IN KRANT Zomerprogramma jeugdland 2000 kleurrijk de lucht in 4 m Wonen en werken blijven achter bij regio Leefbaar verbaasd over artoteek-aanvallen SP JU Inbraken in auto's Eén dag de baas op de Kinderboerderij Ik ben het zat! Wegener huLs-aen-hulskrenten Vette rekening Aanrijding met letsel Schietpartij 41-jarige vrouw van tas beroofd Auto inbreker aangehouden Schiedammers moeten wakker worden Verplicht bodemonderzoek bij garages en wasserijen Carnavalsstoet op Wibautplein mmbhhrwmtamm WOENSDAG 24 JULI 2002, JAARGANG 54 Nr. 30 KIJK UP BE fWBRlEKSPAflWA VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: NS1 m wm Asbest wordt duur betaald Zwervuil Overvaller onder plafond KRANT NIET ONTVANGEN? SCHIEDAM - Op bet stadserf werd zaterdag de vijfde editie van het Jeugdland 2000 geopend door wethouder Habermehl en Riet Immerzeel. Een groot gekleurd monster werd opgelaten als start van het zomervakantieprogramma 2002. De grootschalige activiteiten worden in alle wijken van de stad gehouden. Om zoveel mogelijk kinderen in de ge legenheid te stellen aan het zomerprogramma deel te ne men is het Jeugdland programma in twee delen geknipt, van 20 juli tot 2 augustus en van 27 tot 30 augustus. Het succesvolle Jeugdland 2000 viert dit jaar haar eerste lustrum als zodanig nadat het in 1998 bij de Dienst Sport en Recreatie werd ondergebracht, maar het is natuurlijk een voortzetting van het jeugdland zoals dit jarenlang werd georganiseerd door de heer van Broekhoven en Riet Immerzeel en is voor heel veel vooral oudere Schiedam mers een begrip. SCHIEDAM - Politiepersoneel van het district Schiedam contro leerde donderdagmorgen op de Churchillweg een 29-jarige Schiedammer in z'n auto. De man kon direct zijn auto laten staan omdat hij geen rijbewijs had, de auto niet verzekerd was en deze bovendien niet APK ge keurd was. Tevens bleek de man nog enige openstaande bekeuringen te heb ben ten bedrage van 770 euro. Hij kan hier de nieuwe bekeurin gen bij op tellen. SCHIEDAM - Op de Baan ont stond zondagavond een aanrij ding tussen een 33-jarige Vlaar- dinger op de fiets en een 19-jari- ge Schiedammer in de auto. Volgens getuigen reed de Vlaar- dinger met een flesje bier in de hand. De man die licht gewond raakte werd door GGD-perso- neel voor behandeling naar het Schielandziekenhuis vervoerd waar hij mede als gevolg van een combinatie van drank en medi cijnen gebruik ter observatie werd opgenomen nadat een poli- tie-arts de man bloed had afge nomen. SCHIEDAM - De politie trof za terdagmiddag op de Boerhave- laan een 24-jarige man aan die gewond was aan zijn voet. De man verklaarde dat hij in een woning aan de Boerhavelaan in zijn voet was geschoten door twee mannen die zijn woning waren binnengedrongen. Hij werd door de GGD overge bracht naar het EMC in Rotter dam. Wat later meldde zich een 18-ja- rige neef van het slachtoffer die verklaarde bij de schietpartij aanwezig te zijn geweest. Op een gegeven moment hadden zij kans gezien de woning te verlaten door uit het raam te springen. Beiden waren zaterdagmorgen vanuit Cura<;ao in Nederland aangekomen. Tijdens een onder zoek in de woning trof de politie zo'n 40 cocons met verdovende middelen en een vuurwapen aan, hetgeen in beslag werd geno men. De 18-jarige jongen werd aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld. Naar de ach tergronden van deze zaak stelt de politie en onderzoek in. PAUL BERG dat is duidelijk. m - m SCH1ERDAM - Zondagmorgen werd een 41-jarige vrouw die met haar vriend op de Swammer- damsingel in de richting van de Boerhavelaan liep, door twee on bekende mannen van haar tas be roofd. Men trok met geweld de tas van haar schouder waardoor het hengsel brak. Hierna renden de mannen weg in de richting van het Van 't Hoffplein. SCHIEDAM - Een 37-jarige Schiedammer werd woensdag middag aangehouden nadat hij op de Paralellweg in drie perso nenauto's had ingebroken. Getuigen zagen hem inbreken en belden de politie die de man op de Tjalklaan aan kon houden. In de rugtas van de man werd een radio/cassete recorder aangetrof- fen.De drie auto's liepen met na me aan de portieren forse schade op. door Peter de Jong SCHIEDAM - Het nieuwe college van B&W wil wonen en werken in Schiedam hoge prioriteit gaan geven omdat beiden ver achter blijven bij het regionale gemiddelde. Ten opzichte van vergelijk bare steden als Vlaardingen en Capelle aan de IJssel is de werkeloosheid in Schiedam minder gedaald in de laatste jaren. Bovendien heeft de stad een te grote voorraad goedkope huurwoningen waardoor mensen van buiten de stad aangetrokken wor den die op zoek zijn naar een lage huur. Naar aanleiding van vragen van de PvdA of het nieuwe college wel goed met al de resultaten van het voorgaande college wilde omspringen konden de nieuwe wethouders hun ogen bijna niet geloven toen ze zwart op wit za gen hoe belabberd de economi sche positie van Schiedam er voor stond. 'Tijdens de behande ling van het collegewerkpro gramma in de gemeenteraad schrok het college zich werkelijk rot toen een rapport 'Werk in uit voering' van het BOS -Bureau Onderzoek en Statistieken- plot seling boven tafel kwam waaruit bleek dat het er met Schiedam helemaal niet goed voor staat op het gebied van werkgelegen heid/werkeloosheid en bedrijvig heid. Zo begon wethouder Chris tine Lepidis haar betoog bij de presentatie van het rapport. Deze analyse over de werkgelegenheid en werkeloosheid in Schiedam is het handvat dat het college gaat gebruiken om de passage van het collegewerkprogramma over een krachtige stadseconomie als speerpunt van 'Van Ambitie naar actie' ten uitvoer te brengen. Alhoewel niet helemaal duidelijk werd wie de opdracht in 2001 had gegeven om het rapport op te stellen zat het niet in het pakket dat wethouder Ton de Swart van zijn voorganger had meegekre gen. Wel lijkt het echter duidelijk te maken dat de slechte econo mische situatie dus al eerder re den tot bezorgdheid op het stad huis is geweest. Waar de tegenvallende cijfers precies door veroorzaakt worden is niet precies te zeggen maar een le conclusie -weliswaar met een slag om de arm- van het nieuwe college lijkt te zijn dat de SCHIEDAM - De herhaalde aanvallen van SP-raadslid Yorick Haan op de kritische opstelling van Leefbaar Schiedam ten aanzien van de artoteek, zijn Leefbaar in het verkeerde keelgat geschoten. In een brief aan Haan benadrukken vice-voorzitter Schoneveld en secretaris de Groot van Leefbaar: 'Het moet ons van het hart dat wij je herhaal de reactie op ons standpunt ten aanzien van de artotheek niet helemaal begrijpen.' Gewezen wordt op het verkiezingsprogramma 'Hoogste tijd voor leefbaarheid' waarin letterlijk staat: 'De artotheek is geen ge meentelijke kerntaak en kan worden afgestoten. Tijdens de college onderhandelingen is overeengekomen dat dit niet in het collegeak koord zou worden opgenomen, maar wel ook langs deze lijn kan wor den verder gedacht, aldus de Leefbaar-woordvoerders die aangeven: 'Het mag gekozen vertegenwoordigers van enige partij niet worden verweten, dat zij trachten uitvoering te geven aan hetgeen in hun ver kiezingsprogramma, op basis waarvan zij immers zijn verkozen, wordt bepleit. Integendeel.' Leefbaar Schiedam zal tenminste forse bezuinigingen op de artotheek blijven bepleiten, waarbij beëindiging niet wordt uitgesloten. 'Het is geen kerntaak. Er wordt slechts een kleine groep klanten bediend, die niet tot de beoogde doelgroep behoren. Met sluiting van de artotheek zal geld worden bespaard (en dat is hard nodig), terwijl nauwelijks pijn zal worden gedaan, al zijn ook wij ons bewust van personele as pecten. Ook deze zijn van geringe omvang. Binnen dat kader past ex tra kritische aandacht voor uitgaven ten behoeve van een voorziening, die wel eens op zijn laatste benen zou kunnen blijken te lopen.' inzet van het voorgaande college wellicht meer had moeten zijn. Enkele positieve cijfers uit het rapport zijn de afname van de werkeloosheid in Woudhoek en Spaland en het doorzetten van de diversicatie van de werkgelegen heid. De monocultuur van de je never en scheepsbouw is voor goed verleden tijd. In die context vertelde wethouder Swart dat het hem niets zou verbazen als er over enkele jaren helemaal nie mand meer in de scheepsbouw zou werken. 'Je hebt ook meer aan een bedrijf waar 100 werk nemers op een hectare werken dan 10' aldus Swart. Negatieve cijfers in het rapport zijn de concentratie van de wer keloosheid bij 'zwakke groepen' als allochtonen en laag opgelei den en de veel minder geringe afname van de werkeloosheid in Groenoord en Nieuwland. De forse instroom van zwakke groe pen van buiten Schiedam is hier mede debet aan. 'Er moet natuurlijk een ijzeren voorraad blijven aan beschikbare goedkope huurwoningen. Maar een groter aanbod van wat duur dere huizen maakt dat Schie dammers wooncarrière kunnen maken zonder dat mensen uit de regio de goedkope huizen weer gaan huren. Zo moeten er dus 1000 woningen aan de Parkweg worden gesloopt waarvoor in de plaats dus nieuwbouw in een an der segment van de markt zal worden gerealiseerd' betoogde wethouder Ton de Swart Tevens moet er volgens de wet houders iets aan gedaan worden dat meer mensen weer actief in het arbeidsproces worden omdat teveel Schiedammers lijken te zijn ingeslapen met hun uitke ring. 'Zonder hardvochtig te willen zijn moet er meer druk en extra dwang komen om de zaak goed op te schudden. Wie niet wil moet toch gedwongen kunnen worden om een bepaald traject te volgen. Want wij kunnen als ge meente wel zorgen dat de werk gelegenheid gestimuleerd wordt maar als je dan weer geen goed aanbod hebt van geschoold per soneel dan word de plank alsnog misgeslagen' aldus wethouder Lepidis. Zo wordt er momenteel hard ge werkt om de verschillende be drijfsterreinen op een kwalitatief peil te brengen maar is het tege lijkertijd toch wel heel erg moei lijk om a.o. de oude scheepsbou wers, die nog steeds een groot percentage van de moeilijk te re activeren werklozen uitmaken, weer aan de slag te krijgen om dat zij te eenzijdig zijn opgeleid. Toch stellen de wethouders dat het pas echt a sociaal is om men sen zonder werk thuis te laten zitten en dus moet er een groet inspanning gepleegd worden om zoveel mogelijk mensen weer wakker te schudden, ook 'fase vier mensen' die een grote af stand van de arbeidsmarkt heb ben. SCHIEDAM - Zeventien bedrij ven uit Schiedam, Maassluis en andere gemeenten in de regio moeten binnen zes maanden op hun terrein verkennend bode monderzoek uitvoeren. Binnen kort krijgen nog twintig andere bedrijven diezelfde opdracht. Het gaat om garages en chemi sche wasserijen, bedrijven waar een verhoogd risico op bodem verontreiniging bestaat. De re sultaten van het voorgeschreven bodemonderzoek moeten binnen zes maanden ingediend zijn. Ge beurt dat niet dan wordt het be treffende bedrijf van bovenaf verplicht tot uitgebreider bode monderzoek. Op basis van het onderzoek wordt beslist of bo demsanering noodzakelijk is. Het Besluit verplicht bodemon derzoek bedrijfsterreinen is al sinds 1993 van kracht. Sinds die tijd worden bedrijven verzocht een vrijwillig bodemonderzoek uit te voeren. Zo'n 800 bedrijven gingen daar op in, 300 andere hadden vol doende reden om dat niet te doen. Circa 250 bedrijven wei gerden of reageerden niet op het verzoek. De DCMR gaat deze groep, namens de provincie, branchegewijs aanpakken. Als eerste zijn de 37 garages en wasserijen aan de beurt. Als een bedrijf nalatig blijft, wordt het bodemonderzoek via een dwang som afgedwongen. Zonodig wordt het bedrijf strafrechtelijk vervolgd. SCHIEDAM - Vrijdagochtend ontdekte een 28-jarige bewoner van de Nieuwe Damlaan dat men in de nacht had ingebroken in zijn auto. Er werd een ruit ver nield waarna een radio-cassette- recorder werd weggenomen. Aan de Gerrit Verboonstraat ont dekte een 29-jarige Schiedam mer zaterdagmorgen dat zijn au to was opengebroken. Er was kleding en de radio ontvreemd. Ook op de prins Bernardlaan werd na verbreking van een ruit je een radio/cassettespelers en een jas uit een auto ontvreemd. Een 53-jarige bewoner van de Singel ontdekte zondagmorgen dat onbekenden 's nachts hadden ingebroken in zijn auto die in de Korte Singelstraat geparkeerd stond. Uit de wagen werden een handtelefoon, een portemonnee en een polstasje waarin diverse persoonlijke en pasjes, weggeno men. Afgelopen week donderdag constateerde een 27-jarige bewo ner van de Rotterdamsedijk dat er 's nachts was ongebroken in zijn auto die nabij de woning ge parkeerd stond. Er was een ruit ingeslagen en de radio/cassette recorder en een handsfree set weggenomen. In dezelfde nacht werd op de Vlaardingerdijk de auto van een 28-jarige Vlaardin- ger letterlijk en figuurlijk hele maal leeg gehaald. Het rechter portier van de auto was gefor ceerd waarna de gehele achter bank, de rechtervoorstoel en de radio/cassette speler weg werden genomen. SCHIEDAM - Twee van de drie prijswinnaars die op 2 juni de speurtocht in de Kibo (kinderboerderij) en Hetu (Heemtuin) had den gewonnen waren woensdag 17 juli voor één dag de baas op kin derboerderij 't Hoefblad in het prinses Beatrixpark. Zij mochten als beheerder de dieren voren en verzorgen. De zeven- jarigeLaura Troost en de negen-jarige Tamara Hordijk hadden hier hun handen vol aan want de opgroeiende kalveren groeien mo menteel als kool en hebben dus honger als wilde wolven. De negen oude Thomas Leijenaar mag ook nog een dag komen 'boeren' op de Kibo als hij terug is van vakantie. SCHIEDAM - Schiedam krijgt vrijdagavond alvast een kleurrijk voorproefje van het zomercarnaval in Rotterdam. Een kleine vijftig jonge carnavalgangers (van kleuter tot 25-jarige) uit Nieuwland repe teren die avond vanaf half acht schitterend verkleed op en om hun fraaie praalwagen en band op het Wibautplein alvast hun optreden in Rotterdam. Het zijn voornamelijk Antilliaanse jongeren die de eer van Schiedam gaan hooghouden bij de swingende carnavalsstoet in Rotterdam, meldt Cita Vos van het jongerenwerk Schiedam. De kleurrijke carnavalsgroep wordt gesponsord door de wijkpost van Nieuwland die ook een rol speelt bij de genèrale repetitie. Het mag dus duidelijk zijn, het Wibautplein swingt vrijdagavond de pan uit. Publiek is welkom! Ook Dykstal haalt de onderste steen boven! Laatste sandalen en slippers €40,- Platte instap- en veterschoenen 50, Hakschoenen €60.- Broersvest 135 Schiedam Tel.: 010-426 84 92 mmmiKÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊM Het Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur ^or: VAN HARtN t-AAiy Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats J Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 OPTICIEN Foto: Westlands fotobureau/ Caroüen van den Berg Het rapport 'Werk in uitvoering' schudde de wethouders Swart en Lepidis wakker Foto: Ronald Stam wMW> Foto: Hans Keizer Prijzen gelden alleen op dames opruimingschoenen Volop parkeergelegenheid in ABC parkeergarage NS1

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1