919 «4,«99.444* IN KRANT Kassalade gestolen Fantasie en Spektakel in regen en zonneschijn. Asvion tekent contract voor waterkunstgrasveld %'Mv 'Vlinders aan de struik' cadeautje voor de stad Andere kijk op kunstlenen in de artotheek Schiedam vj intratuin ju a Wegener huLs-aan-hulskranten Vrouwen in woning overvallen 'U bent toch die mijnheer van de televisie? 936.605 PAUL BERG Rotterdamse vrouw om gekomen bij brand in schuurtje WOENSDAG 7 AUGUSTUS 2002, JAARGANG 54 Nr. 32 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KUttW DE rvbriekspasin A'S TOTALE OPLAGE: NS1 Look TV Integratie Harga dieren Vlindertuin SCHIEDAM - Drie gemaskerde mannen hebben vrijdagavond laat een woning aan de van de Tempelstraat overvallen. De mannen belden aan en toen de deur geopend werd drongen zij de woning binnen. Een van de mannen was in het bezit van een vuurwapen. De vier in de woning aanwezige vrouwen verschansten zich in de douche en waarschuwden de po litie. Ondertussen doorzochten de mannen de woning. Toen de politie ter plaatse kwam waren de mannen al verdwenen. Het is nog niet duidelijk of zij ook iets hebben buitgemaakt. De politie van het district Schiedam stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - Een Artotheek aan de 's Gravelandseweg werd donderdagavond be zocht door vier ongewenste bezoekers. Het viertal kwam de winkel binnen en leiden een perso neelslid af door hem allerlei vragen te stellen over de kunstwerken. Een van de mannen zag kans de kassalade, waarin een nog onbekend geldbedrag te pak ken, waarna de daders er in de richting van het Broersvest vandoor gingen. KRANT NIET ONTVANGEN? Ineke Teunissen over... service en garantie: Dat het in ons natte zeeklimaat geen kwaad kan op alle weersomstandigheden voorbereid te zijn bleek donder dag tijdens het 'Rennen en vliegen' dat in kader van het Jeugdland op de Maasboulevard plaats zou vinden. Toen de vrijwilligers 's ochtends de speelplaats in wil den richten kwam de regen echt 'met bakken uit de hemel storten. Gelukkig had men de sporthal Zuid ai voor een dergelijk noodge val achter de hand gehouden zodat de springkussens nu binnen konden worden geïnstalleerd zodat de dag wel gewoon door kon gaan. En al kwam het wat langzaam op gang, aan het eind van de dag wa ren er toch zeker 150 jongeren langs geweest en hadden de zes vrij willigers dus genoeg te doen om alles in goede en veilige banen te leiden. In schril contrast stond het optreden vorige week van het Leidse theater Popject dat koning Ei'delheid speelde in het Juliana- park. Terwijl vele leeftijd genootjes toen hadden geko zen voor de zee of het zwembad waren toch een dertigtal kinderen in de schaduw gaan zitten om deze prachtige voorstelling te bekijken. Hollen of stil staan dus met de regen en zonne schijn deze zomer. Wat het gaat worden als Pop ject 'Bloemensoep' speelt op dinsdag 27 augustus op het Wibautplein of bij de Poldcrvaartpret op woensdag 28 augustus is nog in de hemel ver scholen, maar zeker daar geldt dat de deelnemers beter maar op alles voorbereid kunnen'zijn. 1 SCHIEDAM - In de nacht van vrijdag op zaterdag is bij een brand in een schuurtje aan de Nobelstraat een 59-ja- rige vrouw uit Rotterdam om het leven gekomen. Door omstandigheden werd het schuurtje door het slacht offer gebruikt als woning. Het is nog niet bekend wat de oor zaak van de brand is. De brandweer die het alarm middelbrand maakte, had de brand snel onder controle. De vrouw werd door de omstan ders uit het schuurtje gehaald, maar overleed ter plaatse aan haar verwondingen. De technische Recherche van het politiekorps Rijnmond stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. door Nans Wolters SCHIEDAM - Hij is zo langzamerhand de stem van Radio Schiedam en het ge zicht van Look TV. Veertiger Jan Willem de Boer beaamt het lachend. 'Ja ik word, sinds we televisie maken, op straat regelmatig herkend. Kinderen die aarzelend vra gen: 'U bent toch die mijn heer van de televisie?' Jan Willem de Boer is vrij wel vanaf de oprichting, zo'n vijftien jaar geleden verbonden met Radio Schie dam. Een makkelijke prater. 'Ja dat is min of meer van zelfsprekend als je leraar bent,' verklaart de Boer, in het dagelijkse leven docent Frans. 'Nee het is echt geen aangeboren talent Volgens mijn moeder was ik vroeger zelfs een stil zwijgzaam jon getje in tegenstelling tot mijn zusje.' Voordat Jan Willem aan de slag ging bij Radio Schiedam trad hij zo hier en daar op als muzikant en presenteerde hij ook vaak die optredens. Hij was zelfs een tijd je straatmuzikant. Tijdens een van de eerste Brandersfeesten kreeg hij het verzoek mee te werken aan radioprogramma's. En sindsdien is hij er min of meer verslingerd aangeraakt. Toen hij begon in 1987 was Ra dio Schiedam alleen op zaterdag te beluisteren. De Boer leerde het vak door met de microfoon de straat op te gaan en reporta ges te maken. 'Ik ben ervan over tuigd dat dit de enige manier is om het vak te leren. Dat was best een rare periode want ik ging overal op af en niemand kende Radio Schiedam.' Onzichtbare gast Voor Jan Willem is het belangrijk om op een onspannen manier pro gramma's te maken. 'Ik wil men sen het gevoel geven dat ik bij hen als het ware onzichtbaar even kom buurten. Dat kan in een huiska mer, keuken of bestelbusje zijn dat maakt niet uit, het gaat om de sfeer. Vooral bij het maken van ra dioprogramma's komt je eigen in breng duidelijk naar voren, dat is bij het medium televisie toch an ders, dat heeft veel meer te maken met registreren.' Look TV is sinds 1 april 2001 op de buis te zien en de initiatiefne mers Aad van der Wel en De Boer zijn nog steeds verbaasd over het snelle succes van de zen der. 'Na drie maanden hadden we al bereikt wat we bij de planning absoluut niet hadden voorzien. Toen gingen we uit er vanuit dat jaren van ploeteren noodzakelijk waren om het tv kanaal de be kendheid te geven, die het nu al heeft.' Jan Willem mag dan wel het ge zicht zijn van Look TV, Aad van der Wel is de man als het gaat om de creatieve inbreng. 'Het ont werp, de foto's, de lay-out worden allemaal verzorgd door Aad.' Volgens de presentator wordt de bekendheid van Look TV veroor zaakt door het chauvinisme waar mee veel Schiedammers zijn be hept. Naar zijn mening weet 60 tot 70 procent van de Schiedammers dat de zender bestaat. 'Diep in hun hart zijn inwoners van de Schieam verschrikkelijk trots op hun stad en men vindt het prettig om goed nieuws voorgeschoteld te krijgen. Want dat brengt Look TV. Geen rampen en ranzig nieuws. Iedereen weet wat er fout gaat in Schiedam, de klachtenlijst is lang, daarom hebben wij geko zen voor optimistische en interes sante onderwerpen.' Sociale functie Het ligt in de bedoeling de sociale functie die Look TV nu al heeft uit te breiden. Spoedeisende kwesties kunnen binnen twee minuten op het scherm staan. Als de politie iets wil melden zenden we dat di rect uit, dat geldt bijvoorbeeld ook voor mensen die medicijnen zijn verloren. Overigens is het wel op merkelijk dat kijkers ons steeds vaker bellen met het verzoek als een soort ombudsman op te tre den. We werden bijvoorbeeld be naderd met een vraag of we een uitzending konden wijden aan een kwestie tussen een huurder en ver huurder. Daar gaan wij ons niet in mengen. Wij luisteren naar de bel lers en adviseren hen contact op te nemen met de juiste instantie.' Inmiddels vragen de initiatiefne mers van Look TV zich af hoe zij verder willen. Jan Willem de Boer: 'Wij zijn snel volwassen geworden, continu ering is stilstand dus er liggen al allerlei plannen .klaar om in de breedte te groeien. Al jarenlang stopt de gemeente zeer veel geld in taalcursussen voor allochtonen vrouwen. Dat heeft bij lange na niet opgeleverd wat men voor ogen stond. Zonde van het geld. Wij hebben voorgesteld om zo'n taaiprogramma op Look TV te brengen. De vrouwen kunnen er naar kijken als het hen uitkomt, het wordt vaak herhaald, ze hoe ven er niet de deur voor uit en de gemeente is goedkoper uit. Nog een voorbeeld. Een zeer hoog per centage allochtone kinderen kan niet zwemmen. Wij willen in een voorlichtingsfilmpje laten zien hoe belangrijk het is om te kunnen zwemmen. Via Look TV willen we onderwerpen de huiskamer in brengen; ontspanning maar ook voorlichten en daar kan iedereen van profiteren'. SCHIEDAM - In de kantine van de Schiedamse Sportvereniging Asvion aan de Parkweg in sport park Abstwijde werd vrijdagmid dag door voorzitter Bob Hulst het contract getekend met de aanne mer van Oranjewoud die in sa menwerking met Desso een spl internieuw 'water' kunstgrasveld aan gaat leggen voor de hockey tak van de vereniging. De werkzaamheden zijn overi gens al in volle gang want op 5 september moet het nieuwe veld speelklaar zijn voor het begin van de nieuwe competitie. Dit nieuwe tweede veld is op een ander principe gebaseerd dan het zand ingestrooide veld. Omdat ook op dit gebied de ontwikke lingen niet stil staan en Asvion zich als vereniging ten doel heeft gesteld de sporten op een zo hoog mogelijk niveau te beoefen werd besloten tot een 'water' in gespoten kunstgrasveld. Nadat Asvion in 1986 al de eerste was met een gewoon kunstgras veld is het nu de eerste vereni ging van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis waar een dergelijk 'water ingespoten' kunstgrasveld wordt gerealiseerd Het is beslist een grote stap vooruit voor het Schiedamse hockey want dit is het soort vel den waar de landelijke hoofd klasse verenigingen op spelen. Wil je bovenin meedoen dan moet je dus ook aan de heden daagse eisen voldoen' aldus Hulst. 'Hopelijk is het nieuwe veld precies dat duwtje in de rug r SCHIEDAM - Omdat Jeugdland 2000 dit jaar haar eerste lustrum viert geeft het spektakel een cadeautje aan de stad. Werden eerder al in het Julianapark een aantal vlinderstruiken ge plaatst, vrijdag werden in het Prinses Beatrixpark een twintigtal vlinderstruiken als cadeautje voor alle Schiedammers geplant tij dens de 'Vlinder aan de struik' route die de kinderen door het park liepen. Zo draaide alles deze dag dus om vlinders, want de kinde ren hadden gedurende de dag al hun eigen grote vlindermobiles, vlinderpopen en vlinderlantaarns gemaakt. Het programma van jeugdland duurt nog tot en met vrijdag 30 au gustus. Wie nog wil weten wat er zoal verder op het programma van Jeugdland staat kan de Wijkhopper Fantasie en Spektakel krant aanvragen bij Daphne Meijer en Frances Verlinde op 2465507 dat onze teams nodig hebben om een klasse hoger te promoveren. We zitten nu dicht tegen de Over gangsklasse aan bij de heren en ook de dames zouden naar de le klasse moeten kunnen stijgen'. De vereniging heeft in de loop van 2001 een ambitieus program ma in gang gezet waarvan behal ve het nieuwe veld de belangrijk ste onderdelen zijn het vervangen van de douche en sanitair -het geen inmiddels gebeurd is-, de aaneeg van een speeltuin, een oe fen kunstgras veld en de aanleg van een bescheiden tribune. Tevens wordt gewerkt aan de ver dere kwaliteitsverbetering aan het complex op het gebied van veiligheid en de aanleg van het parkeerterrein. Ingezonden brief. Een boek kun je kopen, maar het verhaal in het boek, de gedichten erin, niet. Een toeschouwer in het theater kan zich eert plaats kopen, maar de voorstelling, de ervaring niet. Een c.d. kan worden gekocht, de componist niet. Een gebouw kan worden gekocht, de architectonische kwaliteit er van niet. Kunst leen je, je leent immers de componist jouw oor, de beeldend kunstenaar jouw oog, de toneel speler jouw medegevoel, de au teur jouw gedachten. Lenen is een verhouding aangaan, kopen is hebben,, lenen is hoeden. Gekochte kunst is gevangengeno men kunst, gekerkerde kunst. De verkoop ervan is tegelijkertij haar einde, haar dood, haar omze ting in een abstractum geld Geleende kunst daarentegen i vrije kunst, op zoek naar aar dacht, naar kijkers, naar luiste raars, naar diegenen die een ve houding willen aangaan. Geleende kunst verleent haar gui sten keer op keer aan andere geit teresseerden, het onthult steec opnieuw haar kracht zonder we te schenken, het wil oog en o< lenen om te prikkelen. Geleende kunst is kunst te gast e de gast krijgt de best plaats, c meeste aandacht, precies datger wat zij vraagt, precies datgene w kunst verdient. Kunstuitleenlid, Ada Valk -Riji beek. Bodembedekkende roos, diverse kleuren, plaptdoorsnede 30 cm. Van 3,29 nu NWHHHHMMi BHKiaMHttSfM'y .v m NF Het Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur OPTICIEN DAT IS DUIDELIJK. "Het bijstellen en schoonmaken van uw bril is altijd gratis, ook als u de bril niet bij ons gekocht heeft." Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Look TV gaat zich ook richten op het geven van voorlichting Jan Willem de Boer en Aad van der Wel samen in de studio Foto: Ed Dewaerheijt Voorzitter Bobo Hulst krijgt het contract van de aannemer op de plaats waar het wateringespoten kunstgrasveld komt Foto; Westlands fotobureau/ Caroline van den Berg Foto: Westlands fotobureau/Caroline v/d Berg HET GROENE WARENHUIS www.iritratuin.nl Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1