SLIMME ZET! IN KRANT Handtekeningen voor speelplek Postbode beroofd Run op muzikanten en shows tijdens Maasboulevardfestival Auto op stenen Schiedammer slaat agent 2,3 miljoen voor busstation Vrees voor verkeerschaos door halen en brengen leerlingen tuegener huls-aan-hutskranten DE KLINKER l-Kl -Moeslanden Buro PASCOE Gevraagd woningen Rijnmond "Is 1 De beste taxaties! mar*t a am i axat' k coi i term Schiedam 010 409 01 44 U& rvt Pak via ONS €700,- retour op een zonneboiler fM SLA NU JE SLAG... en Profiteer tijdens de zomeropruiming van kortingen tot p 50% op alle grote merken tuin- en serrerneubden! door PETER DE JONG SCHIEDAM - Dinsdagmor gen rond kwart over twee werd een 59-jarige bewoner van de Maasboulevard door een buurtbewoner uit zijn bed gebeld met de mededeling dat twee mannen zich verdacht bij zijn auto ophielden. De Schiedammer rende direct naar buiten en zag nog juist dat beide fnannen met een au to wegreden met de vier wie len van zijn geparkeerde auto als buit. De wielen hadden zij vervangen door de wagen op vier stenen te plaatsen. Maandagmiddag ontdekte een 40-jarige Schiedammer dat zijn zaterdagavond op de Goeman Borgesiuslaan ge parkeerde bestelauto was ge stolen. In de Mercedes Benz 208D zat een voorraad kle ding die de eigenaar op de markt wilde verkopen. In de Villastraat en Jan Ver meerstraat bleken auto's te zijn opengebroken en ontd aan van radio/cd-speler en cd's. Fay Lovski en bizarre kunst in 'Stedelijk' Spirituele finale voor meester Hans Lems SCHIEDAM -Bij NS-station Nieuwland werd dinsdagmiddag rond drie uur een 30-jarige post- bestelster beroofd van haar fiets met aan de bagagedrager twee zakken met post. De vrouw had bij het station post bezorgd en wilde bij terugkomst weer op haar fiets stappen toen een man haar van achteren beetpakte en er op de fiets vandoor ging via de Johan de Wittsingel. De vrouw rende nog achter de fietsendief aan, maar verloor hem snel uit het oog. Na een zoekactie in de omgeving vond ze de fiets, inclusief de nog te bezorgen post in de tassen, terug in de Van Maanenstraat. VLAARDINGEN - Tijdens zijn arrestatie heeft een 23-jarige man uit Schiedam een politie agent op het hoofd geslagen. De man reed maandagochtend rond elf uur in de Wagnerstraat ach teruit tegen een andere auto aan. De Schiedammer reed door maar werd op de kruising van de Del taweg en D. van Burenweg door de politie aangehouden. De man was het hier niet mee eens en sloeg een agent op het hoofd, die hierdoor licht gewond raakte. De Schiedammer werd in bedwang gehouden met pepperspray. SCHIEDAM - Schiedam krijgt 2.287.500 euro van de stadsregio als bijdrage in de kosten voor een tweede bus- buffer en een Dynamisch Rei- zigersinformatiesysteem in het busstation aan de Hor- vathweg. In dat busstation kunnen passagiers straks in de stationshal op een display le zen welke bus, op welke hal teplaats, hoe laat vertrekt. Bij elke halte staat op een display het lijnnummer, de bestem ming en de vertrektijd van de eerstvolgende twee vertrek kende bussen. Daarvoor draagt de Stadsregio 1.166.500 bij. Voor een twee de busbuffer is 1.121.000 be schikbaar. Een tweede buffer ruimte voor met name streek bussen is nodig, omdat meer bussen hun eindpunt krijgen bij station Schiedam in ver band met de aanleg van de metro Beneluxlijn. KRANT NIET ONTVANGEN? Het weer werkte niet echt mee maar desondanks wist het publiek het afgelopen weekend de weg prima te vinden naar het Maasbou levardfestival. Met name tijdens de hoogtepunten, het popconcert, het Hollandse Hits festival met Peter Koelewijn als succesvolle gangmaker en de Houthakkerss-roadshow die niet wat toejuichin gen betrof maar wel qua volume alle voorgangers ruim overtrof. Uitermate geslaagd was ook het optreden van That'Soul met zijn classic disco hits. Buiten kwam de regen met bakken uit de hemel, maar binnen in de tent werd het steeds heter. Een dansende bezoe ker: 'Volgens mij komt deze band rechtstreeks uit Amerika, die lin kerdame is in ieder geval precies Aretha Franklin, de jongere ver sie dan. En daar kunnen we dan vanavond gewoon gratis naar lui steren! De organisatie kan tevreden zijn: Ondanks de harde wind en strie mende regen zijn er veel trouwe bezoekers langsgekomen op de I4e editie van het Maasboulevardfeest. VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPU\GE: SCHIEDAM - De uitbrei ding van de basisscholen De Klinker en Regenboog in de Warmoezenierstraat lijkt alsnog op weerstand te stui ten bij zowel ouders als buurtbewoners. Daar waar het schoolbestuur en de ge meente blij zijn met de bouw van nieuwe klasloka len om het groeiende aantal leerlingen te kunnen huis vesten, lijken omwonenden te vrezen dat het 'ouder'- verkeer de wijk zal verstop pen. Bovendien zijn een aantal ouders bezorgd over het feit dat hun kinderen tijdens de verbouwing op de fiets naar de tijdelijke behuizing aan het Bach- plein moeten. Namens de vereniging van huis eigenaren d' Ambachten laat Jok es van Grootveld weten dat de uitbreiding van het aantal leerlingen ernstige problemen zal veroorzaken. Men is onder andere bang dat de wegen en straten verstopt zullen raken met de auto's van ouders die hun kin deren twee maal per dag gaan brengen en halen. 'Daarop zijn de wegen in deze wijk niet bere kend. De school is in 1984 ge bouwd voor 400 leerlingen. Nu moet het een gebouw worden voor 1100 scholieren. In de loop der jaren is er zonder enige in spraak of overleg met de bewo ners een aantal noodlokalen neergezet die vijf jaar zouden blijven staan. Deze termijn is nu allang overschreden', aldus Van Grootveld. 'De nood is hoog hier in de Woudhoek rondom de school, er is veel irritatie, be schadigde eigendommen zoals tuinen, vier maal per dag een af gesloten wijk door wegbrengen de ouders. De hulpdiensten kun nen op die tijdstippen onmoge lijk de wijk in.' De vereniging en diverse indivi duele bewoners van de omlig gende straten hebben al een be zwaarschrift ingediend omdat een bestaand bestemmingsplan op het Bospad is gewijzigd van school naar woningen. 'Er wordt beweerd dat men zit te springen om schoolruimte, terwijl de No- tenkrakerschool aan het Bach- plein leeg staat. Hier worden de leerlingen van de Regenboog op gevangen tijdens de bouw van de nieuwe school. In de Woudhoek hebben we al zo weinig groen en wethouder Reijnhout heeft al eens mondeling beloofd (tijdens de bouw van de schoolwonin- gen) dat als de noodlokalen weg gaan, dit groen zou blijven. Maar Schiedamse scholieren zijn dezer dagen druk in de weer met het huis-aan-huis inzamelen van handtekeningen. Met hun zelf georganiseerde protestactie willen de kinderen het gemeentebestuur ervan overtuigen dat er in de stad te weinig speelplek is voor de jeugd. Het groepje jonge actievoerders is van plan de handtekeningenlijsten binnenkort per soonlijk te gaan inleveren bij wethouder Theo Schoenmakers. Wat de kinderen betreft is de keuze voor een eer ste speelplek al gemaakt. Het oude Hemaplein in het centrum, beter bekend als het Land van Belof te, is een ideale plek, vindt de actievoerende jeugd. 'Gebrek aan speelplekken is een probleem dat al langer speelt', verklaart de moeder van een van de basisscholieren. 'Nu moeten we op straat spelen', vult haar zoon aan, 'en dan worden we steeds weer weggestuurd door de oudere mensen.' Het is dus in aller belang, aldus de opstandige jeugd dat er meer plekken komen waar kinderen naar hartelust kunnen voetballen, met de fiets crossen en zich op andere manieren kunnen uitleven zonder de buurt tot last te zijn. DONDERDAG 18 JULI 2002, JAARGANG 54 Nr. 29 deren op de fiets naar het veel verder gelegen Bachplein moe ten tijdens de bouw van de nieu we lokalen. Namens een aantal ouders heeft Hein Wieling een brief geschreven waarin gemeld wordt dat zij zich overvallen voelen door de beslissingen. Een gesprek met de schoolleiding maakte duidelijk dat toch de bes te oplossing is gekozen, al wordt toegegeven dat de communicatie te wensen over liet. Voor een aantal mensen blijft het echter een probleem dat hun kinderen vanuit de Woudhoek naar het Bachplein moeten. Ton van Hemmen van de Regen boog verzekert echter dat er een heel zorgvuldige afweging is ge maakt in de beslissing om de groepen 7 en 8 op de fiets naar de tijdelijke school aan het Bachplein te sturen. Op basis van zowel zakelijke als onder wijskundige gronden. 'Het is eenvoudiger om het lesmateri aal voor deze groepen over te brengen naar de nieuwe locatie, maar ook blijft er op deze manier meer evenwicht in de leeftijds opbouw. Er zijn hierover ge sprekken geweest met zowel ou der- als medezeggenschapscom missies. Die hebben wellicht niet alles naar de ouders terug gekop peld, maar er is nu een gesprek geweest waarbij de meeste ou ders toch begrip toonden voor onze keuze. Helaas is het zo dat voor een aantal mensen de ver huizing toch wat nadeliger uit pakt, maar we kunnen echt met anders. We zullen er alles aan doen om de overlast voor ieder een zo klein mogelijk kunnen houden.' er staat niets zwart op wit en hij weet zich niets meer te herinne ren', laat Van Grootveld weten. In een reactie laat schooldirec teur Luc van Heeren weten dat de cijfers van het aantal leerlin gen waarvoor de Klinker en de Regenboog ooit gebouwd wer den, 'weliswaar zijn veranderd maar niet zo drama tisch als gesuggereerd. De scho len zijn gebouwd voor ongeveer 700 leerlingen. Omdat er telkens een piek leek te zijn van meer leerlingen werden er in de loop van de tijd steeds semi-permante dependances bijgezet. Het lijkt erop dat de beide scholen samen een capaciteit voor 1100 leerlin gen nodig hebben. 'Daarvoor wordt een hele mooie nieuwe be huizing gebouwd zodat de lap pendeken van noodlokalen ver dwijnt. De wildwest verhalen vind ik toch wel wat overdreven. Daar waar veel mensen samen gebruik moeten maken van een beperkte ruimte vraagt dat wat begrip voor elkaar. De scholen doen regelmatig in hun nieuws brief een oproep aan de ouders om de kinderen niet met de auto te brengen en halen en als ze dit toch doen om zich dan netjes aan de verkeersregels te houden. Toen vorig jaar op een regenach tige dag, wanneer juist veel men sen hun kinderen met de auto brengen, er controle was van de politie vertelden de agenten dat het eigenlijk heel erg mee viel. Ouders die hun kinderen met de auto halen en brengen is een Nederlands probleem waarvoor zo 1-2-3 geen oplossing is. Maar ik weet zeker dat veruit de meeste van onze ouder dit heel netjes doen', aldus Van Heeren. 'Ook moeten de wijkbewoners de pot niet verwijten dat de ketel zwart ziet, want veel mensen hebben van hun oprijlaan een tuin gemaakt en parkeren derhal ve hun auto ook gewoon op straat. En wijkbewoners parke ren hun auto soms ook verkeerd. Over het algemeen gedraagt ie dereen zich netjes maar er zijn altijd aan beide kanten mensen die zich nergens iets van aan trekken.' Een ander protest komt van een groep ouders die er be zwaar tegen maken dat hun kin- In beuken. Met lade en keyboardschuif. Meeneemprijs! M A K E L A A R D J Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedai Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 41 Internet www.maeslanden.nl ^^TMokaloar ti 010 - 409 01 50 33 33 40 \\rr\ n 1 it rr_ f-T VltiAC vv vinnig) Lazvauv-o Lees verder in de krant voor meer energiepremies! Of kijk op www.onsgroep.nl Vlaardingen - Woonboulevard Hoogstad, bij McDonalds tel.: 010-4600714, internet: www.roobol.nl Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Deel wijkbewoners en ouders in verzet tegen schooluitbreiding a Foto: RONALD STAM Stadsblad Foto: HANS KEUZER Het Nieuwe mmmm j m "-"■'i'ïB». .s De school moet straks 1100 leerlingen herbergen, dat kan de wijk niet aan, vrezen bewoners foto: RONALD STAM

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1