Nieuws van de Hargahoeve Integratie SVP trekt 800 toeristen over de streep m -r Rijvaardige amazones SCHIEDAM Minder stankklachten in juli 3 e Avondvierdaagse voor patiënten weer groot succes Vragen over plunderende meeuwen m Groenoord zes dagen dicht voor onderwaterverlichting (fi) AutoTrack.nl Informatie ZOS-radio Schiedam INGEZONDEN BRIEF 'Aan het college van B&W en de gemeenteraadsleden van Schiedam' Leon Elias speelt in de Grauwe Hengst y: Het Nieuwe Stadsblad r >7 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 7 AUGUSTUS 2002 32 - 1440 Iedere maandag kunt u bij ZOS- radio luisteren naar de volgende programma's: Van: 18.00 uur tot 19.00 uur "ZOS- Laudate" een programma met geestelijk muziek. 20.00 uur tot 22.00 uur "Langs de Waterweg" het natuur en milieuprogramma met tips en vraaggesprekken ovpr mensen, dieren en planten. Deze programma's zijn bij u thuis te beluisteren via het Schie- damse kabelnet 91.5fm. Verder kunt u 24 uur per dag op hetzelfde kanaal luisteren naar lichte muziek. Een verzoekplaat aanvragen - ie mand de groeten doen - u een leuk verhaal - commentaar op de uitzendingen of gewoon meepra ten, het kan allemaal als u de stu dio van ZOS-radio belt op num mer 4260000 Zondag zijn er in de Chris telijke Gereformeerde Hoek- steenkerk(hoek BK-laan/Wa- rande) diensten om 9.30 uur leesdienst en 15.00 uur prof.dr. H.J. Selderhuis uit Hasselt In de Liduinakapel (Franke- land) is zondg om 9.15 uur eucharistieviering, voorgan ger is Pater L.v.d. Velden met medewerking van de heer Jan Meisters en het Liduinakoor. Zondag is er om 10.30 uur een djenst bij De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap aan het Westvest 90-92 voorganger is Ds. D. Eerland van Vliet uit Rotterdam. In de Liduinabasiliek is za terdag om 18 uur eucharistie viering, zondag om 10.15 uur hoogmis m.m.v. het heren koor I.H.D. In de Harg/Spaland is zater dag soos middag met live muziek KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier (010) 4699.444 BEZORGING: SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Sheila en NN.Zij zitten in de die renopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. De medewerkers van de Hargahoeve laten hun 'von delingen' zelf aan het woord: Sheila is een kruising van een Mechelse Herder teef van vijfjaar oud. Zij is via een asiel uit Duitsland bij de Hargahoeve terechtgekomen. Sheila zit al erg lang bij ons, doordat zij problemen heeft met haar achterpoten heet gehad. Na operaties zijn deze inmiddels verholpen, echter loopt ze nog wel wat onwennig. Sheila kan met kinderen overweg ?3mE\ en kan ongeveer drie uurtjes al leen thuis zijn. Sheila kan ook met andere dieren overweg, maar heeft liever het rijk voor alleen. NN Is een Amerikaanse Stafford reu, beige-wit en heel erg oud. Ge vonden op de Ruysdaellaan waar hij voor een verkeerde deur stond te blaffen. Waarschijnlijk is deze grote onbekende een beetje dement. Wie is het baasje van Nomen Nescib en komt hem snel weer tussen 13.30 - 16.00 uur. ophalen zodat hij weer in zijn Zaterdag is het tehuis geopend huiselijke omgeving kan zijn. van 11.00 - 15.00 uur. Dierentehuis Hargahoeve is geo pend op dinsdag tot en met vrij dag tussen 11.00 - 12.00 uur en Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2, 3118 JC Schiedam. Telefoon 010 - 471 41 51. opinie: NANS WOLTERS SCHIEDAM - Voor de bouw van een tweede Islamitische ba sisschool in Schiedam is tot op luchting van menigeen door ge lijkspel (16-16) van de gemeen teraad, geen goedkeuring ver leend. De stemming hierover vindt nu plaats in de raadsverga dering van september. De Stich ting Islamitisch College (SIC) heeft geen zin het definitieve be sluit af te wachten en heeft in middels bij het Rijk toestem ming gevraagd voor de bouw van een school. Waarom dat schoolgebouw per se in Schie dam moet verrijzen blijft alsnog onduidelijk. Op dit moment is ruim 22 procent van de leerlin gen afkomstig uit omliggende gemeenten. Daarom lijkt een vooruitziende blik van, en gren zen trekken door het gemeente bestuur gewenst. Vooral omdat een basisschooltraject een ver volg moet hebben. Dus voor je het weet zit je als stadsbestuur aan te hikken tegen de SIC mede deling dat men een school voor voortgezet middelbaar beroeps onderwijs wil. En met welke overtuigende argumenten moetje dan als raad komen om duidelijk te maken dat het voor een ge meente van 78.000 inwoners, die toch al samen met Zaandam het imago heeft een 'allochtonen- stad' te zijn, niet verstandig is daaraan tegemoet te komen. On getwijfeld heeft de tweede school een nog zuigender werking op moslim leerlingen uit Rotterdam, Vlaardingen en Maassluis en dat zal met een VMBO proportioneel toenemen. Leerkrachten uit het regulier onderwijs in Schiedam maken zich terecht ernstig zor gen over de leegloop die hun scholen te wachten staat, maar ook over het gemis aan werkelij ke integratie van de kinderen. Want een moslimconglomeraat binnen een gemeente bevordert de integratie niet. Ons kent ons. Integratie..., een fata morgana. Ook de problemen die zich voor doen rond basisschool El Furkan zijn gebaat met doortastend op treden. De belofte van B&W dat de noodlokalen van basisschool El Furkan in de Eduard van Beinum per 1 augustus zullen verdwijnen, is niet ingelost. Wie daar een kijkje neemt als de scholen aan de gang zijn, zal zijn of haar ogen niet geloven. Een gigantisch wa- genpark rijdt de hele dag af en aan om moslimkinderen af te zet ten bij El Furkan. De buurt is de overlast meer dan zat en wil dat de school vertrekt. Het gemeen tebestuur heeft het SIC een school met gymnastiekzaal aan geboden op het Bachplein. Als deze verhuizing doorgaat hoefje geen helderziende te zijn om te kunnen voorspellen dat dit zal leiden tot een enorme verkeer schaos. Herstructurering van het plein is al jaren onderwerp van gesprek op het Stadskantoor. De toegangswegen tot vier van de vijf Bachpleinflats hebben afme tingen die meer passen bij Madu- rodam. Bovendien parkeren ou ders (allochtoon en autochtoon), omdat zij hun kind al rijdend niet in de gymzaal kunnen afzetten, nu gemakshalve in de bocht van de weg of op het fietspad. Geachte mevrouw Lepidis, We hoeven u niet te vertellen dat we erg teleurgesteld zijn dat we in de krant moeten lezen dat u als wethouder achter het besluit staat om het Emanicipatie Centrum aan het Broersveld te sluiten. En het vervreemdende is dat in de beloofde beleidsvisie over emanci patie, die we nog niet hebben mogen ontvangen, kennelijk staat dat er wél een centraal gelegen (vrouwen) emanicipatiepunt moet blijven. Is dat verwarrend Of laf Het huidige Emancipatie Centrum is opgedoekt, het werk is de afge lopen jaren uitgehold, opgeslokt in een fusie waarin we als volwaar dige partners zijn meegegaan en vervolgens weggevaagd als niet meer ter zake doende. Nogmaals wie zijn zij die dat mogen beoordelen? Is welzijn van vrouwen, tenzij alochtoon, opeens geen item meer om dat er niet mee te scoren is? De SWS heeft een emancipatienotitie geschreven, waarin zij aangeeft dat alle activiteiten zijn/worden uitgezet in de buurt/wijkcentra in goed overleg met de vakkrachten/vrijwilligers. Tot maandag 22 juli, toen de notitie er al een maand lag, heeft er géén overleg plaats ge vonden! Gezien de manier waarop er met de mensen is omgegaan heeft ieder, afzonderlijk van elkaar, er geen vertrouwen in werkzaam heden voord SWS te verrichten. Dus al met al nogal voorbarig.en op portunistisch subsidies) om de politiek te laten geloven dat alles echt in de wijken is uitgezet. Steeds hebben we gewaarschuwd voor ver snippering van het (vrouwen) werk als het geforceerd verspreid moet worden. We vrezen ook het ergste als er nu ook" geforceerd een ont moetingsplek, waar juist door middel van uitwisseling de groeipro cessen plaats kunne vinden, ontruimd en gesloten wordt. Waarom kan er niet op aan gedrongen worden dat we in het pand aan de Broersveld blijven met de huidige activiteiten, terwijl er naar een betere oplossing gezocht wordt Continuïteit is op dit moment de beste manier om verzekerd te zijn van een vertrouwde en herkenbare plaats. Elke vrouw die daarom binnenkomt en er baat bij heeft is meegenomen, aangezien het nog steeds om WELZIJN gaat. De ooit beloofde adempauze van de toen malige wethouder, die zoals we nu achteraf weten, er zelf bij is ge weest om in 'beslotenheid' een beslissing te nemen over het opzeggen van de huur van het gebouw, hebben we nu heel hard nodig.! Bovendien lijkt ons het gevoel van bedonderd te zijn hier wel erg op zijn plaats, op zijn 'zachtst gezegd', want duidelijk is dat er politieke kunstjes zijn geflikt. Daar zijn de vrouwen nu de dupe van. Vrouwen recht is mensenrecht en dat gaat door.! Laat de politiek ons nu in de kou staan? Een gemeenteraad die n.b. twee moties heeft ingediend over dit onderwerp en dit laat gebeuren Schiedam is er in ieder geval nog niet klaar mee en wij verzoeken u dan ook dringend om ook naar burgers van deze stad te luisteren en ze zeker hel serieus te nemen. Met vriendelijke groet Werkgroep vrijwilligers Emancipatie Centrum WATERWEG - Bij de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijn mond zijn er in de maand juli 607 stankklachten binnengekomen. Dat is ruim minder dan vorig jaar juli toen er 903 klachten werden be handeld. 72 klachten over een vieze gas-, chemische- of rotte eierenlucht kwa men binnen op 8 juli. Veroorzaker is Altofina uit het gebied rond Per nis. Uit een gaatje in een leiding voor een afvalproduct ontsnapte een kleine hoeveelheid van de sterk stinkende stof mercaptaan. De DCMR is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar het voorval. Over een chemische visachtige lucht in Maassluis kwamen op woens dag 24 juli 15 klachten binnen. Veroorzaker Caldic uit Rotterdam Eu ropoort legde de productie stil om een verstopping in de fabriek te verhelpen. Een deel van de installatie werd opengemaakt. De stoom die werd gebruikt om de installatie schoon te spuiten, kwam samen met de stankstoffen in de lucht terecht. De DCMR eist dat het bedrijf voor deze terugkerende werkzaamheden een schriftelijke instructie opstelt om klachten in het vervolg te voorkomen. De Leeuwakker uit Berschenhoek veroorzaakte rottingslucht op dins dag 16 en vrijdag 19 juli. 52 klagers belden de DCMR. De milieu dienst heeft namens de provincie het bedrijf een dwangsom van maximaal 280.000 euro opgelegd voor verschillende oorzaken van stankoverlast op het bedrijfsterrein. Vanaf juli is het het bedrijf ver boden te werken met open deuren en ramen. Het tweede deel van de dwangsom gaat in op 19 augustus. Dan mag het bedrijf geen stank meer veroorzaken door achterstallig onderhoud van de compostering- installatie. Een neerslaande rookpluim in combinatie met een ongunstige wind richting bij Aluminium en Chemie in de Botlek veroorzaakte veel stankoverlast, vooral in Spijkenisse en Hoogvliet. 35 klagers belden de DCMR. Ten tijde van de overlast waren er geen bijzondere om standigheden bij het bedrijf te melden. Een milieuklacht is 24 per dag in te dienen bij de DCMR, tel 010-473 33 33 of www.dcmr.nl SCHIEDAM - Het consumentenpanel van Schiedam Vlaardingen Promotie (SVP) heeft tijden een promotiecampagne in Delft 800 toeristen over de streep getrokken om Vlaardingen en Schiedam te bezoeken. Dat maakte voorzitter Ron van Aalst maandag bekend. SVP gaat in het kader van de promotie van Vlaardingen en Schiedam met het programma 'Mensen en Markten' de consument zelf opzoeken. Volgens Van Aalst ervoer het Delffse publiek de confrontatie met Schiedam en Vlaardingen als ongebruikelijk maar werd er zeer lo vend gereageerd. Er bleek vooral belangstelling voor de fiets- en wandelroutes. Bij de buitenlandse studenten van de TU die hun vakantie in Ne derland doorbrengen zijn het nog lopende Zomerterras in het Hof in Vlaardingen en de exposities in het Stedelijk Museum in Schie dam de toppers. SCHIEDAM - Onder de noemer van Artists Random speelt Le on Elias donderdagavond weder om met een nieuwe samenstel ling uit zijn vele muzikale vrien den op het podium van de Grau we Hensgt an de Lange Haven 28. De zaal is popen vanaf 19.00 uur en het optreden begint om 21.300 SCHIEDAM - De derde avondvierdaagse die van dinsdag 30 juli tot en met vrijdag 2 augustus werd georganiseerd door de activi- teitenbegeleiders voor hun patiënten van Verpleeg- reactive ringscentrum was weer een groot succes Na twee eerdere succesvolle en gezellige avondvierdaagsen werd door de patiënten weer met veel plezier uitgekeken naar deze hap pening! Vier avonden vertrokken de patiënten onder sportieve en profes sionele begeleiding van verzorgers en vrijwilligers vanuit DrieM- aasStede. De route was iedere avond anders. Er werd onder meer gelopen langs de Z-flats, door Kethel en Woudhoek. Tijdens de route passeerden de patiënten een stempelpost voor het afstempelen van hun deelnamekaart. Daar was tevens een tussen stop waar de patiënten en hun begeleiders even konden uitrusten en een drankje kregen aangeboden van waaruit ze dan weer gesterkt verder gingen. Het merendeel van de patiënten legde de route per rolstoel af. De laatste avondwandeling werd afgesloten met een gezellig feest in de recreatiezaal van DrieMaasStede. Daar ontvingen de patiën ten tot slot een certificaat waarmee ze aan konden tonen dat ze met succes aan de avondvierdaagse van DrieMaasStede hadden deel genomen. Mede dankzij de inzet van de vrijwilligers en medewer kers kon men terug zien op een zeer geslaagde avondvierdaagse. SCHIEDAM - Namens de SP afdeling Schiedam heeft Yorick Haan het college van B&W vier vragen gesteld met betrekking tot de overlast van meeuwen die de buiten gezette vuilniszakken plunderen. Omdat de ONS haar ophaalroute heeft veranderd wordt het vuil in Nieuwland nu 's ochtends opge haald. De overlast die de meeu wen hier veroorzaakten is daar door een stuk minder geworden. Echter worden nu in andere wij ken de vuilniszakken pas in de middag opgehaald en de meeu wen zijn nu in deze buurten ac tief. De hoop van Yorick dat ONS en de gemeente hierop zouden heb ben geanticipeerd is hém de grond ingeslagen derhalve heeft hij aanvullend op eerdere vragen nu aan het college gevraagd of de problemen A: bij hen bekend zijn, B: welke maatregelen er ge nomen worden om te voorkomen dat het probleem blijft bestaan, C: waarom defgelijke maatrege len niet direct zijn genomen toen de ophaaltijden werden veran derd en D: waarom er niet door ONS en de gemeente is geantici peerd op de verplaatsing. SCHIEDAM - Vanwege vernieuwingswerkzaamheden aan de on derwaterverlichting is het Sport-en recreatiebad Groenoord geslo ten van maandag 12 augustus tot en met zaterdag 17 augustus. In deze periode wordt er een nieuwe glasvezel verlichting aange bracht die het bad met name in het donker een kleurrijke en sprookjesachtige sfeer en uitstraling zal geven. Voor de uitvoering van de werkzaamheden is de vakantieperiode gekozen omdat dan de vaste klanten van Groenoord zoals de Aquasporters, senioren, zwemlessertjes, verenigingen en zo voort zo min mogelijk hinder ondervinden van de korte sluiting. En omdat het zwembad dan toch een paar dagen dicht is worden tevens wat extra schoonmaak-en onderhoudswerkzaamheden uit gevoerd, zodat alles er bij de opening op zondag 18 augustus weer tiptop uit zal zien. Vanaf zondag 18 augustus is iedereen weer van harte welkom in sport-en recreatiebad Groenoord. Dan kan er nog twee weken vol gens het vakantierooster worden gezwommen. Het zwembad is in de vakantieperiode door de weeks dagelijks ge opend van 10.00 tot 21.00 uur (op dinsdag tot 19.00 uur) en in het weekend op zaterdag en zondag van 09.00 tot 16.00 uur. Vanaf maandag 2 september draait Groenoord weer op volle sterk te en starten alle vaste activiteiten zoals het Ouder Kinder zwemmen, het schoolzwemmen en het senioren zwemmen. SCHIEDAM - Afgelopen weekend hebben vier Schiedamse jongeda mes van de Spaland-ruiters meegereden op de provinciale kampioen schappen voor Pony's in Heerjansdam. Twee van de vier amazone hebben zich geplaatst voor de Nederlandse kampioenschappen dres suur te Ermelo. Ondanks de start in de vroege ochtend en het slechte weer slaagdei zij er toch in een goede proef neer te zetten. De 16-jarige Michelle van der Boor werd met haar pony Jildou in d categorie M2 provinciaal kampioen. De 11-jarige Megan van de Broeke werd met haar pony Steffie reserve kampioen in de categori L2AB. De dames mogen nu op zaterdag zeven september in hun klasse strij den om de Nederlandse beker te Ermelo. Off-road rijden, bergbeklimmen, abseilen en kanoën- Vertegenwoordig jijAutoTrack.nl tijdens de 10-daagse spectaculaire Kia Sorento Driving Experience? Schrijf je snel in viaAutoTrack.nl en win! Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 lUEgener hute-aan-huskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: 0900 8998200 (22ct per minuut) NS viL.. HOFMAN F x NANS WOLTERS N>z De autosite voor heel Nederland

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3