Martin Groenhorst (Demos), John Jan sen, Roelof Grant, Timo van der Sluis (DRGS), Erwin van Deventer, Gokan Cayir (Excelsi- or'20), Jeroen Rademaker en As- win Voogd (SC Spaland). Het duel begint om 14.30 uur. De Vlaardingse finale (aanvang 17.00 uur) gaat ditmaal tussen hoofdklasser Deltasport, dat in de halve finale Fortuna met 5-0 uitschakelde, en vierdeklasser TSB, dat Zwaluwen met 1 -0 eli mineerde. Wat is er mis met Excelsior'20 Dat de cricketers van Excelsi or'20 slow-starters zijn hebben ze al menigmaal geëtaleerd. Daarna herstelden ze zich veelal om uiteindelijk toch aan de kop of in de kopgroep te eindigen. De actuele epiloog doet echter het ergste vrezen. Zondag verl oor de Thurlede-elf opnieuw en blijft daardoor met welgeteld 2 punten uit 6 wedstrijden op de voorlaatste plaats. Zondag ging de ploeg - op eigen veld nota be ne - volledig onderuit tegen VRA. De bezoekers waren be gonnen en tikten een niet zo im posante 167 runs bijelkaar. De thuisploeg ging 'all out' en had toen een schamel totaal van 149 op het scorebord staan. Hermes DVS deed het al niet veel beter. In Rotterdam bogen de Schiedammers heel diep voor VOC, dat was begonnen met 243 runs. Hermes bleef steken op 122. Zilver voor Uil Dames-veterane Margriet Uil heeft zondag in het Brabantse Zundert het Nederlands kam pioenschap triatlon op de tweede plaats afgesloten. Ook de even eens bij TV Rijnmond aangeslo ten Rob van Zanten glorieerde bij de veteranen: hij werd eerste. Peter Dullaard werd vierde. Bij de junioren viel Suzanne Steens tijdens het fietsen uit (wegens materiaalpech). Haar zusje Lis- ette miste het brons op tien se conden, maar was desondanks tevreden met de vierde plaats. Fors verlies ODI Het is ODI, dat eerder driemaal achtereen een wedstrijd winnend had afgesloten, zaterdag niet ge lukt om ADO van het kam pioensfeest af te houden. De be zoekers toonden zich vooral na de rust superieur aan de Schie damse korfballers en wonnen met 3-13. Tot aan de thee lukte het ODI nog wel om de koploper bij te benen. Hoewel de thuis ploeg niet meer dan eenmaal scoorde, kon ADO - dankzij een goede Schiedamse defensie - niet meer dan viermaal de korf vinden. Direct na de hervatting werd het nog wel 2-4, maar daar na ging het Schiedamse kaarsje langzaam uit. De Schiedamse doelpunten kwamen op naam van Arjan Dbcter, Jolanda van Grootveld en Nico van Otterloo. Nu licht op alle TSN- banen De aanvraagprocedure heeft drie jaar in beslag genomen maar dit jaar is het dan eindelijk zover: al le banen van het tennispark Ket- helhaghe in Schiedam-Noord (Zoomweg) zijn nu verlicht. Het jaarlijkse open toernooi, dat za terdag 8 juni begint krijgt de pri meur. Dan wordt het licht offi cieel in gebruik genomen. Vol gens de clubleiding is echter nu reeds te merken welk effect de verlichting heeft. 'De sfeer op TSN is beter en de leden blijven 's avonds langer hangen.' De aan leg van de verlichting is mede tot stand gekomen door de financië le steun van de Stichting Fonds Schiedam-Vlaardingen. Ook de binnenruimte van het clubge bouw is ingrijpend gerenoveerd. De douche- en toiletruimtes zijn vernieuwd en voldoen daardoor volledig aan de huidige normen. Ook werd er een vergaderkamer en een ruimte voor de wedstrijd commissie gecreëerd. Tijdens het toernooi, dat op zondag 16 juni wordt afgesloten, kan er op alle wedstrijddagen een maaltijd genuttigd worden. Op donderdag 13 juni wordt er gefeest en een dag later staan de sponsors cen traal. Opmerkelijk is dat het aan tal inschrijvingen voor het toer nooi duidelijk hoger is dan in voorgaande jaren. Sima Sport is hoofdsponsor van het TSN- Open. Daarnaast zijn er twaalf sub-sponsors, die ieder een eigen baan hebben geadopteerd. Een aantal sponsors heeft prijzen toe gezegd voor de loterij, die tij dens het finaleweekeinde wordt gehouden. Avondvierdaagse start 17 juni Nu al is het mogelijk om in te schrijven voor de 11 e Rijnmond Avond-Fietsvierdaagse, die wordt gehouden van maandag 17 tot en met donderdag 20 mei. Het startpunt is als vanouds het wielerbaan-terrein in sportpark Harga. De deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden: 25 en 50 kilometer. Op de vierdaagse- dagen kan men steeds tussen 18 en 19 uur vertrekken. Deelname kost (bij voorinschrijving 3 eu ro). De inschrijfpunten zijn: VVV-kantoor Schiedam, Kapsa lon Schilperoort en de rijwiel handelaren Hans Damme, Hop- pstein (Dam 16a), Van Leeuwen (Groenelaan 48), Van Rietscho ten (PK Onneslaan 82), Willem- se (Jan van Avennestraat 37a), 't Centrum (Noordeinde 2, Kethel) en 't Schuurtje (Oostsingel 33). SPORTAGENDA van donderdag 6 t/m woensdag 12 juni VOETBAL - zaterdag: Deltas- port-TSB( 17.00 uur finale Vlaardings kampioenschap veld Fortuna). ATLETIEK: woensdag Vlaar dingen Marnixlaan 19.15 uur prestatieloop 2, 5 en 10 km. CRICKET: zaterdag KZKC- Excelsior'20(da); zondag Rood Wit-Excelsior'20, Hermes DVS 3-Asvion, Schiedam Harga 11.00 uur Hermes DVS-Jinnah. HANDBAL: zondag Vlaardin gen Holy-Noord 11.00 uur Hol- landiaan-HEC(da). HONKBAL: zondag PSV 2- Holy, Orioles 2-Schiedam, Maassluis Schweitzerdreef 14.30 uur Gophers-ADO 3. KORFBAL: zaterdag Olym- pia/S 3-ODI, Vlaardingen Geert Grootelaan 16.00 uur Spirit-Kor- batjo; zondag Good Luck-Harga. SOFTBAL: zaterdag Bijdorp 18.00 en 19.40 uur Schiedam- The Wombats(da); zondag Euro Stars 2-Schiedam(h). TENNIS: vanaf zaterdag Schiedam Kethelhaghe toernooi TSN. TOERFIETSEN: zondag Har ga start wielerbaancomplex 8.00 uur toerrit Rondje Hellegatsplein 160 km. WIELRENNEN: zondag Maassluis clubparcours De Cou reur Omnium Sportklasse A. Berichten voor de sportredac tie Berichten kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via fax (010-5913733) of e-mail (gverver@hetnet.nl). Het post adres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethoven- laan 4, 3144 AS Maassluis. BRILMODE R#B BOON SCHIEDAM - Bep Muller-Blankestein, verpleegkundige van Gouwe Zorg, de organisatie voor flexibele thuis- en kraamzorg in Schiedam, ontving op 30 mei de Ilse Warners onderscheiding. De onderschei ding is in het leven te roepen voor bijzondere mensen die op basis van uitzonderlijke persoonlijke kwaliteiten een eervolle vermelding ver dienen. Het gaat hierbij om personen die 'gewoon door er te zijn' po sitieve veranderingen te weeg kunnen brengen. Daarvoor moet men wel over een bijzondere inzet en houding beschikken. Bep Muller heeft deze onderscheiding gekregen omdat de jury het bij zonder vindt dat iemand meer dan vijftig jaar werkzaam is in de Ge zondheidszorg. Mevrouw Muller, geboren op 4 oktober 1927 en dus nu 74 jaar oud, doet haar werk nog steeds met een enorme motivatie en veel enthousiasme. Als verpleegkundige vervult zij per maand ge middeld 14 nachtdiensten. Zij doet haar werk met enorme motivatie en veel enthousiasme. Het is iemand die zich er van bewust is dat zij geen baantje heeft maar een vak! Een echte vakvrouw dus en een in spirerend voorbeeld voor alle collega's in de zorg. De onderscheiding is opgedragen aan Ilse Warners, verpleegkundige en publiciste op het terrein van verplegen en verzorgen. Ilse is daar naast ook actief geweest op het gebied van onderzoek en deskundig heidsbevordering. Met name waar het de ouderenzorg betreft. De on derscheiding wordt uitgereikt wanneer een persoon aan het profiel voldoet, dit hoeft niet perse jaarlijks te zijn. De Use Warners Onderscheiding is hiermee voor de derde keer uitge reikt. De uitreiking vond plaatst tijdens het symposium Pijn dragen en delen in Congrescentrum De Reehorst te Ede, die bestemd was voor verzorgenden die werkzaam zijn in de intra- en extramurale zorg. De onderscheiding is onderdeel van de Prinses Margriet Prijs en deze wordt traditiegetrouw uitgereikt op een symposium aan beroepsbeoe fenaren in de verzorging. SCHIEDAM - Een afvaardiging van bewoners en winkeliers uit de Groenelaan, wethouders en een aantal raadsleden bezochten een week of wat geleden Deventer om daar met eigen ogen te ontdekken hoe leuk de Groenelaan er in de toekomst uit kan zien. Dat uitje kwam niet plotseling uit de lucht vallen want al lang zijn er plannen om van de Groenelaan een aantrekkelijke winkelstraat te maken. Het Midden- en kleinbedrijf onderzocht al jaren geleden hoe de gezelligheid en de leefbaarheid van de Groenelaan en de wijk Zuid verbeterd kan wor den. Volgens middenstander De Block van Albert Heijn kwam uit het rapport naar voren dat de Groenelaan alles in zich heeft om uit te groeien tot een topper in de wijk. 'Alleen betekende dat wel dat we gezamenlijk - winkeliers, bewoners en gemeente - iets moesten on dernemen. Voor ons als supermarkt houdt dat in dat we moeten uit breiden, een supermarkt is nu eenmaal een trekpleister in een wijk. In het besef dat we hierin een voortrekkersrol hebben te vervullen ga ven we opdracht voor een bouwontwerp. Dit voorbeeld leidt hopelijk tot een algehele schoonheidsbehandeling in de Groenelaan. Daarbij zou je kunnen denken aan renovatie van pandjes maar ook aan een an dere bestrating en bomen. In Deventer zagen we hoe dat aangepakt kan worden', aldus De Block. Inmiddels zijn de informatie- inspraakavonden voor de buurt al ver leden tijd en zijn op- en aanmerkingen van de bewoners verwerkt in het uiteindelijke uitbreidingsplan. Toch kan er nog geen actie worden ondernomen want tegen het bouwplan werd één bezwaarschrift inge diend; afkomstig van een bewoner die naast het pleintje woont waar op de uitbreiding van A.H. zal plaatsvinden. 'Over twee weken ver wachten wij een uitspraak van de rechter. Als die voor ons positief uit valt dan kan de eerste paal op drie juli de grond De werkzaamheden (in totaal zo'n 300 m2) zullen waarschijnlijk twintig weken duren zodat alles achter de rug kan zijn als de feest dagen voor de deur staan. SCHIEDAM - Een maandag door de gemeenteraad ingestelde en quêtecommissie gaat zich gaan buigen over de asbestaffaire. Daar mee wordt na lange tijd ook intern een onderzoek gestart, tot grote tevredenheid van Yorick Haan (SP). Het Openbaar Ministerie plaatste de gemeente Schiedam kort geleden al op de verdachten- lijst. Nu zal ook de raad zelf zich over de gang van zaken gaan bui gen. Haan is tevreden: 'Ik ben trots. Dit geeft blijk van een zelfbewuste raad, die onderzoek een onderzoek durft te starten naar de gang van zaken in het verleden.' Bovendien heeft de raad met de verordening op de raadsenquête een nieuw instrument tot zijn beschikking, om achteraf het college ter verantwoording te roepen - zelfs als dat col lege er niet meer is. Schiedam is daarmee de eerste gemeente, die het enquêterecht invoert. Nu bestaat dat recht alleen nog in de Tweede Kamer. Andere gemeenten kunnen dus nog wat leren van Schiedam, oordeelde Haan. Maar ook de raad zelf moet de gang van zaken goed volgen, om het nieuwe instrument ook werkelijk nuttig te doen zijn. Haan: 'Een onderzoek naar de gang van zaken tijdens de affaire Parkweg-Oost is van groot belang. De gemeente raad laat nu onderzoeken wat er is misgegaan en hoe we missers in de toekomst kunnen voorkomen. Over de leden van die enquêtecommissie ontstond wel nog enige discussie. Dat merkte het raadslid Ruseier (CDA) op: 'Wij zullen een enquêtecommissie van harte ondersteunen. Maar het raads voorstel betreffende de Parweg-Oostcommissie heeft nog een kant tekening.' Die betrof ten eerste de financiële kant van zaken. Maar bovendien kon het CDA zich niet vinden in het feit, dat Menno Siljée (PvdA), voormalig wethouder van financiën, zitting zou ne men in die commissie. 'Wij zien liever geen oud-wethouders in die commissie', aldus Ruseler. Dus werd Maarten Groene als mogelijk vervanger genoemd. Daar was in ieder geval Groene zelf het niet mee eens: 'De fractie van de PvdA wil niet persé het woord voeren omdat er goede voorstellen liggen. De commissie moet snel aan het werk. Nu wordt de kandidatuur van Siljée eruit gelicht.' Dat, terwijl er volgens Groene maar weinig mensen zijn die onbevangen met de materie om kunnen gaan. Siljée was volgens Groene juist een ge dreven onderzoeker, met de juiste mix van afstandelijkheid en er varing. Ruseler benadrukte dat het ook niet te doen was om de per soon, maar om wat die geweest is. Dat onderschreef ook Gemeen- teBelangen. Uiteindelijk kreeg Siljée met 19 stemmen toch een plaats in de commissie. Naast de raadsleden Valk (CDA), Gouwe leeuw (GBS), Elenbaas (VVD) en Haan (SP). Wegener huls-san-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010)4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 .Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS foto's: RONALD STAM Schiedammers op zoek naar identiteit van hun wethouders De wethouders zijn via de vitrines in de bibliotheek aan de hand van hun hobby 's te herkennen foto:WFB/CAROLIEN VD BERG Schiedams elftal in Vlaardingen Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 www.brilmoclerobboon.nl De uitbreiding van AH is richting pleintje gepland foto:WFB/CAROLIEN VD BERG

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3