Is Artistiek leider teleurgesteld in cultuurbeleid Uw nieuwe Gouden Gids is Miljoenen waard Van 5 euro, 10 Miljoen maken 'Camerabewaking Hoekse Lijn alleen indien nodig' STRALUMA StrÉMma PRAXIS Wegener huls-aan-hulskranten IN KRANT Praxis Mega Rotterdam met tuincentrum Zakken rollende meisjes aangehouden Afkoeling onder de pomp Beachparty op pillen Hard naar het strand Gale vindt gebrek aan aandacht voor dans in Schiedam Overval speelhal ■Moeslanden Rijnmond Agnes van Ardenne Varkens wassen BOB geïnspireerd door het mooie weer Vul snel de kaart uit rjr uw nieuwe Gouden Gids in en win Miljoenen Gouden DONDERDAG 1 AUGUSTUS 2002, JAARGANG 54 Nr. 31 Gevraagd woningen woning-taxaties De beste taxaties! VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: Glas helder bekijken SCHIEDAM - In een supermarkt aan het Hof van Spaland werden dinsdagmiddag twee meisjes van 14 en 16 jaar uit Amsterdam aan gehouden wegens zakkenrollerij. Een getuige had gezien dat het tweetal de portemonnee van een winkelende 79-jarige Schiedamse uit haar plastic tas hadden gepakt. Bij confrontatie met de gealar meerde politiemensen ontkenden de meisjes de zakkenrollerij, maar na enig onderzoek wordt de porte monnee in een schap aangetrof fen. Het geld, 25 euro, bleek eruit te zijn genomen. De beide meisjes hadden dat al in hun bezit. Het tweetal werd voor nader onder zoek en verhoor ingerekend. SCHIEDAM - In haar zomerse nieuwsbrief geeft de BOB weer verschillende adviezen aangaande het verfraaien en verbeteren van Schiedam en de Brandersbuurt in het bijzonder. Daartoe geënthousiasmeerd door de lyrische verhalen van wethouder Ton de Swart over zijn wandelin gen door het historisch centrum zijn ook de Bewoners en Onderne mers van de Brandersbuurt een straatje om gegaan. Zij zagen echter toch enkele din gen die de wethouder klaarblijke lijk waren ontgaan zoals de lelijk heid van de nieuwbouw aan de zuid- en westzijde van de Schie. De grauwe Trespa gevelplaten al daar zouden bijvoorbeeld wel een kleur gehad mogen hebben en ook de staat van onderhoud waarin de Appelmarktbrug, de Korte Haven- brug en de Beursbrug is erbarme lijk. Vooralsnog is de goed te spre ken over het contact met de ambte lijke partner Fans Griffioen en de gemeentelijke gesprekspartner Ton de Swart, via wie zij ook wethou der Theo Schoenmaker hebben be naderd betreffende het bruggen on derhoud. Bewoners van de Bran dersbuurt kunnen hun belang laten vertegenwoordigen door de BOB. Door lid te worden kan de stem van BOB nog beter verstaan wor den op het stadhuis. Op de Oude Sluis 14 of Dam 37/45 kan een aanmeldingsformulier worden gehaald. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Op alle mogelijke manieren werd de afgelopen dagen geprobeerd over verhitting door de tropische warmte tegen ge gaan. In het Beatrixpark bleken ge lukkig verschillende voorzie ningen aanwezig die de warmte niet alleen dragelijk maakten maar zelfs een bron van plezier vormden.- HOEK VAN HOLLAND - Van zaterdag op zondag was er een beachparty op de Badweg. De beveiligingsmensen hebben een 29-jarige Schiedammer vastge houden, omdat hij drugs bij zich had. De politie heeft hem meege nomen naar het bureau. Hij had 28 vermoedelijk xtc-pillen bij zich evenals 2 flesjes vermoede lijk met vloeistof (GBH) en een leeg flesje waarin de vloeistof gezeten heeft. ROZENBURG - Personeel van de Verkeerspolitie hield maan dagmorgen een radarsnelheids controle op de noordbaan van de NI5, ter hoogte van Rozenburg. Van de 2048 passerende automo bilisten, van wie velen op weg naar het strand voor verkoeling, namen 659 het niet zo nauw met de daar geldende maximum snel heid van 70 km/uur. De hoogst gemeten snelheid was 128 km/uur. Door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Over ruim twee maanden wordt artis- tiek(dans)leider Amy Gale door de gemeente op straat gezet. Vanaf die tijd beschikt zij niet meer over de repeti tieruimte aan Westmolen straat 24 waar afgestudeer den van de dansacademie verder kunnen werken aan de vervolmaking van hun discipline. 'Ik begrijp absoluut niet waarom ik moet vertrekken', verklaart docente en voormalig danseres Gale. 'Toen ik opheldering vroeg bij de afdeling Culturele Zaken van de gemeente werd gezegd dat ik mijn kans heb ge had in Schiedam. Nou, dat klinkt behoorlijk negatief. Dat is naar mijn mening geen reden om mij op straat te zetten. Graag had ik meegewerkt aan projecten of deze zelf ontwikkelt, om dans als culturele manifestatie zicht baar te maken in Schiedam. Maar er is hierover in al die ja ren zelfs geen uitnodiging of opening geweest voor een ge sprek en daar ben ik teleurge steld over. Ook kreeg ik te horen dat ik door culturele zaken niet overal voor uitgenodigd hoefde te worden. Nou ja! Bij verdere pogingen om meer duidelijkheid te krijgen over deze voor mij vervelende maatregel kreeg ik geen reactie.' Volgens Amy Gale werd zij door medewerkers van de afdeling Culturele zaken verwezen naar Economische zaken omdat deze het kunstbeleid voor wat betreft ateliers en oefenruimten be heert. Daar adviseerde men haar echter om weer contact op te nemen met 'cultuur' omdat Economische zaken alleen een beleid uitvoert. 'Toen ik wilde weten wie dat be leid dan maakt kreeg ik geen antwoord', aldus de artistiek De gemeente heeft liever ateliers dan een dansstudio leider. TK Repetitieruimte Het probleem van de uitzetting speelt al enige tijd en Gale hoopte door het in de arm ne men van een advocaat, alsnog het tij te keren. In eerste instan tie kreeg zij een jaar uitstel maar nu blijkt toch definitief het ein de in zicht.Geld voor een jurist om door te blijven procederen heb ik niet, dus ik zal me bij de beslissing moeten neerleggen'. Sinds negen jaar beschikt Amy Gale in Rotterdam over een danswerkplaats, gesubsidieerd door de gemeente Rotterdam en het Rijk. Gemiddeld worden daar per jaar zo'n vijftien dans- projecten met jonge choreogra fen ontwikkeld, ondersteund door artistiek leiders. Dit zijn projecten voor afgestudeerde dansers van de dansacademie. Volgens Amy Gale zijn bij deze initiatieven tientallen mensen betrokken waaronder kunste naars. 'In het algemeen is dit voor dansers een belangrijke plek, omdat zij hier de gelegen heid krijgen onder de aandacht te komen van gezelschappen.' De locatie in Schiedam werd door stadgenote Gale gebruikt als repetitieruimte voor de ge noemde projecten. 'Helaas heeft het Schiedamse gemeentebe stuur geen enkel beleid voor wat betreft het subsidiëren van een dansorganisatie. In tegenstelling tot Rotterdam lijkt er bovendien absoluut geen belangstelling te bestaan voor dans,' stelt zij vast. Amy Gale benadrukt dat ze graag zou zien dat de gemeente openstaat voor het fenomeen dans. 'Ik zou meer voor Schie dam betekend kunnen hebben. Dat verwijt kreeg ik te horen van de afdeling Cultuur. Alsof ik dat niet wilde!' klinkt het verbitterd. Nu krijg ik te horen dat ik een dependance ben van Rotterdam. Maar dat is nou juist zo'n typi sche opmerking die het minder waardigheidscomplex van Schiedam op dit gebied duide lijk maakt.' Uitspraak rechter Volgens R van Let, jurist van de gemeente zit er inderdaad voor Amy Gale niets anders op dan te berusten in de uitspraak van de rechter. 'Zij is op de hoogte van de argumenten van de gemeente. Deze heeft namelijk besloten dat de betreffende locatie en een aanpalende ruimte in de toe komst beschikbaar moeten ko men voor beeldend kunstenaars. Het gemeentebestuur vindt het niet juist dat een 'commercieel' bedrijf zoals dat van artistiek lei der Gale, beschikt over een ruimte die gezien de locatie goed aansluit bij de bestaande concen tratie van ateliers in de Westmo lenstraat.' Van Let legt uit dat de repetitieruimte van docente Gale valt onder zogenaamde gelibera liseerde huurruimte en dat bete kent dat de verhuurder de huur kan opzeggen zonder dat er spra ke is van huurbescherming. De rechter weegt in zo'n situatie de belangen van beide partijen af en vaak krijgt de huurder nog een jaar respijt. 'Dat is in dit geval ook gebeurd. Maar zelfs als de uitspraak van de rechter in het voordeel van mevrouw Gale was uitgevallen dan nog zou het huurcontract worden herzien, want de huur die zij op dit mo ment betaald is bijzonder laag,' aldus jurist Van Let. SCHIEDAM - Maandagmorgen werd door twee gewapende man nen een overval gepleegd op een speelhal op de Hogstraat. Het tweetal bedreigde bij de kas sa twee medewerkers met een vuurwapen en ging er vervolgens met een nog onbekend geldbe drag op een donkere scooter van door. WATERWEG - De Nederlandse Spoorwegen gaan geen came ra's plaatsen bij de stations Vlaardingen-West, Maassluis Cen trum en Hoek van Holland. Dat berichtte het Algemeen Dagblad in de krant van gisteren. Er zou geen prioriteit zijn de camera's te plaatsen op plekken waar niets gebeurt. Persvoorlichter van de NS Janneke Boutkam spreekt de berichten uit het AD tegen. 'Volgens de afspraken van het samenwerkingsverband 'Hoekse Lijn Veiliger', (waarin vertegenwoordigd de Waterweg gemeenten, NS, politie en spoorwegpolitie) zijn de stations Vlaardingen Oost en Schiedam Centrum met camera's beveiligd. We blijven altijd kijken waar prioriteiten liggen. Het is helemaal niet gezegd dat camerabeveiliging op de drie genoemde stations 1 van de baan is. Wij signaleren en adviseren enkel. De uiteinde lijk beslissing ligt in handen van Railinfrabeheer.' Volgens de NS is het bericht uit het AD volledig uit zijn verband gerukt. 77 1 kleine stations in Nederland krijgen dit jaar een opknapbeurt en worden voorzien van 24-uurs middelen zoals extra kaartver koopautomaten, een alarmzuil en 'indien nodig' camerabeveili ging. Boutkam benadrukt dat het samenwerkingsverband 'Hoekse Lijn Veiliger' alle stations op de lijn in de gaten blijft houden. Voor fractievoorzitter van de VVD uit Maassluis John Scheers- tra was het bericht uit het AD aanleiding om vragen te stellen aan het college van B&W. Hij wil samen met de overige ge meenten een brief aan Tweede Kamer en kabinet opstellen om druk uit te oefenen op de NS zodat het besluit om geen came ra's te plaatsen teruggedraaid kan worden. Boutkam zegt dat de NS iedere afspraak is nagekomen. 'Er is geen belofte gedaan om tot plaatsing over te gaan bij de betreffende stations', besluit ze. ZONDAG 4 AUGUSTUS GEOPEND VAN 11.00 - 17.00 UUR 4 augustus van 10.00 tot 17.00 uur Vierhavensstraat, tel. 010-477 60 08 Paraso BLUE SKY In de kleuren ecru, blauw, groen of geel. Afmeting 300 Om. zonder flap NS2 Nieuwe Stadsblad K E L A MAKtLAARD(j Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl ^^|Mal<elo Schiedam 010 409 01 44 CtM IlcnWHIIMMONi' m- RVT - - - - W 1 Foto: Hans Keizer Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-ljsselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) Meubelen Tel. 010-292 10 26 Verlichting Tel. 010-292 10 22 www.straluma.nl ZONDAG Ring Rotterdam-Zuid via A15 afslag 20 Barendrecht/IJsselmonde

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1