I Presentatie tekening tijdens Dag van Zwe Heeft u het alarm gehoord.* Vaccinatie meningokokken C www.schiecfam.nl «fa's goed gedaan! Zaterdag 8 juni Programma De eerste woensdag in juni is er een oefenalarm voor als er écht een ramp gebeurt, q Woensdag 5 juni gaat de sirene Informatie Gemeente Schiedam WOENSDAG 5 JUNI 2002 BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE TIJDELIJKE VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN BOUWPLAN VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 UITWERKINGSPLAN BOLS LANVAS Langzaam maar zeker verrijst langs de Slimme Watering in Schiedam-Noord een unieke wijk: Sveaparken. De ossenrode huizen van het deelplan 'Sveafors' zijn al bewoond, evenals de zandgele bakstenen huizen van 'Sveaholm'. En hoe de woningen in 'Sveaborg' er uit gaan zien, wordt op zaterdag 8 juni duidelijk. Dan wordt de Dag van het Zweedse Wonen gehouden. Belangstellenden zijn tus sen 11.00 en 16.00 uur welkom in Fit Sportland, om de tekenin gen van de laagbouw te bekijken en een wandeling te maken langs de al gerealiseerde woningen en tuinen. Op woensdag 5 juni 2002 worden om 12.00, 12.05 en 12.10 uur de sirenes van het Waarschuwings- en Alarmeringsstelsel in Nederland luid getest. De gemeente Schiedam wil een kleine test doen om te achterhalen of het alarm in overal in de stad goed te horen is. Landelijk is besloten de vaccinatiecampagne menin gokokken C op te nemen in het Rijks vaccinatiepro gramma en alle kinderen van 1 tot en met 18 jaar in twee fasen te vaccineren. In Schiedam worden alle kinderen van 1 tot en met 5 jaar en 15 tot en met 18 jaar op dinsdag 9 juli en op woensdag 10 juli in Sporthal Margriet gevaccineerd. Deze kinde ren ontvangen hiervoor medio juni een oproep kaart. In september zullen alle kinderen van 6 tot en met 14 jaar worden opgeroepen en gevaccineerd. De komende weken wordt er op deze gemeentepagina uitgebreider over dit onderwerp gepubliceerd. op internet: Voor vragen over de vac cinatiecampagne kunt u terecht bij de GGD NWN via tele foonnummer (010) 2482020 of op de website: mm PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, W Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aan wezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 22 mei 2002 t/m 31 mei bouwaanvragen/meldingen Bart Verhallenplein 92-140 Woonplus Schiedam 2002: De Wildestraat Dilleveld 12 Dilleveld 13 Dilleveld 14 Dilleveld 15 Kerkweg 65 Kinderbuurt 7 Koekoekslaan 19 Vlaardingerdijk 89 Sloopaanvraag: Kerklaan 33 Dienst Educatie Schiedam A. Botter O.A. Nauman F.J.M. de Vette H. Tammes M.A.M. Maat-van Noordt H.J. Jurgens Toorman Architecten Schiedam S. Post Facilitaire Stichting Gezond heidszorg 2 flats renoveren noodlokalen bouwen dakopbouw vergroten dakopbouw vergroten dakopbouw vergroten dakopbouw vergroten woning bouwen berging plaatsen woning vergroten dakkapel plaatsen binnenwanden en plafonds gedeeltelijk slopen (herziene aan vraag) Verleende beschikkingen bouwvergunningen/meldingen van 28 mei 2002 t/m 29 mei 2002: verleend 28 mei 2002: Lange Haven nabij nr. 54 verleend 29 mei 2002: Schiedamseweg 233 Gemeente Schiedam, afd. EZ steiger bouwen A.W. Snoeij tochtportaal bouwen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de ver- zenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor Stadserf 1, Schiedam. Datum: 10 juni 2002 Arnoldipad 21 Kerkweg 65 Lange Nieuwstraat 101 Schiedamseweg 28 Singel 5 Stadhouderslaan 17a Van Smaleveldtstraat 11 L. Regoord M.A.M. Maat-van Noordt J. van Stigt Thans Fortis Bank Nederland Stichting Kinderopvang Schiedam P. Scheider C. Maat b.v. dakkapel plaatsen woning bouwen pand verbouwen pand verbouwen schoolgebouw vergroten dakkapel plaatsen woning vergroten d.m.v. dakop bouw Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag, dinsdag middag en donderdag bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465487. (ARTIKEL 17 WRO) Burgemeester en wethouders maken bekend dat een tijdelijke vrijstelling van het geldende bestemmingsplan "Industrieterrein te westen Schie" is gevraagd voor Ringersstraat 18, voor het bouwen van een bedrijfsgebouw Burgemeester en wethouders overwegen om met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de gevraagde vrijstelling te verlenen. Vooraf willen burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid stellen zijn bedenkingen kenbaar te maken. de balie en vrijdag van Het vrijstellingsverzoek ligt hiertoe van 6 juni 2002 t/m 20 juni 2002 ter inzage bij Bouwen. Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om een tijdelijke vrijstelling te verlenen van de bestemmingsplanbepalingen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. O Binnenplanse vrijstelling ••t Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor: Muiderslotlaan 3 t/m 191, voor het vergroten van vier entreeportalen Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Woudhoek Noord '94". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmogelijk- Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het bouwplan vrijstelling te verlenen "t toepassing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het colle- belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te i met maken. Het plan ligt hiertoe van 6 juni 2002 t/m 20 juni 2002 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17 00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verle nen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woning toezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. LID 3 WRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat verzoeken om vrijstelling van de bestemmingsplannen zijn binnengekomen voor: Maasboulevard 7, voor het verbouwen van een pand, Rustenburg 6, voor het vergroten van de woning, Rustenburg 10, voor het vergroten van de woning, Rustenburg II, voor het vergroten van de woning, Rustenburg 12, voor het vergroten van de woning. De bouwplannen worden aangemerkt als verzoeken om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verle nen van de geldende bestemmingsplannen. Informatie omtrent de bouwplannen liggen daartoe gedurende vier weken vanaf 6 juni 2002 t/m 4 juli 2002 voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van vri stelling bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Bouw- en woningtoezicht (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) schriftelijk bedenkingen indienen. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat voor een gedeelte van het voormalige bedrijventerrein "Bols Lanvas" een uitwerkingsplan in procedure is gebracht. Dit plan is een uitwerking van het bestemmingsplan "Nieuwland-Zuidoost", ingevolge artikel 11 Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het plangebied ligt in het boogdeel grenzend aan de noordkant van de binnenstad, aan de Noordvestsingel. Het plangebied wordt globaal begrensd door de Burgemeester Honnerlage Gretelaan in het noorden, de (historische) bebouwing aan de Noordvestsingel in het zuiden, de bebouwing aan de Parkweg in het westen en de Burgemeester Honnerlage Gretehof in het oosten. Het ontwerp uitwerkingsplan ligt gedurende twee weken, met ingang van 6 juni 2002 tot en met 19 juni 2002, ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden zowel schriftelijk als mondeling hun zienswijzen omtrent het uitwerkingsplan naar voren brengen. Schriftelijk bij burgemeester en wethouders t.a.v. het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Orde ning, Verkeer en Vervoer, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mondeling bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur (u kunt daar overigens ook uw schriftelijke reactie afgeven). Gemeentel De Stichting Woonpromotie Schiedam orga niseert op 8 juni voor de derde keer de Dag van het Zweedse Wonen. Sveaparken staat natuurlijk centraal; de wijk is geïnspireerd op de Zweedse architectuur. Wat vooral opvalt in Sveaparken is het gebruik van de ruimte. De privétuinen van de woningen zijn vrij kort en vloeien over in de openbare groengebieden. Om belangstellenden een goed beeld te geven van de vele voordelen die dit semi-openbare gebied biedt, worden op 8 juni verschillende rondleidingen gegeven. worden gepresenteerd. Het zijn de ontwerpen van de woningen van het derde deelplan 'Sve aborg'. Dit deel van Sveaparken wordt wel eens omschreven als de meest veelzijdige wijk. Hier worden behalve de eengezinswoningen appartementen gerealiseerd, maar ook hofjes woningen en hoogbouw. Het ontwerp van 'Sveaborg' is misschien nog het beste te ver gelijken met de vorm van een spinnenweb. Vanuit een pleintje dat zich in het midden Wandelroute Om 11.30, 12.30, 13.30 en 14.30 uur starten rondleidingen vanaf de sporthal. Aanmelden kan ter plekke. De wandelaars lopen onder begeleiding van een gids. Projectmederkster Ilze Tas en oud wethouder en geestelijk vader van Sveaparken, Adri Reijnhout, vergezellen de belangstellenden op de wandelroute. Hoofdkenmerk van de wijk is de overal aan wezige groenstructuur. Behalve de rondleidingen kunnen belangstel lenden tekeningen bekijken, die in de sporthal De Dag van het Zweedse Wonen op zaterdag 8 juni wordt gehouden in en om Fit Sportland aan de Slimme Watering 5. Het programma: 10.30 uur Opening in 'Sveafors' bij de singel door ingebruikstelling van een fontein die Amstelland Ontwikkeling schenkt aan de bewoners. 11.00 uur tot 16.00 uur presentatie in Fit Sportland van tekeningen eengezinswonin gen derde deelplan 'Sveaborg' op panelen. 11.30, 12.30, 13.30 en 14.30 uur start rondleiding langs tuinen en openbaar groen in Sveaparken 12.00 en 14.00 uur Rondleiding in Openbare Basisschool 'De Violier' 12.30 en 13.30 uur Rondleiding in Rooms-Katholieke Basisschool 'De Vlinder' Voor kinderopvang is gezorgd in de schoolwoningen. bevindt, lopen zes straten diagonaal naar de buitenkant van de wijk. Een belangrijke blik vanger wordt gevormd door het voorzienin geneiland aan de westkant. Hier is ruimte voor een supermarkt en voorzieningen voor ouderen. Meer details over de gevarieerde woningbouw in 'Sveaborg' zijn zaterdag verkrijgbaar. Al eerder organiseerde de Stichting Woonpro motie Schiedam met succes een dergelijk eve nement in Schiedam-Noord. De organisatie heeft zich tot taak gesteld Schiedam als woon stad onder de aandacht te brengen. In de Stadswinkel van de gemeente Schiedam, aan het Stadserf 1, is het Woon Informatie Cen trum (WIC) van de stichting gevestigd. Hier krijgen woningzoekenden alle informatie over het kopen en huren van een nieuwbouwwo ningen in Schiedam. Meer informatie over het WIC of over de Dag van het Zweedse Wonen is verkrijgbaar via tel. 010- 273 01 22 of via de website www. wie - schiedam.nl Ook in uw g«ro««m»« stiwn die u vranrschuwan in van aan ramp, op «meter tijttetip hoort, m vm! wan tb hand. WmI wat u «tan rmxrt dam-. Om u t»k«Kt te maken met het «etold van de «Irene, vindt dén keer per jaar een ga naar binnen, «luit deuren en romen en eet radio of tv aan. Br kunnen rich soms oefenalarm p&at»: op d* eerste woensdag fn juni. Dm tönkt om 12.00 trar in beef ernstige situaties voordoen wawttj de tksma niet gebruikt werft VWg ook dwi de Nederland de «Irene, hoeft niet te schrikken; het la Ine» alarm. Als u de «Irene aanvaringen van de autoriterten op. Meer Informatie haatt u bij uw pemeente. Heeft u het alarm wel of niet gehoord? In beiden gevallen kunt u onderstaand strookje invullen en gratis opsturen naar: Gemeente Schiedam, T.a.v. de heer Nossent, antwoordnummer 33, 3100 WB Schiedam, of een e-mail sturen naar: info@schiedam.nl Ik heb het alarm wel/ niet gehoord doorhalen wat niet van toepassing is. Naam: Adres: Telefoon: <T De GGD vaccinatiecampr ne meningokokken C wordt uitgevoerd door GGD Nederland, in opdracht van het ministerie van VWS en in samenwerking met WVC, LVE, IVT, SVM en RIVM.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 4