IN KRANT Risico gevaarlijke stoffen per schip over Nieuwe Waterweg beperkt Geslaagd! Weg vrij voor hoogste molen van de wereld Ramkraak Bachplein in Opsporing Verzocht Wegener huls-san-hulskranten MO Dieven nemen auto ook mee Autokrakers zeer actief Regenboog gaat sportief 526 euro boete bij brommercontrole Slachtoffer babbeltruc DCMR waarschuwt in Rijnmondrapport: Naschoolse sportopvang Politie pakt overlast jongeren hard aan ^SSJSQOen, Rijnmond si5 DONDERDAG 20 JUNI 2002, JAARGANG 54 Nr. 25 Gevraagd woningen VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM woning-taxaties I De beste taxaties! TOTALE OPLAGE: Schiedammer zorgt met baggerzuiger voor water in Sahel Onderwijs moet goed blijven Huiswerk voor b&w SCHIEDAM - Een 42-jarige be woonster van de Willem de Zwijgerlaan ontdekte dinsdag morgen dat in de nachtelijke uren was ingebroken in haar wo ning. De dieven waren binnenge komen via een keukenraampje. Uit de keuken werden de daar neergelegde sleutels van een bij de woning geparkeerde zwarte BMW-X5 meegenomen, waarna de inbrekers met die auto verd wenen. Diezelfde nacht werd in gebroken bij een 57-jarige bewo ner van de Amalia van Solms- straat. In de woning, waarvan de voordeur niet op het nachtslot zat, werden alle kasten en laden doorzocht en werd een geldbe drag van zo'n 65 euro gestolen. Ook de voor de deur geparkeerde auto van een 23-jarige bewoner van het Jan Wernard vd Bergh- pad vormde dinsdagnacht doel wit van inbrekers. Uit de open gebroken wagen werden een ra diocassetterecorder en cd-wisse- laar weggehaald. Dinsdagavond rond zeven uur werd ingebroken in een woning aan de F. Haversmidtlaan. De dieven braken de achterdeur open om binnen te komen. Rond twee uur die nacht werd ontdekt dat was ingebroken in een win kel aan de Kyotoweg. De toe gangsdeuren werden daarbij ver nield en de hele zaak werd gron dig doorzocht naar buit. SCHIEDAM - Autokrakers sloe gen de afgelopen dagen diverse malen hun slag op verschillende plaatsen in Schiedam. In alle ge vallen vormde de radioappara tuur het voornaamste doelwit. Vrijdagavond kreeg de politie de melding dat er op de Hargalaan auto's waren opengebroken. Op een parkeerplaats werden drie auto's aangetroffen waarvan een ruitje was ingeslagen. Vrijdag ochtend ontdekte een 61-jarige bewoner van het Sem. Dresden- plein dat zijn auto opengebroken was en ontdaan van de radio/cd- speler. Op de Alphons Ariens- straat werd donderdag bij een ge parkeerde wagen een ruitje inge slagen en de radio weggehaald. Aan de Julianalaan bleek de nacht daarvoor naast de radio/cd- speler ook motorkleding gestolen te zijn uit een opengebroken wa gen. Op de Halleystraat werd het frontje van een radio/cd-speler uit een auto gehaald. De nacht daarvoor werd een 21-jarige be woonster van de Thomas a Kem- pisstraat wakker van het geluid salarm van de voor haar woning geparkeerde auto. Zij ging kijken maar zag niks verontrustends en resette het alarm. Toen ze de vol gende ochtend in haar auto wilde stappen bleek toch ingebroken te zijn, vermoedelijk kort na het resetten van het alarm. De auto kraker had een ruit ingeslagen en de radio weggehaald. Basisschool de Regenboog deed gistermorgen zijn naam eer aan met een kleurrijke sportdag voor de groepen 1 t/m 4. Voor de jonge scholieren was, na de spectaculaire ope ning, een kleurrijk sport- en spelparcours uitgezet op het sportveld naast het schoolplein aan de Warraoezenierstraat. Daar konden de kinderen aan de slag met ludieke attracties als 'bal opschudden', verkleed- race, lintenrun, sponzenrace, zaklopen, mikken, goaltje schieten, bellenblazen en ver springen. Aangemoedigd door een at even enthousiast publiek van ouders, buren en alle mo gelijke andere fans. Die ouders zorgden ook voor de honderden zelfgebakken pannenkoeken, waarmee de vermoeide jonge sporters rond het middaguur weer op krach ten konden komen. SCHIEDAM - Zes brommerrij ders kregen dinsdagmorgen een bekeuring tijdens de speciale con trole die de politie tussen half tien en half twaalf hield in de Oude Maasstraat. Zes brommerrijders gingen op de bon voor te hard rij den, twee voor het rijden zonder helm en twee voor het rijden zon der certificaat. In totaal werd 526 euro geïnd van de tien bromfiets bestuurders. SCHIEDAM - Een 81-jarige be woonster van de Verdistraat werd maandagmiddag het slachtoffer van een babbeltruc. Twee personen kwamen bij de Schiedamse aan de deur. Terwijl één haar aan de praat hield, ging de ander de woning in. Het slachtoffer miste na het ver trek van het tweetal geld, een gouden horloge en bankpasjes. www.extra-geld.nl door: Peter de Jong REGIO -- De verbetering van de milieukwaliteit is voor het eerst sinds jaren gestagneerd. Dat blijkt uit het meest recente rapport van DCMR. De milieu dienst signaleert dat de ver betering van de luchtkwali teit niet door zet. De uit stoot van koolwaterstoffen en verzurende stoffen door de industrie is ook nog te hoog, al neemt de totale mi lieudruk door de industrie wel af. Er worden positieve maar ook ne gatieve vaststellingen gedaan in 'Het milieu in de regio Rotterdam 2002', het alweer achtste DCMR rapport. Omdat Rijnmonders steeds meer kilometers afleggen in de auto is de milieudruk van het wegverkeer, ondanks de steeds schonere motoren, slechts licht af genomen. Ook groen en natuur liggen niet op koers. De toename van natuurgebieden in de Rijn mond vlot niet door onder andere de hoge grondprijzen, die er toe lijden dat het regionale Groenak- koord nog weinig resultaten heeft opgeleverd. Het aantal fauna knelpunten is derhalve niet min der geworden. De gemiddelde waterkwaliteit ligt overigens wel op redelijk goed op Provinciegedeputeerde Dekker tikt een klacht over geluidsoverlast in en verstuurt deze via internet naar de meldkamer van de DCMR, daar wordt de uitrukdienst ingeschakeld om de klacht te onderzoeken koers. Er vinden steeds minder lo zingen op het oppervlaktewater plaats en de doelstellingen voor de vermindering van de zware meta len voor 2010 zijn nu reeds ge haald, al blijft de koperafzetting in het water door de anti-fouling - een middel dat gebruikt wordt om algengroei op schepen te verwij- deren- een probleem. Verder zijn er steeds minder meststoffen te vinden in zowel de binnen- als de rijkswateren. Groene stroom Tegenstrijdig is de ontwikkeling in het gebruik van Groene stroom. Alhoewel het stroomgebruik van de Rijnmond burgers opnieuw is gestegen, compenseert elf procent van de huishoudens dit met een overschakeling op Groene stroom. De lokale overheden zelf lijken daarentegen niets in Groene stroom te zien. Alleen Spijkenis- se, Vlaardingen en Capelle heb ben vorig jaar Groene stroom af genomen. Aan gescheiden afval wordt in de Rijnmond ook veel te weinig ge daan. De inzameling van GFT, glas en klein gevaarlijk afval blijft steken op 60 van de doelstel ling. Papier en karton haalt slechts 46 van het gestelde doel, terwijl REGIO - De risico's van het transport van gevaarlijke stof fen per schip over de Nieuwe Waterweg en de Nieuwe Maas zijn beperkt. Dat is de belang rijkste uitkomst van enkele stu dies die recentelijk in opdracht van de Begeleidingscommissie Vaarwegenstudie zijn afgerond. In het onderzoek is de kans op ongevallen geïnventariseerd om zonodig op de kades ruimte Rotterdamse Taxi Centrale Zie advertentie elders in deze krant voor hulpverlening bij ongeval len te kunnen vrijhouden. Voor lopig is deze afstand op vijftig meter gesteld. Want ook al is de kans klein, ongevallen kunnen zich nog steeds voordoen, con cludeert de begeleidingscom missie waarin het ministerie van verkeer waterstaat, de provincie, Gemeentewerken Rotterdam, het Gemeentelijk Havenbedrijf en de Regionale Hulpverleningsdienst mee draaien. Als vervolg op de risico-inven tarisatie onderzoek TNO wat de gevolgen zijn van ongevallen met de binnenvaart- en zeesche pen en welke ruimte op de kades langs vaarwegen om die reden vrij moeten blijven. Wanneer al le onderzoeksgegevens beschik baar zijn, wordt hiervoor defini tief beleid vastgesteld. SCHIEDAM - Op veel plaatsen in Schiedam werd de afgelopen week feestelijk de vlag uitgestoken, met daaraan een schooltas. Uit blijdschap over het binnenhalen van het diploma van een van de huisgenoten. Of het nu met 'de hakken over de sloot' was of met glorieuze cijfers, het feest is er niet minder om. Want de tijd van blokken is voorbij en de schooltas kan dus aan de wilgen worden gehangen. Tenzij dit di ploma een opstapje betekende naar de volgende studie. Dan is het voorlopig nog niet gedaan wat het aanvullen van voer voor de hersen cellen betreft. Maar eerst is er die lange en hopelijk hete zomer om even lekker bij te tanken. voor textiel het percentage slechts 26 is. Voor 2005 moeten alle gemeenten over een bodemkwaliteitskaart be schikken. Negen van de achttien Rijnmond gemeenten hebben nu reeds een dergelijke kaart vastge steld. Het rapport legt sterk de nadruk op het belang om scherper inzicht te krijgen in de handhaving ofte wel de resultaten. Verbetering van de regelgeving moet slagvaardig heid op dat gebied vergroten, al dus de DCMR. De meldkamer van de DCMR blijft een belangrijke indicator en bron van informatie. Nu ook per internet. Maandag werd de inter net website van DCMR in gebruik genomen door de Zuid-Hollands gedeputeerde D.C. Dekkers, die een eerste internet klacht over ge luidsoverlast op www.dcmr.nl zal aanmelden. De milieudienst blijft ook telefonisch 24 uur per dag be reikbaar onder nummer 010- 4733333 Vervolg op binnenpagina SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Burgemeester Scheeres opent 26 juni om 16 uur samen met de Vlaardingse wethouder Ben vd Velde de naschoolse opvang op sportpark Vijfsluizen. De feeste lijke start vormt onderdeel van 'Sport en kinderopvang één stap verder'. Onder het motto 'door te proeven ontwikkel je smaak' worden de kinderen op het sport park onder leiding van gediplo meerde en ervaren leidsters uit de kinderopvang bekend ge maakt met de vele smaken van sport. De naschoolse opvang op sport park Vijfsluizen is ontstaan uit het landelijke project Sport en Kinderopvang waarvoor staats secretaris Vliegendhard in mei vorig jaar het startschot gaf. Het project is bedoeld ter uitbreiding van kindplaatsen voor buiten schoolse opvang, de vitalisering van sportverenigingen en het te gengaan van bewegingsarmoede bij jonge kinderen. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur SCHIEDAM - Met het afzinken van een constructie van stalen bui zen heeft ONS vrijdag de weg vrij laten maken voor de bouw van de hoogste molen ter wereld. De Noletmolen, die de gelijknamige jeneverstokerij en distilleerderij op haar terrein aan de Schiedamse Hoofdstraat gaat bouwen. Voordat met de bouw van deze indrukwekkende kolos begonnen kan worden moest echter eerst een obstakel worden verplaatst; een serie ondergrondse kabels en leidingen voor gas, water, signalen, kabel-tv en electriciteit die vrijdagmiddag met groot materieel wer den afgezonken in de buitenhaven en in hun nieuwe stalen omhul sel in de bodem werden ingebed zodat het scheepvaartverkeer er geen hinder van ondervindt. SCHIEDAM - Avro's Opsporing verzocht besteedt maandagavond 24 juni in haar tv uitzending aandacht aan de op 22 mei gepleegde ram kraak op het postkantoor aan het Bachplein. Rond één uur die middag werd met een blauwe shovel het geldont vangstluik aan de zijgevel van het postkantoor geramd. De beide daders staken, alvorens op een motor te vluchten, de shovel in brand. Zowel de shovel als de motor waren gestolen in respectievelijk Delft en Zeist. Een dag na de ramkraak werd de motor teruggevonden in een park in Schie dam. De ramkraak komt in beeld tijdens het eerste uitzendblok van 19 uur op Nederland 1 SCHIEDAM - De politie trad maandagmiddag hard op tegen de over last veroorzakende jeugd in en rondom de Troelstralaan. Uiteindelijk kregen 21 jongeren (al dan niet op de brommer) een be keuring. Er werden bonnen uitgeschreven voor het niet voldoen aan een bevel, het niet dragen van een helm op de brommer, belediging, samenscho ling, baldadigheid en geluidsoverlast. Eén berijder was nog geen 16, drie brommers waren niet verzekerd. Parasol BLUE SKY I NS2 I Nieuwe Stadsblad Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl WAKEÏ.AAM TAXATIE COLLECT)ET MJWMOHO Ud: RVT Schiedam 010 409 01 44 m: EO DEWAERHEUT Milieukwaliteit stagneert na j aren van verbetering foto: ED DEWAERHEIJT Foto: HANS KEIJZER Foto: AAD VD DRIFT In de kleuren ecru; blauw, groen of geel. Afmeting 300 cm. zonder flap. Ook in diverse andere uitvoeringen. Meeneemprijs! Van 29,95 voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1