Asher blijft zingen opruiming BOUMAIM IN DEZE KRANT Nigeriaanse criminelen verleiden jongeren om bankrekening uit te lenen Al 65 jaar meneer en mevrouw Sanders Schiedammers maken te weinig gebruik van fiets meubelen Wegener hlAs-eian-huiskrsnten Gerard Heijster Schiedams kampioen witvissen KORTING Start zwemvierdaagse Politie: Steeds meer jongeren worden geronseld ofjuist gedwongen om mee te werken Mastiek Rijnmond ^Is Inspecteurs van het onderwijs in de boot KMK ïiP DÉ BimBIEKSP*Gi#ft'S Ml Gevraagd woningen Nieuwe kollektie DIDGERIDOOS woning-taxaties 1 De beste taxaties! KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur door THEO TEITSMA GEEN JEZUÏET MAAR PATER - Kees Marree die m de ze krant van dinsdag ten onrech te werd benoemd als jezuïet is als pater verbonden aan de congre gatie van het Heilig Hart S.C.J. Zondag 30 juni viert hij in de st. Liduina basiliek zijn 50 jarig priestersambts. VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM SCHIEDAM - Al 21 jaar klinken op de Hoogstraat 124 de chansons van Asher. In het Israëlisch restaurant worden dit weekeind veel ou de bekenden verwacht om sa men met Ahser Franse chans ons en Israe-lisch/hebreeuw- se liederen te zingen. Lobo, Anton Swaneveld en Jan Willem de Boer zijn en kele van de oude vrienden, sommigen nog uit de Vlaar- dingse Peperstraat periode van Asher, die de weg naar het café chantant nog steeds weten te vinden. Natuurlijk blijft de keuken van Ahser gewoon geopend, maar de ook in Scheveningen en Haagse muziekscene goed bekend staande bon vivant zal uiteraard zelf in de zaak aan wezig zijn om de muzikale sfeer te scheppen. TOTALE OPLAGE: L.R.l SCHIEDAM - Ook rijksinspec teurs van het onderwijs hebben wel eens wat te vieren en waar om kan dat dan niet in Schiedam, zo vroeg Theo van Giezen, voor heen leiding gevende bij de dienst educatie zich af. En zo kan het gebeuren dat inspecteur Van Giezen vijfendertig colle ga's en medewerkers op 26 juni onder het motto 'Schiedam schenkt meer dan u denkt', de fluisterboot inpraatte om hen Schiedam vanaf het water te to nen. Voordat het gezelschap aan boord stapte krijgt de 'inspectie' groep een rondleiding bij bran derij De Tweelingen. 'Ik vind het gewoon leuk om onderwij sin- specteurs eens kennis te laten maken met het moois dat Schie dam te bieden heeft', aldus Van Giezen. DONDERDAG 27 JUNI 2002, JAARGANG 54 Nr. 26 Directeur Ad Geilvoet wordt ambtenaar interview met wethouder Lepidis SCHIEDAM - De heer en mevrouw Sanders zijn bekende per soonlijkheden in Schiedam. Op cultureel gebied heeft professor Sanders belangwekkende initiatieven genomen die voor Schiedam van blijvende betekenis zijn. Hij heeft tientallen jaren een actieve rol gehad als bestuurder in diverse Schiedamse instellingen. Op 15 mei 2001 kreeg hij de Aleidapenning van de stad Schiedam uitge reikt. Professor Sanders heeft aan de Erasmus universiteit de func tie van hoogleraar opbouwdecaan vervuld. Op 24 juni 1937 gaf de Amsterdamse Ida Sanders haar jawoord aan de Schiedammer Pie- ter Sanders. Hare Majesteit de Koningin stuurde het echtpaar een gelukwens en ook burgemeester Scheeres kwam op visite om hen te feliciteren en namens de gemeente een cadeau aan te bieden. Gisteren was de laatste avond van het Schie damse kampioenschap witvissen. Werd er op de eerste avond in de Noordvest slechts mager gevangen, elke week werd de vangst toch groter. Het weer heeft zich tijdens de afgelopen vier woensda gen goed gehouden al waaide het de eerste dag met een dreigende lucht op de achtergrond, maar weer of geen weer, de echte waterkant liefhebber liet zich hier niet door ontmoedigen. Gerard Heijster is op de afsluitende vierde avond al ze ker van het kampioenschap omdat hij op punten niet meer achterhaald kan worden. Hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken organi seerde het kampioenschap in goede samen werking met De Heul-Sensas fishing Team. Minder te spreken is men over de politie die had beloofd het kampioenschap niet lastig te vallen met controles op de visvergunning, maar dit met vijf man sterk toch deed, ondanks dat er een evenementvergunning was verstrekt en alle deelnemers uiteraard een akte hadden. VLAARDINGEN - Vanaf maandag 1 juli kan er weer wor den gezwommen voor een me daille of een lintje. De nationale zwemvierdaagse zal ook dit jaar weer worden gehouden in Sport park Vijfsluizen aan de Mr. L.A. Kesperweg in Vlaardingen. Iede re avond kan er vanaf 19.00 uur tot 20.30 uur worden gestart. Er kunnen twee afstanden worden gezwommen: de 250 en de 500 meter. De kosten bedragen vijf euro en de deelnemers moeten minimaal in het bezit zijn van een A-diploma. Inschrijven kan vanaf heden bij Sportpark Vijf sluizen, maar ook op de start avond zelf. REGIO - Het lukt een door Nigerianen aangestuurd crimineel netwerk in toene mende mate om jongeren uit het Rijnmondgebied te verleiden om hun bankre kening en pinpas tijdelijk uit te lenen. Die jongeren vangen hiervoor als belo ning meestal tussen de 250 en 500 euro. De criminelen gebruiken de rekeningen voor fraude met overschrij- vingskaarten van banken. Op gestolen overschrijvingskaar- ten wordt het ingevulde bedrag veranderd, en het rekeningnum mer van de begunstigde wordt gewijzigd in het nummer van de geronselde jongere. Deze vervult daarmee de rol van katvanger. Met de pinpas kan vervolgens het geld van de rekening van de jongere worden gehaald. De ban ken zijn het slachtoffer van deze fraudevorm. Het regionale bureau politiële jeugdzorg van de politie Rotter dam-Rijnmond heeft dit in de openbaarheid gebracht. Volgens een woordvoerster van dit bu reau wordt een deel van de jon geren verleid met geld. 'Maar anderen doen mee vanwege de deachtige structuur, die in de to plagen wordt aangestuurd door een Nigeriaans netwerk, zo weet het OM inmiddels. De afgelopen weken heeft de po litie in heel het land ongeveer 200 jongeren als verdachte van pinpasfraude aangehouden of ontboden voor een gesprek op het politiebureau. De namen van deze jongeren zijn voortgeko men uit de actie Schoolplein, een project van het Landelijke Bu reau Fraude van het Korps Lan delijke Politie Diensten (KLPD), de interregionale fraudeteams, de regiokorpsen en het OM. Het belangrijkste doel van de actie Schoolplein was om jongeren te waarschuwen voor de nieuwste fraudevorm. De vorige bestond uit het verko pen van paspoort en pinpas aan criminelen, nu gaat het dus om het tijdelijk uitlenen van de pas en het eigen rekeningnummer. Het Landelijk Bureau Fraude heeft ervoor gezorgd dat de aan pak van de pinpas- en bankreke- ningfraude inmiddels landelijk is geworden. Uit een inventarisatie is haar gebleken dat het totaal aantal fraudes met overschrij vingsformulieren de laatste vijf jaar sterk is toegenomen en dat de rol van de katvanger in toene mende mate door jongeren wordt vervuld. SCHIEDAM - De wethouder van verkeer, Schoenmakers, ontving dinsdagavond tijdens de raadscommissievergadering verkeer het eer ste exemplaar van het eindrapport van de Fietsbalans Schiedam. Het rapport maakt duidelijk wat de sterke en zwakke punten zijn van het fietsklimaat in de Jeneverstad. Uit het rapport blijkt dat het fietsgebruik in Schiedam in vergelijking met andere middelgrote steden veel lager is. Met name de kwaliteit van het wegdek laat sterk te wensen over. Ook de concurrentiepositie van de fiets ten opzichte van de auto is slecht. Ondanks de zeer goe de stedelijke dichtheid van Schiedam bleek de auto op de meeste rit ten sneller dan de fiets. Maar het rapport meldt ook dat het fietsge bruik met 20 procent kan groeien als de gemeente op alle onderzoch te aspecten aan de normen voldoet. Rotterdamse Taxi Centrale Vfie f>Jdt tr „iet Zie advertentie elders in deze krant v: een rekening te openen, een le ning of hypotheek af te sluiten of een creditcard te krijgen. Verder zal de benadeelde bank de scha de vorderen bij de jongere; daar bij gaat het veelal om bedragen die in de duizenden euro's lopen. Bovendien krijgt men te maken met de 'normen en waarden' die gelden in het criminele circuit. De politie is de afgelopen maan den hard bezig geweest met het in kaart brengen van het crimine le netwerk achter de katvangers. De organisatie kent een pirami- in discotheken. Het meewerken aan de fraude kan volgens het Openbaar Mi nisterie (OM) grote gevolgen hebben. De ronselaars en frau deurs krijgen namelijk een ideale gelegenheid zich achter de jon gere te verschuilen, mochten er problemen optreden. Wordt de jongere gepakt en in een later stadium veroordeeld, dan heeft hij een strafblad. Daarnaast is zijn naam opgenomen in het banksysteem waardoor het lange tijd moeilijk of onmogelijk is financiële problemen die ze heb ben Ze zien het als dé manier is om van de schulden die door mo- biele-telefoongebruik zijn ont staan, af te komen. Daarnaast worden sommige jongeren ge dwongen mee te doen. Er zal geen geweld tegen hen worden gebruikt als ze meewerken', zo legt ze uit. De jongeren waarop de pinpas fraudeurs mikken zijn volgens de politiewoordvoerster 'tussen de 18 en 20 jaar oud'. Ze worden vooral uitgezocht op scholen en Opruimingen magazijn uitverkoop Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Versp Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Schiedamse Vest 79, Rotterdam Telefoon: (010) 411 31 60 Ook Zondag open vanaf 12.00 uur Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl WlKHAAXSTAXAm. COlUCTtBFXyNMONO LfcftftVT Schiedam 010 409 01 44 m IKEA Delft Olof Palmestraat 1 2616 LN Delft Tel 0900-235453 openingstijden maandag t/m vrijdag 10-21u zaterdag 9-18u Stadsblad Grote Het Nieuwe De grootste winkel in Nederland (350m2) voor spiritualiteit en bewustzijn vindt u in het centrum van Rotterdam: Boeken, cd's, beelden en heel veel mystieke artikelen. Foto: Westlands fotobureau/CaroLteo v/4 E Foto: Richard Hoogeveen Bouman vindt u aan de N210 Capelle aan de IJssel naast het bedrijvenpark Rivium Tel (oio) 284 2111

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1