tpL IN DEZE KRANT Cricket training heeft mooi weer Zwervend huisvuil probleem voor Irado Plan Boterstraat wellicht breder in plaats van hoger opruiming BOUMAN v SLIMME ZET! STRALUMA Wegener huls-aan-hulskranten EXTRA SALE s meubelen Feestelijke onthulling Fontijn 75-jarige vrouw beroofd iM a es land en Rijnmond 50 jaar priester en 25 jaar in Schiedam Commentaarnota 30km-zones Noord VOORDEEL jBRISTOLI DONDERDAG 4 JULI 2002, JAARGANG 54 Nr. 27 Gevraagd woningen VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM woning-taxaties TOTALE OPLAGE NS2 Cricket team traint bij Hermes DVS Kees Marrevee halve eeuw priester Oost is en blijft boos Prostaat onderzoek SCHIEDAM - Pastor Dirk Kool van de St Jacobus en Marti- nusparochie viert zondag 7 juli zijn vijftigjarige priesterjubi leum en dat hij vijfentwintig jaar geleden naar Schiedam-Kethel kwam. Deze mijlpalen worden herdacht in een eucharistie viering, komende zondag, vanaf 11.00 uur in de Martinuskerk in Groenoord. Aansluitend is er in de kerk een receptie er ere van de jubilaris. Volgende week in deze krant een portret van pastor Kool. SCHIEDAM - Woensdagmid dag werd een 75-jarige vrouw op de Hargalaan beroofd van haar handtas. De vrouw liep in de richting van het Hof van Spaland toen er plot seling aan haar handtas werd ge trokken door een man die zij net gepasseerd was. De vrouw viel hierdoor, waarna de dader hard wegliep met haar handtas waarin een portemonnee. De vrouw liep enkele schaaf wonden op. SHOE De dinsdag training op het veld van Hermes DVS aan de Olympiaweg in sportpark Harga was wat drukker dan normaal. Alhoewel niet het hele nationale team op kwam dagen gingen de selectiebowlers toch voluit om hun 'Yorker' te perfectio neren tegen de batsman die in vol ornaat hun 'stomp' verdedigden. Op het andere veld gingen de meisjes en jongens na de training aan de pannenkoe ken. Alhoewel de E meisjes Claire van Halten en Miranda Schikhof toch graag een training van de grote heren gehad, was de afsluitende 'eight a side' partij toch ook leuk. Ook het T shirt van de grote mannen werd zeer op prijs gesteld. Foto: en orwAiRsian SCHIEDAM - De commissie grondgebied heeft in zijn vergade ring van 1 juli de commentaarnota 30kmAiur-gebieden in Schiedam- Noord vastgesteld. De commen taarnota kwam tot stand naar aan leiding van inspraakreacties die op 17 december 2001 op een in spraakdag werden gegeven. Mar cel Houtkamp (D'66) kaartte tij dens de korte behandeling een aan tal punten aan, die hij onderbelicht vond. Zo noemde hij met name het gedrag van bromfietsers. Commis sielid Hekman (CDA) maakte een opmerking over de snelheid die in de behandeling van het voorstel ze^'zat. Immers: ruim een halfjaar later is de commentaarnota pas aan de commissie gepresenteerd. Wet houder Theo Schoenmakers be loofde beterschap (de vertraging lag aan een zieke medewerker): er zou snel werk worden gemaakt van de plannen voor Noord - alhoewel de uitvoering ook afhankelijk is van anderen dan de gemeente. Ook voor andere delen van de stad zal de 30km/uur-inrichting voortva rend worden aangepakt, meldde hij. De nota wordt in de raadsver gadering van 8 juli aanstaande door de raad behandeld. door PETER DE JONG SCHIEDAM-De grote boosdoener wat betreft het in Schiedam op straat zwer vende vuil zijn volgens de Iurado de grote zeemeeu wen die de zakken stuk scheuren. Aan de Vlaardingerdijk en omringende straten die tot West behoren denkt men daar sinds vorige week heel anders over. Sinds maandag 24 juni is een nieuw vuilop- haalschema van kracht in de wijken 3 - 4 - 6 en 7. In de wijk Nieuwland werd door de verschillende beheersorganen zoals het wijkserviceteam en de reinigingsinspectie geconsta teerd dat er een probleem was met zeemeeuwen van allerhande pluimage die de aangeboden zakken huisvuil open scheurden om aan hun kostje te komen. Het probleem was zo groot dat er na de wagens van dè ophaal dienst een extra ploeg van de straatreiniging door de straten moest om het ontstane zwerfvuil op te ruimen. De Irado heeft hierop vanuit haar eigen bevoegdheid besloten om het tijdstip van ophalen te wijzi gen van de middag nar de och tend. In een tweetalige - Turks Nederlands - brief die onder de bewoners van Nieuwland is ver spreid, is dit de bewoners ken baar gemaakt. Tevens wordt de bewoners er op gewezen dat het huisvuil voor 08.00 uur 's och tends moet worden aangeboden. Veel bewoners blijven echter uit klaarblijkelijke gewoonte hun vuilniszaken later op de dag bui ten zetten, waardoor deze derhal ve niet meer door Irado kunnen worden meegenomen omdat de vuilwagens dan al langs is ge weest 'De actie heeft nog niet geleid tot het terugdringen van het meeu wenprobleem' aldus Irado voor lichter Dingenouts, 'maar wel tot een gedeeltelijke oplossing van het vervuilingsprobleeem. Om dat de spuitploeg nu veel vroeger op de dag aan de slag kan is het zwerfvuil dus toch eerder van de straat' Wanneer blijkt dat er an dere allochtone bewoners zijn die niet begrijpen wat de bedoe ling is dan zullen we de brief ook nog in andere talen gaan ver spreiden. We blijven goed kijken hoe het zich in Nieuwland gaat ..MM ontwikkelèn. Anders denken. Meneer Kunst van de Vlaardin gerdijk denkt heel naders over de nieuwe aanpak. In zijn wijk is namelijk nooit een 2werfvuilpro- bleem geweest. Nu echter sinds twee weken het vuil niet meer 's ochtends maar 's middags wordt opgehaald, komen de meeuwen hun kostje gewoon hier bij elkaar scharrelen. 'Toen ik naar de ge meente belde kreeg ik eerst een dame die niet wist waar de Vlaardingerdijk is omdat ze zelf uit Hellevoetsluis komt. Toen kreeg ik meneer Snijder aan de lijn die zei dat dit een dure maat regel is die niet meer terug ge draaid kan worden. Toen ik hier na de wethouder op het stadhuis belde vertelde zijn secretaresse me dat hij in bespreking was maar me wel terug zou bellen. Ik zit nog te wachten. Dinsdagmid dag waaide het als een gek en toen ik naar buiten ging lagen er 15 zakken oop gescheurd op straat. De hele handel woei alle kanten heen. Ik dacht nog bij mezelf'onze lieve heer helpt een handje mee'. Ik heb er melding van gemaakt bij twee agenten die ik daar toevallig op straat zag en die zouden het In hun rapport op nemen. Ze kunnen mooi kletsen bij Irado maar ze hebben gewoon het probleem in Nieuwland op gelost door het hierheen te ver huizen. Ze hebben in Nieuwland eens een handtekeningen actie gehad tegen het lawaai dat het schoon- blazen van de straat veroorzaakt. En nu gaat Irado zeker hier aan het eind van de dag de rotzooi van straat blazen? Die hele nieu we vuilophaal regeling dat noem ik gewoon zwerfvuil verplaat sing. Irado heeft gewoon de oren laten hangen naar de klachten uit Nieuwland en omdat wij hier nooit klagen krijgen we nu stie kem de rotzooit op ons bord ge schoven. Ik heb geen brief van Irado gezien om te zeggen dat er iets veranderd is. Geen bewoners overleg, helemaal niks. En waar blijven trouwens die blokcontai- ners waar al zo lang over sprake van is Ook voorlichter Dingenouts weet niet hoe de stand van zaken rond de blokcontainers is. Over de gewijzigde inzamelroute en ophaaltijden zegt hij dat er geko zen moest worden tussen twee vervelende situaties en dat er nu gekozen is om in Nieuwland de zaak aan te pakken. Hoe perma nent de nieuwe regeling is wist hij niet te vertelen. De aanloop problemen in Nieuwland zullen eerst worden aangepakt en dan wordt er gekeken wat het resul taat is. Of de directie verder een plan van aanpak had waarin bij voorbeeld rekening was gehou den met factoren zoals de meeu wen die hun voederschema ge woon aanpassen aan de veran derde omstandigheden kon Din genouts ook niet zeggen. KRANT NIET ONTVANGEN? met "ee- (010) 462 60 60 SCHIEDAM - Het project Boterstraat 22-24, waarvoor aan ontwik kelaar Bremamax een bouwvergunning is verleend, wordt wellicht la ger. In ruil daarvoor zal het complex wel breder worden, zomeldde wethouder Theo Schoenmakers de projectcommissie Binnenstad naar aanleiding opmerkingen die.in de raadsvergadering in juni 2002 wa ren gemaakt door de PvdA en GroenLinks. Schoenmakers zei toen dat niets de ontwikkelaar belette om tot bouwen over te gaan. Tegelij kertijd meldde hij: 'Ik heb inderdaad aangegeven niet blij te zijn met het voorgenomen plan. Het is niet passend en te hoog. Op grond van die brede gevoelens wil het college gaan praten met de ontwikkelaar. Inmiddels zijn contacten gelegd en is de ontwikkelaar bereid om met de gemeente in gesprek te gaan'. Die gesprekken zijn nu volgens Schoenmakers in een constructieve sfeer verlopen: 'Bremamax re ageerde met open oren op wat het college te zeggen had'. Een moge lijke overweging voor de ontwikkelaar is om het hoogteoffer te bren gen ten gunste van meer breedte. Hiertoe wordt momenteel een ont werp gemaakt. Daarmee is overigens nog steeds niet duidelijk, of Bre mamax niet uiteindelijk toch zal vasthouden aan de oorspronkelijke plannen. De commissie gaf aan benieuwd te zijn naar de plannen. Schoenmakers zegde toe, die plannen aan de commissie voor te leg gen zodra ze door Bremamax aan het college zouden zijn voorgelegd. Vooropgesteld natuurlijk dat het college het vermoeden zou hebben, dat de gewijzigde plannen kans v^n slagen hebben. Opruimingen magazijn uitverkoop SCHIEDAM - De nieuwste aanwinst van Zorgscentrum De Harg- Spaland werd zaterdag feestelijk onthuld aan de Willem Andries- senlaan, in de tuin alwaar namens de bewoners mevrouw Krikke een splinter nieuwe fontein in werking stelde. Middels een fondsenwervingsactie heeft de fonteincommissie vol doende middelen bij elkaar weten te krijgen om tevens een fraai hek en nieuwe beplanting te plaatsen. Een optreden van het koninklijk erkend tamboer - trompetter en majorette korps Juliana maakte de dag feestelijk compleet. 44r9*T Pak via ONS geld retour op isolatiemateriaal ZONDAG 7 JULI GEOPEND VAN 11.00 - 17.00 UUR Nieuwe IttStadsblad 'wT'"» i «dTY Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl M XltUM R* TAXATIE COt .USCtlW «UjNWONO De beste taxaties! Schiedam 010 409 01 4<i w JNike Aqua Sock waterschoen Maal 36 t/m 44 O'Neill Ripley waterschoen Maat 36 t/m 44 Nike Baby sandalen weer op voorraad vanaf 17,99 Ma van 11-18 uur Din t/m Don van 9-18 uur Vrij van 9-21 uur Za van 9-17 uur SPORT Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Rotterdamse Taxi Centrale y/H rijdt er TELEFOONNUMMER: Zie advertentie elders in deze krant Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Grote Bouman vindt u aan de N2io Capelle aan de IJssel naast het bedrijvenpark Rivium Tel (oio) 284 2111 Foto: Hans Keizer 2 Persoons koepeltent Materiaal doek: nylon Grondzeil PE Stokken glasfiber 0 7,9 mm Afmeting 70+200x200x120cm Voor verkoopadressen kijk op of bel 0900 - 7272 727 (€0,20 per minuut) www.bristol-onlme.nl l Geldig t/m 14 juli 2002, zolang de voorraad strekt. Lees verder in de krant voor meer energiepremies! Of kijk op www.onsgroep.nl HM NS2 Zeemanstraat 17 /vTjG Meubelen 2991 XR Barendrecht Cx. 1 U n Tel' 01°-292 10 26 Rotterdam-IJsselmonde J I I ±CL VerlichtinS (bedrijventerrein ff -0, Tel. 010-292 10 22 Reijerwaard) www.straluma.nl Ring Rotterdam-Zuid via A15 afslag 20 Barendrecht/IJsselmonde

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1