IN KRANT Theater, attracties en Peter Koelewijn bij driedaags Maasboulevardfeest IEUKEN mmt Bosnische jongeren in Schiedamse moskee SLIMME ZET! Wegener huls-aan-hulskranten Rijnmond "i5 Oplossing koopgoot Patatetende circusolifant Verdachten overval taxicentrale opgepakt Plan van aanpak Enquêtecommissie Parkweg Oost gepresenteerd Neerlands indrukwekkendste darttoernooi ter inleiding Alleen in Barendrecht en Numansdorp wegens opening. Koperdieven ■Moeslanden DONDERDAG 11 JULI 2002, JAARGANG 54 Nr. 28 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Gevraagd woningen woning-taxaties TOTALE OPLAGE: De beste taxaties! NS2 Steltlopers brengen de krant Onenigheid over 2e islamitische basisschool Maatwerk geen jatwerk SCHIEDAM - In de afgelopen dagen is wellicht een oplossing gevonden voor de 'koopgoot' die op de Broersvest is ontstaan als gevolg van de nieuwe bestrating. Wethouder Theo Schoenmakers liet dat dinsdag weten. In de nieuw aan te leggen situatie zal de storende verhoging in de vorm van een natuurstenen dor pel verdwenen zijn. Wie met de oplossing kwam, durfde Schoen makers niet te zeggen. 'Maar het gaat erom dat er een oplossing is'. De aan te brengen wijzigin gen zullen niet ten koste gaan van de planning, aldus Schoen makers. TramPlus noemt de op lossing een duurzame verbete ring. En de gemeente heeft in ie der geval bereikt dat de 50.000 euro die moeten worden uitgege ven om de gemaakte fout weer recht te zetten, niet door Schie dam op tafel gelegd hoeven wor den. Schoenmakers: Tk ben blij dat we in de paar dagen nadat we het probleem gesignaleerd heb ben, tot een oplossing hebben kunnen komen.' Maar of dat wer kelijk het geval is, wordt nu al door sommigen betwijfeld. Al hoewel op het eerste gezicht alle betrokkenen het eens lijken over de oplossing van het probleem, gaan er nu al geruchten dat dit niet het geval is. Wie rÜdt er niet mee- I i Zie advertentie elders in deze krant KRANT NIET ONTVANGEN? Dat de wonderen de wereld nog niet uit zijn werd gisteren duidelijk in basis school de Regen boog. Daar betrapte onze foto graaf een patat etende olifant. Niet zo heel verwonderlijk overi gens, want de school functioneer de gisteren als een circustent voor de kleutergroepen. De mini's gin gen de hele woensdagochtend aan de slag met het vertonen van cir cuskunsten, zich laten schminken en circusattributen knutselen. Om de sfeer nog wat te verhogen kwam clown Bobo die ochtend de kleuters amuseren met zijn eigen vrolijke circusact. De kleine circusartiesten werden aan het eind van de ochtend voor al hun inspanningen beloond met patat en bitterballen. Vervolgens trok de bonte stoet in een optocht over het schoolplein waar ze zich uitgebreid lieten bewonderen in hun zelfgemaakte en zelfontwor pen circustenue. SCHIEDAM - De recherche ar resteerde dinsdagmorgen in zijn woning een 21-jarige Schiedam mer die wordt verdacht van de overval op een 29-jarige werkne mer van de taxicentrale in Vlaar dingen. Gelijktijdig werd een 24- jarige Vlaardinger in zijn woon plaats ingerekend als medeplich tige. De 29-jarige Vlaardingse taxicentralist werd zondagmor gen 23 juni rond half zeven in het kantoor aan de Nettenboet- sterstraat overvallen door een met een vuurwapen en hamer ge wapende binnendringer. Er ont stond een worsteling waarbij de centralist diverse malen met de hamer op zijn hoofd werd gesla gen. Daarbij liep hij een hersen schudding en enkele hoofdwon den op. De overvaller vluchtte met een bedrag aan geld. In de woning van de 21-jarige Schiedammer werden ondermeer een vuurwapen met munitie en een hamer in beslag genomen. De beide verdachten zijn voor verhoor en onderzoek ingeslo ten. SCHIEDAM - De gemeen teraad van Schiedam stelde vorige maand als eerste ge meente in Nederland een enquêteverordening in. De raad stelde in diezelfde ver gadering bovendien al me teen een enquêtecommissie samen, die zich zal gaan buigen over de asbestaffai re. De commissie kwam er na een voorstel van Yorick Haan (SP), tevens voorzitter van de huidige commissie. Haan zei in juni trots te zijn: 'Dit geeft blijk van een zelfbewuste raad, die on derzoek een onderzoek durft te starten naar de gang van zaken in het verle den.' Direct na het instellen van de en quêteverordening heeft de com missie burgemeester opgedragen alle voor het onderzoek relevan te dossiers over te dragen. Aan dit verzoek is inmiddels voldaan voor wat betreft alle stukken over Parkweg-Oost. Bovendien is een lijst van verleende sloop vergunningen over de periode 1995-2002 opgesteld. Uit die lijst is een selectie gemaakt van dossiers die voor het onderzoek wellicht van belang kunnen zijn. Ook deze dossiers zijn overge dragen aan de commissie. De procedures en protocollen met betrekking tot sloop en asbest verwijdering zijn ook toege voegd aan het archief van de commissie. Naast de gemeente lijke dossiers zijn ook stukken van buiten de organisatie ontvan gen. Aan de hand van alle stukken moet nu de commissie aan het werk, waarbij wellicht breder ge keken zal worden dan de asbe- staffaire van Parkweg-Oost al leen. Het dossieronderzoek dient dan om te kunnen bepalen of en zo ja welke betrokkenen door de commissie worden gehoord. Na deze fase zal de commissie een rapport schrijven over haar be vindingen en aanbevelingen doen. In de rapportage zal naast de beantwoording van de in de onderzoeksopdracht geformu leerde vragen ook aandacht be steed worden aan de werking van de enquêteverordening 2002, zo dat de gemeenteraad kan bezien of deze verordening voldoet. Nu is er dan een opzet voor de werkzaamheden die de commis sie zal gaan uitvoeren. Als leden van de commissie zijn, behalve Haan, ook Ada Valk (CDA, waarnemend voorzitter), Joop Gouweleeuw (GBS), Anneke Elenbaas (VVD) en Menno Siljée (PvdA) benoemd. Op 8 ju ni 2002 werd in een vergadering van de commissie de voorzitter en waarnemend voorzitter geko zen. Op 1 juli vergaderde de commis sie voor het eerst en is er gespro ken over het door de voorzitter en de secretaris gemaakte con cept-plan van aanpak. Dit plan is een uitwerking van het plan dat door de commissie besproken en vastgesteld is. Haan verwacht dat de commissie haar werk nog voor één januari 2003 zal afronden. Wel is er een mogelijkheid tot uitloop van twee maanden. Dit vanwege het feit, dat er nog nooit eerder een dergelijke commissie op lokaal niveau opereerde. Het streven is om in februari 2003 het eindrap port voor te leggen. SCHIEDAM - Schiedam swingt de pan uit als op 12,13 14 juli het Maasboulevardfeest de sfeer bepaalt in de aloude jeneverstad. Een groot gratis festival waarbij iedereen wel kom is. Rasartiest Peter Koelewijn wordt zondag de gang maker van het Hollandse Hits festival, tijdens het popfesti val op zaterdagavond komen acht bands van formaat op treden in de enorme tenten aan de boulevard en tussen door is er voor elk wat wils. Zaterdag en zondag is er van al les te beleven langs de Maasbou levard: een snuffelmarkt, sport en dansdemonstraties, theater, kinderactiviteiten, muziek, waaghalzerij, sporttoernooien enz. enz. Vervolg elders in deze krant Het gevarieerde spektakel wordt vrijdag ingeluid met een van de grootste darttoernooien van Ne derland, daarnaast is er die avond veel aandacht voor lachwekkend theater. Barendrecht: Pesetastraat 10. Numansdorp: Industriestraat 2a. Ook gevestigd in: Amstelveen, Arnhem, Baarle-Nassau (elke j zondag open), Breda, Den Haag, Groningen, Hoorn, Kaatsheuvel, Rotterdam, Son, Woerden en Zwolle, www.keukenconcurrent.nl Wonen aan de Maas Wandelen aan de Maas Winkelen aan de Maas Uitgaan aan de Maas Ontspannen aan de Maas E SCHIEDAM - Ze kampeerden in een boerderij en logeerden ook nog een paar dagen ze bij gastouders in Schiedam en Alphen aan de Rijn, de Bosnische jongeren uit Tuzla die in het kader van hulp- en uitwisselingsproject Grupa Most naar Nederland kwamen. In die week toerden ze langs typisch Hollandse bezienswaardighe den zoals een palingkwekerij en molen, de Amsterdamse grachten, het Anne Frankhuis en de waterkering bij Hoek van Holland. Tegen het einde van hun verblijf in Nederland voerde de tocht naar Schiedam waar de groep zondag een dienst bijwoonde in kerk De Ark. Maandagmiddag vormden ze het middelpunt van een specia le bijeenkomst in de moskee aan het Raam en die avond was er in De Ark nog een speciale afscheidsbijeenkomst met alle gastouders en inmiddels opgedane vrienden. SCHIEDAM - In metrostation Marconiplein werden maandagmorgen twee Rotterdammers (31 en 45 jaar) aangehouden met twee grote bos sen koperen leidingen. Dat koper bleek gestolen te zijn bij een bouw werk aan de 's-Gravelandseweg. Getuigen, die een en ander niet ver trouwden, belden de politie toen ze beide mannen met hun buit in de tram richting Rotterdam zagen stappen. De koperdieven kregen een dagvaarding, de buit ging terug naar de bouwplaats. Pak via ONS €50,- retour op eert energiezuinige koelkast I NS2 Nieuwe UftStadsblad A K E L A R d J ^^JMatcela Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl Vt*mAXRiTAXA.T)ECOl.l«CTI£ïWtNMOKI3 lid: RVT Schiedam 010 409 01 44 r Rotterdamse Taxi Centrale H't II.lil Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Foto: EE> DEWAERHfelJT Raad zet vaart achter onderzoek asbestaffaire Initiatiefnemer Yorick Haan (SP) is voorzitter van de enquêtecommissie foto: HANS KEIJZER Vraag naar de voorwaarden. OfTidBt U Op dc CGÊltGIl bent... P BEL GRATIS 0800-0233535 Informatiecentrum 'Woontorén Saenredam' Cor Kieboompleinl00, Rotterdam. Verkoop Atta Makelaars, tel. 010 433 57 10 Elke zaterdag geopend van 1 1.00 - 15.00 uur Foto: ED DEWAERHEIJT Lees verder in de krant voor meer energiepremies! Of kijk op www.onsgroep.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1