Kortweg info i Nieuws van de Hargahoeve Je veux l'amour en het 'Zomerterras' m SCHIEDAM Opstelten vraagt aandacht van minister voor uitzettingsbeleid LeACe, Arrestaties na achtervolging vuurgevaarlijke winkeldieven Raymond van het Groenewoud pakt uit met 'The Best Inbreker na achtervolging door bewoners aangehouden Inbreker aangehouden Het Nieuwe Stadsblad 'Saamhorigheid'van Schiedamse en Vlaardingse kruideniers onlosmakelijk met elkaar verhonden lany feesi in cfe Cf te liny HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 31 JULI 2002 31 - 1440 SCHIEDAM •Leon Elias artisis random in podium cafe De Graauwe Hengst, Lange Haven 28 om 21.30 uur. •In de Harg/Spaland is zaterdag bingo om 14 uur, entree 3 euro, dinsdag 6/8 is er bingo van 14 tot 16 uur entree 2 euro. •In de Liduinabasiliek is zater dag om 18 uur eucharistievie ring, zondag om 10.15 uur hoog mis m.m.v. het herenkoor I.H.D. •Zondag is er een dienst bij De Vrijzinnige Geloofsgemeen schap, Westvest 90-92 om 10.30 uur, voorganger is Ds. A.J. Wten- weerde uit Naaldwijk. STICHTING WELZIJN •In de Blauwe Brug start een cur sus pottenbakken voor beginners op 20 september op vrijdag van 19.30 tot 22 uur, kosten 40 euro voor 10 lessen, vanaf 12 septem ber op klussen in en rond huis voor vrouwen op vrijdag van 9 tot 11 uur, kosten 35 euro voor 6 lessen, vanaf 10 september kri tisch ouder worden op dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur, kosten 25 euro voor 6 lessen. Inschrijven bij de receptie Bachplein 590, tel. 2470464. OUDERENWERK 3/8 dansavond in de Woudhoek van 19.30 tot 23 uur, kosten 1,60 euro, 7/8 filmavond dia voorstel ling over Engeland, Ierland en Wales in Oost, aanvang 19 uur, kosten 1,50 euro, 8/8 bingo in de Woudhoek van 14 tot 16 uur, kosten 3,20 euro kaarten afhalen vanaf 2/8. Lokaal CoöperatieFonds voor Schiedam en Vlaardingen SCHIEDAM/VLAARDINGEN Iedereen die de lokale gemeen schap van Schiedam en Vlaar dingen een warm hart toedraagt kan vanaf heden een beroep doen op een geldelijke ondersteuning van het CoöperatieFonds dat door de Rabobank is ingesteld. Omdat zij lang geleden door de plaatselijke bevolking in het le ven is geroepen en derhalve diep in de lokale gemeenschap is ge worteld, wil dit fonds ter bevesti ging van de coöperatieve doel stelling projecten ondersteunen die van plaatselijk belang zijn. ledereen die de lokale gemeen schappen van Schiedam en Vlaardingen een warm hart toe draagt kan een bijdrage uit het fonds aanvragen. Het beoogde doel moet wel een relatief belangrijk deel van de lo kale gemeenschap tot nut heb ben. Een adviescommissie zal elk kwartaal de aanvragen beoor delen. Er is door de Rabobank een in formatiefolder met aanvraagfor mulier uitgegeven en ook via in ternet www en Email is de infor matie beschikbaar. (010) 4699.444 SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van dierasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Aura en Willow. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. De medewerkers van de Hargahoeve laten hun 'vondelin gen' zelf aan het woord: Willow zo ben ik genoemd) is een zwart poesje van ongeveer drie jaar oud. Ik ben op zeven ju ni j.I. gedumpt voor de deur van de Hargehoeve, Men heeft mij daar leren kennen als een zeer bescheiden kroelkat. Of ik bij kinderen, honden en andere kat ten kan moet nog uitgevonden worden. Toch zoek ik een goed huis. Aura is een cyperse pers krui sing van ongeveer 1 Vi jaar oud. Ik ben op 30 april gevonden op de Nicolaas Beetsstraat en bleek zwanger te zijn. Mijn kittens zijn inmiddels geplaatst en nu hoopt men voor mij ook een plaatsje te vinden. Aura is een ietwat pittige dame die zelf graag uitmaakt wanneer er gekroeld wordt. Dit wil natuurlijk niet zeggen dat ze nooit zal komen kroelen, want dat gebeurt natuurlijk wel. Dierentehuis Hargahoeve is geopend op dinsdag tot en met vrijdag tussen 11.00 - 12.00 uur en tussen 13.30 - 16.00 uur. Zaterdag is het tehuis geopend van 11.00 - 15.00 uur. Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2, 3118 JC Schie dam. Telefoon 010 - 471 4151. SCHIEDAM - Afgelopen week maandagmiddag werden op de Mgr. Nolenslaan een man en een vrouw door de politie aangehouden omdat ze een winkeldiefstal hadden gepleegd. Het tweetal, een 20-jarige vrouw uit Schiedam en een 22-jarige man uit Rotterdam hadden even voor half vijf een winkeldiefstal gepleegd in de drogisterij aan de Mgr. Nolenslaan waarna ze waren weggelopen. Toen de gealarmeerde poli tie ter plaatse aankwam en het tweetal aansprak ontkenden beiden een diefstal te hebben gepleegd. Het tweetal werd echter ter plaatse herkend door het slachtoffer, waarna de mannelijke dader er vandoor ging. De politie zette de achtervolging in en kon de man op een grasveld tussen de Mackaystraat en Piersonstraat aanhouden. Tijdens de achtervolging had de verdachte een vuurwapen in de bossages weggegooid. Het wa pen had een patroon in de kamer en zeven patronen in het magazijn. De politie stelde het wapen veilig. Het tweetal is overgebracht naar een politiebureau en ingesloten. door Ger van Veen VLAARDINGEN - Het Zo merterras goed voor een gratis avondje uit in 't Vlaardingse Hof, tenminste als je je eigen drankjes meeneemt en dat deden er velen vrijdagavond. Pas te gen tien uur werd het stampvol in het park. Mocht de buiteneditie van het poëzieprogramma 'Winterwarmte' slechts zo'n 200 bezoekers trekken, bij het optreden van de Raymond van het Groene woud en de Straffe Mannen was het park afgeladen. Als opwarmer voor de hogere woorden van de dichters speelt de groep La Trenza fado, son en fandango voor een handjevol toeschouwers. On-Hollandse klanken. Zangeres Nicole Weijs lijkt niet uit Maasland maar rechtstreeks uit een café uit Lis sabon te komen, zo prachtig zingt zij de fado. Een zwoele verrassing op een avondje uit met prachtig weer. Dan de dich ters. Presentator Cornelis Pons zingt met kompaan Anton Swa- neveld de boel aan elkaar. Het duo is goed op dreef. Lekkere liedjes en grapjes tussendoor: 'We zijn broers', zegt Pons doe lend op Swaneveld. 'We hebben dezelfde moeder, vaders waren zeelui dus dan weet je het wel. We slapen in één kamer en heb ben nooit ruzie om wie er boven in het stapelbed mag.' Toch wil het publiek nog niet 'echt' losko men, hoe mooi de liedjes 'Een koffer vol herinneringen' (over Pons' Schiedamse verleden) en 'Klaprozen '14-'18' ook zijn. Ook bij de dichters wordt er flink heen en weer gelopen en is er maar van een enkeling echte aan dacht voor de hogere woorden. Als Eva Timmermans opent is het even stil door haar krachtige stem. Maar na luttele ogenblik ken is voor velen het gesprek van de dag veel belangrijker. Tim mermans dicht fraai maar con servatief, mede door haar naar perfectie neigende articulatie. Ie der woord wordt zo mooi uitge sproken dat het 'echte gevoel' achter de verzen helaas teniet wordt gedaan. Dat heeft de twee de dichter Sven Ariaans in het geheel niet. In één lang gedicht haalt hij een heel leven over hoop. Prachtig taalgebruik, prachtige voordracht met mooi gitaarspel. Ariaans is een perfor mer pur sang, vertrouwt zijn zie lenroerselen niet tot aan het pa pier. De jonge dichter is een ta lent voor de toekomst. Een ver rassende act zou je ook van de Vlaardingse jonge hond Sander Groen verwachten. Mis, Groen houdt het ingetogen. Hij lijkt de weg van het conservatisme inge slagen te hebben. Zijn perfor mance is lang niet zo uitgespro ken meer als pak weg een jaar of twee geleden. Lekker is het nog steeds maar het extraverte dat hij had lijkt min of meer verdwenen. Nathalia Koster zoekt het in ple zier en de liefde. Samen met een percussionist levert ze mooi rit misch werk af in Papiamento en Nederlands. Al met al een 'lek ker' en onderhoudend program ma. Producent Kees Alderliesten mag tevreden zijn. Mosselen met friet Ondertussen loopt het Hof aar dig vol. De fans van Van het Groenewoud blijken vooral der tigers en veertigers te zijn. Dan gitaarsolo's a la de Dire Straits in het eerste nummer; Raymond van het Groenewoud en zijn Straffe Mannen zijn begonnen. Geen moeilijke kost veelal. Lek ker in het gehoor liggen liedjes met af en toe veel gitaargeweld. Maar ook prachtige ballades als een lied over de Slavische voet baller Joseph Weber, die zo mooi accordeon kan spelen. Van het Groenewoud is soms hectisch en over the top en dan weer gevoe lig en warm. De Vlaardingers dansen wel een beetje maar hoe hard Van het Groenewoud zijn best doet, een echt uitgelaten feestje wordt het nooit. Aan de teksten ligt het niet, die zijn pri ma. Bij het lied 'Vlaanderen Bo ven' gaat de beuk erin. 'Waar mosselen met friet en kip aan 't spit is', zingt Van het Groen- woud. Als je goed luistert hoor je één of twee mensen bedeesd mee zingen. Daarna wordt het steeds gezelliger. Je Veux l'amour ver pakt in een swingend jasje en als uitsmijter 'Meisjes'. Eendelijk zijn de Vlaardingers los. 'Meis jes, ze maken ons kapot mijn heer, ze maken ons een zot mijn heer', zingen zelfs een aantal vrouwen. Het is het laatste lied. Een goed applaus maar geen bis, bis... Toch komt Van het Groe newoud terug en zingt speciaal voor christelijk Vlaardingen de Vlaams katholieke gospel 'Lief de voor muziek'. De vlam slaat in de pan. Het publiek gaat dan sen. Het feestje komt net iets te laat op gang... na anderhalf uur stopt de Vlaamse bard... Vlaan deren is nog ver! Het park is veranderd in een stortplaats van wat de mensen al niet weg doen. Honderden lege plastic bierglazen glanzen onder het maanlicht. Blikken bier, bak jes patat en servetten. In het gras groepen jongeren die er een hangplek gevonden hebben en in de verte het blaffen van een een zame hond. Het is half één. De diehards blijven achter op het terrein om nog wat biertjes te drinken. Morgen weer een avond 'Zomerterras' door Peter de Jong BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) SCHIEDAM - Het Natio naal Coöperatiemuseum viert dit jaar haar 25-jarig jubileum. Met verschillende activitei ten zoals een lesbrief voor de scholen in kader van de 'Pa rade' en een expositie in de bibliotheek wordt aandacht gegeven aan de solidaire winkelformule van de arbei dersklasse in de 20e eeuw, die in Schiedam bovendien precies honderd jaar geleden onder de naam DES - Door Eendracht Sterker- werd op gericht Veel bezoekers van het museum op de hoek van de Lange Haven en Appelmarkt hebben persoonlij ke herinneringen aan 'de goede oude tijd' omdat zijzelf vroeger een Coöperatieve nering dreven. Immers hadden veel steden in Ne derland hun eigen Coöperatieve vereniging die allen tesamen de sociale gedachte, merknamen en goederen van de gezamenlijke in koop Coöperatie Nederland voer den. Rondgeleid door de vrijwillige suppoost Piet Wolters wordt de bezoeker veel van het goede en slechte uit vervlogen dagen duide lijk. De alliantie met de rode fa milie -VARA, Vrije Volk en vak vereniging-, de oorlog - nog vorig jaar schonk een oud Coöperatie winkelierster uit Haarlem een broodkist met het verhaal van de hongerwinter- en het verhaal van de opkomst en ondergang van de Coöperatie en haar oude kruide niers concurrenten zoals Simon de Wit, Spar, Albert Heijn, Vivo en de Gruyter. Ook is er een grote verzameling van de vele boeken die door de coöperatie werden uit gegeven onder het label van HA- KA die duidelijk dat er veel aan dacht was voor de 'Opgang' van de werkende klasse. Vereende krachten Heel veel materiaal is verkregen door schenkingen. Vooral na de VARA radio oproep in het pro gramma 'Kijk eens op zolder' van Joop Stokkink en Netty Kos terman werd er uit het hele land gebeld dat er spullen opgehaald konden worden. Momenteel is de vrijwilligers or ganisatie dit jaar ook druk doende om met de laatste vereende krach ten het museum nationaal te certi ficeren. Om tegenwoordig name lijk nog bestaansrecht te hebben moeten musea aan strenge eisen op het gebied van depot en archi vering voldoen die de overdracht van de collectie aan het nageslacht garanderen, anders sluiten subsi diegevers de knip. Derhalve is een beleidsplan 'Voorwaarts en niet vergeten' opgesteld. Een sprong voorwaarts in de moderne tijd derhalve om de geschiedenis le vend te kunnen houden. Behalve dat Schiedam en Vlaardingen op hun 'winkel' Hoogstraat een zelf de problematiek hebben met het verval van de kleine middenstand, herbergt juist het Coöperatie mu seum een aantal artefacten van de Vlaardingse Coöperatie 'De Voor loper' waar men daar ten stede buitengewoon jaloers op kan zijn. Een door het personeel geschon ken glas in lood van Marinus Richter, een prijslijst van de Vlaardingse vestigingen uit 1947, een gevelsteen van oprichter/be stuurder A.M.P Maarleveld met de bijbehorende ingemetselde bouwtekeningen, een Art Deco werk van Heijstee met de inrich ting van het Volksgebouw aan de Schiedamseweg 31 en verschil lende andere pronkstukken die in het nieuw te vormen Vlaardings museum op een prominente plaats zouden kunnen rekenen. Een door het Vlaardingse timmerbedrijf van Rij geschonken geslepen glazen deur geeft vanuit de winkel toe gang tot de achterkamer waar het alledaagse leven van voor de oor log zichtbaar wordt. Ook de teke ning die Suzanne Poot maakte bij de opening van de Coöperatie op de Flores de Vijfde laan in 1980 blijkt in Schiedam een museum stuk te zijn geworden. Het Coöperatie museum heeft bo vendien een aantal kunstvoorwer pen uit de verschillende directie kamers uit den lande verzameld die er mogen zijn, waarbij het prachtige, meer dan een meter in diameter grote wand plastiek uit 1936 uit het gebouw van het Haagse hoofdkantoor van de Duitse kunstenaar Rudolf Belling met de tekst 'O man, O vrouw, zeg niet meer IK, zeg WIJ - IK snoert den keten vaster, WIJ maakt vrijvan Henriëtte Roland Holst eigenlijk een stijl voorbeeld is van de 'verheffende' kunst. Het zou ook in een heel wat groter museum zeker tot zijn recht komen. Dat de Coöperatie in vele landen nog steeds bestaat bewijst de vitri ne met voorwerpen van Duitse en Engelse en Japanse Coöperatie ar tikelen. Wie de tijd heeft om op zijn gemak door dit intieme muse um te gaan vind dus veel meer dan de geschiedenis van lokale kruideniers uit Vlaardingen en Schiedam of de rest van Neder land. De prijzen van het snoep in de vitrinebak zijn voor mij in elk geval een reden om nog eens terug te gaan want waar anders vind je tegenwoordig nog een dropkop voor twee cent REGIO- In zijn functie van korpsbeheerder van het Re giokorps Rotterdam-Rijn mond heeft de Rotterdamse burgemeester Opstelten bij mr. Hendrik Pieter Anton Nawijn, de nieuwe minister voor vreemdelingenzaken en integratie, aandacht ge vraagd voor het Rotter damse uitzettingsbeleid in de regio. Met de te ver wachten intensivering van het vreemdelingenbeleid vindt korpsbeheerder Op stelten dat de mogelijkhe den om criminele illegale vreemdelingen aan te pak ken niet voldoende zijn. De Rijnmond-regio heeft het hoogste percentage uitzettingen van Nederland dankzij een door het Rijnmond korps opgezet VRIS systeem -Vreemdeling in de Strafrechtketen- dat momen teel in het gehele land navolging krijgt. Echter biedt de totale wet geving veel te weinig mogelijk heden om bijvoorbeeld criminele illegale vreemdelingen aan te pakken als die hun identiteit of nationaliteit niet prijs willen ge ven. Nu moeten ze weer in vrij heid worden gesteld als ze hun straf hebben uit gezeten en kun nen hierna niet meer in vreemde lingenbewaring worden gesteld. Opstelten omschrijft dit in zijn brief aan de minister als het be lonen van ongewenst gedrag. Naar zijn stellige overtuiging moet volgens Opstelten ook het beleid ten aanzien van de onge- wenstverklaring worden bijge steld. Wanneer vreemdelingen strafbare feiten plegen moet wor den bekeken of zulks verblijfs rechtelijke consequenties heeft. Zeker als het schendingen van de openbare orde betreft dienen er zo snel mogelijk maatregelen te worden genomen om de betrok kene naar het land van herkomst terug te laten keren. Ook het aantal gronden voor in bewaringstelling zou moeten worden uitgebreid. Opstelten vindt dat van een vreemdeling die in ons land te gast is, mag SCHIEDAM - Een aantal bewo ners van de Lange Achterweg hebben zaterdagavond een inbre ker aangehouden en overgedra gen aan de politie. Omstreeks kwart voor acht had een getuige gezien dat er een man uit een raam klom. Hij waarschuwde de bewoners waarna er een achter volging werd ingezet. De inbre ker kwam hierbij ten val waarna hij kon worden overmeesterd. De inbreker werd door de achtervol gers met zijn eigen riem vastge bonden en kort hierna overgege ven aan de politie die hem op het bureau insloot. worden verwacht dat hij mede werking verleend als de autori teiten om zijn naam en nationali teit vragen. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier SCHIEDAM - Politiemensen hebben zaterdagavond een 45-ja- rige Schiedammer aangehouden. Hij had op de Parallelweg inge broken in een auto. De politie had hiervan een tele fonische melding gekregen en een signalement van de dader. Hiermee stelde men een onder zoek in en bij het station zag men een manlopen die voldeed aan de beschrijving. Hij werd staande gehouden en bleek in het bezit te zijn van een plastic draagtas met daarin een autoradio/cassettespeler. Op aan wijzing van een getuige vond men ook nog een broodrooster die eveneens afkomstig bleek uit de betreffende auto. De verdachte was verder nog in het bezit van twee schroeven draaiers en een schaar. Hij werd overgebracht naar het bureau en ingesloten. T WERELD VOL WONDEREN Wegener huts-aan-hutskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010)4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Pluis-aan-Fluiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Raymond van het Groenewoud zingt: Meisjes ze maken ons kapot mijnheer, ze maken ons een zot mijnheer'. Foto: RICHARD HOGEVEEN 25 jaar Coöperatiemuseum Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS I Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Trekje leukste outfit aan, smeer je stembanden en kom naar de Eheling. Want het is feest! Niet alleen omdat we 50 jaar bestaan, maar ook gewoon omdat Het zomer is Zeven Zomeravonden lang zetten tientallen artiesten de Efteling volledig op z'n kop. En neem de dag erna maar vrij, want we gaan lekker lang door Tot middernacht! De komende drie weken staan op het programma Zaterdag 3/8 Nationaal Songfestival Songfestival sterren zoals Lenny Kuhr, Willeke Alberti, Edsilia Rombley en Justine Pélmelay dragen al die bekende hits speciaal voor jou nog één keer voot Zaterdag IO/8 Nederpop Lekker meezingen met hits van Hollandse bodem, met o.a K-otic, DEF Rhymz, Is Ook Schitterend en Bert Heerink. Zaterdag 17/8 Belgisch Trots Sterren zoals Sandra Kim, Miekc Frank Calan, Lilians Saint Pierre en Mischa Mara nemen je mee naar het Bourgondische België De EftoJing is tot «let 1 september 2002 van 10:00 tot 21 00 uur geopend En tijdens de Zomeravonden: zelfs tot middernacht Het programma is onder voorbehoud Entreebewijzen voordelig in voorverkoop via www.efteUng.nfi: Albert Heijn, Air Miles ANWB - verkooppuntengrotere postkante ren, GWK-stationskantoren en de meeste Shell-tankstations. U betaalt daar €21 i p.v €23,- Bel voor meer info 0416 - 288 UI

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3