Strijd om Foppencup Matige belangstelling voor nieuwe wethouders Jongeren poëzie tegen agressie en geweld KUtj' Theater Femus brengt musical Annie t SCHIEDAM Ir-CO HART HARD Leerlingen Jozefschool maken kennis met Belgische scholieren maakt het verschil SSSsssssst W. de Zwijgerlaan Welkom in De Weerklank Fotograaf: geen porno, maar artistieke foto 's The Trifids op internet Interboetiek interieur <7* Kt?/ uxxuGuiffi Autoservice Eigenraam HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 13 JUNI 2002 24- 1512 WATERWEG - Zeekadetten uit Vlaardingen, Schiedam, Maas sluis en Rotterdam strijden zater dag (15 juni) op de Foppenpias om de Foppencup. De zeekadet ten en de verkenners zeilen in zogenaamde beenhakkersvletten, stalen zeilsloepen met fok en grootzeil. Er worden drie man ches gevaren op een Olympische korte baan. De uiteindelijke win naar ontvangt de wisselcup, die de laatste twee jaar gewonnen is door Vlaardingers. Bij winst dit jaar mogen de haringkoppen de cup definitief in de prijzenkast zetten. Vlaardingse jongens en meisjes van 11 tot 15 jaar mogen mee als introducé. De vloot zeilvletten vertrekt om 10.00 uur vanaf de ligplaats van de Assam II aan de Westhavenkade. Via de Delft- landse sluis vaart de vloot naar de Foppenpias. Om 17.00 uur meren de winnaars en verliezers weer aan bij de ligplaats van de Assam II. Belangstellenden voor de intro ductiedag kunnen zich bij com mandant Edgar Aaldijk opgeven, tel. 06-53542494 INGEZONDEN BRIEF Ik vond een brieve met de tekst 'lees dit eens?' Dat heb ik dus ge daan, geschokt en helemaal on dersteboven en ontdaan Zit ik nu achter mijn toetsenbord. 'Wilt U hier iets over schrijven en een daagje bivakkeren op de Burg.v.Haarenlaan'. Dat heb ik dus ook gedaan. Vrachtauto's, bussen, motoren, auto's, heel veel auto's, van die laag vliegen de insecten wat brommer of bromscooter genoemd worden. En aanvullend wat her en der denkt dat het een stukje A-20 is. Ook s' nachts is het een racebaan waar niet iedereen een idee van heeft. Ja want dat is niet alleen in het Nassaukwartier dat de auto hard rijdt. Het is niet alleen in het Nassaukwartier dat er men sen eerder de grond worden in gereden als dat er gestopt wordt! Hier op de van Haarenlaan ZIJN al diverse kinderen en mensen dood gereden. Of zwaar gewond afgevoerd. Maar ik moet zeggen dat ik het knap vind dat er zo snel bij jullie word gereageerd. Dat meen ik echt, want hier zijn langs de Van Haarenlaan een hoop scholen dus veel kindertjes die dagelijks het risico lopen overreden te worden door de heilige koe. Maar aan borden met de tekst 'U rijdt te hard' hebben de meeste toch schijt. Zoals ik in Groe- noord gezien heb. Tenzij er iets verderop een flitser staat met de tekst mag binnenkort beta len'. Ja, je moet het leuk houden voor die heilige koeien. Ook moet er gekeken worden hoeveel kinderen en volwasse nen er gebruik maken van deze oversteekwegen, zodat hoe gro ter het risico is dat er iemand zou kunnen worden aangereden hoe hoger de boete! Het is tenslotte moord, vind ik als iemand wordt dood gereden. Wat het nadeel van drempels is, dat ander ver keer zoals de GG en GD en hin der van ondervinden. Ook hier moet de mentaliteit hard veran deren, maar dan wel die van de automobilist, anders maar zon der rijbewijs verder door het le ven. Er is een oplossing onder weg, dat een satelliet de snelhe den gaat overnemen van alle au to's, zodat de rest weer rustig verder kan. Rij en loop-fiets voorzichtig, overal in Schiedam. Hans Henrichs, Schiedam SCHIEDAM - In het ontmoe tingshuis 'De Weerklank' is ie dereen van harte welkom voor een kopje koffie, een gesprek, informatie, om wat uit te rusten of gewoon voor een spelletje. Te vens kunnen bezoekers zich op geven voor een gezamenlijke warme maaltijd die twee maal in de maand op donderdag gehou den worden van 17 tot 19 uur. De openingstijden zijn: dinsdag 14-17 uur, woensdag 10-12 uur, donderdag 14-17 uur en zaterdag 14-17 uur. De data voor de maal tijden zijn 20 juni of 4 en 18 ju li. Wie mee wil eten moet zich wel twee dagen vooraf even tele fonisch aanmelden. De Weer klank staat midden in de wijk Groenoord, aan het Cornelia van Zantenplein 51, tel: 4718009 Schiedammers repten zich zaterdag niet massaal naar het Stadskan toor toen de nieuwe wethouders daar gastvrij open huis hielden. Maar een aantal van hen nam wel de gelegenheid te baat om eens nader ken nis te maken met de nieuwe bestuurders en die te confronteren met problemen binnen dan wel nuttige suggesties voor hun stad. Zij konden meteen maar even constateren dat het uitzicht vanaf de veertiende verdieping spectaculair is, maar dat het oog daarbij toch ook onvermijdelijk valt op een hoop gaten in de stad. Voor 'goede ideeën' van burgers was een bus neetgezet en werd 1000 euro in het vooruitzicht gesteld. Bewonerswoordvoerder John van Ge stel liet die gelegenheid niet voorbij gaan en deponeerde er nog maar eens zijn advies in: 'de gemeente moet beter luisteren naar de bur ger...' Ook bibliotheek Stadserf haakte in op het gemeentelijk open huis. Burgemeester Scheeres gaf er 's middags het startsein voor de ten toonstelling 'Ken uw College'. Een expositie met wedstrijdelement die tot het eind van de maand doorloopt. Het gaat om vier vitrines met voorwerpen van de wethouders, alle vier nieuwkomers in het college. De wethouders hebben elk in een vitrine artikelen tentoongesteld die een blik werpen op de mens achter het collegelid. Het is aan de be zoekers van de tentoonstelling om te raden wie welke vitrine heeft in gericht. Daarmee vallen boekenbonnen te winnen ter waarde van 25 en 50 euro. Twee jongedames nemen een kijkje bij wethouder Lepidis Door: Sandra Don VLAARDINGEN - Het maken van naaktfoto's hoort niet thuis in een pe dagogische instelling, ook niet op de Vlaardingse Openbare Scholengemeen schap (VOS). Toch werden er op een zaterdag in maart wel plaatjes geschoten van onblote dames in de lokalen en de gymzaal aan de Del taweg. Directeur Peter Beij wist niets van de reportage gemaakt door de Zuidland- se fotograaf Ger van Meel, waar de conciërge, in dienst van het VOS, toestemming voor had verleend. Beij schorste de klusjesman en deelde hem mee dat zijn con tract, dat op 1 augustus zou aflo pen, niet zou worden verlengd. „Ik had hem ook op staande voet kunnen ontslaan, maar dat wilde ik niet', vertelt Beij. 'Als werk gever heb ik geprobeerd me zo netjes mogelijk op te stellen en de publiciteit te mijden. Ik heb zelfs geprobeerd ander werk voor deze man te zoeken, omdat ik vind dat hij een nieuwe start verdient, hij heeft namelijk spijt van zijn daad. Maar de fotograaf vond het nodig de media in te lichten met als gevolg dat er een heel verkeerd beeld is ontstaan.' Want wat is er nu precies ge beurd op die zaterdag in maart? Volgens de directeur was de con ciërge verantwoordelijk voor het opruimen van de kelder op de Deltaweg, aangezien er nog wei nig gebruik wordt gemaakt van het oude gebouw, dat vroeger dienst deed als technische school. Hij liet Ger van Meel, een bekende, de school zien en die vond het gebouw zo mooi dat hij er graag foto's wilde maken. De conciërge deelde dit vervol gens mee aan een medewerker van de VOS, maar vertelde niet dat het om naaktfoto's ging. Een docent van de Van Kampen- school, de basisschool die sinds dit schooljaar ook gebruik maakt van het gebouw aan de Delta weg, zag op zaterdag, terwijl zij aan het werk was, ontblote da mes door het gebouw lopen. Zij alarmeerde haar directeur, die vervolgens Beij op de hoogte stelde'van het voorval. Beij: 'De klusjesman bagatelliseerde het verhaal, maar ontkende het niet. Dat was ook niet mogelijk, want er waren getuigen. Wel liet hij merken spijt van zijn daad te hebben, daarom heb ik hem ge schorst en niet ontslagen. Hij heeft willens en wetens de fotograaf zijn werk laten doen. Kijk, het gaat ons niet om de fo to's, maar om het vertrouwen dat ernstig is geschonden. Iemand onder valse voorwendselen bin nenhalen en toelaten tot delen van het gebouw die niet tot onze school behoren en hem vervol gens ook nog eens naaktfoto's la ten maken, is onacceptabel.' De openbare scholengemeen schap, die zo'n 160 medewerkers in dienst heeft en over 1500 leer lingen beschikt, valt officieel on der het bestuur van de gemeente Vlaardingen. Maar volgens woordvoerster Els Pet is de gemeente niet verant woordelijk voor personeelsza ken. 'Personeelsbesluiten zijn een aangelegenheid van de school, daar hebben wij als ge meente niets over te zeggen. Die taken zijn door de gemeente ge delegeerd aan de directeur. Hij bestiert de school en heeft de verantwoordelijkheid wanneer dit soort besluiten moeten wor den genomen.' De conciërge wil graag anoniem blijven omdat hij op zoek is naar ander werk. De fotograaf in kwestie, Ger van Meel, is zich echter van geen kwaad bewust. Hij maakte de naaktfoto's voor zijn boek 'Dutch Beauties', vrouwen gefotografeerd in grote, lege ruimtes met hoge ramen en gebruikte daarvoor modellen tussen de 17 en 24 jaar, die voor het poseren overigens geen geld ontvingen. De fotograaf ontkent de publici teit te hebben gezocht, zoals di recteur Beij beweert. 'Ik ben ge beld door het Rotterdams Dag blad naar aanleiding van een ver haal in de Telegraaf, waarin werd gesproken over pornofoto's. Dat is absolute onzin, daarom voelde ik me geroepen mij te verdedigen tegen de waanzin die in de Telegraaf was te lezen. Hoe dit hele voorval dan wel de me dia heeft bereikt, weet ik niet. Waarschijnlijk via de gemeente raad, omdat ik heb begrepen dat de school onder het bestuur van de gemeente valt en zij een be sluit hebben moeten nemen over de toekomst van de conciërge. En beslissingen die in de ge meenteraad worden genomen zijn openbaar.' Van Meel zal de foto's, die zijn gemaakt aan de Deltaweg, ge woon gebruiken voor zijn boek. 'Ik zou niet weten waarom niet. Het zijn mooie, artistieke plaat jes en absoluut geen pornofoto's. Bovendien zijn het mijn eigen foto's, dus ik bepaal wat ik er mee doe.' door: Mare Eikelenboom Ik mocht niet komen spelen Was ik soms besmet? Ik liep met te vervelen en huilde 's nachts in bed. (Songul Macit 11 jaar) Bovenstaand gedicht vormt, samen met andere gedichten, tekeningen en verhalen van leerlingen de basis voor het vervolgproject 'Hart te gen Hard'. Een project om iets te doen aan agressie en zinloos ge weld. Naar aanleiding van het aantal toenemende berichten over agressie en geweld, startte de GGD Nieuwe Waterweg Noord in het schooljaar 2000-2001 een wedstrijd. Kinderen en jongeren van de ba sisscholen en het voortgezet onderwijs in Vlaardingen en Schiedam konden verhalen, tekeningen en gedichten insturen, waarin ze vertel den wat geweld met hun deed. Zowel in de rol van slachtoffer, als in die van dader of toeschouwer. Het resultaat was boven verwachting. Er kwamen meer dan drieduizend tekeningen en gedichten binnen. Vierendertig werkstukken werden door een vakjury geselecteerd en kwamen in een boek terecht. Een aantal winnaars zagen hun inzen dingen zelfs levensgroot op een poster terug. Aan de hand van deze werkstukken zijn nu posters en een handleiding ontwikkeld voor het vervolgtraject in het basisonderwijs. Een succesvol West-Afrikaans project diende als voorbeeld voor 'Hart tegen Hard'. Bij dit project konden jongeren, in het kader van een wedstrijd, zelf een verhaal konden schrijven over het onderwerp 'Aids'. Ook hier waren er duizenden inzendingen. Van een aantal ver halen werden filmpjes gemaakt, die nu gebruikt worden over de hele wereld om op scholen te praten over Aids. 'We zijn nu net de tweede fase ingegaan', vertelt Suzanne Meijer, pro jectleider en werkzaam bij de GGD Nieuwe Waterweg Noord. 'De le fase van het project was bedoeld om gewaarwording te kweken', ver volgt ze enthousiast, 'Als je bezig bent om een werkstuk te maken, ga je vanzelf nadenken over je eigen rol'. tfv'r rof g TEGEN Suzanne Meijer en haar collega van de GGD temidden van de posters en leskist fo to HANS KEIJZER SCHIEDAM - Oud-Schiedam mer Johan van Krogten heeft een website gemaakt waarop de ge schiedenis van de oude bands The Trifids uit Schiedam en de Zorro's uit Maassluis uitgebreid is beschreven. Van Krogten, een geboren en getogen Schiedam mer die nu in Nieuw Vennep woont, speelde halverwege de zestiger jaren in The Trifids, een destijds plaatselijk zeer bekende band. 'Wij speelden regelmatig op schoolavonden, op evene menten in de Margriethal maar tevens hadden wij gedurende een bepaalde periode maandelijks een avond voor onze fanclub in 'Musis Sacrum', destijds aan de Lange Haven.' Nadat de muzikanten van The Trifids in 1966 uit elkaar gingen, ging Van Krogten in Maassluis bij The Zorro's spelen. 'Kees van der Kraan, eveneens uit The Tri fids, speelde daar al en toen werd de naam van The Zorro's gewijzigd in The Trifids. In deze formatie hebben wij nog tot 1973 met veel succes opgetre den. Zeer vaak hebben we o.a. opgetreden in 'De Mandenfles' in de St. Anna Zusterstraat in Schiedam.' Op de beginpagina van de internetsite laat Van Krogten het complete plaatje ho ren dat The Trifids ooit hebben gemaakt. De website is te vinden p http://www.vankrogten.nl/thet- rifids SCHIEDAM - In het kader van 'De dag van Europa' organiseerde de Rotary Club een ontmoeting tussen oudste leerlingen van de St Jo zefschool in Schiedam en de basisschool Onze Lieve Vrouwe in het Belgische Deinze. Zo'n 100 leerlingen namen deel aan de ontmoeting waarbij de beide scholen zich presenteerden en een 'Europees spel' werd gespeeld. Dat alles om kennis te maken met de wederzijdse cul tuur en de stijl van werken en denken. Met de kennismakingen in het kader van De dag van Europa hoopt Rotary Schiedam jonge mensen meer bewust te maken van onderlin ge verschillen tussen de Europese landen en die verschillen beter van elkaar te leren begrijpen. Rotary Clubs bestaan over de hele wereld. Rotary is gesticht in 1905, telt nu 1,2 miljoen leden verdeeld over meer dan 28 duizend clubs. Doel van de clubs is om mannen en vrouwen uit verschillende beroe pen bij elkaar te brengen en met gezamenlijke kennis en inzet lokale of bredere problemen te helpen oplossen. In 2000 heeft Rotary Club Schiedam bijvoorbeeld door allerlei acties ruim 68.000,-bijeenge bracht voor vervanging van een ambulance-vliegtuig bij de Flying Medical Service in Tanzania. Sommige problemen worden wereldwijd opgepakt. Zo loopt er een wereldwijd project om polio (een ziekte die vooral kinderen treft en ernstig gehandicapt maakt) door middel van vaccinaties uit te bannen. Niet alleen met geld, maar ook met veel vrijwilligerswerk van artsen werken Rotaryclubs over de hele wereld hieraan mee. SCHIEDAM - Wie kent haar niet? Annie, het meisje wat al jaren droomt van een beter leven voor zichzelf, maar zeker ook voor al haar vriendjes en vriendinnetjes in het weeshuis. Op 14 juni, om 19.30 uur, gaat deze bijzondere familievoorstelling van Theater Femus in pre mière in Theater aan de Schie. Op zaterdag 15 juni om 19.30 uur en zondag 16 juni om 14.00 uur is de musical nog twee keer te bewon deren in De Blauwe Brug. Theater Femus, onderdeel van Stichting Welzijn Schiedam, heeft twintig weken lang met een jonge, enthousiaste groep Schiedammers gewerkt aan deze musical. De leeftijd in de groep varieert van 9 tot 29 jaar. In De Blauwe Brug, komen iedere woensdag de spelers bij elkaar om alle liedjes, dansen en scènes publieksklaar te maken. Dit alles on der regie van Annejorie Hegge, docent en regisseuse bij Theater Fe mus. Het belooft weer een bijzonder weekend te worden. Voor wie wil ko men meegenieten zijn er nog plaatsen vrij. Kaarten zijn te bestellen bij de receptie van De Blauwe Brug op het Bachplein in Schiedam, tel. 2470464. Kosten vrijdag: 5,-, zaterdag en zondag 2,50. U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Interboetiek is al jaren adviseur voor mensen die van betere meubelen en woningstoffering houden. Veel bekende merken vindt u er onder één dak. U kunt rekenen op deskundig advies, goede service en hulp bij het inrichten van uw interieur. Dat maakt vaak het verschil... Bezoek onze gezellige showroom, dat loont beslist de moeite! Tot ziens... Westhavenkade 44, Vlaardingen - Telefoon (010) 434 29 74 foto: ED DEWAERHEIJT Naaktfoto's gemaakt in school veroorzaken opschudding Foto: GER VAN MEEL K 4 p toen Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT - Fauteuil Santos - Eiken bijzettafeltji ingelegd met noten Decoration Grats

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 13