m Kortweg info 't Huiskamertje op eigen kracht nu al een succes story Kleuters op kunsttrip Wie waagt? SCHIEDAM Dieven op pad Jeugdvereniging Eldos op kamp Debutant pakt award Gouden insigne bij afscheid bouwkopstuk Willem Breugem Wie wil op vrijwillige basis onze bezoekers dans- en biljartles geven Forse rookschade na woningbrand Kritiek op uitkleden postkantoren en verdwijnen van bankfilialen Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 13 JUNI 2002 24- 1510 SCHIEDAM - Maandag avond ontdekte een 25-jarige man uit Maassluis dat zijn au to, die hij had geparkeerd op de Marconiweg in Schiedam, was opengebroken. Uit de wagen waren een tas, geld en de radio/cd-speler wegge haald. Maandagmiddag werd in de Puttershoeksestraat de fiets gestolen van een 63-jari- ge bewoner, 's Ochtends rond vijf uur ontdekte een 33-jari- ge bewoner van de Mus- schenbroekstraat dat er was ingebroken in zijn woning. De voordeur was geforceerd en de dieven hadden onder meer een aantal portemon nees weggehaald. SCHIEDAM *Maandag bij ZOS-radio Langs de Waterweg het natuur en mil- lieu programma met tips en vraaggesprekken over mensen, dieren en planten, via het Schie damse kabelnet 91.5fm. van 20.00 tot 22.00 uur. Verder kunt u 24 uur per dag op hetzelfde ka naal luisteren naar lichtemuziek. Verzoekplaat aanvragen, iemand de groeten doen, commentaar op onze uitzendingen of wilt u ge woon meepraten? Bel de studio van ZOS-radio tel. 4260000. *Zondag is er in de St.Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr.No- lenslaan 99 om 10.30 uur eucha ristieviering met Pater Leo de Jong O.P. en Pastor Tessica Dam en met zang van de Cantorij o.l.v. Wim v.d.Steen. Zaterdag 17.00 uur viering met muzikale begeleiding. SCHIEDAM - Het jaarlijkse zo merkamp van jeugdvereniging Eldos wordt dit jaar in de eerste week van de zomervakantie ge houden in een huis in Rozen burg, van woensdag 24 t/m zater dag 27 juli. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor niet-leden; jongens en meiden in de leeftijd van 5 tot 15 jaar. De prijs voor het kamp bedraagt 55 euro en omvat een fietsenrally, sportdag, disco en kampvuur. Voor info en aanmelding tel. 4710132 (di, do en vr 19-20.30 uur) of bij voorzitter Susanne Durenkamp, tel. 4265955 (werk dagen 18-20 uur). Ook nieuwe leden zijn welkom bij Eldos. Zij kunnen een keer gaan kijken tijdens een cluba vond aan de Sweelincksingel 5 in Schiedam Groenoord. Bij ge noeg animo wordt een nieuwe jongste groep opgestart van meisjes en jongen van 5 tot 8 jaar op de vrijdagavond. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) De jongste loot aan de regionale zorgcentra, het team van de Tweemaster in Maassluis, sleep te vrijdag in Schiedam de Ton Bakker Award in de wacht bij de 16e sportdag voor werkers in de zorg uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De dit jaar nieuw ingevoerde trofee, vernoemd naar directeur Bakker. Het sportieve treffen stond dit maal in het teken van 'Kunst Kitch' en de opdracht aan de teams luidde om met zoveel mo gelijk kleuren bravoure 'hun kunstje' te vertonen. Op het grasveld van DrieMaas- Stede in Schiedam lieten de ge legenheidssporters zien dat zij naast hun teamwerk wat betreft zorg aan ouderen ook uitstekend teamwerk kunnen leveren op het sportieve vlak. Ook al leverde dat naast sterke staaltjes ook de nodige hilarische-missers op. Niet alleen de Award werd na af loop triomfantelijk een naar huis genomen. Dat deed ook de toer- nooiwinnaar, het team van de Pa ramedische dienst van DrieM- aasHave. SCHIEDAM - Na 37 jaar trouwe maar vooral succes volle dienst nam Willem Breugem vorige week in de foyer van het Fortistheater ad Schie afscheid als direc teur/eigenaar van het Schie- damse bouwbedrijf Van den Tempel. Breugem koos zijn 60e verjaardag om plaats te maken voor zijn zoon Ri chard en Hans van Brakel die samen de nieuwe direc tie vormen. Hij blijft wel als commissaris verbonden aan het bedrijf dat op 29 augus tus 2003 het 100-jarig be staan viert. Veel kopstukken uit de bouwwe reld kwamen de scheidende di recteur/eigenaar ten afscheid de hand drukken. Burgemeester Scheeres speldde Breughem, die al eerder koninklijk werd onder scheiden, het exclusief ontwor pen gouden bedrijfsinsigne op de borst. De bijeenkomst werd af gesloten met een spectaculaire lasershow. Willem Breugem groeide op in het zes kinderen tellende gezin van melkboer Jan en Antje Breugem, maar melk rond brengen met paard en wa gen was aan hem niet besteed. Hij startte na de ambachtschool op 15-jarige leeftijd als leerling timmerman en leerde het vak bij vier verschillende bazen. In 1965 trad hij als calculator in dienst bij Aannemingsbedrijf J. van den Tempel. De grondlegger van dat bedrijf, Jan van den Tempel, liet zich in 1903 als zelfstandig tim merman/kuiper aan de Nieuw- straat in Schiedam en leverde houten vaten voor het Schiedam- se erfgoed: jenever. Willem Breugem kreeg alle kans om zich op te werken bij Van den Tempel en volgde daarvoor veer tien jaar lang ijverig allerlei avondcursussen. Het bedrijf bouwde via het speciaal ontwik kelde Simplex-scholensysteem, in 15 jaar tijd door heel Neder land zo'n 400 schoolgebouwen. Als antwoord op de babyboom. Maar met de opkomst van de an ti-conceptiepil zakte de vraag naar schoolgebouwen in en werd op aandringen van Breugem een koerswijziging ingezet richting utiliteitsbouw. Willem Breugem had zich in middels opgewerkt tot adjunct directeur en nadat de laatste Van den Tempel uit het familiebedrijf was gestapt, nam hij 15 jaar ge leden het roer over. Het bedrijf groeide aan de Nieuwstraat uit zijn jasje, in 1997 werd besloten een ruimere locatie te gaan zoeken. Op 28 oktober 1998 werd aan de Karei Doormanstraat op Bedrijventer rein Vijfsluizen in de stromende regen de eerste paal geslagen voor een compleet nieuw be- drijfscomplex. In 1999 werd een nieuwe tak van activiteiten toe gevoegd, vd Tempel Vastgoed bv dat zich richt op projectontwik keling. Dat is met name actief in Schiedam zelf (9 projecten op Vijfsluizen en elders in de stad), Zuid-Holland, Denekamp en Go- rinchem. Het bijna 60 medewer kers tellende aannemingsbedrijf vd Tempel is dezer dagen de eni ge en grootste Bouwkundig dienstverlener buiten de regulie ren werktijden in de Randstad en zal dit jaar meer dan 1000 wacht dienstopdrachten verwerken. Willem Breugem blijft op veler lei gebieden actief voor het be drijf maar krijgt nu wel meer tijd voor zijn hobby's zoals de golf- sport en de Lions Club Schie dam. Met echtgenote Nel zal hij in de toekomst ook wat vaker af reizen naar hun buitenverblijf in Zuid Frankrijk. door: Nans Wolters SCHIEDAM - Bewoners uit Zuid kregen enige tijd geleden van Woonplus de uitnodiging ideeën aan te dragen voor verbeteringen in de wijk. Dat was voor Ati Levering en Bart Bos aanleiding een plan uit te werken voor een ontmoe tingsplek voor ouderen in de Gorzen. Een plek - een openbare huiskamer - waar men sociale contacten kan onderhouden, een kop kof fie drinkt en deelneemt aan activiteiten. Het idee kreeg de volledige goedkeuring van Woonplus en de initia tiefnemers konden aan de slag. Vorige week ontvingen beiden, in aanwezigheid van bezoekers van 't Huiska mertje, van burgemeester Reinier Scheeres een che que van 1000 euro bestemd voor het centrum. Het Huiskamertje, inmiddels al niet meer weg te denken uit de wijk, is ondergebracht in het voormalige servicepunt op de hoek Groenelaan/Wilheminas- traat. Bart Bos (35) vertelt hoe het zo gekomen is. Hoe kwamen jullie er toe om een dergelijk trefpunt op te zetten, waren er geen voorzieningen voor ouderen in de wijk? 'De wijk begon geleidelijk aan te vergrijzen en wij hoorde en be merkten dat ouderen vereen zaamden. Veel alleenstaande be woners die hele dagen thuis za ten. Wij vonden dat we daar wat aan moesten doen.' 'En wie zijn dan die wij'. Dat is Ati Levering en ik, Bart Bos. Wel heel bijzonder dat een jon ge man van midden dertig samen met de vrouw van een bevriend echtpaar zo'n klein dienstencen trum opzet. Is er wellicht een aanleiding geweest dat jullie je zo zijn gaan inzetten voor 60 plussers? 'Inderdaad. Ik heb twaalf jaar voor mijn ouders gezorgd. Twee jaar geleden zijn zij overleden. En ook Ati verzorgde lange tijd haar ouders. We zijn als het ware ervaringsdeskundigen op dat ge bied. Daarom vonden we het noodzakelijk iets voor ouderen in de wijk op te zetten.' Uit de toekenning van de prijs blijkt wel dat het een succesvol initiatief is. Maken veel mensen gebruik van de vrijblijvende in loop in 't Huiskamertje? 'Wij zijn alle werkdagen geo pend van 11.00 - 16.00 uur. Per maand stappen hier zo'n 400 mensen binnen voor een praatje en een kop koffie. Iedereen vindt het gezellig, legt een kaart je, biljart en danst soms. We zijn in het bezit van een professione le biljarttafel. Als een ervaren biljarter wat tijd zou willen vrij maken om onze gasten de kneep jes van het spel te leren, dan zou hij of zij ons een groot plezier doen. Wij denken aan het opzet ten van een biljartclub die een maal per maand op zondagmid dag actief is. Ook kijken we uit naar iemand die in staat is op een deskundige manier en op vrijwil lige basis dansmiddagen te ver zorgen. Ik nodig mensen die iets voor ons kunnen betekenen uit eens langs te komen of contact op te nemen via tel. 4270172. Overigens, iedereen die een idee heeft voor een of andere activi teiten is welkom.' Jullie kregen een cheque van 1000 euro. Heeft dat geld al een bestemming? 'Een deel daarvan wordt besteed aan speciale activiteiten maar ook wordt een bedrag gereser veerd voor de aanschaf van tuin meubelen. In de zomermaanden is 't Huiskamertje te warm om binnen te zitten en daarom wil len wij voor de deur een terras aanleggen.' Genoeg te doen voor twee men sen, lijkt me zo. Of hebben jullie hulp van andere vrijwilligers of misschien ondersteuning van Woonplus die enthousiast was over jullie voorstel. 'Regelmatig worden we bijge staan door twee vrijwilligers die hoofdzakelijk drankjes en een hapje rondbrengen. Maar voor het grootste deel doen we alles zelf, ook het schoonmaken, dat gebeurt meestal in het weekend. Van Woonplus die allerlei toe zeggingen deed en ons zou be geleiden het eerste jaar hebben wij nooit meer iets gehoord. Heel teleurstellend. Nu moesten we alles zelf uitdokteren. Van het oprichten van een vereniging tot het zoeken van sponsors voor de eerste voorzieningen. Geluk kig stelde het Fortisfonds geld beschikbaar zodat we de huiska mer konden inrichten.' SCHIEDAM - Een 37-jarige bewoonster van de Mgr Nolensstraat ontdekte vorige week bij thuiskomst dat haar woning vol rook stond. Toen ze de balkondeuren openzette, laaiden de vlammen op. De brandweer bluste het vuur. Diverse andere woningen in het gebouw liepen eveneens rookschade op. De 37-jarige Schiedamse werd met ademhalingsklachten naar het ziekenhuis overgebracht. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de brand. SCHIEDAM - PvdA en SP hebben in de raad opnieuw vragen gesteld over het 'uitkleden van postkantoren en het verdwijnen van bankfilia len uit de stad'. Dat zorgt volgens de raadsfracties voor een sterke af name van de serviceverlening aan de Schiedamse burger. 'Daarnaast is het voor ons van essentieel belang dat ouderen en mindervaliden te recht kunnen aan de balie en niet alleen bij pinautomaten', schrijven Yorrick Haan en Menno Siljée. In de raadsvergadering van april vroeg de SP al aandacht voor de ver schraling van de dienstverlening van de postkantoren in Schiedam. B&W stuurden daarover een brief aan de minister, de Vaste Kame- rommissie en aan Postkantoren BV Postbank BV heeft inmiddels laten weten dat de klanten van de Post bank steeds minder gebruik maken van de diensten door de komst van de geldautomaat, de euro en de afname van het aantal stortingen. Postbank BV beaamt dat het aantal postkantoren in Schiedam wordt verminderd, maar stelt dat als compensatie daarvoor het aantal geld automaten sterk wordt uitgebreid. SCHIEDAM - Onder het motto 'Jong geleerd, oud gedaan' ontvangt het Stedelijk Museum drie a vier keer per week zeer jeugdige bezoe kers. Onder begeleiding van een professional (beeldend kunstenaar of kunsthistoricus) worden de kleuters geconfronteerd met hedendaagse kunstwerken uit de tentoonstelling 'de grote Hoop', die t/m 30 juni in het museum te zien is. De kinderen reageren op de vraag 'is het kunst werk het ding dat je voor je ziet?' In het museum gaan de kinderen in speciale doe-hoeken aan de slag met materialen die ze gezien hebben in kunstwerken. Zo roepen de werken met 'haar' van Henk Peeters verbazing op bij de kleuters. Van wie zouden die haren en veren zijn? Van een paard? Van een meisje? Van een Chinees? In een doe-hoek hangen stukjes ge kleurd haar en zachte boa's. Nadat de kleuters zichzelf aandachtig be keken hebben in de spiegel met hun 'nieuwe' haar, tekenen ze met potlood hun eigen gezicht. Vervolgens kleuren ze in wat voor kleur en model ze zouden willen hebben. Op der foto zijn de kleuters in de kelder van het museum enthousiast aan het werk. Bij een kunstwerk van Micha Klein wordt op passende 'futuristische' muziek gedanst. Elders in het museum bij het werk van Herman de Vries maken ze met schelpjes, boomblaadjes of stukjes mos een natuurlijke vorm. SCHIEDAM - Een aantal vaatjes - hopelijk milieutechnisch verant woord; een verlaten fiets, prikkeldraad, brandnetels en varens. Daar tussen een verroeste en incomplete waagboom van enorme afmetin gen. Het gevaarte meet zo'n twee-en-eenhalve meter (op afstand blijft het moeilijk schatten) en is waarschijnlijk gemaakt van (giet)ijzer. Wat ontbreekt is de ophangstang en natuurlijk de schalen, die ooit aan kettingen of touw aan de beide uiteinden hingen. Het is een mooi zoekplaatje - ergens in Schiedam genomen. Voor wie niet langer in spanning wil blijven: de foto werd gemaakt vanaf een balkon aan de Hoogstraat. De geoefende kijker zal in het getraliede raam één van de vensters van de zijgevel van het Stedelijk Museum herkennen. De vraag is nu: van wie is die waag? Is het een achteloos weggeworpen stuk metaal? Of een deel van de collectie van het Stedelijk Museum? Wie het weet mag het zeggen. Misschien waagt iemand een gokje en wordt het gevaarte gered van verdere in werking door regen. Om eventueel uiteindelijk de echte Schiedamse waag te sieren. "Q auwigheid" Vanaf 18 juni a.s. serveren wij diverse kreeftenspecialiteiten buiten onze kaart om Zondag 16 juni a.s. VADERDAG Verras vader culinair met een 4-gangen surprisemenu 32,00 Dinsdag tot en met Vrijdag lunch en diner Zaterdag en Zondag diner dfcdt JE£ I, tam Wegener hus-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Fiuis-aan-Fluiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Flendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Foto: RONALD STAM Van leerling-timmerman tot directeur/eigenaar bouwbedrij f Veel vertegenwoordigers uit de bouwwereld kwamen Willem Breugem ten afscheid de hand drukken foto: WFB/CAROLIEN VD BERG Het Huiskamertjes, hèt ontmoetingspunt in Zuid voor mensen van 55 plus en ouder is gevestigd aan Groenelaan 22 foto: HANS KEIJZER Lol om het 'nieuwe haar Foto: WIM SCHELBERG f^rtr ris Sftf'r itiiif ft 4 isifttrrrtrie Gedurende de gehele zomer voorzien van airconditioning 's-Gravelandseweg 622,3119 NA Schiedam T 010-2732200

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3