i IN KRANT Wethouder op pedalo's Fel bekritiseerde bouwweg Sveaborg wordt vervangen door veiliger weg Weer brand Vulcaanhaven Ti intratuin u Vertier op bestelling van het buitenleven Wegener huls-aan-hulskranten Nieuwe aangifte kindermisbruik F T 1 C 1 E N PAUL BERG Autodieven en krakers actief Levenslang voor drie Schiedammers 936.605 WOENSDAG 12 JUNI 2002, JAARGANG 54 Nr. 24 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KUK DP OE RUBR1EKSPAGINAS TOTALE OPUVGE: NS1 15 blote vrouwen in museum PvdA boos over 'blokkade' Menno Siljée Protest tegen auto's op fietspad SCHIEDAM - Tegen de 46-jari- ge beheerder van de kinderboer derij in de Gorzen in Schiedam- Zuid is een derde aanklacht inge diend voor ontucht met kinderen. De man, die circa vier jaar als vrijwilliger op de kinderboerde rij werkte, werd eerder aange houden wegens ontucht met en bedreiging van twee Schiedamse meisjes. De politie houdt er reke ning mee dat de man meer kin deren heeft lastig gevallen. POLITIE SCHIEDAM Fietskijkavond Paul Berg over... specialistisch oogonderzoek: Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 CHIEDAM - Wethouder voor sport en re creatie Henk Jan Habermehl opende zater dagmiddag het Verzetsheldenbuurtfeest door een wedstrijd op de pedalo's aan te pan met Marian van Zeijl, voorzitter van de vereniging. Daarna hadden de verklede kinderen en de aanwezige begeleiders het rijk alleen. Het weer werkte dit jaar zeker mee. En dat was voor de kinderen in de Verzetsheldenbuurt alleen maar ple zierig, want zij mochten aantreden bij allerlei spel len die georganiseerd werden in de Wielengastraat. Aanleiding was het jaarlijkse feest van de vereni ging van Eigenaren Verzetsheldenbuurt. Maar liefst negen verschillende spellen waren voor de kinderen tot 11 jaar uitgezet op straat, die voor de gelegen heid werd afgesloten. De spellen worden elk jaar beschikbaar gesteld door een Rotterdamse Spellen- uitleenorganisatie. Na de middag sport en spel - toen de dag bijna voorbij was en de magen rom melden - was het tijd voor een heuse strooptocht. Want iets lekkers hadden alle deelnemers op dat moment zeker verdiend. SCHIEDAM - Een 75-jarige Schiedammer ontdekte zondag morgen dat zijn in de Alphons Ariensstraat geparkeerde auto, een Fort Escort, was verdwenen, 's Avonds werd de wagen met draaiende motor aangetroffen op het Wilhelminaplein in Rotter dam. Een De auto die een 26-ja- rige vrouw zondagmiddag op de Plantage had geparkeerd werd tussen half één en half twee ge stolen. Diezelfde middag werden bij de begraafplaats aan de Burg. Van Haarenlaan twee auto's opengebroken en ontdaan van tassen waarin ondermeer een mobiele telefoon, een reisdocu ment en portemonnees zaten. Vrijdagochtend vroeg waren au tokrakers actief op de Parallel weg en het Willem Landreplein. De buit bestond uit radio/cd-spe- lers, kleding en een zonnebril. Uit een woning aan de Atalanta hof haalden inbrekers ondermeer een laptop en twee mobiele tele foons weg. Door: NANSWOLTERS SCHIEDAM - Krijgt het Proveniershuis op het Over- schieseplein binnen afzien bare tijd een andere be stemming? Op deze direct gestelde vraag wil Woon- plus vooralsnog geen ant woord geven. Toch doen ge ruchten de ronde dat de Vastgoed Ontwikkelings maatschappij van Woonplus bezig is met het ontwikke len van plannen om van het Proveniershuis een hotel te maken. De kleine woningen van het tussen Stadskan toor en Schie gelegen histo rische gebouw worden al zeer lang door Woonplus verhuurd. Daarom is niet onwaarschijnlijk dat huur ders de schrik van hun le ven krijgen als Woonplus hen de wacht aanzegt. Vastgoed voorlichter Hans Bors- je van Woonplus lijkt wat over vallen door de vraag. 'Wij zijn als Vastgoed Ontwikke lingsmaatschappij van Woonplus betrokken bij de vitalisering van de binnenstad. Daarbij wordt ge keken naar een aantal locaties en het Proveniershuis is daar een van. Maar het is absoluut veel te vroeg om te zeggen dat dit ge bouw in de toekomst een hotel wordt. Overigens kun je je wel afvragen of de huidige bestem ming - verhuur van woningen - tot in lengte van dagen moet worden gehandhaafd.' Dus momenteel is er geen sprake van overleg met projectontwik kelaars over een andere functie van het gebouw. 'Nou... jawel, maar we zijn met zo veel partijen over de toekomst van het cen trum in gesprek. We praten over meerdere locaties in de binnen stad en daarom kan op dit mo ment niet concreet worden aan gegeven wat er met het Prove niershuis gaat gebeuren.' Geen ja, geen nee 'Overigens ontken ik niet dat er wordt nagedacht over een ahdere invulling van dit gemeentelijke monument. Laat ik het zo zeg gen: een functie als hotel behoort niet tot de onmogelijkheden.' De toelichting die Borsje geeft lijkt niet helemaal in overeenstem ming met zijn uitspraak 'dat Woonplus op dit moment niet, met welke partij dan ook, onder handelt over de toekomst van het Proveniershuis'. Het monumen tale pand werd halverwege de achttiende eeuw (1756-1761) ge bouwd. Via de poort van het voorgebouw op de 's Graveland- seweg komt men terecht op een rechthoekige binnenplaats met rondom de huisjes. Het gebouw kwam in 1846 in gemeentelijke bezit en vervolgens in handen van de Schiedamse woningcor poratie, het huidige Woonplus. Borsje: 'Nogmaals, er wordt al leen vrijblijvend naar een aantal plekken in de stad gekeken en zoals ik al eerder aangaf is dit een te vroeg tijdstip om medede lingen te doen. Trouwens als er iets te melden valt dan zijn onze huurders de eerste die dat horen', aldus de vastgoed voorlichter. SCHIEDAM - De door de bewoners van Sveaparken fel bekritiseer de bouwweg naar het Sveaborg wordt verwijderd. Er wordt een alter natieve weg aangelegd voor het bouwverkeer. Burgemeester en wet houders sloten zich aan bij de protesten van de boze bewoners en beaamde dat de weg een onveilige situatie kan opleveren. Het college van b&w kwam met een voorstel voor een alternatieve bouwweg, die vanaf de Slimme Watering rechtstreeks naar Sveaborg leidt. De Ontwikkelingscombinatie Sveaparken OCS (gevormd door drie pro jectontwikkelaars en de gemeente) heeft dat voorstel inmiddels una niem overgenomen. Daarmee is definitief het besluit is genomen om de onlangs aangelegde bouwweg te verwijderen en de veiliger alter natieve route aan te leggen. Deze alternatieve weg volgt het tracé van de toekomstige ontsluitingsroute voor de deelgebieden Sveaborg en Sveadal. De weg krijgt een aansluiting op de Slimme Watering ter hoogte van het huidige directiekantoor van Midgard Beheer By het bedrijf dat belast is met de organisatie van de werkzaamheden in het openbaar gebied in Sveaparken. SCHIEDAM - De drie Schie dammers die in november in Dordrecht een 39-jarige vrouw, haar 16-jarige dochter en een even oud vriendje op wrede wij ze doodschoten, zijn door de rechtbank veroordeeld tot le venslang. Het drietal wilde een man bero ven die volgens hun informatie veel geld verdiende met het om bouwen van computerspelletjes. De man wist ternauwernood te ontkomen, de die huisgenoten niet. Uit angst voor herkenning bonden de binnendringers de vrouw en de kinderen vast, plak ten hun mond af met tape en dekten hun hoofd af met kranten. Daarna werden ze met een schot in het hoofd vermoord. VLAARDINGEN - Het in brand vliegen van isolatiemateriaal door laswerkzaamheden was vrijdagmiddag omstreeks vijf uur de oorzaak van een middelgrote brand aan boord van het zeeschip de 'Tarquin Trader' dat in een dok in de Vulcaanhaven ligt. De brandweer gaf om tien over acht uur het sein brandmeester. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. De brand was* de tweede dit jaar in de Vul caanhaven. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen op woensdag 6 maart woedde er een grote brand in het schip de Scheveningen 21. Doordat het vermoeden bestond dat er giftige stoffen konden vrijko men werd voor bewoners van de Schiedamse stadsdelen Westffanke- land en Nieuwland de noodtoestand afgekondigd. Strui kroos, diverse kleuren. Van KRANT NIET ONTVANGEN? SCHIEDAM - Ze hadden vooraf mee kunnen bepalen wat zij nu ei genlijk de leukste attributen vonden voor hun eigen speelplek, dus wat de jeugd betreft kon het feest waarmee het 5-jarig bestaan van de Buurtpost aan de Fultonstraat werd gevierd al bij voorbaat niet meer stuk. Dat het kleurrijke kinderfeest ook nog eens werd overgoten met een aangenaam zomerzonnetje, was mooi meegenomen. De jeugd, maar ook de wat minder jonge buurtbewoners amuseerden zich kostelijk met elkaar en de uitgestalde attracties. De afgelopen jaren zetten bewoners, gemeente en Woonplus zich gezamenlijk in om de leefbaarheid van de wijk te verbeteren. On langs werd als onderdeel van het Wijkplan voor Schiedam-Oost de speelplek in de buurt opgewaardeerd. Dat gebeurde in eendrachti ge samenspraak. De kinderen mochten aangeven wat zij leuk von den en buurtbewoners zochten mee naar de geschikte speeltoestel len. Het Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Op donderdag 20 juni a.s. organi seert de politie van het district Schiedam een zogenaamde "fietskijkavond". Deze avond is bedoeld voor mensen die aangif te hebben gedaan van diefstal van een fiets of bromfiets.Tussen 16.00 uur en 19.00 uur stalt de politie alle gevonden fietsen uit op de binnenplaats van het politiebureau aan het Bijdorpplein I te Schiedam. De rechtmatige eigenaar kan zijn of haar tweewieler, op vertoon van de aangifte, terug krijgen. Er worden geen fietsen te koop aangeboden. Alle binnen- en buitenzonweringen en rolluiken. Ook elektr. met zon-, windautomaat e.o. afstandsbed., koop je bij een specialist die ook na de garantieperiode nog steeds weet dat u 'KONING KLANT bent. En... wedden dat wij géén cent duurder zijn dan die VTrVYTfnTrï andere! ZONWERINGEN Altijd zonnig geprijsdi Broersveld 127 - SCHIEDAM Telefoon 010-473 33 16 AT IS DUIDELIJK. "Oogmeting of compleet onderzoek, wij weten precies wanneer een oogartsbezoek gewenst is." lyi S Foto;£SBEWAERHEBT Geheimzinnig stilzwijgen over plan hotelbestemming Proveniershuis Het monumentale Proveniershuis vormt onderdeel van de vitalisering van de binnenstad foto: ED DEWAERHEIJT HET GROENE WARENHUIS Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond. Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Fotos: ED DEWAERHEIJT In de nieuwe Senses, het magazine van ONS en IRADO, leest u over zomerse uitstapjes in de regio. Verder: Zomer zonder plaagdieren Exotisch Stadserffesitival Adembenemend Wales Speciale lezersaanbiedingen Van Heekstraat 15 Schiedam (010) 262 1000 www.onsgroep.nl Senses magazine, vanaf 20 juni GRATIS in uw brievenbus! NS1 'V

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1