Nieuws van de Hargahoeve Stadsgesprek over toekomst Schieveste Wethouder Schoenmakers blaast zijn eigen jeneverglas Ziekenhuis in geslagen VAKANTIE-LENZEN SCHIEDAM ^Nurth& Nerschoor Burgerinitiatief Hardhandig beroofd PvdA accepteert samenstelling met grote tegenzin Sport langs de Waterweg Het Nieuwe Stadsblad VAllAr HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 12 JUNI 2002 24 - 1440 INGEZONDEN BRIEF In mijn maidenspeech van 3 juni heb ik als PvdA raadslid een po sitief pleidooi gehouden voor het omarmen van dit belangrijke in strument van de burger. Belang rijk voor de invloed van de bur ger. Belangrijk voor de goede communicatie met de burger. Gezegd is ook dat in de huidige situatie burgers natuurlijk al ver schillende mogelijkheden heb ben om te participeren in politie ke besluitvormingsprocessen, bijvoorbeeld inspraak. In de meeste gevallen bepaalt de bur ger zelf wel van welk instrument hij gebruik maakt. De PvdA vindt dat de burger initiatief mag nemen om een vraag te stellen over het gemeentelijk beleid. Met het ingediende amendement van de PvdA zou meer ruimte voor de burger zijn gecreëerd. Ook pleitte de PvdA voor het verder dichten van de afstand tussen beide. De ingediende amendementen van de VVD de den die ruimte nagenoeg te niet. Dusdanig dat de oppositiepartij en zich hebben afgevraagd of een verordening waar de burger niks mee kan wel zinvol is. He laas voor Maarten Groene (Pv dA), Martijn Vroom (CDA) en Yorick Haan (SP) die de verorde ning zorgvuldig voorbereidden. Achteraf doen de collegepartijen misschien geloven, dat ze het an ders bedoelden. Maar waarom heeft de VVD dat dan niet ge woon zo opgeschreven? Geluk kig bleef de schade enigszins be perkt omdat het CDA het met de oppositie eens was over het aan tal handtekeningen waaraan vol doen moet worden om een voor stel op de politieke agenda te plaatsen. Eén ding hoopt de Pv dA wel: wanneer straks blijkt dat het nieuwe instrument niet vol doet, dat de collegepartijen als nog willen terugkomen van hun amendementen. Mari Dingenouts, PvdA raads lid SCHIEDAM - Een 76-jarige I vrouw werd donderdagmiddag dermate hardhandig beroofd dat ze gewond raakte. Er stond een man voor haar deur aan de Pas- calstraat toen de vrouw terug kwam van boodschappen doen. De man greep de portemonnee uit haar tas en gaf haar zo'n har de duw dat ze van een stenen trapje viel en gewond raakte bo ven haar oog. Zij werd overge bracht naar het Vlietland zieken huis. De recherche is op zoek naar getuigen; die kunnen zich melden bij het politiebureau of bellen: tel.0900-8844. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Skippy en La dy. Zij zitten in de dieren opvang te wachten op een nieuwe baas. De medewer kers van de Hargahoeve melden: Leuke oude dag? Skippy is een cyperse kater van...jawel 17 jaar. Het is een kroelkat die gek is op aandacht. Zo'n erge kroelkat dat hij alle aandacht voor zichzelf wil. Aan dacht delen met andere katten, honden en/of kinderen is er niet bij, als het aan Skippy ligt. Hij hoeft niet meer naar buiten, maar een plekje in het zonnetje vindt hij heerlijk. Wie kan hem nog een lekkere oude dag bezorgen? Koppie koppie Lady is een cypers wit poesje van 15 jaar. Ook zij wil graag al le aandacht voor zichzelf. Lady is een binnenkat en is uiteraard zindelijk. Er zit wel een koppie op. Als er iets gedaan wordt wat ze niet wil, laat ze dat goed mer ken. Verder kan ze wel overheer lijke kopjes geven. Wie kan haar een lekker warm huisje bieden? Dierentehuis Hargahoeve is ge opend op dinsdag tot en met vrijdag tussen 11.00 - 12.00 uur en tussen 13.30 - 16.00 uur. Zaterdag is het tehuis geopend van 11.00 - 15.00 uur. Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2, 3118 JC Schie dam. Telefoon 010 - 471 41 51. door: Wim Schelberg SCHIEDAM - Menno Siljée heeft geen zitting in de sub commissie die de rekening over 2001 moet gaan onder zoeken. Dit in verband met het feit dat hij voormalig wethouder van financiën is. Dat is zaterdag in een extra openbare vergadering door de raad besloten. In de raadsvergadering van de maandag daarvoor ont stond nog commotie over dat feit: het voorstel werd van de agenda afgevoerd en terugverwezen naar de commissie Middelen. In middels heeft de PvdA al haar kandidaten voor de subcommissie teruggetrok ken. In de raadsvergadering van maandag, die uitliep tot ver na één uur 's nachts, waren vooral de oppositiepartijen ontevreden door de onevenwichtige verde ling van die commissie. Van de vijf leden waren er vier afkom stig uit huidige collegepartijen. Artikel 82 van de Gemeentewet stelt dat er sprake moet zijn van een evenwichtige verdeling. En dus ging de PvdA maandag avond in de aanval. Liesbeth Fluiter (GemeenteBelangen) stelde daarop haar plaats ter be schikking. Maar CDA en VVD gingen niet akkoord met de be noeming van Siljée in de com missie. Marijke Ruseier, fractie voorzitter voor het CDA, meldde dat juist vanwege het feit dat Siljée voormalig wethouder van financiën is, een plaats in die commissie twijfelachtig is. Die commissie onderzoekt immers de financiële gedragingen van het college in de vorige raadspe riode. Maar wat het CDA betrof, kon er best een andere kandidaat van de PvdA zitting nemen in de commissie. Dat leverde hetzelfde probleem op, omdat Peter Groeneweg, tweede kandidaat voor de PvdA, ook voormalig wethouder is. Groeneweg zelf reageerde daar op verbijsterd: 'Dit is geen ma nier van doen.' Bovendien trof het dilemma vooral Siljée zelf, stelde Groeneweg. Hij is immers degene die moet waken voor de verminderd kriti sche houding ten aanzien van het onderzoek als gevolg van het feit, dat hij wethouder van finan ciën is geweest, vindt Groene weg. Dus gaf Groeneweg aan niet veel te voelen voor een plaats in de commissie: hij trok zich terug als kandidaat. Dat deed even later ook Siljée, waar na het onderwerp van de agenda werd afgevoerd om het opnieuw in de Commissie Middelen te kunnen behandelen. Zaterdag werd dus een extra raadsvergadering ingelast. En die was noodzakelijk, meldde burgemeester Scheeres, want die commissie moet snel haar werk gaan doen. Donderdagavond was de commissie opnieuw bij elkaar gekomen, meldde Liesbeth Flui ter (GBS). 'We hebben in een re cordtempo mensen aanbevolen om te worden benoemd in de subcommissie onderzoek der re kening', zei Fluiter. 'We hebben dit unaniem en in overleg gedaan en we hebben afgesproken dat deze commissie voor één jaar zal bestaan.' Maandag kon de com missie dus aan het werk, om de jaarrekening 2001 na te lopen en daarna door de gemeenteraad te laten vaststellen. Dat moet in principe op maandag 8 juli ge beuren. Fluiter: 'Ik wens de le den van de subcommissie veel succes en wijsheid toe'. Peter Groeneweg wilde toch nog reageren: 'U kunt niet verwach ten dat er zonder een woord van kritiek voorbij wordt gegaan aan de aanleiding voor deze extra vergadering: de blokkade door enkele fracties van de coalitie te gen de deelname van de heer Siljée in de subcommissie. Een blokkade die strijdig is met de gemeentewet waar het gaat om een evenwichtige vertegenwoor diging van in de raad aanwezige groeperingen. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat het in de discussie van maandag is voortgekomen uit andere motie ven dan zorgzaamheid over het welbevinden van de heer Siljée'. Groeneweg bleef bij het stand punt dat het vooral een dilemma voor Menno Siljée zelf zou zijn. Groeneweg: 'Het kan niet zo zijn dat men zo benauwd is voor de voor de vaardigheden van de heer Siljée om de andere leden van de subcommissie te beïn vloeden, dat er daarom geen plek voor hem zou kunnen zijn. En als men wel benauwd is, dan zegt dat wat over het vertrouwen in het beoordelingsvermogen van de overige leden van de subcom missie.' Groeneweg concludeer de uiteindelijk dat niemand ge baat was bij nog langer stilstaan bij dit punt. Menno Siljée was namelijk de wethouder die zich - in de korte periode dat hij zitting had - in ieder geval sterk maakte voor het op tijd kunnen presente ren van de rekening. Groeneweg: 'De tijd dringt en de gemeente heeft er alleen maar last van wanneer er geen deugdelijk on derzoek naar de rekening 2001 plaatsvindt.' De PvdA accepteer de dus de uitkomst van het debat - maar met grote tegenzin, bena drukte Groeneweg. En dat deed de fractie door geen kandidaat te presenteren. Groeneweg: 'Jam mer, dat het zo ver moest ko men.' Marijke Ruseier wilde daarop toch reageren: 'Ik voel me daar toe uitgenodigd door de fractie voorzitter van de PvdA.' Ruseier benadrukte dat het dilemma dat ontstaan is, alleen ontstaan is door het feit dat de PvdA twee kandidaten presenteerde die bei den ex-wethouder zijn. Het CDA bleef benadrukken dat het niet ging om de persoon, maar om de functie die deze persoon vervul de. Een andere kandidaat vanuit de PvdA was geen enkel pro bleem geweest. Ruseier: 'De fij nslijperij rondom artikelen in de wet en de uitleg daarvan dat kan dan in een later stadium.' Want in de eerste plaats was het, ook vol gens Ruseier, zaak om de werk zaamheden van de commissie zo snel mogelijk te starten. De uitkomst van alle geïnves teerde tijd en moeite? Eén punt voor de oppositie en één punt voor de coalitie. Want iedereen had op zijn eigen manier gelijk. Blijft de vraag of Schiedam ge baat is bij raadsleden die elkaar - twee maanden nadat het nieuwe college aan het werk kon - al met de gemeentewet om de oren slaan. Want er zijn nog zesen veertig maanden te gaan. De sfeer wordt er per saldo niet be ter op en Schiedam gaat ermee zeker niet snel vooruit. SCHIEDAM - Als tussen doortje van de jaarlijkse Wielerronde van Schiedam organiseert de Rabobank Schiedam/VIaardingen op donderdag 20 juni een dik ke bandenrace voor jonge ren van 8 tot en met 12 jaar. De deelnemers krijgen allemaal een T-shirt met de afbeelding van Michael Boogaart en rijden dan tus sen 19.00 en 19.45 uur op hun eigen fiets twee of drie rondjes op het parcours, waarop de echte wielren ners koersen. De inzet is een heuse beker en bovendien biedt de Rennersclub De Coureur de winnaars een jaar gratis lidmaatschap aan. Voor in lichtingen en inschrijven kunnen de jongeren terecht bij de Schie- damse filialen van de Rabobank: Broersvest 16 en Zwaluwlaan 111. Op het parcours Lange Nieuw- straat/Tuinlaan beginnen om 18.00 uur de sportklasse B-ren- ners en veteranen (40 km) en om 19.45 uur de elite-/neo-amateurs en Sportklasse A-renners (80 cm). De laatste rit telt mee voor het Rabo-klassement. Schiedam verliest in Vlaardingen Het Schiedams voetbalelftal heeft zaterdag in Vlaardingen een 2-0 nederlaag geleden. Daar bij dient te worden aangetekend, dat het door Leen Warnaar ge coachte team spelers miste van PPSC (een weekeinde op pad), GTB (de selectie had een vis dag), SVDPW en WK. Volgens zeggen had WK zijn spelers niet aangemeld, omdat zij vol gens de clubleiding te zeer gele den hadden onder de degradatie. SVDPW liet het zonder reden af weten. Zaterdag stond er echter wel een aantal SVDPW-spelers langs de lijn. Ze hadden in deze krant over de wedstrijd gelezen en wa ren richting Vlaardingen geto gen. Op de vraag waarom er geen voetballers van hun club aan de Schiedamse selectie wa ren toegevoegd kon Warnaar niets anders zeggen dan dat ze daarover maar bij bestuur ver haal moesten halen. De Vlaar- dings/Schiedamse confrontatie was zeker in de eerste helft een aardig duel. Jeffrey Noordzij (Zwaluwen) schoot de Vlaardin- gers voor de rust op voorsprong en Nick Buuron (HSC) verdub belde de stand in de tweede helft. Voor Schiedam speelden Mike de Vette, Mark Heuchemer (Her mes DVS), Erwin van Deventer, Gokhan Cayic (Excelsior'20), John Janssen, Roelof Grant, Ti- mo van der Sluijs, Kees Adriaan- se (DRGS), Jeroen Rademaker, Aswin Voogt (SC Spaland), Ger- ben de Bruin, Michel Radema ker (HBSS), Martin Groenhorst, Fati Litu (Demos). Excelsior'20 weer winnend In Haarlem heeft Excelsior'20 na vijf nederlagen op rij eindelijk weer eens gewonnen. In de strijd om de voorlaatste plaats van de crickethoofdklasse werd Rood Wit in de voorlaatste over versla gen. De Noord-Hollanders had den eerder 203 runs bij elkaar geslagen. Excelsior'20 passeerde dat totaal met drie runs. De goe de start van Hermes DVS kreeg zondag in Harga geen vervolg. Hermes werd geklopt door debu tant Jinnah, dat tot dusverre slechts een wedstrijd had gewon nen. De thuisploeg mocht begin nen en finishte op 181/9. Daar hadden de bezoekers geen moei te mee: 182/4. Lisette Steens wint in Nijeveen In het Drentse Nijeveen heeft Lisette Steens een minitriatlon gewonnen. De Schiedamse, die vorige week op het Nederlands kampioenschap vierde werd, meldde zich met ruime voor sprong na 250 meter, 11 km fiet sen en 2,5 km lopen als eerste aan de finish. Junior Suzanne Steens bereikte na 800 meter zwemmen, 22 km fietsen en 2,5 km lopen de derde plaats. Dank zij deze klassering streed ze in de stand van de nationale triatlon competitie naar de tweede plek. ODI wint ruim Om voor eventuele promotie wedstrijden in aanmerking moest ODI zaterdag met ruime cijfers winnen van Olympia, waarvan destijds slechts moei zaam was gewonnen. De Schie damse korfballers waren zater dag, met uitzondering van de openingsfase, goed bij de les en troefden hun tegenstander met volwassen en degelijk spel af. Het lukte Olympia nog wel om op voorsprong te komen, maar ODI had snel een antwoord klaar en gaf daarna nog weinig kansen weg. Na een 2-5 ruststand werd de voorsprong in de tweede helft door fel en geconcentreerd spel uitgebouwd naar 3-8. De thuis- clug legde zich daarna neer bij een nederlaag, waardoor ODI de eindstand naar 4-1 kon tillen. De doelpuntenmakers waren Jo- landa van Grootveld (3), Remco Zaaijer (3), Nico van Otterloo (3), Gerben Huiskens en Wij nand van Grootveld. Sportagenda voor donderdag 13 t/m woens dag 19 juni ATLETIEK: zaterdag Maas sluis Merellaan 14.uur run-bike- run. CRICKETzaterdag Schiedam Thurlede 12.00 uur Excelsior'20- VRA(da); zondag Quick/H-Her- mes DVS, Schiedam Thurlede 11.00 uur Excelsior'20-VCC, Thurlede 11.00 uur Asvion- TAC'90. HONKBAL: zondag Wasse- naar-Gophers, Schiedam Bijdorp 14.00 uur Schiedam-Euro Stars 2, Vlaardingen Zwaluwenlaan 14.30 uur Holy-Mulo. SOFTBAL: vrijdag Zwijnd- recht-Gophers(h), Schiedam Bij dorp 19.30 uur Schiedam-Blue Stars 2(h); zaterdag Maassluis Schweitzerlaan 17.00 uur Gop- hers-Braves(da), Schiedam Bij dorp 18.00 en 19.40 uur Schie- dam-Zwijndrecht 2(da). TENNIS: t/m zondag Schie dam Kethelhaghe open toernooi TSN; vanaf maandag Maasland dubbeltoernooi TV Maasland, Maassluis Be Quick jeugdtoer- nooi cat.4. Berichten voor de sportredac tie Berichten kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via fax (010-5913733) of e-mail (gverver@hetnet.nl). Het post adres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransenstraat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethoven- laan 4, 3144 AS Maassluis. SCHIEDAM - Schieveste, een kansrijk gebied tussen A20 en het spoor. Wat gaat het worden in 2012 als het gebied helemaal klaar is? In elk geval werken, wonen, winkelen, vergaderen en ontspannen. Hoe het precies wordt op het nu nog grotendeels braakliggende terrein kunnen bewoners en ondernemers zelf meebepalen. Vanavond is er van af 20 uur een stadsgesprek over de toekomst van Schieveste in de Aleidazaal van het Stadskantoor. De uitkomsten van dit gesprek worden meegenomen in het con- cept-masterplan van juli 2002, het draaiboek waarin de toe komst van Schieveste staat be schreven. Schieveste omvat een gebied van ruim 16 hectare, doorsneden door de Schie, en is vanuit alle richtingen via de snel weg, met de trein en per bus, tram en metro snel bereikbaar. De zuidzijde van station Cen trum, het stationsplein, maakt deel uit van het gebied. Het uiteindelijke masterplan wordt in juli door het college van b&w besproken. In september wordt het plan gepresenteerd en volgen de inspraakrondes, waar na het plan in het najaar ter goedkeuring aan de gemeente raad wordt voorgelegd. Schieveste moet een gebied wor den met een aantrekkelijk woon- werk- en leefklimaat in het hart van de Zuidvleugel. Ontwikkeld in samenhang met de historische binnenstad. Kantoren, detailhan del, onderwijs, hotel- en con gresfaciliteiten en voorzieningen als gezondheidszorg, sport en kinderopvang kunnen in Schie veste een plek krijgen. De kanto ren komen aan de buitenrand, rondom de woningen, winkels en onderwijsvoorzieningen. De Schie zou in de toekomst een prominente rol kunnen gaan spe len in de nieuwe wijk. Gedacht wordt aan een roeiver eniging en festivals. SCHIEDAM - Cultuurwethouder Theo Schoenmakers opende vorige week, al glasblazend, in Het Gedistilleerd Museum de tentoonstelling Glas, helder bekeken. Nadat een professionele glasblazer een indruk wekkende demonstratie had gegeven ging Schoenmakers de uitda ging aan om ook zo'n demonstratie te geven. Onder het toeziend oog van burgemeester Scheeres, tientallen glasliefhebbers en verzame laars en andere genodigden blies de wethouder zijn eigen jeneverglas. Vervolgens kreeg het gezelschap een rondleiding door de directeur van Het Gedistilleerd Museum, Marianne de Bruyn. Schiedam is dé stad van molens en jenever. Het Gedistilleerd Muse um is de culturele instelling bij uitstek die dit beeld van de stad uit draagt. Een bijdrage aan de opening door de nieuwe wethouder van cultuur was voor de nieuwe tentoonstelling over glas als voertuig van jenever daarom niet weg te denken. De tentoonstelling 'Glas, helder bekeken' duurt tot en met 3 novem ber in Het Gedistilleerd Museum aan de Lange Haven 74-76. Daarbij is naast de chronologische ontwikkeling van de jeneverflessen die van de jeneverglazen te volgen en laten afbeeldingen van prenten en schil derijen zien hoe het glas vroeger werd gebruikt. SCHIEDAM - De bewoners bij wie vrijdagnacht in de Ridderkerks- estraat de ruiten werden vernield, lieten het er niet bij zitten. Zij zetten de achtervolging in van de groep daders die er deels per au to en deels te voet vandoor gingen. Zij achtervolgden de twee die te voet waren gevlucht en kregen die bij de Maasdamseweg te pakken. Daar werden de twee, een Vlaardingse man en Schiedamse vrouw (beide 26 jaar) mishandeld. Het bij de aanval gewonde duo werd overgebracht naar het Schie- landziekenhuis. De vrouw kon na behandeling naar huis, de man werd met ernstige hoofdwonden opgenomen. Omstanders wezen een 24-jarige Schiedammer aan als verdachte in de vernielingszaak. Hij werd aangehouden en overgebracht naar het bureau. De politie stelt een onderzoek in naar de achtergronden van de vernieling en de mishandeling. SERVICE POINT FIAT/ALFA ROMEO Het adres voor reparatie, onderhoud en APK van FIAT en ALFA ROMEO 's-Gravelandseweg 262, Schiedam, tel.: 010-4622912 BRILMODE R#B BOON Wegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Fluis-aan-Fluiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Flendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Menno Silj ée uitgesloten van onderzoek gemeenterekening Dikke banden-race voor jeugd Het door Leen Warnaar gecoachte Schiedamse elftal verloor zaterdag in buurgemeente Vlaardingen met 2-0 van een Vlaar- dingse selectie foto:WFB/CAROLIEN VD BERG J imL 'ff wmmmmk J Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 www.briIinoderobboon.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3