L Gemeente Schiedam Open Huis bood kwaliteit Speelplek Fultonstraat in een nieuw jasje Wijziging openingstij den Stadswinkel Vaccinatie meningokokken C Instelling enquêtecommissie Parkweg-Oost Openbare vergadering in juni en juli sÉtè Stroom reacties op prijsvraag 1000 euro voor een goed idee De juiste wegen voor het aanbieden van grof huishoudelijk afval en asbesthoudend materiaal op Memel www.schiedam.nl l Agenda WOENSDAG 12 JUNI 2002 NS1-2 M "Q1ËI Landelijk is besloten de vaccinatiecampagne meningokokken C op te nemen in het Rijksvaccinatieprogramma en alle kinderen van 1 tot en met 18 jaar in twee fasen te vaccineren. In Schiedam worden alle kinderen van 1 tot en met 5 jaar en 15 tot en met 18 jaar op dins dag 9 juli en op woensdag 10 juli in Sporthal Margriet gevaccineerd. Deze kinderen ontvangen hiervoor medio juni een oproepkaart. In september zullen alle kinderen van 6 tot en met 14 jaar worden opgeroepen en gevaccineerd. De komende weken wordt er op deze gemeentepagina uitgebreider over dit onderwerp gepubliceerd. Voor vragen over de vaccinatie campagne kunt u terecht bij de GGD NWN via telefoonnummer 010-248 20 20 (bereikbaar op werkdagen van 09.00 - 12.30 uur) of op de website: www.ggdnwn.nl. Anderstaligen kunnen gratis algemene informatie in hun eigen taal krijgen bij FONA 0800-99.99.333 op maandag tot en met vrijdag van 09.00 - 17.00 uur. www.ggdnwn.nl. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEM MINGSPLAN "LAND VAN BELOFTE" Informatie Gemeente Schiedam VE RGU N NING AAN VRAAG STADSERFFESTIVAL AANVRAAG VERGUNNING MAASBOULEVARDFEEST PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 24, WOENSDAG 12 JUNI, 2 00 2 G emeentebenchten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Veel bezoekers van het open huis maakten van de gelegenheid gebruik om op de 14e etage van het Stadskantoor van het uitzicht te genieten. Op woensdag 5 juni was het feest in de Fultonstraat. Op die dag bestond de Buurtpost 5 jaar en is de feestelijke her opening van de speelplek gevierd. Deze speelplek waar bewoners erg aan gehecht zijn, is in het kader van het wijkplan Oost opgeknapt. Bewoners hebben voorstellen gedaan, die nu uitgewerkt en ook uit gevoerd worden. In samenwerking met bewoners, gemeente Schiedam en woningcorporatie Woonplus is een buurt feest georganiseerd om aeze feiten te Berry Onink, een van de kinderen uit de buurt, heeft een bord gemaakt, om honden bezitters erop te wijzen dat ze hun hond elders uit moeten laten en dus niet op de speelplaats. Deze borden worden geplaatst bij de twee ingangen van de speelplaats Voor de kinderen waren er natuurlijk de nodige versnapering, maar ook allerlei spel letjes en een springkussen. Verder was er een optreden van de Schiedamse artiest Johnny Las Vegas. Kortom een goed geslaagde fees telijke afsluiting van een proces waar alle betroken samen gewerkt hebben aan de aanpak van de buurt. De prijsvraag 'Duizend euro voor een goed idee', die werd georganiseerd ter gelegenheid van het Open Huis in het Stadskantoor afgelopen zaterdag, heeft een stroom reacties opgeleverd. Een club raadsleden gaat nog deze week met alle inzendingen aan de slag. Na een uitgebreide inventarisatie, volgt een selectie die wordt voorgelegd aap het presidium. Dit dagelijks bestuur van de gemeenteraad doet vervolgens een voor dracht aan de Raad. Tijdens de raadsverga dering van maandag 8 juli wordt (worden) de winnaar(s) bekend gemaakt. Het mooie weer was zaterdag een geduchte concurrent voor het Open Huis zelf. Niet massaal dus, maar wel bijzonder geïnteres seerd maakten Schiedammers gebruik van deze gelegenheid om kennis te maken met de nieuwe Raad en het nieuwe College. "Geen kwantiteit, maar wel kwaliteit," omschreef een raadslid na afloop tevreden het Open Huis. Vooral de mogelijkheid om uitvoerig van gedachten te wisselen met het publiek, werd door college- en raadsleden bijzonder gewaardeerd. Niet alleen bestuurders ook gemeentelijke instellingen als Bibliotheek, Stedelijk Museum, Artotheek, Bedrijfs Gemeenschap Schiemond en het Theater a/d Schie benutten het Open Huis om zich op aan sprekende wijze te presenteren. Tot eind deze week nog kunnen liefhebbers hun kennis van bestuurlijk Schiedam 'te gelde maken' in de bibliotheek in het Stadskan toor. Daar staan vier vitrines opgesteld die zijn ingericht door de vier nieuwe wethou ders. Onder degenen die het juiste ant woord weten op de vraag welke vitrine bij welk collegelid hoort, worden boeken' bonnen verloot. tepe zijn de openingstijden van de Stadswinkel in de maanden juli en augustus 2002 gewijzigd. De openingstijden zijn dan: Maandag 08.00 uur tot 17.00 uur Dinsdag 13.00 uur tot 17.00 uur Woensdag 08.00 uur tot 17.00 uur Donderdag 13.00 uur tot 20.00 uur Vrijdag 08.00 uur tot 17.00 uur In verband met de tijdelijk gewijzigde openingstijden van de Stadswinkel kan het Woon Informatie Centrum op dinsdag en donderdag niet tussen 11.00 en 13.00 uur bezocht worden. Zij zijn dan wel telefonisch te bereiken. De openingstijden van het Woon Informatie Centrum blijven verder ongewijzigd. Op donderdag 12 september a.s. zal de Stadswinkel de gehele dag gesloten zijn i.v.m. noodzakelijk uit te voeren werkzaam heden. Om het aanbieden van grof huishoudelijk afval in goede banen te houden, brengt uw afval- inzamelbedrijflRADO nog eens de mogelijkheden onder de aandacht in een folder. Deze folder beschrijft de mogelijkheid voor het brengen van grof huisvuil naar het afvalbreng station aan de Van Heekstraat, voor welke afvalstoffen u daar terecht kunt en wat de ope ningstijden zijn. Daarnaast wordt ingegaan op het eventueel ophalen van grof huisvuil na het maken van een afspraak met IRADO en de aanbiedregels die hiervoor gelden. Voor het verwijderen en afvoeren van asbesthoudende afvalstoffen gelden aparte regels. Deze kunt u eveneens lezen in de folder. Vraag dus als u meer wil weten onze folder aan. U kunt dan het beste bellen naar ONS Klantenservice (010) 262 10 00. Heeft u vragen m.b.t. het verwijderen van asbest, dan kunt u bellen naar de Stadswin kel van de Gemeente Schiedam, balie (010) 246 55 55 of 246 56 71. De GGD vaccinatiecampagne meningokokken C wordt uitgevoerd door GGD Nederland, in opdracht van het ministerie van VWS en in samenwerking met VNG. IVE. IVT, SVM en RIVM. De gemeenteraad heeft op 3 juni 2002 besloten een enquêtecommissie in te stellen naar het door het college van burgemeester en wethouders en/of de burgemeester gevoerde bestuur rond de tot sloop van flatgebouwen en enkele aangrenzende ouderenwoningen in de omgeving van de Parkweg in de wijk Schiedam-Nieuwland. Gedurende de sloop van deze gebouwen werden asbesthoudende materialen aange troffen, die niet in de asbestinventarisatie waren vermeld. Op grond van de Wet dualisering gemeente bestuur, die op 7 maart jl. in werking is getreden, kunnen gemeenteraden nu een dergelijk onderzoek instellen. Vragen die met name bij het onderzoek aan de orde zullen komen zijn: 1. Wat is er in Schiedam geregeld omtrent het slopen van opstallen. 2. Hoe dient te worden opgetreden wan neer er voor, tijdens of na dé sloop van opstallen stoffen, bijvoorbeeld asbest, worden aangetroffen die een speciale behandeling vereisen. Welke rol heeft het college en/of de burgemeester hierin. 3. Wat is het beleid ten aanzien van het ver wijderen van dergelijke stoffen, bijvoor beeld asbest. Welke rol heeft het college en/of de burgemeester hierin. 4. Hoe te handelen bij stillegging van de sloop. Welke rol heeft het college en/of de burgemeester hierin. 5. Hoe adequaat is vóór, tijdens en na de constatering van asbest gereageerd. Welke rol heeft het college en/of de burgemeester hierin gespeeld. Tot leden van deze commissie werden benoemd: mw A. Valk-Rijnbeek, dhr J. Gouweleeuw, mw. A. Elenbaas-van Ommen, dhr Y.J. Haan en dhr M. Siljee. Tot plaatsvervangende leden werden benoemd: dhr M.W. Vroom, dhr E.M.S. Zwennis, dhr W.J. van Wijk, mw. H.C.F. Hagen en mw C. de Groot. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad in haar vergadering van 3 juni 2002 het bestemmingsplan "Land van Belofte" gewijzigd heeft vastgesteld. Het bestemmingsplan is gesitueerd in het centrum van Schiedam en wordt begrensd door Broersvest, Lange Kerkstraat, Kreupelstraat en Boterstraat en voorziet in de realisatie van ca. 90 woningen, zowel eengezinswoningen als appartementen en voorts in de realisatie van winkelvoorzieningen en dienstverlenende bedrijven en bijbehorende voorzieningen als parkeergarages en bergruimtes. De wijzigingen betreffen enkele ondergeschikte aanpassingen van juridisch technische aard. Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan ligt gedurende een termijn van 4 weken, met ingang van 13 juni 2002 tot en met 10 juli 2002 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam. Openingstijden: ma t/m vrij van 8.00 u tot 17.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen: zij, die tijdig hun zienswijzen op het ontwerp van de herziening bij de gemeenteraad hebben kenbaar gemaakt, alsmede belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest hun ziens wijzen bij de gemeenteraad kenbaar te maken naar aanleiding van de ontwerp ter visie legging, alsmede een ieder die bedenkingen heeft tegen de aangebrachte wijzigingen in het plan, bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP 's-Gravenhage, schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het bestemmingsplan. Maandag 24 juni- Com missie Algemene Zaken Deze commissie houdt zich bezig met de volgen de beleidsonderwerpen: algemene en bestuurlijke zaken, politie, brandweer, veiligheidsbe leid, Grotestedenbeleid, communicatie en externe betrekkingen, burgerparticipatie en interactieve beleidsvorming, cultuur, archief, stadspromotie en toerisme, regio aangelegenheden, straatnaamgeving en internationale betrekkingen. De commissie komt bijeen in een openbare vergadering vanaf 20.00 uur.in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Secretaris is dhr. J. Gordijn, telefoon 246 57 88. Dinsdag 25 juni- Commissie Grondgebied Deze commissie houdt zich bezig met de volgende beleidsonderwerpen: milieu, ruimtelijke ordening, bouw- en woning toezicht, beheer openbare ruimte, verkeer en vervoer en economische aangelegenhe den. Ook wordt in deze commissie aan dacht besteed aan de volgende onderwer pen op het gebied van stadsvernieuwing en volkshuisvesting: renovatie en nieuwbouw woningen, architectuur en stedenbouw, monumentenzorg, woonruimteverdeling en sociale verhuurders. De commissie komt bijeen in een openbare vergadering vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Secretaris is dhr. H. C. Jansson, telefoon 246 54 34. Woensdag 26 juni- Commissie Bevolking Deze commissie houdt zich bezig met de volgende beleidsonderwerpen: sociale zaken, arbeidsmarktaangelegenheden, onderwijs, welzijn, jeugd- en jongeren beleid, ouderenbeleid, maatschappelijk werk, volksgezondheid, sport en recreatie. De commissie komt bijeen in een openbare vergadering vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Secretaris is dhr. T.S. Halma, telefoon 246 56 65. Donderdag 27 juni- Commissie Middelen Deze commissie houdt zich bezig met de volgende beleidsonderwerpen: financiën grondbedrijf, informatie- en automatise ringsbeleid, facilitaire zaken, personeels- en organisatiebeleid en rekenkamerfunctie. De commissie komt bijeen in een openbare vergadering vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Secretaris is dhr. J. Pegtel, telefoon 246 53 36. 1 Dinsdag 2 juli - Projectcommissie Binnenstad Deze projectcommissie komt bijeen in een openbare vergadering vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Secretaris is dhr. H.C. Jansson, telefoon 246 54 34. 1 Maandag 8 juli - Raadsvergadering De gemeenteraad komt bijeen in een openbare vergadering vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Griffier is dhr. J. Gordijn, telefoon 246 57 88. Vergaderingen van de raadscommissies en de gemeenteraad zijn openbaar. De agenda kan één week voor de vastgestelde vergaderda tum telefonisch bij de secretaris van de des betreffende commissie worden opgevraagd. Spreekrecht Wilt u gebruik maken van het spreekrecht voor burgers over agendapunten, dan moet u dat vooraf melden bij de secretaris (bij voorkeur minimaal 24 uur tevoren) onder vermelding van het onderwerp waarover men het woord wenst te voeren (maximaal 5 minuten per spreker). Tijdens de rond vraag is er spreekrecht voor burgers over andere dan op de agenda opgenomen punten. Vergaderstukken Voor agenda's, verslagen en stukken van commissievergaderingen kunt u terecht bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Ook liggen daar de raadsstuk ken ter inzage. 3) Bij burgemeester en wethouders van Schiedam en de burgemeester van Schiedam is een vergunning/ontheffing aangevraagd voor het organiseren van de tweede editie van het Stadserffestival. Dit festival zal plaatsvinden op 28 en 29 juni 2002 op het Stadserfplein en in de foyer van het Theater aan de Schie. Voor de programmering op het Stadserfplein zullen de op- en afbouwwerkzaamheden beginnen op 25 juni 2002 en eindigen op 2 juli 2002. De aanvraag ligt vanaf 12 juni 2002 twee weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informa tiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. De Stadswinkel is geopend op werkdagen tussen 08.00 en 17.00 uur en op donderdagavond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzageperiode hun zienswijze kenbaar maken. Uw zienswijze kunt u richten aan burge meester en wethouders van Schiedam en de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor informatie kunt u contact opnemen met de Stadswinkel, mw. M. Benamu, bereikbaar via telefoonnummer 010- 246 58 30. Bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders is een vergunning/ontheffing aangevraagd voor het jaarlijks terugkerende Maasboulevard- feest, dat zal plaatsvinden op 12, 13 en 14 juli 2002 aan de Maasboulevard te Schiedam. Vanaf vandaag ligt de aanvraag gedurende vier weken, tot en met 9 juli 2002 ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 uur tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzageperiode. Als u uw zienswijze schrifte lijk kenbaar wilt maken dan kunt u uw schrijven richten aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie: mw. M. Benamu, bereikbaar op telefoonnummer: 010 - 246 58 30.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 2