Kortweg Info Gevleugelde vandalen Zomerkalender voor ouderen Heineken veiling Kriek van der Kruit breidt autobedrijf uit Scholieren als circusartiest Wat is vol? Kunstklassen presenteren werk in Stedelijk Museum Schiedam Femus brengt theaterpubliek in vervoering met 'Annie' SCHIEDAM WATERDAGEN Penseelstreek als muzieknoot Sportdag in Regenboog Mory Kante, Los de Abajo en New Cool Collective Band Niet te pinnen WOENSDAG 19 JUNI 2002 25 - 1441 SCHIEDAM *Zondag is er om 10.30 uur in de St.Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, viering van het St.Jansfeest, voorgegaan door Pastor Tessica Dam en met medewerking van het dames koor, de Cantorij en het koor Laus Deo. Zaterdag 17.00 uur viering met muzikale begelei ding. Na afloop is er koffie en een drankje in de lokaliteit van het Ouderenwerk St.Jan de Do per, waarvoor alle vrijwilligers en vaste kerkgangers worden uit genodigd. *ln de Liduinabasiliek is zater dag om 18.00 uur eucharistie viering, zondag om 10.15 uur is er hoogmis m.m.v. het herenkoor I.H.D. *Zondag is er bij de Vrijzinnige Geloofgemeenschap aan het Westvest 90-92 een dienst om 10.30 uur, voorganger is Ds. J.F. Klijnsma. *De Evangelisch Lutherse Ge meente aan de Lange Nieuw- straat 219 houdt zondag om 10.00 uur een dienst, voorgan ger is Ds. A.J. Maasdorp. *In de Harg/Spaland is 25 juni een optreden met De Blijven La chen Show, aanvang 14 uur, en tree 2 euro. *Zaterdag 29/6 organiseert De Schiedamse Darts Competitie een open dartstournooi met be- kerprijzen in cafe Thalia aan het Boerhaaveplein 2, spelsoort is 501 single, aanvang 20 uur, kos ten 2,50 euro per persoon. *In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur een eucharistieviering, voorganger is Pater C. Veltman. Donderdag bij harmonia waar nemingen met behulp van tarot verzorgd door Elly de Vries, aan vang 19.45 uur in wijkcentrum Wibautplein 165, toegang 5 eu ro. OUDERENWERK *Maandag 24/6 is er van 14 tot 16 uur een optreden in de Woudhoek van pianist Sieswer- da, toegang gratis, 25/6 is er bin go in Oost van 14 tot 16 uur, kos ten 3,20 euro, 26/6 zomerkoers- bal iedere woensdag t/m 11/9 in de 4 Molens van 18.00 tot 22.00 uur, 1/7 pannenkoeken eten in Oost van 12 tot 14 uur, kosten 2,30 euro, aanmelden t/m 27juni. SCHIEDAM - In de Stadswin- kel van het Stadskantoor zijn tot 31 juli schilderijen te zien van Willem H. van Wijk. 'Elke pen seelstreek is als een muzieknoot' luidt het motto van de tentoon stelling die opvalt door de kleur rijke composities. Van Wijk hield zich al vanaf zijn tienerjaren bezig met muziek en schilderen. Aanvankelijk schil derde hij voornamelijk bloem en fruitstillevens en Italiaanse meren. Na zijn diensttijd bij de Koninklijke Luchmachtkapel gaf hij, naast zijn dagelijks werd, voornamelijk muziekles. Zijn overige tijd besteedde hij aan schilderen. Nu, enige tientallen jaren later heeft hij het schilderen weer op gepakt. Tegenwoordig laat hij zijn hart spreken in zijn abstrac ter ogende werken. SCHIEDAM - Weer of geen weer, de sportdag voor de onder bouw van de pc.rk. basisschool De regenboog zal woensdag 19 juni hoe dan ook door gaan. Op het schoolplein en naastgele gen sportveld of in de gym en speelzaal zullen de groepen een t/m vier hun sportprestaties laten zien. Om half negen is de specta culaire opening met de K3. Er zal worden vergesprongen, er is een verkleedrace, sponzenrace, lintenrun, bellenblazen etc. Om half twaalf zullen de kinde ren gaan genieten van de honder den thuisgebakken pannenkoe ken die de ouders zullen bren gen. Hopelijk zullen heel veel ouders en grootouders en oppasouders de kinderen komen aanmoedi gen. KUNSTGEBITTEN SCHIEDAM - Ze zijn zich van geen kwaad bewust, de vandalen die elke vrijdagmorgen de beest uithangen in Schiedam. Op de Sa- vornin Lohmanlaan en in de naburige straten scheuren deze 'morgensterren' de vuilniszak ken open die daar alvast zijn neergezet voor de vuilnisman die ze later op de dag komt op halen. 'Het zijn meeuwen die hier steevast hier de plastic zakken komen openscheuren op zoek naar iets eetbaars', verklaart Hans Bosloper, een van de bewoners die wekelijks worden geconfronteerd met een enorme troep op de stoep. 'Je kan het die beesten natuurlijk niet kwalijk nemen, die weten niet beter. De vuilnismannen proberen de ver spreide rommel nog wel een beetje op te ruimen, maar er is geen beginnen aan. Een deel van die stinkende troep blijft dagenlang liggen.' De gemeente kan er iets aan doen door op de straathoeken grote verzamelbakken neer te zetten waarin de bewoners hun vuilniszak kunnen depo neren, is de boodschap van de buurtbewoners die gretig inhaken op het streven van het stadsbestuur om Schiedam leefbaarder te maken. 1 SCHIEDAM - Het in nor male doen wat kaal ogende Stadserf verandert vrijdag avond 28 en zaterdagavond 29 juni in een openlucht theater als daar het Stads erffestival wordt gehouden. Met optredens van onder meer Afropop-gigant Mory Kante (hit Yeke Yeke in 1988), de Cool Collective Big Band en Izaline Callis- ter. Op podium 1, dat op het Stads- erlplein wordt neergezet, treedt vrijdag 28 juni tussen 19.30 en 20.30 uur de Nederlandse forma tie Medcamento op, van 21 tot 22 uur speelt Rabasa (Cabo Ver- de) en van 22.30 tot 23 uur zorgt de Mexicaanse band Los de Aba jo voor het nodige muzikale vuurwerk in hartje Schiedam. Op podium 2, dat in de foyer van het Theater a/d Schie wordt op gebouwd, spelen van 19.45 tot 's nachts één uur achtereenvolgens de bands Grillig, Mango, Voku- hilia, Youngblood, DJ Moshe en Just 4 U. Van één tot twee uur is er een af terparty. Die dag wordt ook voor de eerste maal de X-Change X- Over Award uitgereikt aan de meest veelbelovende jonge band uit de regio. Vier bands strijden die dag om de felbegeerde tro fee. Zaterdag 29 juni beklimmen de 'grote jongens' het podium op het Stadserf. Om 18.30 uur bijt de winnaar van de X-Change X- Over Award 2002, de meest veel belovende jonge band uit de re gio, de spits af. Om 19.30 uur volgt het optreden van het Noord Afrikaanse Kasba, om 21 uur gevolgd door de New Cool Collectine Big Band van eigen bodem en vanaf 22.30 uur Mori Kante uit Mali. Op het podium in de theaterfoy er speelt die avond vanaf 23.30 uur de Amsterdamse Klezmer- band, met in het voorprogramma vanaf 20.30 uur Izaline Calister uit Curacao. Aansluitend is er van kwart over één tot twee uur weer een afterparty. Het tweedaags Stadserffestival werd vorig jaar voor het eerst ge houden en werd met zo'n 25.000 bezoekers meteen een groot suc ces. In samenwerking met de ge meente werd besloten een jaar lijkse traditie te maken van dit (wereld)muziekfestival Dit jaar wordt het Stadserffesti val gesponsord door ondermeer de gemeente, ONS/Irado, TDS Drukwerken en het Fonds Schie dam Vlaardingen. Het ministerie OC&W, de ge meente en de provincie zorgen voor financiële ondersteuning van X-Change, het project waar mee in tien steden in Zuid Hol land muziek en dansactiviteiten worden georganiseerd. Als een culturele en muzikale ontmoeting voor en van jonge ren. SCHIEDAM - Ouderenwerk presenteerde onlangs de nieuwe Zomerkalender voor 55-plussers. Daarin zijn de activiteiten te vinden die de komende maanden op het programma staan van de dienstencentra in Schiedam en Vlaardingen. Veel ouderen gaan in het hoogseizoen liever niet op vakantie, andere zijn door ziekte of gebrek aan geld niet in staat om op vakantie te gaan. Tijden de zomerperiode zijn veel 55-plussers gewoon thuis. Ouderenwerk springt hierop in door juist in de zomermaanden een veelheid aan activiteiten in de dienstencen tra te organiseren. Zo is er een cursus volksdansen van vier weken op vrijdag in juli in de Woudhoek en op woensdag in augustus in de 4Moiens. Er is in juli twee keer gymnastiek in Oost en de Bijenkorf en er kan geoefend worden voor country dansen in Babberspolder, Soenda of West. De inwendige mens wordt evenmin vergeten. Er zijn veel soor ten maaltijden mogelijk. Daarnaast worden diverse dagjes uit georganiseerd. De dienstencentra zijn elke dag open voor mensen die een kopje koffie willen drinken, een krant lezen of een potje biljart willen spelen. De zomerkalender kan opgehaald worden in de dien stencentra. Voor meer informatie kan gebeld worden naar Ouderenwerk, tel. 2486888. INGEZONDEN INGEZONDEN BRIEF Op zaterdag 8 juni ging ik naar de giro geldautomaat. Om geld te pinnen met mijn Fortispas. Ik heb daar gewoon geld opgeno men, vervolgens ben ik bij de Block Shop (postkantoor) bin nengelopen om postzegels te ko pen. Op mijn vraag of ik kon chippen kreeg ik als antwoord; dat kan niet. Vervolgens vroeg ik of ik met mijn betaalpas kon be talen. Dat kon volgens de balie medewerker niet met mijn For tispas. Dus heb ik contant be taald. Vervolgens ben ik mijn lot to gaan betalen aan de sigaretten- toonbank en daar kon ik wel mijn chippas gebruiken. Volgens de Fortisbank kan je overal betalen met je bank pin pas, maar in het postagentschap van de Block shop dus niet. Een bewoners van de Gorzen (Naam/adres bij redactie be kend) SCHIEDAM - De Heineken Brouwerijen organiseert za terdag 29 juni vanaf 20 uur een veiling in Café The Shoes aan de Hoogstraat 192. Bij elk biertje ontvangt de klant een 'Heineken-euro'. Met deze euro's kan verschil lende malen die avond gebo den worden op leuke Heine- kenartikelen zoals: paraplu's, T-shirts, sokken, tassen, hand doeken en Heineken gadgets. Een veilingmeester presen teert het geheel en rekent erop dat zijn bieders tijdig aanwe zig zijn. Voor activiteiten in uw regio: www.waterdagen.nl SCHIEDAM - Eind deze maand wordt de verbouwing afgerond die autobedrijf Kriek van der Kruit letterlijk extra armslag gaat opleveren. De werkplaats en het magazijn achter de grote showroom aan de Nieuw Mathe- nesserstraat 11-13 worden uitge bouwd om de groei van het be drijf te kunnen opvangen. 'Dat we zo sterk groeien, komt door onze geweldige service en kwaliteit', meldt Peter van der Kruit, die samen met Marco Kriek de directie vormt van het Schiedamse autobedrijf. Hij zegt het lachend, maar wel met een serieuze ondertoon. Het gaat goed met het autobe drijf. 'We hebben het pand waar van we aanvankelijk een gedeel te huurden, nu in zijn geheel ge kocht om te kunnen uitbreiden. Door die verbouwing hebben wij straks ruimte voor een brug erbij in de werkplaats, daar staat str aks ook een gloednieuwe elec- tronische testkast waarop alle storingen van alle merken auto's af te lezen zijn. Door ons grotere magazijn kunnen we straks ook weer sneller werken.' SCHIEDAM - Openbare basis school Het Windas staat zaterdag 15 juni geheel en al in het teken van de piste, van wilde dieren, acrobaten en clowns. 'Circus' vormt dan hét thema van de schoolmanifestatie die in het ge- bouw aan de Nachtegaallaan 2 wordt afgewerkt. Er worden allerlei circusactivi teiten voor de kinderen georgani seerd, waaronder een instructie met materialen van Stichting Circus Rotjeknor. Daarnaast zijn er circusactiviteiten die door ou ders worden begeleid. De schoolmanifestatie start zaterdag om elf uur en eindigt om circa drie uur 's middags. De schoolmanifestatie is opgezet met financiële steun van Stich ting Fonds Schiedam Vlaardin gen. SCHIEDAM - Discriminerende teksten worden met voorrang verwij derd. Dat is het beleid van de gemeente als het om bekladding van ge bouwen gaat. Maar wat moet je met een tekst als 'vol is vol'? Een tekst, die met grote hanepoten op een muur van de Fultonstraat werd gekalkt. Een beetje een smet op het feestje dat daar onlangs werd ge vierd vanwege de fraai opgeknapte speeltuin en al even netjes opge waardeerde buurtpost. Eigenlijk is het, op z'n Hollands gezegd, een waarheid als een koe 'vol is vol'. Tenminste als je het letterlijk neemt. Maar deze stiekeme kalker bedoelde het vast niet letterlijk; die had kennelijk meer goed heilige Hollandse kinderliedjes als; 't is een vreemdeling zeker, die verdwaald is zeker' in het hoofd. Nogal schijnheilig, toch? SCHIEDAM - De cursisten van de Kunstklassen voor volwasse nen presenteerden woensdag hun meest geliefde kunstwerk op hun werkplek, het Stedelijk Museum. Voor de één was dat een schil derij, voor de ander een tekening of een grafisch werk die in de tot expositieruimte omgebouwde Kunstklas binnen het museum prachtig tot hun recht kwamen. De expositie van de Kunstklas, die tot en met 7 juli te zien is in het Stedelijk Museum, werd op theatrale wijze ingeluid door de acteurs van Art Co. Museumdirecteur Diana Wind verrichte aansluitend de officiële opening met de presentatie van het nieu we Kunstklasboekje voor het seizoen 2002-2003. Die middag werd tevens afscheid genomen van docente Marjo van Soest die na bijna 25 jaar haar leermeesterschap beëindigde. Het Stedelijk Museum wil méér publiek vaker met diverse vormen van kunst in contact brengen. Waarbij enerzijds de collectie, ten toonstellingen en kortlopende projecten als uitgangspunt dienen en anderzijds activiteiten als de Kunstklassen. In Jeugdtheater(school) de Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 is nog tot eind september de eindspresentatie van de kinderkunstklassen van docent Roel Rienstra te zien (bezichtigen op afspraak tel. 2465932). Het boekje over de kinderkunstklassen en de kunstklassen voor volwassenen is in het museum en op diverse andere locaties in de stad gratis verkrijgbaar. SCHIEDAM - Als echt profs zetten de jonge acteurs van Theater Fe mus vrijdagavond de voorstelling 'Annie' op de planken van het For- tis theater aan de Schie. Het ontroerende en amusante verhaal van het weesmeisje Annie dat al jaren droomt van een beter leven. Niet alleen voor zichzelf, maar zeker ook voor al haar vriendjes en vriendinne tjes in het vreselijke weeshuis dat geleid wordt door de afschuwelijke juffrouw Hannigan. Twintig weken lang repeteerden ze met opvallende inzet, de groep jonge enthousiaste Schiedammers van 9 tot 30 jaar die het Femus theatergezelschap vormt. En dat leverde het afgelopen weekend een serie schitterende voorstellingen op. 'Annie' beleefde zaterdagavond een grandioze première tijdens een welbijzondere familievoorstelling in het Fortis Theater a.d Schie. Za terdag en zondag volgden twee al even succesvolle voorstellingen in de Blauwe Brug. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Foto: ED DEWAERHEIJT Solisten uit binnen- en buitenland op de podia van Stadserffestival V. f f l Artiesten uit binnen en buitenland bevolken twee dagen lang de podia van het Stadserffestival J,,,—! Peter van der Kruit samen met zjin hnqfdmrmteur in dp showroom ZUID-HOLLANDSE 21 en 22 JUNI 2002 'zuid Holland ALS JE VAN WATER WILT GENIETEN, MOET JE ER ZORGVULDIG MEE OMGAAN Foto: ED DEWAERHEIJT De weesmeisjes trekken hun plan foto: CAROLIEN VD BERG

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 15