s I Zo doet u mee Opwindend Rallyspektakel in Rotterdam Noord-West Lezersvoordeel Groene Toer gaat 'op zoek naar levend water' Lezersvoordeel Avonturendag 14 juli 2002 Lezersvoordeel I 3-DAAGS FIETSARRANGEMENT V00r EUR 122 p.p. INCL. FIETSHUUR! 29 op 30 juni 2002 Ga mee op avontuur naar continenten bij Kids Aventure Brullende motoren, spectaculaire actie Mail en win gratis kaarten voor en win twee gratis entreebewijzen voor Rids Adventure MET Z'N TWEEEN MEEDOEN, EN BETALEN VOOR 1 Ahoy' Rotterdam bruist van 14 tot en met 23 augustus 2002 weer van het avontuur tijdens Kids Adventure. Cibi, Moto, Gaia, Fio en Kix nemen je weer mee naar hun continent vol Sport Spel, Entertainment, Cultuur, Techniek en Media. In het containerlabyrint op het Techniekcontinent ontdek je door spannende opdrachtjes wat de containers verborgen houden. Skelteren, fietsen of steppen doe je in de verkeerstuin ofje gaat met modelbootjes varen of maakt een rit met de brandweerwagen. In het huttendorp kun je zelf aan de slag of maak allerlei leuke proefles in de ontdekhoek. Met Lego bouw je mee aan een heus wereldmonu ment. Bij het Sport en Spelcontinent kun je in het voetbaldorp Kicks4kids 1 tegen 1, 4 tegen 4, indoorvoetbal, penalty schieten, een voetbalcircuit of voetvolle spelen. In het indoor skatepar kun je meedoen aan de Kids Adventure Cup. Verder zijn er diverse o.a. springkussens, een hindernissenparcours dat je per rolstoel moet afleggen en een stormbaan met spannende obsta kels. Reclamespotjes maken, het weer voorspellen of voor nieuwslezer spelen doe je in de TV studio op het populaire Mediacontinent. Op computereiland kun je weer diverse Kids-games doen, of leer dansen van een computer en een rap maken kan je in de Da Kidsz Studio. Op het Entertainmentcontinent kun je schitteren als een megaster. In de circusworkshop leer je alle trucs om circusartiest te worden. De hipste danspasjes van hiphop tot streetdance krijg je onder de knie in de dansschool en voor je eindpresentatie laat je je opdoffen in de Poederdoos. Een heksendiploma haal je op het Cultuurcontinent bij de Heksenschool. In een muziekw orkshop leer je diverse instrumen ten bespelen, maar je kunt ook lekker wegdromen bij een (video)film ra het Droomtheater. Je ouders kunnen in het Parent Place relaxen, lezen, shoppen of film kijken maar mogen natuur lijk ook kijken hoe jij ie vermaakt. Voor een voorproefje en meer informatie kijk je op www.kids- adventure.nl Kids Adventure is voor kinderen van 4 t/m 12 jaar (kinderen onder de 7 jaar uitsluitend onder bege leiding) en is dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Info reserve ren 0900 235 2469 (45 ct/pm) Toegangskaarten zijn 8 euro per stuk (ook voor volwassenen) Dit is inclusief RET openbaar ver voer in Rotterdam. Kaarten vanaf Elk jaar kan het maar één keer: met duizen den mensen, midden in de nacht, wandelen over het strand langs de vloedlijn van de Noordzee, tussen Hoek van Holland en Scheveningen. In een van de kortste nach ten van het jaar wordt de startbei precies om middernacht geluid. Als het weer een beetje meezit, maakt u op zondagochtend een prachtige zonsopgang mee. Stichting Ruim Baan is met vele vrijwilligers aanwe zig om u te begeleiden en onderweg te voorzien van soep, thee of koffie. U kunt gebruik maken van de volgende wandelarrangementen Pakket At wandelen met eigen vervoer. Prijs 4,00 euro p.p. Pakket B: wandelen inclusief gebruik van pendelbus Scheveningen - Hoek van Holland. Prijs 8,50 euro p.p. Pakket C: wandelen inclusief busretour vanaf Rotterdam Zuidplein, halte touringcarperron t.o. Boerhaavestraat, Prijs 12 euro p.p. Pakket D: wandelen inclusief busretour vanaf Rotterdam CS, halte tou nngcarperron Conradstraat. Prijs 12 euro p.p.. Alle pakketten zijn inclusief button, herinnering, soep en koffie of thee. Inschrijven? Bij alle kantoren van Wegener Huis-aan-huiskranten: Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, bransenstraat 14 in Vlaardingen Elementen weg 44 in Spijkenisse, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland en Poldermolen 1 in Papendrecht. of Stichting Ruim Baan aan de Lange Geer 182 in Rotterdam Start Nachtstrandwandeling? 00,00 uur Recreatiecentrum Bos en Duin. Kerkhofweg 1 in Hoek van Holland Finish? Einde Houtrustweg in Scheveningen Inlichtingen? Sport en Recreatie'010-4172157 of 4172789 www.ruimbaan.net juli verkrijgbaar bij de kassa van Ahoy' Rotterdam, RET Verkoop- Informatiepunten en RET Klantenservice en de Tabac Giftshops in Rotterdam. ROTTERDAM- Wel eens een echte autoraliy gezien? Nee? in dat geval is het zonder meer de moei te waard om op zondag 23 juni te komen kijken op industrieterrein Rotterdam Noord-West waar de Informatique Rally 2002 plaatsvindt, een autosportspektakel dat meetelt voor het Nederlands Ralysprmt Kampioenschap. F.i valt voor liefhebbers van brullende motoren en puike stuurmanskunst de gehele dag veel te bele ven. De heren en dames coureurs/navigators krijgen tussen 07.00 uur en 10.00 uur de keuring voor un kiezen bij Scania Beers. Tussen 08.00 uur en 10.30 uur krijgen de equipes de gelegenheid het parcours te verkennen. Om 11.00 uur presenteert Stads Radio Rotterdam zich met eèn 'promoronde' -waarbij tien uitverkoren als passagier mee mogen scheuren in een rallybolide!- waarna om 12 01 uur de NK-raliy begint bij café-restaurant Noord West Het evenement duurt tot ongeveer 17.00 uur. De Informatique Raliysprint geldt voor het crème de ia crème van de nationale rallysport als een échte sleutelwedstrijd ais het gaat om de verdeling van de eindprijzen op het NK. Wie in Rotterdam goed presteert, maakt een mooie kans om 'aan het eind van de rit' op het erepodium te mogen staan. Het duo Theo van den Berg/Etienne Struijs beho ren tot de favorieten. In de kleine A5-klasse wordt veel verwacht van het Fiat Seicento-koppel Gerwin Biesheuvel/Gerlen Janssen. Voor wat betreft de zware A8-categorie mag op vuurwerk gerekend worden van vader en dochteif !)Huisman in de spectaculaire Ford Escort Cosworth. De Informatique Rallysprint wordt ook dit jaar mede mogelijk gemaakt door Sport en Recreatie Rotterdam. publiek heeft gratis toegang. ROTTERDAM- De Groene Toer trekt deze zomer weer door de provincie Zuid-Holland, met een mix van zang, straattheater en spel onder het motto 'Recreatie in Zuid-Holland is ...buiten in binnenland'. Op zon dag 14 juli is men te vinden bij de Avonturendag in Buitensport-centrum Tiekamp in het Hoge Bergse Bos. De Groene Toer is een promotieac tie in Zuid-Holland om de recre atiemogelijkheden dichterbij de inwoners te brengen. Dit jaar staat de Groene Toer mede in het thema van de Zuid- Hollandse Water-dagen: 'Water bindt en boeit'. Speciaal voor de Groene Toer heeft Productiehuis Cinema De Liefde de voorstelling 'Op zoek naar Levend Water' geschreven. In een interactief theater voor peuters, kleuters én volwasse nen gaan de acteurs op zoek naar de betekenis van 'Levend Water'. Op hun clowneske ont dekkingstocht zien zij dat water kan leven, tot leven kan bren gen, maar ook leven in zich kan hebben. De voorstelling bevat de elementen muziek, bewe ging, clownerie en ritme. De voorstelling van Productie huis Cinema De Liefde zal vanaf 13.00 uur tot 16.00 uur gespeeld worden door Amoudt Carlier in samenspel met wisselende acteurs uit hun gezelschap. Van 14 t/m 23 augustus wordt Ahoy' Rotterdam omgetoverd tot een heus kinderparadijs. 10 dagen uitleven op de continenten Techniek Natuur, Cultuur, Sport en Spel, Media en Entertainment. Er zijn dit jaar weer meer dan honderd verschillen-5 de activiteiten, verspreidt over het bin nen- en buitenterrein van Ahoy". Ben jij vorig jaar niet op Kids Adventure geweest? Mail dan snel naar promotie® whw.wegener.nl ROTTERDAM- Er zijn van die evenementen die je als actief gezin gewoon niet mag missen: de Avonturendag van zondag 14 juli in het Hoge Bergse Bos is er zo één. Rondom Buitensport centrum Tiekamp te Bcrgschen- hoek is er tussen 10.00 uur en 18.00 uur héél veel te beleven op sport- en activiteitengebied. Meedoen? Graag! Gewoon kij- ken en genieten? Mag natuurlijk ook! De Avonturendag is toe aan zijn tweede editie. De organisatie is in de vertrouwde handen van de specialisten van Buitensportcentrum Tiekamp, de dienst Sport en Recreatie Rot terdam zorgt voor de ondersteu ning. "Het evenement valt onder de noemer 'Meedoen in Rotterdam', vertelt S en R-mede- werkster Anneke Verheijen. "Vroeger hielden we ieder jaar een tweedaags evenement in Ahoy', waarbij de bezoekers aan allerlei sportonderdelen zoals skeeleren, wandelen en dauw- trappen mee konden doen en een braderie met kramen kregen gepresenteerd. Later zijn we eens gaan nadenken over een gewij zigde formule op een andere locatie. Uiteindelijk kwamen we in contact met Buitensportcen trum fiekamp. Daar organiseer de men al enkele jaren het '20 sporten-weekend'. Een heel leuk evenement, maar men zat wel iedere keer met het probleem van slechte weersomstandigheden." Mede daarom werd besloten om het evenement voortaan op een <zmé wat later moment te laten plaats vinden. Ook werd de naam ver anderd in 'Avonturendag'. "De kracht van de Avonturendag is zijn diversiteit", weet Anneke Verheijen. "Je kunt zowel actief als passief genieten van wat er op 14 juli gebeurt. De 'doenerige' deelnemers krij gen een breed scala aan activitei ten voorgeschoteld. Zo kan er aan rolskiën gedaan worden onder leiding van rolski- en lang- laufVereniging 'RW'. Wie van paardrijden houdt wordt op zijn/haar wenken bediend door 'Ruitersport Hitland'. Een attrac tief onderdeel is zeker ook het sledehondrennen, om van de roofvogeldemonstratie van 'Fal conry Solutions' nog maar te zwijgen. Ook staan er op zondag 14 juli weer mountainbikes klaar om lekker door het heuvelachti ge landschap van het Bergse Bos te crossen en kan er aan 'autos- teppen' gedaan worden. Uiter aard is ook aan watersport gedacht. Zo staat er kano- en vlotvaren op het programma en biedt instructeur Henk van Gent Avonturendagbezoekers de mo gelijkheid om een stukje mee te zeilen over de Bergse Plas. Wie het liever wat 'hoger' zoekt kan zich uitleven op de hoogste klim wand van Europa of meedoen aan een altijd uitdagende survi val. Daarnaast kan er aan boog schieten en vliegeren gedaan worden. De Avonturendag 2002 biedt ook puur recreatief plezier onder het thema 'Vuur, Aarde, Water en Lucht'. In het kader van 'Vuur' staat een bezoek aan het kera- miekcentrum van Joop Cock op het programma. Hier krijgen honderd deelnemers de moge lijkheid om een mok te glazuren. Deze mok wordt op de authentie ke Japanse 'raku'-wijze gestookt met natuurlijke grondstoffen. Onder de noemer 'Aarde' is er een 'rollend avontuur' te beleven voor bezoekers die op eigen inline-skates een tocht van 5 of 10 kilometer door het gebied willen maken. Onderweg zijn er stops om even wat te drinken. Wie van 'Water' houdt wordt de mogelijkheid geboden om een speciale route te volgen en de vrije natuur te verkennen met behulp van een kano. Deel vier van het 'recreatieve kwartet' is de al eerder genoemde roofvogel show, een onderdeel waaraan de heer Mol van 'Falconry Solutions' net als vorig jaar zijn medewerking verleent. "We rekenen weer op heel veel deelnemers en bezoekers", zegt Anneke Verheijen enthousiast. "De Avonturendag heeft alles in huis om iedereen plezierige uren te bezorgen. Kortom: het wordt reuze gezellig op zondag 14 juli!" Info: 010-4172789 of 010-4172157 Een aantrekkelijke korting voor de lezers van de Wegener-Huis-aan-huiskranten: wie zich aanmeldt als bezoeker/deelnemer voor de Avonturendag vóór 1 juli en 5 euro betaalt, krijgt een tweede deelnamebewijs gratis! Normale prijs p.p. 5 euro. Tevens ontvangt u een leuke extra attentie op de Avonturendag. De verkoopkantoren van Wegener-Fluis-aan-huiskran- ten: Kantoor Rotterdam, Prins Hendrikkade 16a, Kantoor Vlaardingen, Fransenstraat 12-14, Kantoor Spijkenisse, Elementenweg 44, Kantoor Oud-Beijerland Oostdijk 53 en Kantoor Papendrecht, Poldermolen 1Deze kor tingsbon kan oqk ingeleverd worden bij Buitensportcentrum Tickamp, Hoeksekade 141 te Bergschenhoek. Pendelbus Op zondag 14 juli rijdt tijdens de Avonturendag tussen 09.00 uur en 19.00 uur een pendelbus tussen station Rotterdam-Alexander naar Buitensportcentrum Tiekamp en weer terug. Dit vervoer is gratis. Wegener Huis-aan-huiskranten geeft 50 vrijkaarten weg. Mail vóór 18 juni a.s. en onder de snelle inzenders wor den de 50 kaarten verloot! Vergeet nietje naam, adres en woonplaats en leeftijd te vermelden. U overnacht in Hostellerie La Feuille D'or in Dilsen/Stokkem Het hotel ligt in het prachtige Maasland waar de Maas doorheen kronkelt in het stadje Dusen-Stokkem. Dit charmante hotel beschikt over een restaurant, tuin ter ras en parkeergelegenheid. Het hotel heeft een nostalgische inrichting en is ondergebracht in een uitstekend gerestaureerde vierkantshoeve uit 1853. De verschillende ingrediënten voor de keu- ken zoals scharreleieren, kruiden en honing, worden op het domein zelf gewonnen. 3-daags 'Hoeve'arrangement Inbegrepen: 2 overnachtingen in een 2 perskamer 2 x ontbijt x informatiepakket met verschillende fiets- en wandelroutes en 3 dagen fietshuur Prijs per persoon in een 2-persoonskamer: 122 Verlengingsprijs per persoon per nacht: 2 persoonskamer o.b.v. LO jj^ï iVi<H Wat 'liltffi kunt u belten met Holland International telu Q9tM> <arafe I H HUI I -te»-, huis-aan-huiskranten ^Auegener huis-aan-huiskranten Jam 9 rotterdam ujsgener huis-aan-huiskranten

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 10