Conventionele kleurenfilosofie kan niet op tegen eigen smaak 4P Volop planken, parket en laminaat. NU 74,75 NU 94, met deze krant KOOPHUIS NU1%CO^AGEkoop aai Eiken robuust plankenvloer: Jatoba Intrafloor plankenvloer: het NFGV w PARI UW WONING VERKOPEN? NFGV Wie een kind een thuis geeft geeft het een toekomst C3" WOENSDAG 31 JULI 2002 NS1-11 Sommige van de beste kleu renschema's breken met al le gevestigde regels. De con ventionele kleurenfilosofie zegt dat combinaties óf koud óf warm moeten zijn, maar toch overschrijden al deze interieurs de grens van warm en koud. Geel, roze en oranje zijn warm; blauw, groen en paars zijn koud. Hier zijn ze vrijmoedig ge combineerd met krachtige, felle kleuren. Donkerpaars tegen helder li moengeel, de complementaire kleur van paars, geeft een prikke lend contrast van warme en koe le kleuren. Elke hoofdkleur op zich heeft echter een mild karak ter. Oranje accenten geven extra pit. Een mengsel van warmgeel en roze met koele, marineblauwe accenten toont een zelfvertrou wen op het gebied van kleuren. Verrassende schema's die de al gemene regels overboord gooien, hebben vaak het meeste succes. Ze zijn vaak het resultaat van een bijzonder talent of van een ge lukkig toeval en als ze het goed doen, is er sprake van lef. Er is niets mis de toevallige ontdek king van een magnifiek kleuren schema. De regels negeren kan tot originele combinaties leiden. Omdat kinderen niet worden ge remd door 'wat wel of niet kan' komen ze in hun schilderingen vaak met geweldige combinaties. Maar de avontuurlijk kleuren schema's zijn soms niet zo prettig om in te leven, dus over haast niets en probeer eerst wat uit voor aan de slag te gaan. Verf een hoek van de kamer en hang een lap stof bij het raam of over een armleuning, leef er dan een paar dagen of zelfs een paar weken mee, om een goed idee van het effect te krijgen. Het zal zeker de moeite waard zijn, omdat de succesvolle, avontuur lijke schema's door hun originaliteit altijd het meest bevredigend zijn. Deze aantrekkelijk warme en koude kleurenschema's hebben nauwelijks of geen voorgangers, waardoor ze des te meer succes zullen hebben. Allerlei technische theorieën ten spijt, als het gaat om het gebruik van kleur speelt smaak de hoof drol. En over smaak valt welis waar niet te twisten, maar dat be tekent niet dat smaak niet flexi bel is. In tegendeel zelfs. Veel mensen zullen ontdekken dat hun smaak door de jaren heen sterk kan veranderen! Het is dan ook zeker niet aan te bevelen om in terieuronderdelen die toch wel een aantal jaar moeten meegaan erg trendy van kleur aan te schaf fen. Het is immers gemakkelijker en financieel meer verantwoord enkele kleine meubelstukken en accessoires na enkele jaren van kleur te doen veranderen, dan ie der jaar de vloerbedekking of de gordijnen volledig te vernieu wen, omdat er de laatste keer voor een specifieke modekleur was gekozen Gebruik dus nooit teveel kleur voor enkele belangrijke zaken, want vergeet niet dat boeken, schilderijen, planten, bloemen (en niet op de laatste plaats de mensen!), óók kleuren vertonen, die meespelen in een woonomge ving. Daarom is het raadzaam voor een enkele primaire kleur te kiezen (natuurlijk wèl verlopend naar wat lichtere- of donkerder uit voeringen), die worden aange vuld met de kleur van de om schreven attributen. Zou er voor meerdere primaire of echte kleu ren gekozen worden, dan zou het geheel al vlug kakelbont worden Een uitzondering hierop is het zogenaamde 'Mondriaan' interi eur. Bron: www.binnenhuisarchitec tuur, nl Compleet gelegd, inclusief ondervloer. m 75 m INTRA-PARKET is dè erkende parketspecia/dzaak. waar u nog hoge kwaliteit, deskundig advies e een otulerwetse service vindt! Bij Intra Parket vindt u ruime,zeer overzichte lijke showrooms met een onbegrensd assortiment. Ook het adres voor patroon- en visgraatvloeren, verouderde planken, het schuren, lakken, oliën of repareren van uw vloer info@intraparket.nl, www.intraparket.nl RmKhetltin^wonen. ka °^4 Wegener huls-aan-hulskranten HENK PINKSE dakwerken Steun in de rug SOS-Kinderdorpen JA, stuur niij meer informatie Makelaardij Schiedam Prachtige 'leefvloer', 20 cm breed vellingkant(rondom mes groef), kant&klaar geolied. Werkingsarme vloer, warme donker roodbmine kleur, KEIHARD! Het systeem om o.a. in appar tementen te leggen, gelakt of geolied. 18 cm breed Compleet gelegd, inclusief ondervloer. Intra-Parket Assendelft: Hoofdkantoor, Dorpsstraat 1070,1566 JM Assendetft, tel. (075) 628 88 99 Intra-Parket Grave Het Arsenaal, St. Elisabethstraat 35, 5361 HJ Grave, tel. (0486) 476 174 Intra-Parket Schiedam Het Arsenaal, Korte Haven 3, 3111 BH Schiedam, tel. (010) 273 47 77 Aanbiedingen geldig voor nieuwe orders t/m 31 augustus 2002 (levering vöör augustus 2003, zonder aanbetaling HOGEHA ONROEREND COED BV onze jarenlange ervarig staat garant voor een professionele aanpak en optimaal resultaat. Wij bieden u onder andere: Gratis taxatie verkoopwaarde Bemiddeling op basis van geen resultaat - geen kosten Presentatie van uw woning in onze eigen woninggids, advertenties in de grote dagbladen en onze etalage. Persoonlijke begeleiding. Vraag onze gratis woninggids... ..met maandelijks meer dan 100 koopwoningen!!! Stadhoudersweg 76-78, Rotterdam Bel voor gratis en vrijblijvende informatie: (010) 466 55 55 www.hogema.nl OP STAP dakpannen kunststof lood en zink bitumen tel. 4359873/0622432390 stel zelf uw offerte samen op www.hpdak.nl apgp mm Depressief, burnout? Een op de vijf mensen heeft van tijd tot tijd psychische problemen. Dankzij onze informatiebrochures vinden veel mensen steun of hulp. Het NFGV finan ciert ook wetenschappelijk onderzoek en allerlei projecten om psychiatrische patiënten weer een plek te geven in de samenleving. Het NFGV kan dit doen dankzij bijdragen van mensen zoals u. Vraag de brochure aan. Bel 030 2971197, fax 030 2971198, of schrijf naar het NFGV, postbus 5103,3502 JC Utrecht, info@nfgv.nl www.nfgv.nl Nationaal Fonds GiwsleSIJke Volksgezondheid Giro 4003 SOS-Kinderdorpen geeft weeskinderen en verlaten kinderen in eigen Land een nieuwe moeder, broertjes en zusjes, een huis en een opleiding. Steunt u ons als Huisvriend voor 5,- per maand? Stuur de bon in voor meer informatie, OOQfk bel (020) 408 01 90 of kijk op UlnU ZZoU www.soskinderdorpen.nl Want ieder kind verdient een thuis N.a.v. deze advertentie in: Naam:_ MD VD Adres: Postcode/plaats: Telefoon:. Deze bon kunt u in een ongef ran keerde envelop sturen aan: SOS-Kinderdorpen, Antwoordnummer 46001, 1060 VB AMSTERDAM B.H. Gretelaan 393 Schiedam Fraai gelegen 4 kamer "Talud" woning aan het water in een rusti ge wijk van Schiedam maar toch op korte afstand van het centrum. Vraagprijs 279.000,= k.k. Noordvliet 149 Maassluis Ca. 360m2 opslag/hobby/atelier ruimte, in pakhuis gelegen, ver deeld over de 1e en 2e verd.. Eventueel gebruik te maken van een transportlift. Eigen ingang is te creëren. Huurprijs 953,= per maand Prinses Beatrixlaan 5 Maassluis Prachtig wonen in een klassieke 2 onder 1 kapwoning mooi statig gelegen met chique voortuin en grote achtertuin, aanpandige gara ge en veel woonruimte. Indicatieprijs 288.000,= k.k. Gerberastraat 5 Heenweg Goed onderhouden 5 kamer een gezinswoning in rustige straat in het landelijke Heenweg. De gehele woning is v.v. h.h. kozijnen en dub bel glas. Vraagprijs 215.000,= k.k. Buis 95 Maassluis Ideaal gelegen 3 kamer hoekappar- tement op de 1e etage met dubbel glas, elektrische zonwering. Cv combi, berging in de onderbouw, actieve V.v.E.. Vraagprijs 134.000,= k.k. i iiin~i| /koo Maeslanden Makelaars Info - Koemarkt 4 - 3111 JH Schiedam Hulkstraat 8d Rotterdam Een ideaal 2 (voorheen 3) kamer starters appartement geheel v.v. kunststof kozijnen met dubbel glas op de 4e verdieping met een apar te berging in de onderbouw. Vraagprijs 72.151,= k.k. Dr. A. Schweitzerdreef 377 Maassluis Luxe 4/5 kamer parterre hoekap- partement inclusief garage en fan tastische onder architectuur aange legde achtertuin en geheel v.v. dubbel glas. Vraagprijs 329.000,= k.k. Berliozstraat 39 Maassluis Een gezellige 5 kamer woning met zonnige nieuwe aangelegde kind vriendelijke achtertuin en sfeervol interieur zoals een Franse wand en houten vloerdelen. Vraagprijs 198.000,= k.k. Hoeker 22 Maassluis Een bijzondere split-level villa, roy aal van afmeting en verrassend van indeling, inclusief grote inpandige garage (23m2) en gezellige achter tuin. Indicatieprijs 362.000,= k.k. /Tollenstraat 38 Vlaardingen Een leuke 4 kamer waaierwoning met verrassende details en een ruim balkon direct bij het sfeervol le centrum van Vlaardingen. Vraagprijs 79.000,= k.k. Spinhuispad 31 Schiedam Fantastisch, 3 kamerappartement met berging en eigen parkeer plaats. Open huis op zaterdag 03-08 van 13.00 uur tot 14.00 uur. Vraagprijs 165.500,= k.k. Wegedoorn 18 Maassluis In het prachtige "doorne-park" gelegen geschakelde 4 kamervilla met zolder, riant van afmeting en modern van architectuur met inpandige garage en extra grote tuin. Koopsom 423.500,= k.k. Jan Vethlaan 5 Maassluis Geweldig 6 kamer hoekwoning in het fraai Maassluis Oost met het station, winkels en het prachtige Midden Delfland Park op loopaf stand. Koopsom 269.000,= k.k. Lijsterlaan 136 Maassluis 'n Buitengewoon fraai gelegen 5 kamer woonhuis met veel binnen ruimte, prachtige achtertuin met schuur en mooi doorzicht op de laan. Indicatieprijs 265.000,= k.k. f Westeinde 84 Maassluis Fantastisch wonen in het groen, heerlijk privé, direct boven het fraaie winkelcentrum Westeinde in een 4 kamerwoning met terras op het zuiden. Indicatieprijs 193.000,= k.k. Mtembrandtlaan 93 Maassluis Fraaie 5 kamer hoekwoning met voor, zij en achtertuin met garage op loopafstand van winkels, scho len, openbaar vervoer, natuur en recreatie. Vraagprijs 270.000,= k.k. Noordvliet 13 Maassluis Perfect woon/winkelpand op goede doorgaande locatie midden in het gezellige stadshart. Het betreft een 5 kamerwoning en een winkel op een perfecte locatie. Vraagprijs 365.000,= k.k. Oosterstraat 41-45 Vlaardingen Groot en sfeervol pand in een zijstraat van de historische haven in het centrum van Vlaardingen. Ruim 200m2 vloeroppervlak. Driedubbel wonen in veel variatie. Vraagprijs 215.000,= k.k. Taanstraat 27 rood Maassluis Veel volume en 5 kamers herbergt dit, in goede staat verkerende, dubbel bovenhuis nabij centrum en haven met gedeeltelijk dubbel glas. Vraagprijs 149.500,= k.k. /Parkhof Maassluis NOG SLECHTS ENKELE TE KOOP! Wonen in Residentie Parkhof is wonen in een sfeervolle, groene omgeving. Ervaar het groene leven in comfort en gemak. Prijzen op aanvraag Koophuis Makelaardij Schiedam 010 - 409 01 40 Rotterdam 010 - 460 06 02 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 ■Maeslanden) HYPOTHEEK A DVI E SCENTRUM HOtWIB»»

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 11