öjp]B~p Gemeente Schiedam i da's goed gedaan! 3D III Markt Van kerk tot kerk' Bruisende ideeën voor een bruisende plek Schieveste Wijziging openingstij den Stadswinkel Massale vaccinatie start tweede week juli in Schiedam De verkeersveiligheid in Schiedam wordt aangepakt! Rode Kruis helpt kinderen wereldwijd en om de hoek Zondag 30 juni speelfestijn in Fort Drakensteijn J Informatie en inspraak over de 30 km/uur- inrichting en oversteken op verkeersaders in West NS1-7 Als u nu al vragen heeft kunt u terecht bij de GGD NWN via tele foonnummer (010) 248 20 20 (bereikbaar op werkdagen van 09.00 - 12.30 uur) of op de website: www. ggdn wnnl ONTWERP BESTEMMINGSPLAN AM W EEK 2 5, WOENSDAG 19 JUNI, 2 iteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 en de Willem "ï-Zuid heeft inspraakbijeen- 1Alle omen in een >ta worden izigingen naar eacties. verwijs ik naar :n. de gemeente- e heer Jongen, jing Schiedam- :er Jongen orverwezen ssies. :t werkterrein horen zijn: oning diverse hte bouwkun- n pand, de oering van het igenheid zijn Fietsbalans. t uitbrengen pt-Fietsnota :ie nr. 9, inge- d op 8 novem- iad is, dat er ouleerd over thiedam en dat die visie niet xse nota's en i oktober het kader van s verschenen :>kken bij de :tsnota met de >m missie verleg genoemde 'erenigingen, iond. ij het Ge- e Stadswinkel. in de regel aag voor de kunnen agenda staan m de commis- im.nl. bare oude :ed aan het 1992 rege- iging en Schiedam van nlijke rechten aangelegen verordening zigingcn van huidige t college stelt door middel cualisering". Krstel tot tan de genda zijn: iners Vereni- t in de raads- ntact tussen iwoners van dij wil rder praten. s Vereniging adsvergade- :steld dat het ende maatre- n pand een ren. Hij wil rder praten. is gesproken ing; de com- ïinig moge- en nieuw commissie het de Stads- ït o.a. vin- i de regel en de ndvraag voor orde kun- le agenda in van de 6 57 88 Na jaren van verhuizingen en herindelin gen krijgt de vrijdagmarkt in het cen trum in de toekomst een eigen plek. Het College van B W heeft besloten om als definitieve locatie voor de weekmarkt te kiezen voor het traject Lange Kerkstraat - Land van Belofte (toe komstig voorplein) - Stadserf. Voor deze marktopstelling is gekozen in goed overleg met betrokken partijen zoals de marktcommissie, de Vereniging voor de Ambulante Handel en de marktmeester Wanneer de markt 'van kerk tot kerk gaat', hangt onder meer af van de verdere ontwikkelin gen in de binnenstad. Voorafgaand hieraan zullen in overleg met nauw betrokken partijen de inrichting en branchering nader worden uitgewerkt. Daarbij zal met name aandacht worden geschonken aan de afvoer van vuilnis en aan het voorkomen van zoveel moge lijk overlast. Alle betrokkenen zijn hierover schriftelijk geïnformeerd. Het collegebesluit over de definitieve locatie van de weekmarkt ligt vanaf 'oensdag 19 juni ter inzage in de Stadswinkel aan het Stadserf gedu rende zes weken. In die periode is het voor belanghebbenden nog mogelijk bezwaar aan te tekenen. Een fluisterboot over de Schie, een poli tiepost op het stationsplein aan de zuid zijde van het station, een EHBO-post, een busverbinding van vliegveld Rotter dam Airport naar een hotel in Schieveste, maak een aantrekkelijke route tussen de binnenstad en Schieveste, een schip in de Schie met een café op het dek, een over dekte speeltuin voor jonge kinderen, 'wet walls' (om het schuilen en hokken tegen muren tegen te gaan), betrek kunstenaars bij de inrichting van het gebied, pira ten/zeilbootwedstrijd voor kinderen op de Schie, bezinnings /spiritueelcentrum en een markt in Schieveste. Een greep uit de vele ideeën die naar boven kwamen tijdens het stadsgesprek Schieveste woensdagavond 12 juni 2002. En natuurlijk waren er ook vragen: hoeveel mensen zijn er overdag in Schieveste, hoe zit met parkeren tijdens de bouwperiode, hoeveel woningen gaan er komen en welke onderwijsinstel lingen? Zo'n zestig geïnteresseerde bewoners en ondernemers leverden zeer inspirerende ideeën voor Schieveste, een kansrijk gebied tussen de A20 en het spoor. Ideeën die nog nader getoetst worden, ideeën die al opgepakt zijn en ideeën die worden meegenomen in het masterplan Schieveste. Het masterplan Schieveste is deze zomer gereed. Dit masterplan is als het ware het draaiboek waarin de toe komst van Schieveste staat beschreven. Meer ideeën of vragen? De gesprekken met u, Schiedamse bewo ners en ondernemers, blijven doorgaan, individueel of in een groter verband. Mocht u ook nog bruisen van de ideeën of heeft u vragen, dan kunt u terecht op de gemeentesite www.schiedam.nl of bij het projectbureau Schieveste, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, telefoon (010) 246 55 43, fax (010) 245 54 33, info@schiedam.nl ffT» In verband met de vakantieperiode zijn de openingstijden van de Stadswinkel in de maanden juli en augustus 2002 gewijzigd. De openingstijden zijn dan Maandag 08.00 uur tot 17.00 uur Dinsdag 13.00 uur tot 17.00 uur Woensdag 08.00 uur tot 17.00 uur Donderdag 13.00 uur tot 20.00 uur Vrijdag 08.00 uur tot 17.00 uur In verband met de tijdelijk gewijzigde openingstijden van de Stadswinkel kan het Woon Informatie Centrum op dinsdag en donderdag niet tussen 11.00 en 13.00 uur bezocht worden. Zij zijn dan wel telefo nisch te bereiken. De openingstijden van het Woon Informatie Centrum blijven verder ongewijzigd. Op donderdag 12 september a.s. zal de Stadswinkel de gehele dag gesloten zijn i.v.m. noodzakelijk uit te voeren werk zaamheden. De voorbereidingen voor de landelijke vaccinatiecampag ne meningokokken C zijn in volle gang. Het vaccinatie programma wordt vanwege beperkte beschikbaarheid van het vaccin in twee fasen uitgevoerd. De jongeren van vijf tien tot en met achttien jaar en kinderen van twaalf maanden tot vijf jaar, zijn het eerst aan de beurt. Na de zomervakantie volgt het vaccinatieprogramma voor de jongeren van zes tot veertien jaar. In beide periodes gaat het om ongeveer 8000 kinderen. In Schiedam zal de eerste groep kinderen en jongeren ingeënt worden op dinsdag 9 en woensdag 10 juli a.s. in Sporthal Margriet. Alle kinderen ontvangen voor de vaccina tie automatisch een oproep thuis waarin plaats, datum en tijdstip vermeld staan. De eerste oproepen worden vanaf 24 juni verstuurd. De kinderen van zes tot en met veertien jaar ontvangen pas na de zomervakantie een uitnodiging. Broertjes en zusjes van deze leeftijd die voor de zomervakantie meekomen naar de priklocatie, zullen deze keer niet worden ingeënt. De GGD NWN maakt hierop geen uitzonderingen. Wanneer een kind al eerder is gevaccineerd moet u dit aange ven op de oproepkaart. De registratiestrook bij de oproep dient dan wel teruggestuurd te worden naar de administratie. Een zeer kleine groep kinderen is gevaccineerd met Meningovax A+C of Mencevax. Deze vaccins bieden slechts twee tot drie jaar bescherming. De GGD NWN acht het raadzaam kinderen die dit vaccin toegediend hebben gekregen, opnieuw te laten vaccineren. Ouders of verzorgers die hun kind niet willen laten vaccine ren dienen dit in te vullen op de registratiestrook en deze terug te sturen. De inentingen in het kader van het landelijke vaccinatie programma zijn gratis. Vaccinaties die in de maanden voorafgaand aan de campagne op eigen verzoek door de huisarts zijn gegeven, worden niet vergoed. Volgende week vindt u op deze pagina de meest gestelde vragen (én de antwoorden daarop) over de vaccinatiecam pagne. Anderstaligen kunnen gratis algemene informatie krijgen bij FONA 0800-99 99 333 (op werkdagen van 09.00 - 17.00 uur) GGD vaccinatiecampagne meningokokken C De GGD vaccinatiecampagne meningokokken C wordt uitgevoerd door GGD Nederland, in opdracht van het ministerie van VWS en in samenwerking met VNG, LVE, LVT, SVM en RIVM. Binnenkort zal een aantal stadsdelen worden ingericht als zogenaamde 30 km/uur-gebied. Er mag dan niet snel ler dan 30 km per uur worden gereden. De gemeente heeft een Beleidsplan Verkeersveiligheid voor de hele stad opge steld. Dit plan heeft tot doel de verkeersvei ligheid in Schiedam verder te verbeteren. Bij dit plan hoort een Uitvoeringsprogramma voor de jaren 2000-2004. Deze plannen zijn in december 1999 door de Gemeenteraad vastgesteld. Onderdeel van het plan is de inrichting van 30 km/uur-gebieden in alle woongebieden in Schiedam waar dat nog niet het geval is. Bestaande woonerven blijven gehandhaafd. Uit landelijk onderzoek is gebleken dat de verkeersveiligheid daarmee sterk wordt bevorderd. Omdat het in de praktijk ondoenlijk is in woongebieden regelmatig snelheidscontroles te houden worden de straten zo aangepast dat het erg moeilijk wordt daadwerkelijk har der dan 30 km per uur te rijden. De maatre gel wordt dus afgedwongen door de inrich ting van de straat. Om de snelheid af te remmen zullen op regelmatige afstanden verkeersdrempels worden aangelegd. De gekozen drempels bestaan in principe uit een uitgekiende vorm met een stevige fundatie waardoor wel de snelheid wordt afgeremd maar er verder zo weinig mogelijk hinder en kans op schade ontstaat. Inrichting 30 km/uur-gebied en verkeersaders in West Door bureau Verkeer en Vervoer is de afge lopen tijd gekeken hoe de inrichting van West het best kan gebeuren. Daarbij spelen uiteraard ook de wettelijke richtlijnen voor 30 km/uur-gebieden een rol. Daarnaast zijn er voorstellen om op de Burg. Knappertlaan oversteekplaatsen te maken met drempelvoorzieningen. Inloopdag Voor West wordt een inloopdag gehouden op: Donderdag 27 juni 2002 in wijkgebouw De Erker, Jan van Avennesstraat 32. De zaal is open van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Er zijn medewer kers van de gemeente aanwezig die aan de hand van de tekeningen uw vragen kunnen beantwoorden en als u dat wenst kunt u uw schriftelijke reactie hier achterlaten. Voor het Nassaukwartier is in december 2001 een aparte inloopdag in combinatie met Zuid georganiseerd. De reacties zullen middels een commentaar nota voor besluitvorming aan de Commissie Grondgebied en de Gemeenteraad worden voorgelegd. De commentaarnota zal voor de bestuurlijke behandeling ook naar alle belanghebbenden worden gestuurd die schriftelijk hebben gereageerd op de plan- Verdere procedure Na de inspraak zal, gelijktijdig met de be stuurlijke behandeling, de procedure voor het verkeersbesluit worden opgestart. Voor het kunnen inrichten van de wijk als 30 km/uur-gebied is namelijk een verkeers besluit nodig. Op deze pagina (Gemeente- berichten in het Nieuwe Stadsblad) zal de tekst van dit verkeersbesluit worden gepubli ceerd. Daarin kunt u lezen op welke wijze en binnen welke termijn u hierop kunt reage ren. Naar verwachting zal publicatie van het verkeersbesluit eind 2002 plaatsvinden. In de eerste helft van 2003 zal naar verwach ting met de uitvoering in West worden begonnen. Naar verwachting zal de totale uitvoering voor bovengenoemde wijken ongeveer vijf maanden gaan duren. Informatie Informatie kan worden ingewonnen bij de heer C. Engelsman (projectleider 30 km/u- gebieden) van de sector VROM, telefoon nummer 246 56 43 op woensdagen of de heer T. Braam van de sector VROM, telefoonnummer 246 54 04 (niet op vrij dag). U kunt ook emailen voor informatie naar cengelsman@goudappel.nl of braam@vrom.schiedam.nl i Het Rode Kruis helpt onvoorwaardelijk, wereldwijd én om de hoek. In Nederland vangt het Rode Kruis kinderen op die een levensbedreigende ziekte hebben, zoals leukemie, aids of kanker. Het gaat om kinderen tot zestien jaar die 24 uur per dag opvang nodig hebben, maar medisch gezien niet in een ziekenhuis hoeven te blijven. Hun ouders of verzorgers kunnen niet altijd de opvang bieden die nodig is. Daarom heeft het Rode Kruis vijf jaar gele den in Wezep een medisch gezinsvervangend tehuis opgericht: Mappa Mondo. Kinderen kurtnen daar tijdelijk of langdurig wonen. De kinderen krijgen de beste medische ver zorging, maar er wordt ook plezier gemaakt. Als het kan gaan de kinderen gewoon naar school en spelen ze buiten. Het Rode Kruis bouwt een tweede Mappa Mondo in Rijswijk, want er is grote behoefte aan deze hulp. Ook kinderen in het buitenland krijgen hulp van het Nederlandse Rode Kruis. In Afghanistan verkeren veel kinderen door ondervoeding, slechte hygiëne en een gebrekkige gezondheidszorg in een zorge lijke situatie. Zelfs diarree is voor hen vaak dodelijk. Het Rode Kruis helpt daar ook veel kinderen die gewond zijn door een landmijn. Het Rode Kruis verleent niet alleen medi sche hulp. Het realiseert structurele verande ringen die kinderen een menswaardiger bestaan geven. In Afrika, Zambia bijvoor beeld, opent het Rode Kruis opvangcentra voor kinderen die wees zijn geworden, door dat hun ouders aan aids zijn gestorven. Jongens en meisjes die anders op straat zwerven, vinden daar onderdak, eten, kleding en aandacht. Ook kunnen ze een beroepsopleiding volgen, opdat ze een toekomst hebben. Steun de landelijke collecteweek door de acceptgirokaart in te vullen of maak zelf een bedrag over op giro 8411 van het Nederlandse Rode Kruis afdeling Nieuwe Waterweg Noord, waarmee u tegelijkertijd alle plaatselijke Rode Kruisactiviteiten onder steunt! Burgemeester R. Scheeres Fort Drakensteijn in Prinses Beatrixpark heeft er een nieuw speeltoestel bij, een spe ciale zweefschommel, voor kinderen met en zonder handicap. Een goede reden voor een groot feest! Zondag 30 juni 2002 wordt het speeltoestel om 13.00 uur onthuld door de burgemeester van Schiedam, R. Scheeres en wethouder A. Attema van gemeente Vlaardingen. Dit zal de start zijn voor een groot spektakel met optredens van Loes Luca, Circus Rotjeknor, Theater Maatwerk, Jeritza Toney en nog veel meer. De entree is gratis. Speelfestijn in Fort Drakensteijn wordt georganiseerd door Bureau Medelanders en wordt mede mogelijk gemaakt door: ONS, Stichting tot verbetering van het Lot der Blinden, Stichting Fonds van NRC Handelsbladlezers, Stichting Rotterdams Kinderrevalidatie en Fonds Adriaanstichting. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Mieke Noordegraaf van Stichting Medelanders, tel. 010-473 54 04 of surf naar: www.fortdrakensteijn.nlofwww.onsgroep.nl. Burgemeester en wethouders maken bekend dat gedurende vier weken, met ingang van 20 juni 2002 tot en met 17 juli 2002, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor (Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam) ingevolge artikel 23 lid 1 Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmingsplan: GTB-terrein e.o., 2e partiele herziening Het bestemmingsplan is gesitueerd in het zuiden van Schiedam en wordt globaal omgeven door de Willemskade, Nieuwe Haven, Buitenhaven, Willem Brouwerstraat, de Dwarsstraat en de Hagastraat. Het bestemmingsplan voorziet in het realiseren van een molen, het reali seren van een uitbreiding van de Albert Heijn aan de Groenelaan en behelst juridisch technische correcties van de eerste partiele herziening van het bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder zijn/haar zienswijze over het bestem mingsplan schriftelijk dan wel mondeling naar voren brengen. Schriftelijk bij het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mondeling bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, voornoemd. De openingstijden van de Stadswinkel zijn: maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur).

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 7