Kt Jazzspektakel en VOC- feest in Delfshaven Het intense geluk van K's Choice Eten op grote hoogte bij restaurant Silhouet fff Waterpop viert 25e veijaardag Vrijdag 2 augustus 11.00-17.00 Zomerprogramma. Schilderen, muziek, poëzie en theaterworkshops. Elke woensdag een programma voor iedereen van 13 tot 16 jaar, inclusief lunch. Skateboard maken, je eigen schoenen, rugzak, riem. Villa Zebra in Museumpark. Zaterdag 3 augustus 19.30-23.00 Rollerdisco. Rollerskaten op muziek uit de jaren '70 en '80 kan in het Museumpark! Vanaf 19.30 uur staan de disco deuren open en vormt het park het zomerse decor van de grootste disco op wielen. Huren van skates behoort tot de mogelijkheden. Museumpark. Woensdag 7 augustus Fietsvierdaagse. Vier dagen fietsen door Hoek' van Holland en omgeving. Vertrek- en aankomst punt De Lachende Zeerover. Ook uit te breiden met eetarrangement. Info en reserveringen: De Lachende Zeerover, Prins Hendrikstraat 307. Tel. 0174-310999. Vrijdag 9 augustus Zensez Party, opwarmen voor de danceparade, met van 23.00 tot 06.00 uur onder anderen DJ's Onne, House Negro, Mike S., S.I.M. en special dancers entertainers, free fruit candy, Le Bateau. Zaterdag 10 augustus FFWD Heinekep Dance Parade, binnenstad Rotterdam en eind- feest op Schiehaven/Lloydpier. 11.00-17.00 Architectenweekend. Dit weekend in het teken van Riek Bakker, BVR. Gedocumenteerde route Waterfront; Bootexcursie o.l.v. gidsen; Begeleide wandelingen deelgebieden; Openstelling projecten; Presentatie plannen 'Derde Stadsbrug' en 'Lloydkwartier'. Diverse locaties. 16.00-21.00 Latin Brassband Contest. Op deze dag strijden jonge Latin Brassbands om de kampioenschaptitel. Na een dag van opzwepende muziek zal de jury een rechtvaardig oordeel vellen en een winnaar bekend maken. Een Caribische film tijdens Pleinbioscoop zal de dag afsluiten. Museumpark. Groot Romeins Festival, Archeon, Alphen aan den Rij: Zondag 11 augustus Dag van Romantische Muziek. Klassieke en populaire romantische muziek, zigeunermuziek en opera-aria's. De dag van de Romantische Muziek is bekend om zijn fantastische sfeer. De entourage, de picknickmanden (te huur!), de romantische muziek en kleding. Meer dan vijftig concerten op acht podia. Bij slecht weer de 18e (ovb). Park bij de Euromast. Dinsdag 13 augustus 21.30-24.00 Ben Jerry's Pleinbioscoop. Cult, camp, actie en wereldcinema wisselen elkaar avond aan avond af. Zodra de avondschemering invalt brengt Ben Jerry's Pleinbioscoop opvallende speelfilms uit diverse genres. Onderdeel van Zomerpodium. Museumpark. Vanaf een drijvend podium in de Voorhaven, voor lief hebbers van goeie muziek, mooie stemmen en swingende klanken. Zaterdag 17 augustus treden vanaf 13.00 uur o.a. het Edwin Rutten Trio, Amanda Sedgewick Quintet, en Jazzed to the Max aan. Het Delfshavense Jazzspektakel wordt afgesloten met een spetterend optreden van good old Jean Toots Thielemans and Friends. Een weekend later (zaterdag 24 en zondag 25 augustus) is er het Delfshavens VOC-feest, aanvang 11.00 uur. Tijdens dit weekend keert Delfshaven even terug naar de tijd van de Verenigde Oost- Indische Compagnie, de 400 jaar geleden opgerichte VOC. Het VOC-jacht De Duyfken wordt dit weekend afgemeerd voor het oude zeemagazijn aan de Achterhaven en is beperkt te bezichti gen. Op de markt langs de Achterhaven geven o.a. mandenvlech- ters, klompenmakers, nettenboeters, kaasmakers en kantklossers demonstraties van hun nostalgische beroep. Het Piet Heynsplein en het oude VOC-zeemagazijn vormen het decor voor toneelvoor stellingen en muziek uit alle VOC-windstreken. Gidsen vertellen bezoekers over het roemruchte VOC-verleden van Delfshaven en paardentrams pendelen naar de werf van De Delft, het VOC-schip dat in Delfshaven wordt nagebouwd. Ook op de werf kan het publiek kennismaken met tal van oude ambachten en genieten van muziek. Maar komende zondag is er eerst weer een Delfshavense Zomerzondag waarbij sfeervolle muziek klinkt langs de oude kaden en straatjes. Klassiek, jazz, troubadours, zangkoren, accor deonisten, je komt het deze zomer allemaal tegen in Historisch Delfshaven! Over alle evenementen is uitgebreide informatie ver krijgbaar via tel. 010 - 4258647. Een van de populairste Belgische bands van de laatste jaren, K's Choice, komt dinsdag 6 augustus voor een exclusief optreden naar Nighttown. De band rond broer en zus Gert en Sarah Bettens speelde in het recente verleden onder meer op Pinkpop en ver zorgde optredens in een uitverkocht Ahoy' en als voorprogramma van Alanis Morisette in Amerika. Er zijn nog enkele kaarten voor het concert in Nighttown beschikbaar, maar degenen die K's Choice weer eens in een intieme setting wil bewon deren, wordt aangeraden niet te lang te twijfelen. Het palmares dat K's Choice sinds 1993 heeft opgebouwd oogt alleszins indrukwekkend: een Amerikaanse tournee met Alanis Morissette, headlinen op Pinkpop en Axion Beach Rock, uitverkochte optredens in Ahoy en Vorst Nationaal... Het zijn slechts een handvol haltes uit een parcours dat inmiddels meer dan vijfhonderd optredens beslaat. Vijfhonderd podia in zowat alle uithoeken van de wereld, die erop wijzen dat het kleine groepje uit Kapellen (B) het spel intussen op internatio naal niveau meespeelt. Intussen is een concert van K's Choice een onvergetelijke ervaring geworden waarbij talent, per soonlijkheid, songs die deugen en een ontwapenende zangeres met een heldere, hese stem een constante kwaliteit garanderen. Vorig jaar trok het gezelschap als headliner door Europa, en dat bleek de perfecte gelegenheid om een aantal concerten op te nemen. Sarah Bettens: "Ik voel de me trots toen ik de tapes ach teraf terug hoorde. Je voelt echt dat er een chemische reactie ont staat tussen de muzikanten. Het is iets dat ik onmogelijk onder woorden kan brengen. Het zou ideaal zijn, mochten we elke nieuwe song eerst vier maanden live kunnen spelen alvorens het op te nemen. Dan kweek je veel meer voeling met de songs, krijg je een scherper oog voor details. In principe zou je elke cd vijf jaar later nog eens opnieuw moeten opnemen. Anderzijds vind ik het wel goed dat zelfs de hits live beter tot hun recht komen. Wie wil weten waar K's Choice voor staat, moet ons voor een levend publiek zien spelen. Want dat uur op het podium maakt de sleur die eraan vooraf gaat de moeite waard. Als het goed gaat kan je daar even de problemen van alledag vergeten. Daar ben je niet met de grote levensvragen bezig. Daar geniét je gewoon. Onlangs hebben we in Portugal voor dertigduizend mensen gespeeld. We waren daar nooit eerder geweest, maar iedereen ging totaal door het dak, kon elk nummer woord voor woord meezingen. Heel eigenaardig, vooral omdat we daar helemaal niet zoveel platen verkopen. Ik ben het podium afgestapt en heb meteen een foto van mezelf laten maken. Om te weten hoe ik eruit zie wanneer ik me zo intens gelukkig voel." K's Choice in Nighttown, dins dag 6 augustus, aanvang 21.00 uur. De 25e editie van Waterpop vindt plaats op vrijdag 16 en zaterdag 17 augustus in het Hofpark te Wateringen. Het gezelligste popfestival van Nederland is gratis toegankelijk en kent een zeer divers programma. Hieronder volgen de bands en aanvangstijden van Waterpop 2002. Programma vrijdag (festivalterrein open vanaf 19.30 uur): 19.45 Opening door slagwerkgroep Phoenix (Wateringen); 20.00 Presentatie jubileumboek '25 jaar Waterpop'; 20.05-20.30 Margriet Eshuijs Maarten Peters (akoestisch); 20.30-21.15 Percossa featu ring Cesar Zuiderwijk; 21.15-22.00 Batuque Capoeira; 22.00-22.45 El Tattoo del Tigre (b); 22.45-23.00 Afsluiting door Phoenix. Programma zaterdag (festivalterrein open vanaf 12.00 uur): 13.05-13.45 Dog's Nop (Winnaar Waterproof 2002); 13.45-14.30 Düreforsög (dk); 14.30-15.15 Frezno Falls (nl); 15.15-16.00 Flip Kowlier (b); 16.00-16.50 Kirsten (nl); 16.50-17.40 Jovink en de Voederbietels (nl); 17.40-18.25 Zober (nl); 18.25-19.20 Jaya the Cat (vs); 19.20-20.15 Biffy Clyro (gb); 20.30-21.30 Zomik (b). De 25e editie wordt waardig afgesloten met een optreden van de Rotterdamse rapper E-Life (21.35-22.35). Zijn naam is bepaald geen onbekende in de hiphop-scene in Nederland en daarbuiten. Zo toerde hij met Postmen door Europa, speelde onlangs op Pinkpop, deed hij een Twee Meter Sessie met Jan Akkerman en de Amerikaanse rapper Ice T en speelde met zijn eigen band een serie Marlboro Flashbacks waarin hiphopklassiekers centraal stonden. Hij verhoogde eigenhan dig het niveau van de Nederlandse hiphop door zich niet alleen te richten op de raps, maar zich tevens te ontwikkelen als muzikant en componist. Daarmee onderscheidt E-life zich op een positieve manier van de vaak monotone rappers uit Amerika. De krachtige melodieuze hiphop die E-life op zijn debuutalbum Eleven introdu ceerde beslaat een breed muzikaal spectrum. Rond Waterpop ver schijnt het langverwachte tweede album E=MC2. Homepage: www.e-life.nl. De presentatie van Waterpop is in handen van Pierre Wind. Verder zijn er op het terrein ook kinder- en nevenactiviteiten door Kindercircus Rotjeknor (workshop voor kinderen) - tussen 13.00 en 17.00 uur Tekenkraam en schminkhoek - tussen 13.00 en 18.00 uur. Voor meer informatie zie www.waterpop.nl. De tweede editie van Kids Adventure vindt van 14 t/m 23 augustus plaats in Ahoy' Rotterdam. Tien dagen lang kunnen kinderen van 4 tot en met 12 jaar weer allerlei spannende dingen beleven. Voor de vijf conti nenten Cultuur, Sport Spel, Techniek, Media en Entertainment is weer een avontuurlijk programma samengesteld. De eerste editie van Kids Adventure was een succesvolle aftrap waar ruim 20.000 bezoe kers op afkwamen. Tijdens Kids Adventure is veel te beleven op vijf continenten: Sport Spel, Techniek, Cultuur, Media en Entertainment. Verdeeld over de hallen en het buitenterrein van Ahoy' Rotterdam is aan meer dan honderd activiteiten deel te nemen waarbij kinderen kunnen ontdekken, spelen en leren samen met de karakters Kix, Cibi, Gaia, Moto en Flo. Dit jaar is Kids Adventure nog grootser in opzet. Met name de continenten Sport Spel en Techniek zijn dit jaar uitgebrei der. Het Techniekcontinent heeft veiligheid als uitgangspunt genomen. In diverse program maonderdelen leren kinderen al spelenderwijs alles over veilig heid thuis en op de weg. Op het Sport Spelcontinent staat het voetbaldorp Kicks4kids en worden er basketbal en tafel tennis clinics gegeven. Verder brengt Skateland on Tour het grootste mobiele skatepark van Nederland naar Kids Adventure. Lego pakt weer groot uit met onder meer de wereldrecordpoging 'De Wereld van Lego' en Lego Studios waar mee kinderen hun eigen film kunnen maken. Op het Mediacontinent zijn o.a. games te spelen en kunnen kin deren televisie en radio maken. Visio, het instituut voor blinden en slechtzienden, heeft een spe ciaal programma gemaakt om kinderen te laten ervaren hoe het is om blind te zijn. Op het Cultuurcontinent kan muziek gemaakt worden en uiteraard leren kinderen in diverse works hops de juiste klanken uit de ins trumenten te krijgen. Ouders kunnen ondertussen in de Parent Place relaxen, lezen of film kij ken maar mogen natuurlijk ook kijken hoe hun kinderen zich vermaken. Kids Adventure vindt plaats van woensdag 14 t/m vrij dag 23 augustus 2002 in Ahoy' Rotterdam en Kids is voor kin deren van 4 t/m 12 jaar (kinde ren onder de 7 jaar uitsluitend onder begeleiding). Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Info reserveren, kan via 0900 235 2469 (45 ct/pm). Toegangskaarten zijn 8 euro per stuk (ook voor volwassenen). Dit is inclusief RET openbaar vervoer in Rotterdam. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van Ahoy' Rotterdam, RET Verkoop- Informatiepunten en RET Klantenservice en de Tabac Giftshops in Rotterdam. Kijk voor kortingsacties op www.kidsadventure.nl. Wij raden iedereen aan om gebruik te maken van het openbaar ver voer. Vanaf Rotterdam CS neem je de metro richting Spijkenisse of Slinge, halte Zuidplein. Vanaf hier is het 5 min. lopen naar Ahoy'. Er vertrekken Connexxion pendelbussen van Oud-Beijerland naar Zuidplein Ahoy'. Met een kaartje van Connexxion krijgen bezoekers 1 euro korting op een toegangs kaartje voor Kids Adventure. Sinds 1960 is de Euromast een van de meest bekende gebouwen van Rotterdam. In dat jaar werd de Euromast geopend ter gele genheid van de Floriade na een bouwtijd van twee jaar. In 1970 werd de toren verhoogd met de Space tower. Met een grote ronde liftdie langzaam om de stalen toren draait, de Space- cabin, bereikten debezoekers een hoogte van 185 meter. Sinds 1994 is de space-cabin vervan gen door Space-adventure. Bezoekersbeleven een gesimu leerde raketstart en genieten langzaam draaiend van eenfasci- nerend uitzicht op de skyline van Rotterdam. In het a la carte restaurant Silhouet dat in de Euromast is gevestigd kunnenbezoekers in de zomermaanden gratis gebruik maken van het fascinerendes- pace-adventure. Zeker 's avonds is het uitzicht over de rivier de Maas ende verlichte Zwaan een onvergetelijke ervaring. Silhouet zelf biedt overigens op 100 meter hoogte ook al een schitte renduitzicht. Wanneer je in de zomermaanden rond een uur of half 8 aan tafel- gaat en de donkerte gedurende het eten invalt ontvouwt zich een immerwisselend panorama. In deze periode presenteert Silhouet een speciaal Menu Gourmet d'Amuses d'Italia' 45 p.p.) waarbij een waar scala aan Italiaanseheerlijkheden aan de gasten wordt geboden. Het menu zelf bestaat uit maar liefst 7 verschillende 'gangen'varië- rend vaneen kalfsrosbief met heerlijk contrasterende mousse line van tonijn tot eenlauwwar- me antipasti van tomaat. Chef-kok Gerard Stolk munt uit increativiteit in de kleine subtie le gerechtjes zoals een haast Marrokaansaandoende gerechtje van lamsvlees met rozijnen in een ravioli en een saus van zwar te olijven. Gastheer/manager Kim van Velzen nodigt u uit om na een tussengang, een luchtige- onderbreking van Moscati d'Asti met citroenijs een bezoek te brengen aan hetspace-adventure. Doordat de cabine ronddraait krijg je een uitzicht over degehe- le stad. In Silhouet is men inmiddels in de keuken weer druk bezig als je terugkomtvan deze mooie onderbreking van het amuse menu. Een gegrilde ossenhaasomwik- keld met spek is de amuse waar mee het menu zijn hoogtepunt bereikt. Eendessert van amarene kersen en mascarpone is voor de liefhebbers van complexzoet een must. Als je het bijpassende wij narrangement hebt gekozen wordt eikgerecht gecombineerd met een passende wijn. Het des sert met amarenenkersenwordt gecombineerd met een mooie Noord-Itlaiaanse Moscato D'Asti van hethuis Luigi Einaudi. Silhouet (Euromast) Parkhaven 20, Scheepvaart- kwartierTelefoon (010) 436 48 11 keuken open 18.00-21.30, zo- ma gesloten Reserveren gewenst FOTO: DIMITRI HAKKI Kids Adventure pakt met tweede editie groots uit

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 7