HBH IN KRANT V r ui ZOMER g BIJ IKEA B&W zit dagje zonder Baksteen door tramruit; passagiere gewond Krakers voorlopig ongestoord ^5: Wegener huls-san-hulskranten Autokrakers weer actief Stadserffestival 28 en 29 juni 99+ 'loopt' mee in vierdaagse 3 Spectaculaire klus in de Buitenhaven Kunstenaar wil brandersknecht verhuizen naar passender plek Rokers gezocht Inbraken op klaarlichte dag OP: ■Moeslanden Rijnmond ®IS DONDERDAG 13 JUNI 2002, JAARGANG 22 Nr. 24 Gevraagd woningen VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM woning-taxaties De beste taxaties! TOTALE OPLAGE Peuters op kunsttoer in museum Bouwwereld zwaait Wim Breugem uit Naaktfoto's zorgen voor opschudding SCHIEDAM - Na de afgelopen dagen op diverse plaatsen in Schiedam hun slag te hebben ge slagen, ontdekte een 54-jarige bewoner van het Emmaplein dat zijn op de Broersvest geparkeer de auto de nacht daarvoor doel wit was geweest. Uit zijn open gebroken wagen namen de die ven de radio/cd-speler en een aantal cd's mee. SCHIEDAM - Op het Stadserf wordt vrijdagavond 28 en zater dagavond 29 juni de tweede edi tie van het muzikale evenement 'Stadserffestival' gehouden. Op twee podia laten bekende en minder bekende bands en solis ten uit binnen- en buitenland hun karakteristieke geluid horen, waaronder More Kante, de New Cool Collective Big Band en Iza- line Calister. Op 28 juni wordt tevens voor de eerste maal de X-Change X- Over Award uitgereikt aan de meest veelbelovende band van de regio. Op podium-1 op het Stadserf treedt beide avonden een keur aan internationale artie sten op. Op podium-2 in het theater strijden vier bands in uit de regio om de Award. De win naar opent zaterdag het program ma op podium-1. In de foyer is beide avonden een afterparty. In het kader van X-change wor den in tien Zuidhollandse steden muziek- en dansactiviteiten op gezet om jongeren in contact te brengen met eikaars cultuur. In Schiedam worden ondermeer bandcoachtrajecten, Cross Over Around the World concerten, workshops dj en vj, dansworks- hops en de strijd om de X-Chan- ge Award gehouden. Het 2-daagse Stadserffestival werd vorig jaar voor het eerste gehouden. Vanwege het grote succes en de 25.000 bezoekers werd besloten er een jaarlijkse traditie van te maken. Rotterdamse Taxi Centrale Wie rp* er mee t gsaafc r&SFÖONNUMMER- 'OlÖj 462 SO 60 Zie advertentie elders in deze krant KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Ze zijn niet meer zo best ter been, maar desondanks gingen ze dinsdagavond vrolijk op pad voor één avondje 'avond vierdaagse', een aantal en thousiaste bewoners van zorgcentrum de Harg/Spaland. Ze werden weliswaar comfortabel in hun rolstoel voortgeduwd door medewerkers en vrijwilligers van het zorgcentrum, maar dat maakt de prestatie er niet minder om. Zeker niet wat mevrouw A. van Noor dennen-Vlijmen betreft. Zij viert 7 juli haar 100stt- verjaardag, maar dat vormt voor de krasse 99-jarige geen reden om voor een bestaan 'achter de geraniums'te kiezen. Ook zij stond om half zeven op de Wil lem Andriessenlaan aangetreden om met haar huisgenoten naar het officiële start punt van de avondvierdaagse te rollen en vervolgens de 5 kilometer af te werken. Het was overigens door het buiige weer wel even spannend of de tocht door kon gaan, want alleen bij goed weer zou de senioren in hun rolstoel uitrijden. Maar de weergoden werkten ditmaal mee. SCHIEDAM - Jeneverstokerij en distilleerderij Nolet gaat op haar terrein aan de Hoofdstraat in Schiedam de hoogste molen ter wereld bouwen. Voordat de bouw van start kan gaan, moet eerst een obstakel van ONS worden verplaatst. Hierbij gaat het om ondergrond se kabels en leidingen voor gas, water, signalen, kabel-tv en elek triciteit ONS heeft de opdracht daarvoor uitbesteed aan aanne mingsbedrijf Visser Smit Ha- nab uit Papendrecht. De afgelopen dagen is op de ka de aan de Buitenhaven een nieuw zinkerpakket (v-vormige constructie van stalen buizen) af gebouwd. Vrijdag rond 10 uur wordt dit pakket onder directie van ONS Netbeheer in de Buitenhaven af gezonken en ingebed in de bo dem zodat het scheepvaartver keer er geen last van ondervindt. Vervolgens worden de kabels en leidingen er doorheen getrokken om zo de overkant van de Bui tenhaven te bereiken. door: Evelyn de Ruyter geven. 'Zelfs toen er nog hele maal geen sprake was van de Rotterdamse Euromast, in 1954, was ik al bezig om Schiedam op een bijzondere manier op de kaart te zetten', vertelt hij. Kruik van 60 meter Frits Hendriks presenteerde in het verleden een project waarmee Schiedam al lang geleden historie had kunnen schrijven en dat waar schijnlijk ook wel de stroom toe risten had kunnen trekken waar naar nu zo nadrukkelijk gelonkt wordt. De faam van jeneverstad wordt erop uitgebeeld door een enorme staande jeneverkruik van 60 meter hoog, 'met bovenin eventueel een lichtkrant' en aan de voet een al even enorme hoekige 'kelderfles', een glazen bouwsel dat als restaurant zou kunnen die- SCHIEDAM - Kunstenaar Frits Hendriks gaat bij de gemeente een verzoek indie nen om het beeld van de Brandersknecht weg te ha len bij de korenbeurs en een passender plaats te ge ven op de Oude Sluis, bij de Schie. Die verhuizing past, volgens Hendriks en de mensen die hem steunen in zijn idee, uitstekend in de plannen voor een recon structie van het gebied rond de Oude Sluis. De Oude Sluis, met zijn pleintje, bankjes en de Schie is de mooi ste plek in Schiedam voor het beeld van de Brandersknecht, vindt Hendriks, die al een schets heeft gemaakt van de nieuwe lo catie. 'Het staat nu niet op een goede plek, bij de voormalige graanbeurs. Daar zag je vroeger alleen maar heren uit het begin van de vorige eeuw, heren met hoge hoeden. Geen branders knechten, die waren gewoon aan Frits Hendriks bij zijn brandersknecht f het werk in de jeneverstokerij.' Met zijn beeld, dat hij in 1985 op SCHIEDAM - Op diverse plaatsen in Vlaardingen en Schiedam wer den ze bijna weer even snel buiten gezet als ze binnen waren geko men, de 'hoppende' krakers die met hun bezetting van diverse panden op ludieke wijze protest aantekenen tegen de langdurige leegstand van panden in een tijd van woningnood voor met name jongeren. Tot spijt van een enkele buurtbewoner die aangaf liever krakers als buren te hebben dan dat het al langer leegstaande gebouw doelwit of toe vluchtsoord wordt van vandalen en drugsgebruikers. Onlangs kraakte de groep het al enige tijd leegstaand voormalig ABN-AMRO bankkantoor aan de 's Gravelandseweg. Daar worden ze vooralsnog ongemoeid gelaten. Een woordvoerder van de gemeente laat desgevraagd weten dat bestuurlijk Schiedam geen partij is in de ze zaak aangezien het niet om een pand gaat dat eigendom is van de gemeente. 'De bank wil geen aangifte doen, dus houdt het voor ons op. We hebben alleen wat extra maatregelen getroffen om de veilig heid in de gaten te houden.' eigen initiatief maakte, werd Schiedam wakker gemaakt wat zijn brandersverleden betreft, be nadrukt Hendriks. 'Pas vanaf die tijd maakt Schiedam weer goede sier met zijn historie als bran- dersstad, een geschiedenis van 400 jaar jenever stoken. Voor die tijd werd daar helemaal niet de nadruk op gevestigd. Dat besef heb ik in 1984 met mijn voor- SCHIEDAM - De universiteit Leiden doet, ook in Schiedam, onderzoek naar roken en stoppen met roken. Voor een vragenlijst onderzoek worden rokers ge zocht die wel of niet willen stop pen met roken. Zij worden ver zocht twee keer een vragenlijst over roken in te vullen. De uni versiteit is geïnteresseerd in hun mening. Deelnemers hoeven niet te stoppen met roken. Onder de deelnemers worden 20 waardebonnen van 25 euro ver loot. Aanmelden kan via tel. 071-5274036 of email: adijks- tra@fsw.leidenuniv.nl SCHIEDAM - Op klaarlichte dag werd dinsdag tweemaal in gebroken in woningen aan de Pastorietuin. In beide gevallen namen de dieven de tijd om di verse vertrekken te doorzoeken om alles wat van hun gading was bijeen te sprokkelen. stellen over de 'brandersknecht' eigenlijk pas geïntroduceerd.' Hendriks droeg Schiedam, met zijn bijzondere historie, al veel langer een warm hart toe en lan ceerde al eerder plannen om de stad een markanter uitstraling te nen. 'Maar daar was destijds geen be langstelling voor', meldt Hendriks verwijzend naar 'dat kleine beeld je in België' dat de stad Brussel wereldberoemd maakte. Die kans heeft de stad laten lig gen, constateert de Schiedamse kunstenaar die zijn aandacht voor lopig richt op een passender plek voor zijn beeld van de branders knecht. Bij de Oude Sluis, een van de plekken waar de duivelstoeja ger van de jeneverstokers menig zweetdruppeltje verloor. 1 te SCHIEDAM - Ze zijn in normale doen de steun en toeverlaat van hun college van b&w, de secretaresses en één mannelijke collega die dinsdag vanuit alle windstreken een dagje kwamen uitblazen in Schiedam. Eenmaal per jaar moeten de stadsbestuurders zich een dag lang zelf zien te redden als hun rechterhand tijdens de door hun bazen zelf in het leven geroepen Stadsregio-secretaressendag de bloemetjes bui ten zet. Schiedam fungeerde, voor het eerst, als gaststad voor de pientere pierewaaiers en bood ze een toeristische trip aan, compleet met kijkje bij Jan des Bouvrie en een vaartocht met de fluisterboot door de historische binnenstad. Nooit geweten dat Schiedam zo mooi was, luidde het waarderende commentaar van veel 'dagjesmensen' tijdens de toeristische borrel die ter afsluiting in gedistilleerd museum de Gekroonde Branders ketel werd geschonken. SCHIEDAM - Twee jongens gooiden dinsdagmiddag bij de Koe markt een baksteen door de ruit van een passerende tram. Daarbij werd een 22-jarige vrouw uit Rotterdam geraakt. Zij is voor behande ling overgebracht naar het Vlietlandziekenhuis. De twee jongens stonden omstreeks kwart over twee op de rails toen de tram ter hoogte van de Koemarkt in de richting van Groenoord reed. Ondanks het waarschuwend rinkelen van de bestuurder wilden de jongens niet opzij gaan. Uiteindelijk deden ze dat wel, maar gooi den vervolgens de baksteen door de tramruit. Getuigen worden verzocht zich te melden bij de politie, tel. 2747948. Keuken- eethoek JULY NS2 s Nieuwe Stadsblad 2 A K E L A A R d Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl m AKïtAAss TAx&rtif conacTtw WNt> Schiedam 010 400 01 44 Mgï R VT foto; EO OËWAÉRBEIJT Schiedam moet spectaculairder uitpakken met z'n branders verleden oto: ED DEWAERHEIJT Foto: ED DEWAERHEIJT Tegen inlevering van deze advertentie ontvang je tijdens de SALE een gratis ijsje bij de BISTRO. Postcode: Max. 2 feï jiS-i coupon foapf ifm O fait IKEA Delft Olof Palmestraat I 2616 LN Delft Tel 0900-235453 openingstijden maandag t/m vrijdag 10-21u zaterdag 9-18u Mi Foto: ED DEWAERHEIJT Hoekbank, 2 stoelen en tafel in blank met stoffen bekleding. Meeneemprijs! Van 189,95 voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1