Gemeente Schiedam 'Glas, helder bekeken' Prijsvraag Wijziging openingstijden Stadswinkel Spreekuur burgemeester en wethouders Vakantiesluiting Filiaal Zuid www.scKiedam.nl In het Gedistilleerd Museum deze zomer Wildgroei reclames aan banden gelegd V WOENSDAG 31 JULI 2002 NS1-2 BOUWZAKEN De Hollandse jenever, de jeneverfles en het drinkglas vormen al geruime tijd een onafscheidelijk trio. Tot en met 3 november 2002 wordt hieraan een tentoonstelling gewijd in Het Gedistilleerd Museum aan de Lange Haven. Honderden kelderflessen, karaffen, roemers, kelkglaasjes, theekopjes en historisch beeldmateriaal tonen de ontwikkeling van het verpakkings- en consumptieglas voor jenevers en likeuren van ca 1400-heden. De gemeente werkt aan een buitengewone binnenstad op vele fronten. Zo zal de komende periode de wildgroei aan reclames aan banden worden gelegd. De aangescherpte reclameregels voor de binnenstad zijn het afgelopen voorjaar in procedure gebracht en inmiddels vastge steld. Het nieuwe beleid is vanaf 1 juli in werking en ook het toezicht op reclame-uitingen is met ingang van die datum aangescherpt. Op donderdag 12 september a.s. zal de Stadswinkel de gehele dag gesloten zijn i.v.m. noodzakelijk uit te voeren werkzaamheden NIEUWE REGELS VOOR RECLAME OP EN AAN GEBOUWEN IN DE BINNENSTAD VAN KRACHT Voor het maken van een afspraak kunt u bellen met: De onderwerpen waarmee de collegeleden zich bezighouden zijn: WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WIJZIGEN RIJKSMONUMENT Informatie Gemeente Schiedam op internet: PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 31, WOENSDAG 31 BESTEMMINGSPLAN "ZIEKENHUIS 1999" JULI, 2002 v* G emeenteb erichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: wwW.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Binnenstad Kuttrolfflesse Glas bestaat al ruim 6000 jaar maar de geschiedenis van flessen en glaasjes is van veel jonger datum. Jenever bestaat overigens veel langer dan het typische kelkglaasje, dat er gaandeweg voor werd gebruikt. Aanvankelijk werd jenever soms aangelengd met water en uit wijnglazen genuttigd. Het hoge alcoholpercentage van jenever leidde al snel tot een glaasje met minder inhoud. De tentoonstelling toont talloze kostbare drinkbekers en fragiele kunststukjes, zoals een kometen- bekertje. Het oudste drinkgerei is een schaaltje van steengoed uit Siegburg (Duitsland) uit ca 1350. Ook het zeldzame glas, model Pantin van H.P. Berlage is in de tentoonstelling opgenomen. Berlage had in 1900 vergeefs de ontwerptekeningen voor dit glas aangeboden aan de Glasfa briek Leerdam. Omdat deze fabriek er niets in zag werd het glas vervolgens door de Franse fabriek Pantin in productie genomen. Naast 'elitaire' producten staan 'democratische glasserviezen voor de massa' van de NV Nederlandsche Glasfa briek Leerdam. Flessen vormden een vast onderdeel van het huisraad. Zij werden gebruikt voor (en steeds weer opnieuw gevuld met) allerhande vloeistoffen als bier, azijn en medicijnen, maar ook voor brandewijn en jenever. De meeste dranken werden overigens lange tijd in vaten bewaard. Met een kruik, kan of fles werd daaruit naar behoefte getapt om bekers of glazen mee vol te schenken. De wereldwijde export van jenever heeft geleid tot een grote productie van kelderfles sen en stenen kruiken. Beide modellen zijn geëvolueerd tot de huidige flesvormen waar van er vele nog steeds erg lijken op hun voorouders. Liefhebbers van glas komen ook elders in het museum goed aan hun trekken. Het museum beschikt over een collectie van meer dan 20.000 gedistilleerdminiaturen waarin een diversiteit van flesvormen is vertegen woordigd. In het proeflokaal van het museum staan diverse glaasjes klaar. In de branderij op de begane grond wordt nog steeds de authentieke moutwijnjenever gestookt. In Schiedam, waar anders! Jeneverflessen, borrelglaasjes en hun inhoud blijken een dankbare inspiratiebron voor grappige bijnamen: wie benieuwd is naar een echte lummel öf dikkop kan in Schiedam terecht voor het antwoord. Goed nagenieten is het na een bezoek aan de tentoonstelling in het proeflokaal van het Gedistilleerd Museum. Daar is ook een apar te hoek ingericht waar de liefhebber onder meer fraai glaswerk kan kopen. Het Gedistilleerd Museum aan de Lange Haven 74-76 is geopend van dinsdag tot en met zaterdag tussen 12.00 en 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt €3,90 voor vol wassenen/ 11 tot 18 jaar €2,70. Met reclames die illegaal worden aange bracht zal de gemeente geen pardon meer hebben; daartegen zal direct worden opge treden. Verder zal het hele winkelgebied van de binnenstad deze maand fotografisch wor den vastgelegd. Aan de hand van het foto materiaal wordt onderzocht of voor de aan wezige reclame vergunningen zijn verleend. Eigenaren van panden voorzien van illegale reclame krijgen de gelegenheid daarvoor als nog een vergunning aan te vragen. Alle reclames die niet voldoen aan de eisen wor- Bezoekers van het Gedistilleerd Museum kunnen de komende vier weken deelnemen aan een prijs vraag Wie de vragen naar aanlei ding van de tentoonstelling 'Glas, helder bekeken'goed invult, maakt kans op deelname voor twee personen aan de workshop 'Smaak en geur' van jenever en whisky tot likeur en op het bijbehorende naslagwerk. Museumdirecteur Marianne de Bruyn bepaalt door loting onder de goede inzenders wekelijks een winnaar. j den verwijderd na een nog nader in te stel len overgangstermijn. De tekst van dte nieuwe reclameregels voor de binnenstad zijn verkrijgbaar bij de balie bouwen, wonen en milieu in de Stadswinkel in het Stadskantoor of te vinden op de gemeentelijke website: www.schiedam.nl. In het najaar komt een brochure over het reclame- en uitstallingenbeleid. In verband met de vakantieperiode zijn de openingstijden van de Stadswinkel in de maanden juli en augustus 2002 gewijzigd. De openingstijden zijn dan Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 08.00 uur tot 17.00 uur 13.00 uur tot 17.00 uur 08.00 uur tot 17.00 uur 13.00 uur tot 20.00 uur 08.00 uur tot 17.00 uur De Infobalie in de Stadswinkel In verband met de tijdelijk gewijzigde openingstijden van de Stadswinkel kan het Woon Informatie Centrum op dinsdag en donderdag niet tussen 11.00 en 13.00 uur bezocht worden. Zij zijn dan wel telefonisch te bereiken. De openingstijden van het Woon Infor matie Centrum blijven verder ongewijzigd. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij de "welstandsregels reclame op en aan gebouwen in de binnenstad 2002" hebben vastgesteld. De regels treden in werking met ingang van 1 augustus 2002 en zijn van toepassing op een groot deel van de binnenstad. De conceptregels zijn in het kader van de openbare voorbereidingsprocedure op grond van de Algemene wet bestuursrecht reeds in 2001 kenbaar gemaakt. De ingebrachte zienswijzen zijn verwerkt in de definitieve regels. Geïnteresseerden kunnen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 de tekst van de welstandsregels met toelichting en een overzichtskaart van het reclamegebied inzien. Voor eventuele vragen over de regels kunt u contact opnemen met de afdeling Bouw en woningtoezicht, telefoon 2465499 of 2465503. Het college van burgemeester en wethouders wil actief werken aan een goede relatie met de inwoners van onze stad. Dat gebeurt op verschillende manieren. Zo stonden begin juni de deuren van het Stadskantoor voor iedereen open om een praatje te komen maken met het nieuwe stadsbestuur. Maar ook het spreekuur van burgemeester en wethouders is een mogelijkheid om met een vertegenwoordiger van uw gemeentebestuur een gesprek aan te gaan. Het college heeft gekozen voor een spreekuur op afspraak. Alle collegeleden hebben in hun agenda's ruimte gereserveerd voor bewoners die prijs stellen op een persoonlijk onderhoud. Wilt u gebruik maken van het spreekuur dan kunt u een afspraak maken via het secretariaat. U kunt rechtstreeks bellen met de secretaresse van de burgemeester of de wethouder die u graag zou willen spreken. Als u niet precies weet met welk collegelid u het beste zou kunnen spre ken over uw onderwerp, dan zal de secretaresse u daarbij adviseren. U moet erop rekenen dat voor een gesprek ongeveer tien minuten beschikbaar is. Het spreekt vanzelf dat zonodig ver volgafspraken worden gemaakt. Gedurende de zomervakantie is Filiaal Zuid, Leliestraat 10, gesloten vanaf maandag 22 juli tot en met zaterdag 10 augustus 2002. Gedurende deze periode kunnen bezoekers van dit filiaal terecht in één van de ande re vestigingen van de Openbare Bibliotheek Schiedam. Ook in Filiaal Zuid geleende materialen kunnen daar worden ingeleverd of verlengd. De Openingstijden van deze vestigingen zijn als volgt: Bibliotheek Stadserf Stadserf 1 Tel. 246 5 7 00 Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 11.00 - 20.00 uur 11.00- 17.00 uur 11.00- 17.00 uur 11.00 - 20.00 uur 11.00- 17.00 uur 11.00 - 15.00 uur Bibliotheek Noord Bachplein 589 Tel. 470 83 20 14.00 - 17.00 uur 10.00 - 17.00 uur 14.00 - 17.00 uur 14.00-20.00 uur 14.00 - 17.00 uur 10.00 - 13.00 uur Bibliotheek Nieuwland Dr. Wibautplein 163 Tel. 471 58 70 gesloten 17.00-20.00 uur 14.00 - 17.00 uur 14.00 - 17.00 uur 14.00- 17.00 uur gesloten telefoonnummer 246 57 13, voor burgemeester Reinier Scheeres; telefoonnummer 246 57 12, voor wethouder Christine Lepidis en wethouder Henk Jan Habermehl; telefoonnummer 246 57 11, voor wethouder Ton de Swart en gemeentesecretaris Piet Buytels; telefoonnummer 246 57 92, voor wethouder Theo H.B. Schoenmakers. Reinier Scheeres, burgemeester Algemene en bestuurlijke zaken Politie en brandweer; wettelijke taken veiligheidsbeleid Internationale betrekkingen Stadsregioaangelegenheden Coördinerend portefeuillehouder Schieveste Th. H. B. Schoenmakers, wethouder voor Leefbaar Schiedam Projectwethouder interactief bestuur (waaronder communicatie en stadswinkel) Projectwethouder integrale veiligheid (waaronder stedelijk beheer, wijk- en buurtbeheer) Ruimtelijke ordening (inclusief Bouw- en Woningtoezicht en straatnaamgeving), verkeer en vervoer Cultuur (inch bibliotheek, archief) Wijkwethouder Zuid, Oost, West Christine) Lepidis - Daskalakis, wethouder voor het CDA Sociale zaken Werkgelegenheid Welzijn (generatiebeleid, gezinsbeleid, maatschappelijk werk) Volksgezondheid Onderwijs Jeugd- en jongerenbeleid Sociale werkvoorziening Grotestedenbeleid Wijkwethouder Nieuwland en Bijdorp Ton de Swart, wethouder voor de WD Financiën Bedrijven (w.o. grondbedrijf) ONS Personeel en organisatie Economische zaken Herstructurering bedrijventerreinen Stadspromotie en toerisme Coördinerend wethouder binnenstad Wijkwethouder Woudhoek, Spaland, Sveaparken Henk Jan Habermehl, wethouder voor Gemeente Belangen Schiedam Stedelijke vernieuwing (inch architectuur) Volkshuisvesting Milieu Sport en recreatie Informatie- en automatiseringsbeleid Juridische zaken bezwaar en beroep Facilitaire zaken (interne dienstverlening, documentatie- en informatievoorziening) Wijkwethouder Binnenstad, Groenoord en Kethel Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur, dinsdag van 13.00 - 17.00 uur en donderdag van 13.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 10 juli 2002 t/m 19 juli 2002: bouwaanvragen/meldingen: Basilicumveld 6 Fam. Verburg Kervelveld 6 G.J. Versteeg Nieuwe Haven 127 Th. Moolhuysen Coenders woning vergroten woning vergroten (herziene aanvraag) praktijkruimte tot woonruimte vergroten sloopaanvragen/sloopmeldingen: Buitenhavenweg 114-116 BSN Glasspack Nederland Tuinlaan 64 H.J. Post Verleende beschikkingen van 22 juli 2002 t/m 26 juli bouwvergunningen/meldingen: verleend 22 juli 2002: Bremamax B V. Lange Haven 141 verleend 23 juli 2002: Korte Haven 3 Rietkraag 11 Rietkraag 13 Singel 5 verleend 26 juli 2002: Brugmanstraat 40B Maasboulevard 7 Vondellaan 3 Bremamax B.V. Gerritse Bouwbedrijf Rotterdam Gerritse Bouwbedrijf Rotterdam St. Kinderopvang Schiedam E.C. Maduro David Hart Vastgoed groep J.J. Borsboom kraan met ombouw slopen bijgebouw slopen (herziene aanvraag) 2002: gevel wijzigen 2e verdieping verbouwen in drie woonruimten (wijziging) woning vergroten (aanbouw bou wen, dakkapel plaatsen en kelder ruimte bouwen) woning vergroten (kelderruimte bouwen) schoolgebouw vergroten berging plaatsen gedeelte v/h pand tot kantoor ver bouwen berging plaatsen sloopvergunning verleend 26 juli 2002: Westmolenstraat 5, 18, 20, 21, 23, 29 en 31 en Lange Haven 115 Bokx Vastgoed ontwikkeling b.v. diverse panden slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorzie ning (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorzie ning dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 509513007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1Schiedam. Datum: 5 augustus 2002 Emmastraat 10 Harkje Benthempad 3 Jan van Avennesstraat 57A Nieuwe Maasstraat 7 F. Huisman J.M. van der Velden R. Hoogstad J. Sol woning verbouwen woning vergroten dakkapel plaatsen woning vergroten Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag, dins dagmiddag en donderdag bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465487. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzigen van monument:. Lange Nieuwstraat 101 Het plan ligt vanaf 1 augustus 2002 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam, telefoon 2465565. Gedurende deze termijn kan een ieder bij Burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke ziens wijzen dienen gericht te worden tot het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdeling Bouw- en woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Nieuwe regels voor reclame op en aan gebouwen in de binnenstad van kracht. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij de "welstandsregels reclame op en aan gebouwen in de binnenstad 2002" hebben vastgesteld. De regels treden in werking met ingang van 1 augustus 2002 en zijn van toepassing op een groot deel van de binnenstad. De conceptregels zijn in het kader van de openbare voorbereidingsprocedure op grond van de Algemene wet bestuursrecht recht in 2001 kenbaar gemaakt. De ingebrachte zienswijzen zijn verwerkt in de definitieve regels. Geïnteresseerden kunnen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam de tekst van de welstandsregels met toelichting en een overzichtskaart van het recla megebied inzien. Voor eventuele vragen over de regels kunt u coritact opnemen met de afde ling Bouw- en woningtoezicht, telefoon 2465499 of 2465503. (onherroepelijk). Burgemeester en wethouders van Schiedam, maken ingevolge het bepaalde in artikel ,->1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het volgende bekend. De Afdeling bestuursrechtspraak heeft bij uitspraak d.d. 24 juli 2002, nr. 200102462/1/R1, de beroepen tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland d.d. 8 mei 2001, nr.DRGG/ARB/2000/10325, tot goed-keuring van het bestemmingsplan "Ziekenhuis 1999", niet-ontvankelijk, respectievelijk ongegrond, respec- tievelijk gedeeltelijk gegrond verklaard. Tevens is alsnog goedkeuring onthouden aan artikel 3, onder g, van de planvoor schriften (landen en opstijgen van helicopters). Door deze uitspraak is het bestemmingsplan onherroepelijk geworden. Het bestemmingsplan is vastgesteld door de gemeenteraad, bij besluit d.d. 2 oktober 2000, nr. 13 (VR 99). Het voorziet in de planologische-juridische regeling, ten behoeve van de rea lisering van een ziekenhuis met bijbehorende voorzieningen. Het plangebied wordt globaal begrensd door: de spoorbaan "Hoek van Holland-Rotter dam", de"Schiedamseweg, de Nieuwe Damlaan, de Hargalaan en de Poldervaart, Het bestemmingsplan ligt voor een ieder ter inzage in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 2