WERELDHAVEN ROTTERDAM Maashaven, dé haven voor de binnenvaart I Lezersvoordeel Prim raai Win een weekend Costa Brava! Kanotocht door Klein Profijt Lezersvoordeel Avonturendag 14 juli 2002 Lezersvoordeel UrapaSacxK 29 craro Katendrecht een nieuwe thuishaven MET Z'N TWEEËN MEEDOEN, EN BETALEN VOOR 1 Jwl'mmm t m 30 euro entree inclusief twee consumpties Tm 28CT-11 Geïnteresseerd in de Rotterdamse haven? Luister dan ook naar Stads Radio Rotterdam op woensdag tussen 21.30 en 22.00 uur. Eind deze maand worden de werkzaamheden aan de kade muur van de Maashaven noordzijde afgerond. Het ooit als zeehaven aangelegde havenbekken wordt daarmee officieel dé haven voor de binnenvaart in Rotterdam. De kleine binnenhavens zoals het Haringvliet, Leuvehaven, Wijnhaven, Scheepsmakers haven, Binnenhaven, Spoorweghaven enzovoorts zijn niet meer van deze tijd. Ze zijn ondermeer te klein voor de hui dige grotere binnenvaartsche pen (langer dan 100 meter) De kleinere schepen waaronder de spits en kempenaar zijn er haast niet meer. De schippersbeurs is afgeschaft, waardoor men niet meer speciaal in die stads- havens bij elkaar wil liggen. Wel is het sociale aspect nog steeds sterk aanwezig: bij elkaar liggen tijdens de wee kenden, vakantieperiodes of kerstperiode of wachtend op vracht. De Maashaven is geen zeehaven meer. Het overslagbe drijf Hanno vertrok naar de Waalhaven. Zo kwam de kade vrij. Mogelijkheden en reden om er dé haven voor de moder nere en grotere binnenvaart van te maken. Er lagen natuurlijk al binnenvaartschepen, maar nu kunnen er nog veel meer bij. De hele kade moest op de schop Na de sloop van de haventerrei nen moest er nog wel het een en ander aan de kade gebeuren. Van de tussen 1895 en 1905 gegraven Maashaven, bestemd voor de overslag van zeesche pen, werd de op houten palen rustende kade in de Tweede Wereldoorlog gebombardeerd en na de oorlog hersteld. De afmeerpalen waren bestemd voor de zeevaart en dienden voor de binnenvaart geschikt gemaakt te worden. Bovendien lagen er nog de rails van de havenkranen. Belangrijke obstakels waren de ijzeren ankerstangen - bevestigd aan de damwanden - die de trekkracht van de afmeerpalen zeker moesten stellen. Die liepen namelijk vex door over land. Om te kunnen bouwen op de pier, moesten die stangen inge kort worden. De gehele kade moest dus op de schop. De nieuwe constructie maakt het tegelijkertijd mogelijk om op Katendrecht huizen veel dichter bij de kade te bouwen. De kade is daarmee een randvoorwaarde voor de verdere ontwikkeling van de Kaap (zie subverhaal). Stad en haven ontwikkelen zich gelijk op. De gehele operatie is uitgevoerd in samenspraak met de binnenvaart organisaties. Zodra de bebouwing er is, komt er stroomvoorziening voor de binnenvaartschippers. Dan heb ben de bewoners geen last van de aggregaten van de schepen. De kokers liggen er al om de kabels doorheen te trekken. Er wordt een auto afzetplaats voor de schippers gemaakt aan het begin van de kade. Gedacht wordt er ook aan een tappunt voor vers water. Verzinkbare containers komen er voor het huisvuil van boord. Allerlei faciliteiten, die de binnenvaart schippers uitnodigen om van de Maashaven gebruik te (gaan) maken. De komst van (meerde re) binnenvaartschippers zal mede het karakter van Katendrecht gaan bepalen: een nieuw gezicht als maritiem kwartier binnen het Rotterdamse. Het geeft de wijk weer een nieuw smoelwerk. De schippers doen ook hun inkopen en dat is belangrijk voor de economische ontwikke ling van het schiereiland. Totaal zullen er in de Maashaven ca. 150 binnenvaartschepen kun nen liggen. Het schiereiland Katendrecht, tussen de Maas- en de Rijnhaven, waar vroeger het havenleven voor veel vertier zorgde en waar het nachtleven rijkelijk bruiste, is nu volop in beweging. De Kaap ondergaat de komende jaren letterlijk een metamorfose van een vergeten schiereiland naar een nieuwe en moderne stadswijk met veel groen. Er worden tot 2005 zo'n 1000 nieuwe woningen gebouwd. Het wordt een nautische stadswijk nabij het stadscen- trum. De zuid kades van Katendrecht zijn bijna 1,8 kilo meter lang, wat exact een zeemijl is. Het is de bedoeling deze kades 'groen' in te richten, zodat je als het ware het schiereiland gemakkelijk kan rond wandelen met steeds een prachtig uitzicht op het water. Port of Rotterdam Ooit was het dorp Katendrecht omgeven door lommerrijke buitenplaatsen. Deze vroegere 'Tuin van Rotterdam' keert weer terug. Want de wijk wordt groen, heel groen met een uit gestrekt wijkpark middenin. Het park heeft een uitloper naar een wandelkade langs het de Maas. Je loopt naar het al aan wezige Buizenpark vanwaar je de drukte van de stad kunt gadeslaan. Het 'hart' van Katendrecht, het Deliplein, krijgt een andere bestemming. Binnen afzienbare tijd zal het plein met oorspronkelijk veel horeca veranderen in een buur- winkelcentrum waar huidige en nieuwe Katendrechters hun dagelijkse boodschappen gaan doen. De ruime verdubbeling van het aantal inwoners maakt ook andere voorzieningen noodzakelijk, zoals een nieuwe basisschool en een nieuw gym lokaal. Er is ongeveer 13.000 m2 ruim te gereserveerd voor bedrijven en kantoren. Zoals het European Chinese Center en het Maashaven Business Point. Niet alleen komen er groot schalige bedrijfs- en kantoor ruimten in de entree van Katendrecht - het Polsgebied - genoemd, maar de verschillen de kwartieren en buurten bie den ook mogelijkheden voor het combineren van wonen met werken in zogenaamde woon- werk woningen. Vooral in het Laankwartier kunnen ook kleinschalige kantoren of bedrijfjes worden gerealiseerd. Ook in het Rivierkwartier wordt deze mogelijkheid gebo den. Het bestaand woongebied wordt aangepakt en de entree van Katendrecht wordt in de periode tot 2010 vernieuwd tot een woon- en werkgebied. Het wordt een nieuwe thuishaven voor veel mensen! Voor meer informatie: www.katendrecht. com Aan- en afvoer van containers per binnenschip in 2000 m Nationaal jj] Internationaal 1 Totaal o Beantwoord de volgende vraag en win een weekend Costa Brava voor 2 personen! In welke Spaanse provincie ligt Gerona? Stuur uw antwoord vóór 10 juli a.s. naar: Wegener Huis-aan-huiskran- ten, t.a.v. promotie. Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam of mail naar: pr.hl@whw.wegener.nl De Nederlandse luchtvaartmaatschappij Trans Travel Airlines (TTA) heeft haar lijndienst netwerk verder uitge breid. Deze zomer wordt er tot eind september wekelijks direct vanuit Rotterdam naar het Noord-Spaanse Gerona gevlogen. De nieuwe route geeft Nederlandse passagiers de gelegenheid om snel en zonder tijdverlies de Costa Brava te bezoeken. Zowel voor een weekendretour (vanaf 169 euro) als voor een langere periode. Geen zin in de Costa Brava, TTA vliegt 3x per dag naar Londen en Hamburg en 2x per dag naar Birmingham. Het weekend Costa Brava is inclusief: - 2 Retourtickets Rotterdam -r Gerona, met aan boord champagne catering - 1 Hotelovernachting voor 2 personen in de Gerona regio - gratis parkeren op Rotterdam Airport Meer info? TTA 010-2083600 of www.tta.nl Zondag 30 juni organiseert het Zuid-Holland Landschap samen met Wereld Natuur Fonds een kano excursie door het natuurgebied Klein Profijt langs de Oude Maas. Onder begelei ding van een ervaren natuurgids maakt u van uit de kano kennis, met dit spectaculaire natuurgebied. Er zijn die dag twee excursie mogelijkheden met een ruime 3-persoons Canadese kano, om 11.00 u en om 15.00 u. Start: Jachthaven van Rhoon bij de veerstoep van het fietspontje naar Oud-Beijer- land Routebeschrijving: In Rhoon borden volgen 'recre atiegebied Oude Maas', tot bij de jachthaven, waar u uw auto kunt parkeren. Vanaf hier kunt u via het fietspad lopend naar de start bij het fietspontje Kosten: 10 euro per deelne mer, te voldoen bij aanvang Aanmelden? Zuid-Hollands Landschap, 010-272 22 22 tussen 9.00 en 13.00 u. Aanmelden is verplicht i.v.m. de huur van de kano's Houd er rekening mee, dat uw kleding nat kan worden! PHMNfa*. '-wk Een aantrekkelijke korting voor de lezers van de Wegener-Huis-aan-huiskranten: wie zich aanmeldt als bezoeker/deelnemer voor de Avonturendag vóór 1 juli en 5 euro betaalt, krijgt een tweede deelnamebewijs gratis! Normale prijs p.p. 5 euro. Tevens ontvangt u een leuke extra attentie op de Avonturendag. De verkoopkantoren van Wegener-Huis-aan-huiskran- ten: Kantoor Rotterdam, Prins Hendrikkade 16a, Kantoor Vlaardingen, Fransenstraat 12-14, Kantoor Spijkenisse, Elementenweg 44, Kantoor Oud-Beijerland Oostdijk 53 en Kantoor Papendrecht, Poldermolen 1Deze kor tingsbon kan ook ingeleverd worden bij Buitensportcentrum Tiekamp, Hoeksekadc 141 te Bergschenhoek. Pendelbus Op zondag 14 juli rijdt tijdens de Avonturendag tussen 09.00 uur en 19.00 uur een pendelbus tussen station Rotterdam-Alexander naar Buitensportcentrum Tiekamp en weer terug. Dit vervoer is gratis. ene huts-aan-hutskranten A.s. zaterdag kunt u zich wanen in Indische sferen op PindaRock. Met o.a. de Crazy Rockers en The Black Dynamites. De hele avond kunt u genieten van allerlei heerlijke Indische snacks. Kunt u jiven? Doe dan mee met de jive competitie! Speciaal voor onze lezers: (normale prijs 35 euro, excl. drankjes) U PindaRock Wanneer? zaterdag 29 juni Waar? Best Western Rotterdam Airport Hotel, Vliegveldweg 59-61 in Rotterdam Aanvang? 20.30 uur tot 01.00 uur Prijs? 30 euro, incl. twee drankjes Info? St. PindaRock, 06 53393996 of 06 21548899 Er is voldoende parkeergelegenheid Tegen inlevering van deze bon bij de kassa bij het Best Western Rotterdam Airport Hotel betaalt u 30 euro inclusief twee consumpties huts-aan-haskranten l«Ll»USIC mmnr® Deze actie is niet geldig in combinatie met andere kortingen. Maximaal 4 personen per bon. .m/v* De Maashaven wordt dé haven voor de binnenvaart van Rotterdam. Ongeveer 150 binnenvaartschippers zullen er bij elkaar kunnen liggen tijdens de weekenden, vakanties of wachtend op vracht. Redactie: Roger Huys Wereldhaven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samen werking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam. ujegener hLtó-aarOxitskranter» Katendrecht ondergaat de komende jaren letterlijk een metamorfose. Van een vergeten schiereiland tot een nieuwe en moderne stadswijk. Met veel groen en ruimte voor bedrijven en kantoren. TENDRECH WARTt 1800000 1600000 1400000 1200000 1000000 800000 - 600000 - 400000 200000 0 J1 Gelost Geladen Totaal Eenheid: x 1 container 192®? Luegeiw huls-aan-hulskranten RRR v,. yy/'y-yy-/.' I

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 15