WERELDHAVEN ROTTERDAM "Wat hebben we toch met Rotterdam en zijn haven" >s Informatiemiddag €62.500,- Fototoestel Mijn verhaal Het is elke week Postcodefeest in Nederland BON VOOR POSTCODE-MILJOENEN n i ff C I beeld Elke week Speel mee! Voetballen met Gullit Geïnteresseerd in de Rotterdamse haven? Luister dan ook naar Stads Radio Rotterdam op woensdaa tussen 21.30 en 22 00 uur "Ik werkte op het Westplein. In een klein kantoortje. Daar zat ik dan heel alleen met als enig communicatiemiddel de telefoon en af en toe een bezoeker. Wat ontdekte ik echter in mijn uur middag pauze? Jawel. De maas, dehavens, dat was enerverend! Elke mid dag ging ik gewapend met mijn Agfa Isola en een paar boterham men op pad. Veerhaven, langs de maas, Zalmhaven, Leuvehaven en Parhaven, er was altijd wat te beleven, als bijv. de "Nieuw Amsterdam" kwam, de vele driftige loodsbootjes, de kranen, de schepen met velerlei soorten ladingen aan boord. En elke dag was het weer anders, de lucht, de wolken, het licht, de weerspiegeling op het water, de soms hevige golfslag, de vele buitenlandse zeelie den. Deze kleine foto's geven iets weer van mijn toenmalige dage lijkse verkenningen. En nu nog intrigeert mij het leven in de havens en ben ik er met mijn - inmiddels andere - fototoestel dikwijls te vinden. Een nu 72- jarige Rotterdamse" (J.M. Bout uit Rotterdam) Deze week een collage van de inzendingen (foto's, gedich ten en verhalen) van de zeven winnaars van de Wereldhavenwedstrijd: J.M. Bout uit Rotterdam, T. Bout uit Schiedam, T. de Fonkert uit Rotterdam, L.J. de Jong uit Nieuwerkerk aan den IJssel, A. Nobel uit Capelle aan den IJssel, W. van den Ochtend uit Rotterdam en E. de Roo- Oorschot uit Spijkenisse. Van harte gefeliciteerd. De ver schillende prijzen worden zo snel mogelijk door het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam aan de winnaars toegestuurd. Hallo "Wat hebben we toch met Rotterdam en zijn haven. Als wij op vakantie gaan dan nemen we altijd de haven liedjes mee. Dan zitten we in de auto te gal men over het Kethel binkie. Als we dan in Spanje zijn en één dag in Barcelona dan kan mijn man de haven en containers niet vergeten en neem een foto. En niet één maar twee want, er kan er één mislukken, misschien. Hij werkt ongeveer dertig jaar in de haven. Maar ik waarom krijg ik kippevel als Kees Korbijn zingt, ben je in Rotterdam geboren. Ik weet het niet, wij zijn in Schiedam gebo ren, en wonen naar ons zin in Spijkenisse. En dan die Dorus (Tom Manders) zong het ook al. Weetje wat een Rotterdammers het mooist van Mokkum vind, dat is de laatste trein naar Rotterdam dat weet het kleinste kind. Hij vindt Amsterdam wel aardig maar doet een dubbele enz. enz. voor z'n Metro Tunnel en voor Feyenoord. Er had haven bij moeten staan. Maar ja ik kan het niet verklaren, het komt van binnen uit (Johnnie Hoes). Maar wij zijn er weer in September Wereldhavendagen. (Elly de Roo-Oorschot uit Spijkenisse) De haven? Een stroom verhalen! "In 1919 ben ik geboren te Charlois, op luttele meters afstand van de Waalha venNog wat later werden in crisistijd veel sche pen opgelegd, o.a. in de Waal haven. Daar lag ook een En gelse vrachtboot, de "Zinal". Mijn broer en ik raakten be vriend met de donkeyman en het aan boord wonende gezin van de 2e stuurman. Zij leerden ons cricket spelen op het gras veld naast de boot. Op 18 juni 1932 mochten we met ons hele gezin op de brug van de Zinal het bezoek meemaken van de Graf Zeppelin aan het vliegveld Waalhaven. Zo hoog staande konden we de zeppelin in de verte uit de richting Den Haag zien naderen. Zo op de kop gezien dachten we aanvankelijk met een luchtballon te doen te hebben. Pas toen het gevaarte bijdraaide, richting vliegveld, zagen we hoe groot en mooi de Graf Zeppelin was" (L.J. de Jong uit Nieuwerkerk aan den IJssel) Onvergetelijke Herinnering "Het was aan de Kortevaart, 3e Merwehaven loods B waar indertijd de wekelijkse afvaar ten naar diverse havens in Ier land van schepen van Mij Zee vaart plaatsvonden. Het was er altijd een drukte van belang, levend vee lossen afkomstig uit Belfast, Drogheda en Dublin. Vervolgens na het lossen van de lading en het schoonmaken van de ruimen, moest er weer gela den worden. Het was altijd de bedoeling het schip m/s "Trito" of m/s "Theano" vrijdag na de vroege nacht of evt met verlengen te laten vertrekken. Op een vrij dagavond na de dagtaak, wordt botenbaas Kees F van de "Theano"door een andere botenbaas gevraagd of hij de 10 mesjes welke op een schip lig gend bij loods D gebruikt waren om een partij balen te snijden, mee naar het bedrijfskantoor te nemen om aldaar af te geven. Kees F.s dagtaak zit er op, bij het bedrijfskantoor aangeko men doet hij verslag en geeft het werk over aan de nachtbaas. -Kees staat nog steeds met de 10 mesjes in de hand-. Vraagt die nachtbaas: "He', Kees en wat mot ik nou met die mes- sies". Zegt Kees F, hij sotterd een beetje,: "E-e-e-en bbij lllloods Bbbarend ssstaan tttwallluf wwwagons Iiittta- liaanse ppppperen die mmmot- ten nog gegeschild wwworre". Dit is een waar verhaal, alleen de naam van de botenbaas is verzonnen". (A.Nobel uit Capelle aan den IJssel). "Het geeft een gevoel van vrijheid. Een gevoel anders kan vinden. Een gevoel van saamhorigheid, zijnde. Men kan het verwoorden in een gedicht. Rotterdam, waar is mijn rust, Niet gelegen aan welke kust. Maar daarvandaan komen schepen, Duwboten die aan en afslepen Een haven en cultuur op een kaart, Voor de bevolking van de stad veel waard. Rotterdammer zijn is geen persoon merkbaar, Rotterdammers houden van elkaar. De havens zijn een gevoel van vrijheid, Een doel wat geen Rotterdammer vermijdt. De Maas is het geen wat verblind, Zoals de vader of moeder met zijn of haar kind. wat je nergens Het Rotterdams Rotterdam een stad met veel geloof, Maar een Rotterdammer is niet doof. De Maas geeft hem kracht, En dat is wat je niet verwacht. Rotterdammer zijn is een wereldbaan, Sommige kunnen dit niet verstaan. Als enige zijn wij cultureel en open, Zodat wij het pad der democratie belopen. Niet bang om te werken, en woord bij daad, Handen in elkaar, en gevend goede raad. Ons geen onrust baren, Daarvoor blijft Rotterdam voortvarend. Een democratie blijvend in het geheel, Daarom zegt deze wereldhaven zoveel. Rotterdam is een eigen republiek, Komt niet door de haven, maar door het publiek. (Waldi van den Ochtend uit Rotterdam, "een sim pele deksman van de leeftijd van 32 De Postcode Loterij maakt hele postcodes blij! Elke week kan in uw postcode de PostcodeStraatprijs vallen. Speelt u mee, dan wint u 12.500 euro per lot! Stelt u zich eens voor. Op een mooie dag zit u lekker thuis, en ineens gaat de bel. in uw postcode krijgt ook nog een gloednieuwe, glanzende BMW! Het kan u zomaar gebeuren. Want iedere week is het raak, ergens in ons land. Als we bij u in de straat feest komen vieren, zorg dan dat u meespeelt. Het Ook uw postcode is 12.500 euro waard! Als u nü de bon instuurt maakt u nu ook kans op een bijzondere extra prijs: een voetbaltraining van Ruud Gullit voor kinderen van 10 tot 14 jaar. Wilt u met uw (klein) kind, neef of nichtje naar Ruud Gullit? Stuur dan meteen de bon in! Bea Post, Nationale Postcode Loterij Stuur nü in en win een voet baltraining van Ruud Gullit! U kunt tienduizenden euro's winnen met uw postcode! Elke week valt de PostcodeStraatprijs. Goed voor€ 12.500 per lot! U doet open, en daar staat Gaston Starreveld met tien duizenden euro's voor de deur! En Gaston komt niet alleen heel veel geld uitrei ken. Eén van de winnaars zou immers heel jammer zijn als we üw deur moeten overslaan, terwijl uw buren toosten op hun prijs! Meedoen is simpel: vul de bon in en stuur hem op. POSTCODE-STRAATPRIJS en voor 5111 VM011 extra: een BMW! 5111 VM in Baarle-Nassau met 5 winnende loten Winnen doe je bij... de Postcode Loterij! POSTCODE I I 11 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J 20 juni 14.00 - 16.00 uur college Redactie Roger Huys Zondag middag langs De Waterweg (nieuwe^ Foto: T. Bout Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samen werking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam. Port of Rotterdam <2»Wegener hus-aorvbulskranten 'Als we dan in Spanje zijn en één dag in Barcelona dan kan mijn man de haven en containers niet vergeten en neem een foto. En niet één maar twee want, er kan er één mislukken, misschien". F0t0: J.M, Bout Ook uwpostcode is€ 12.500waard! wil kans maken op die PostcodeStraatprijs en alle andere prijzen van de Postcode Loterij. Ik wil graag (aankruisen a.u.b.): 4 loten D 3 loten 2 loten 1 lot a €7,50* a €7,50 a €7,50 a €7,50 Inclusief JackpotVerdubbelaar Ik wil loten zonder JackpotVerdubbelaar. Ik betaal dan 6,25 per lot. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging om voor elke trekking (13 per jaar) de inleg van onderstaande rekening af te schrijven. de heer mevrouw 140.02.06 Naam: Adres: Postcode: Plaats: (Post)banknummer: Bel mij bij een prijs boven 5.000,- Tel: Datum: Handtekening: Deelname houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijgbaar bij Ledenservice, tel. 0900 - 300 1500 (20 cpm). De loterij is goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie onder nummer L.O. 890/0098/831.5 d.d. 19/12/1997 Bon uitknippen en in een envelop (zonder postzegel) opsturen naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503, 1100 VM Amsterdam. NATIONALE LOTERIJ» www.postcodeloteru.nl Rotterdam Haastrechtstraat 3 (010) 479 04 77 Autoschadehersteller/-spuiter, Avondopleidingen Bank- verzekeringswezen, Bedrijfsadministratie, Beschermings/- afwerkingstechnieken (schilderen), Bouwtechniek, Dieseltechniek Elektrotechniek, ICT-Academie, Logistiek, Marketing communi catie, Metaaltechniek, Modetechniek, Motorvoertuigentechniek Secretarieel, Tweewielertechniek, Volwassenenonderwijs Rosestraat 1101/1103 (010) 290 10 10 Brood en Banket, Facilitaire dienstverlening Gezondheidszorg, Horeca, MBO Theaterschool, Sport en Bewegen Welzijn, Ook: Apothekers- en Doktersassistent, Operatie- en Anesthesieassistent en Radiodiagnostisch laborant A. van Raephorstlaan 245 (010) 461 00 44 Bouwkunde, Elektrotechniek, Luchtvaarttechniek Motorvoertuigentechniek, Technodesign, Werktuigbouwkunde Zuster Hennekeplein 80 (010) 443 01 00 Bedrijfsadministratie, Detailhandel, Internationale handel en Groothandel, Juridisch, Secretarieel, Sprinttrajecten (opleidingen na havo/vwo), THBO, Toerisme Weena 743 (010) 433 85 00 Bank- verzekeringswezen, Bedrijfsadministratie, Beveiliging ICT-Academie, Secretarieel, Juridisch, Marketing communicatie Spinozaweg 400 (010) 492 51 61 Detailhandel, International Business Stream (Engelstalige opleiding), Internationale handel en Groothandel Sportlaan 90 (010) 292 82 00 Beschermings- en afwerkingstechnieken (schilderen) Bouwtechniek, Uiterlijke verzorging Baljuwstraat 2 (010) 443 66 00 Administratief medewerker, Helpende welzijn School voor de buurt, SPW Slingeplein 8 (010) 481 90 66 Sociaal cultureel werker, Sociaal dienstverlener Alexanderlaan 41 (m.i.v. (010) 290 10 20 Gezondheidszorg, Welzijn Elzendaal 27 (010) 419 28 10 Onderwijsassistent 1 augustus 2002) Vlaardingen Buys Ballotlaan 25 (010) 445 53 33 Bank- Verzekeringswezen, Bedrijfsadministratie, Detailhandel Helpende welzijn, ICT-Academie, Internationale handel en Groothandel, Marketing communicatie, Secretarieel Sport en bewegen, SPW Schiedam Schiedamseweg 245 (010) 471 20 44 Bedrijfsadministratie, Bouwtechniek, Elektrotechniek, ICT-Academie Metaaltechniek, Secretarieel, Technodesign, Werktuigbouwkunde De Lier Chrysant 1 (0174)630 297 Bank- verzekeringswezen, Bedrijfsadministratie, Detailhandel Internationale handel en Groothandel, Secretarieel Hellevoetsluis Dierenriem 53 (0181) 31 15 35 Administratief medewerker, Algemeen Beveiligingsmedewerker Helpende welzijn, Horeca assistent, Jongeren Toeleidingstraject Winkelassistent Maassluis (van 14.00 - 20.00) De Vloot 207 (010) 591 35 10 Administratief medewerker, Algemeen Beveiligingsmedewerker Assistent constructiewerker/lasser, Helpende welzijn, Horeca- assistent, Winkelassistent Oude Tonge Mercuriuslaan 16 (0187) 64 16 11 Bank-& verzekeringswezen, Bedrijfsadministratie Helpende welzijn, Secretarieel, SPW Gouda (Locatie De Goudse Waarden) Kanaalstraat 31 (alleen van 9.00-12.00 uur) (0182) 51 60 77 Bouwtechniek, Brood Banket, Elektrotechniek, Horeca Metaaltechniek, Motorvoertuigentechniek Capelle a/d IJssel Van Speykstraat 5a (010) 45 19 607 Administratief medewerker, Helpende zorg, Winkelassistent Oud Beijerland Karei Doormanstraat 19 (0186) 64 28 42 Bedrijfsadministratie, Secretarieel (alleen avondopleidingen) Spijkenisse Thorbeckelaan 63 (m.i.v. 1 augustus 2002) (010) 290 10 20 Sport en Bewegen De overige locaties zijn gesloten. Het opleidingenaanbod varieert per locatie; ben je geïnteresseerd in een specifieke opleiding, neem dan contact op met het Trajectbureau: (010) 290 10 20 of kijk op onze website: www.albeda.nl daar leer je niet alleen!

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 9