Passanten redden jongetje uit water J LU»- 160 bekeuringen voor auto's op fietspad mm IN KRANT Bloemen voor de doorzetters 0-45819 6-163240 -* ir 4 1 m Vergeet-me-nietje voor Nienke Wegener huls-aan-hulskranten Slachtoffer van babbeltruc di' Zetduiveltje Mes in zij en beroofd van gsm Versterking in plaats van bedreiging voor binnenstad' i ATt'AA'. Massale vechtpartijen EA.van dLer KOOIJ t ik- 'Sfi WOENSDAG 19 JUNI 2002, JAARGANG 54 Nr. 25 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM t-t—-nmirrn TOTALE OPLAGE: Gevleugelde vandalen Stadserf weer twee dagen festival podium Schiedamse Ronde met toppers SCHIEDAM - Een 91-jarige be woonster van de Heinsiusstraat werd vorige week slachtoffer van een babbeltruc. Twee vrouwen vertelden haar dat zij een pakketje moesten afleveren bij de bovenbu ren, maar dat die niet thuis waren. Zij vroegen de bejaarde vrouw een briefje te mogen schrijven voor de bovenburen. Terwijl de Schiedamse in gezelschap van een van de vrouwen met het briefje bezig was, doorzocht de andere vrouw de woning. Nadat het tweetal was vertrokken ontdekte de bewoonster dat de vrouwen een kluisje met daarin een bedrag van enkele duizenden euro's hadden meegenomen. KRANT NIET ONTVANGEN? PAUL BERG dat is duidelijk. POLITIE SCHIEDAM Fietskijkavond Bedolven onder grote bossen bloemen legden ze vrijdag hun 'laatste loodjes' af, de avond vierdaagselopers van Schiedam. Traditiegetrouw had ook dit jaar een groot aantal inwoners de wandel schoenen uit het vet gehaald om Vier dagen lang hun vijf of tien kilo meter af te leggen in en om Schie dam. 'Niks te klagen' luidde het com mentaar van de wandelaars die dins dag bij de start van het langgerekte peloton al gelijk een aangenaam zonnetje in de nek voelden. Vrijdag tijdens de finaleavond was het zomogelijk nog warmer en liet menige lopers hier en daar een zweetdruppeltjes achter op het weg dek: Maar de beloning was konink lijk. Al ver voor de finish stonden de fans hun kilometervretende hel den al op te wachten om ze op hun laatste meters toe te juichen en als ware kampioenen in de bloemen te zetten. SCHIEDAM - Het aloude 'zet duiveltje' sloeg vorige week gen iepig toe in Het Nieuwe Stads blad. In het artikel over de on dertekening van de eerste men torovereenkomst voor startende ondernemers in Schiedam doem de bij het opsommen van trai ning- en cursusmogelijkheden ineens ook een 'jatwerkcursus' op. Het moge duidelijk zijn dat het hier gaat om een tikfout, er had moeten staan een 'maat werkcursus'. Geen opleiding dus voor beginnende crimineeltjes. SCHIEDAM - In het Prinses Beatrixpark werd vrijdagmiddag een 41-jarige Schiedammer be roofd van zijn mobiele telefoon. De man was aan het joggen toen twee mannen naast hem kwamen lopen. Toen zij vroegen hoe laat het was stopte de jogger. Plotseling kreeg hij een mes in zijn zij gedrukt, waarna zijn be lagers de mobiele telefoon uit zijn achterzak haalden en met de buit op de vlucht sloegen. door: WIM SCHELBERG SCHIEDAM - Er zijn ver schillende bioscopen die graag zeven zalen willen re aliseren in Schieveste. Een hotelketen mikt er in 2005 op tweehonderd kamers. Er is plaats voor een disco, voor kantoren, voor wonen, voor uitgaan, voor scholen - HBO of misschien zelfs uni versiteit. En mogelijk voor een trammuseum. De Schie plaatselijk verbreden tot tachtig meter. 'Prachtig idee vindt Bram van Hen gel, stedenbouwkundig su pervisor van Schieveste. 'Het moet meer worden dan het slootje wat het nu is'. Bijna alles kan; bijna alles mag. Nu tenminste. Want als straks de prijs voor al dat moois bekend is, kan pas echt een plaatje voor Schieveste gemaakt worden. Dat werd nog even benadrukt in het Stadsgesprek dat vorige week over Schiedams nieuwe wijk Schieveste werd gehouden. Waar de raad zich in het verleden druk maakte om de stedenbouw kundige aansluiting, doet Van Hengel dat niet. Niet echt, ten minste: hij ziet het risico van een Schieveste dat nog meer econo mische activiteit uit het centrum wegslorpt. 'Maar het moet juist een versterking en geen bedrei ging van de binnenstad worden'. Dus is het straks aan de raad om terug te keren op een eerder be wandelde weg: hoe wordt Schie- De toekomst van Schieveste ter discussie tijdens het Stadsgesprek in de Aleidazaal veste niet en stad in een stad, maar een onderdeel van Schie dam? Burgemeester Reinier Scheeres prees de toegankelijkheid en de bereikbaarheid van Schieveste 'de sleutel tot succes'. Het moet een nieuwe wereld worden, vindt ook Van Hengel. Maar, zo geeft hij ook toe: 'We zijn aan een waagstuk begonnen.' Want het is nu helemaal geen vrolijk stuk. De nadruk van de supervisor lag op een andere, voor hem veel doorslaggevender factor: de stad en zijn inwoners zelf. De stad HAARSTYLISTE AAN HUIS BEL NU voor een afspraak Arnolda ontstaat immers uit het trottoir: de inwoners van Schiedam moe ten dus Schieveste dragen. Maar of dat helemaal het geval is, is nog maar de vraag. Schieveste, het te ontwikkelen gebied tussen het spoor en de A20, achter station Schiedam Centrum. De uitkomsten van dat gesprek zijn belangrijk, want ze worden meegenomen in een con ceptplan dat in juli verschijnt. Schieveste lijkt de droom van el ke stedenbouwkundige. Want het gebied is helemaal leeg. En het mag helemaal vol. Het gebied omvat ongeveer 16 hectare tus sen de A20 en de spoorlijn. Ten noorden vormt de A20 de be grenzing; ten zuiden is dat de spoorlijn, waarbij het te heront- wikkelen Stationsplein nog tot Schieveste wordt gerekend. Het wordt doorsneden door de Schie. In de eerste helft van 2001 werd een onderzoek gedaan naar de ontwikkelingsmogelijkheden van het gebied; dat resulteerde in een plan van aanpak. De defini tieve versie daarvan werd in juni 2001 gepresenteerd. Op 2 juli 2001 heeft de gemeenteraad van Schiedam het plan van aanpak voor de ontwikkeling van Schie veste vastgesteld. In die raads vergadering werd ook 1,7 mil joen gulden (nu zijn dat een rui me 772.000 euro) gevoteerd voor het ontwikkelen van een struc tuurplan voor het gebied. Er wa ren toen zeker kanttekeningen. Het plan van aanpak stelde al dat het gebied de nodige milieu vraagstukken met zich mee zou brengen. Bovendien werd het, zo stelde burgemeester Scheeres destijds, nog een hele klus om al le betrokken partijen aan tafel te houden. Maar er waren meer uit dagingen. Zoals het verbeteren van de slechte toegankelijkheid en de onaantrekkelijke looproute naar de binnenstad. Het gewens te eindresultaat? Een economi sche impuls voor Schiedam en de regio; een gebied dat Schie dammers zowel met hun stad als met die regio bindt. Een eigen gezicht, een hoogwaardige in richting van de omgeving en een uitgekiende mix van functies als wonen, werken en recreëren. De raad stelde destijds, dat Schie veste het visitekaartje van Schie dam moest worden - het Sta tionsplein werd de entree daar van. Wonen ondergeschikt Maar er waren ook tegengelui den van de fracties van PvdA en GroenLinks. Maarten Groene gaf bijvoorbeeld de voorkeur voor een totaalaanpak van het plein: het AMEC-gebouw kon wat hem betrof tegen de vlakte. GroenLinks hamerde op het ach terblijven v.an een sociaal plan en had twijfels over het bedrag dat voor het hele project werd uitge trokken: 'We zetten vraagtekens bij de motivatie die aan dat be drag ten grondslag ligt. Het liefst zien we op korte termijn een on derbouwing.' Ook zette de fractie vraagtekens bij het ondergeschikte aandeel dat het wonen uit gaat maken van Schieveste. Bijna de helft van het gebied wordt voorlopig gereser veerd voor kantoorruimte. Slechts 15 tot 20% krijgt een woonfunctie, het overblijvende percentage wordt divers ingevuld wordt. Henny Hagen (Groen Links): 'We vragen ons af of die 20% niet wegvalt tegen de overi ge bedrijvigheid in het gebied.' GroenLinks opperde de moge lijkheid van bedrijfswoningen, maar die werd door Scheeres als niet toereikend van de hand ge daan: 'Juist de levendigheid bui ten kantooruren blijft moeilijk te bereiken. Ook daarnaar wordt onderzoek gedaan. Bedrijfswo ningen zouden de levendigheid van het gebied niet ten goede ko men.' Toch kon ook GroenLinks zich vinden in de grote lijnen. Het plan van aanpak biedt vol gens de fractie een uitstekende uitgangspositie voor een kwalita tief hoogwaardige inrichting van het gebied. En een distributie centrum ziet de fractie graag in de plannen opgenomen. SCHIEDAM - Zondagmiddag rond vier uur kwam de 6-jarige Jillis de Boom in het water terecht nadat een vriendje hem al stoei end een duw had gegeven ter hoogte van de Oranjebrug. De drenkeling, die zich nog maar net drijvend kon houden, kon door de bijna drie meter hoge kade ter plaatse geen kant op. Het jongetje zou zeker verdronken zijn als een opmerkzame passante niet ge alarmeerd was geraakt door de drie fietsjes en twee kinderen op de kant. Zij probeerde de passe rende automobilisten met hand gebaren te laten stoppen. Uitein delijk stopte een bestuurder die zonder aarzelen het water in sprong om de kleine drenkeling op het droge te halen. Hij had wa ter binnengekregen en werd ter observatie overgebracht naar het Holyziekenhuis. 'Zij hebben mijn zoon gered', re ageert de moeder van Jillis aange daan. 'Hij gaat wel op voor zijn zwemdiploma, maar hier had hij geen schijn van kans door die ho ge kade.' Mevrouw de Boom is op zoek naar de mevrouw en de meneer die haar zoon van de ver drinkingsdood gered hebben. 'Die mevrouw woon aan de BK- laan, maar ik weet geen huisnum mer. Ik zou die mensen nog zo graag even persoonlijk bedan ken.' De moeder van Jillis is be reikbaar via tel. 06-18803518. r V më -v 4$ L ,;f SCHIEDAM - Nienke, het misbruikte en omgebrachte meisje, leeft nog steeds in de harten van veel Schiedammers. Marja vd Goorbergh schreef aan b&w van Schiedam dit ontroerende briefje en stuurde er een foto bij. 'Het is al haast twee jaar geleden dat op een volledig zinloze, bru te manier een volkomen hulpeloos jong medeburgertje het leven liet op een plekje in het park. Een kindje, vrolijker dan een vlindertje en mooier dan welk bloemetje dan ook. In dat park werd volkomen nutteloos voor haar beslist dat ze niet meer mocht verder leven. Ik als burger die vaak in het park wandel en er ook een groot deel van mijn jeugd heb doorgebracht, kan dit plekje maar niet voorbij komen zonder brok in mijn keel. Maar recht vanuit mijn hart dank ik u, mede namens ontelbare stadgenoten dat u het voor de familie mogelijk hebt gemaakt voor ons dit plekje een bijzonder uitstraling te laten geven. Hier kunnen ontelbare andere gemeentes veel van leren, hoe zinloos het gebeuren ook is geweest. Toen ik daar laatst aanwezig was verbaasde het me dan ook eigen lijk niet dat er tegen de stam van de geplaatste donkere beuk in het frisse gras een vergeet-me-nietje stond te bloeien. De vlinderwip jes, de vlindertuin, de sprookjesbank...geweldig.' SCHIEDAM - Agenten hebben met een minimale bezetting in drie dagen tijd zeker 160 processen-verbaal opgemaakt tegen automobi listen die het fietspad op de Overschiesestraat langs het Proveniers huis als sluiproute gebruiken. Doordat de paaltjes tijdelijk weggehaald zijn, nemen veel mensen ten onrechte aan dat het fietspad is opengesteld voor autoverkeer, aldus de politie. 'Het is en blijft een fietspad, hetgeen ook duidelijk ge maakt wordt door het verkeersbord met daarop 'fietspad' dat bij het pad staat.' Uit het verwijderen van de paaltjes maakten veel automobilisten op dat doorrijden oogluikend werd toegestaan vanwege de werkzaamhe den aan de Broervest. Het feit dat Bewoners Vereniging Schiedam Oost tijdens het spreekrecht van de raadsvergadering ernstig bezwaar aantekende tegen de 'tijdelijke openstelling voor autoverkeer', waar over in deze krant werd bericht, werd door sommigen als een extra be vestiging opgevat. Maar de politie benadrukt dat de openstelling uitsluitend bedoeld is voor hulpdiensten als de brandweer en GGD om snel op de plaats van bestemming te zijn. 'Vandaar dat ervoor is gekozen om de paaltjes op het fietspad tijdelijk te verwijderen. Doordat veel automobilisten over het fietspad rijden, ontstaat een onveilige situatie voor het fietsver- keer', verklaart de politie. Dat had de BSVO inmiddels ook al gesig naleerd. De politie heeft aangekondigd geregeld controles te blijven uitvoeren en op te treden tegen het sluipverkeer. SCHIEDAM - De politie moest zondag twee keer uitrukken om gro te groepen vechtersbazen te scheiden. Rond 13 uur ontstond in de Van Hallstraat een vechtpartij tussen ongeveer veertig man. Er werd over en weer gescholden en geslagen. Agenten haalden de kemphanen uit elkaar en namen twee keukenmessen in beslag, waarna de rust weer keerde. 's Avonds rond zeven uur was het weer raak. De groep vechterbazen bleek opnieuw slaag geraakt te zijn, ditmaal in de Van Karnebeek- straat. Ook ditmaal wist de politie de gemoederen te sussen. Het Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur A lie binnen- en buitenzonweringen en rolluiken. Ook elektr. met zon-, windautomaat e.o. afstandsbed., koop je bij een specialist die ook na de garantieperiode nog steeds weet dat u 'KONIN6 KLANT bent. En... wedden dat ^jyu- wij géén cent duurder JsëK zijn dan die V I k *1 4JTPT"! anderel AlPijd zonnig geprijsd! Broersveld 127 - SCHIEDAM Telefoon 010-473 33 16 OPTICIEN ^T5r, VAN HAREN LAAN Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 Op donderdag 20 juni a.s. organi seert de politie van het district Schiedam een zogenaamde "fietskijkavond". Deze avond is bedoeld voor mensen die aangif te hebben gedaan van diefstal van een fiets of bromfiets. Tussen 16.00 uur en 19.00 uur stalt de politie alle gevonden fietsen uit op de binnenplaats van het politiebureau aan het Bijdorpplein I te Schiedam. De rechtmatige eigenaar kan zijn of haar tweewieler, op vertoon van de aangifte, terug krijgen. Er worden geen fietsen te koop aangeboden. Foto: WFB/CARÖÜEN VD BERG Bioscopen, hotelketen, disco en zelfs universiteit in Schieveste? Foto: WFB/CAROUEN VD BERG SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 DREADLOCKS EXTENSIONS WEAVEN VLECHTEN A*» m *U V NS1 "5

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1