AANRIJDING IN DEZE KRANT Resultaten bekend van bevolkingsonderzoek borstkanker in 2001 Tegels, tegels en nog eens tegels bij Streekmuseum taa"enl I 29 aug t/m 1 sept THD altijd bereikbaar LuegenEr huls-aan-hulskrantEn Vakantiesluiting Bibliotheek Nieuwland Vuil ophalen in Nieuwland 22 procent leerlingen El Furkan afkomstig uit buurgemeenten Aanrijding 936.605 CHIO Kaartverkoop www.chio Scouts heten elkaar welkom in het zwembad en midden in het bos Gevraagd woningen Rijnmond "J5 woning-taxaties De beste taxaties! TOTALE OPLAGE: 2 O O 2 Springen met Jeroen Duübeidam Dressuur met Anky van Grunsven Vierspan met IJsbrand Cbardor» Door NANS WOLTERS KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur WATERWEG - 'Blij. boos of verdrietig. Bel!' is de slogan van de SOS Telefonische Hulpdienst Rijnmond. (THD). Anders dan doet vermoeden is de hulpdienst niet alleen voor crisissituaties maar voor elk moment dat een mens met een ander wil delen. Soms is het volgens de dienst fijner om over blijdschap of verdriet met een objectief iemand te praten. Kant en klare oploss ingen worden niet gegeven. Wel wordt alles op een rijtje gezet zodat de problemen makkelijker aangepakt kun nen worden. Mocht dat niet voldoende zijn dan wijst de telefoonwacht de beller door naar een andere instantie. De SOS Telefonische Hulpdienst Rijnmond is zeven dagen per week het hele jaar (dus ook op feestdagen) bereikbaar on der nummer 0900-0767 Rotterdamse Taxi Centrale Wie rüdt Zie advertentie elders in deze krant Zitgroep REX Tegels in Streekmuseum Anderson Scouting weer thuis Niet fietsen langs de Poldervaart Politiek gaat door, ook in de zomer Rotterdam, 31 juli 2002 REGIO - In 2001 hebben 100.915 vrouwen in de regio Zuidwest Nederland deelgenomen aan het bevolkingson derzoek borstkanker. Van de 1.752 (1,7%) vrouwen die voor verder onderzoek naar het ziekenhuis verwezen zijn, is bij 501 vrouwen ook daadwerkelijk borstkanker gevon den. Dit zijn de cijfers uit het jaarverslag over 2001 van de Stichting Bevolkingsonderzoek Borstkanker Zuidwest Nederland (SBBZWN). De doelgroep van het bevolkingsonderzoek borstkanker in de re gio Zuidwest Nederland bestond in 2001 uit 305.597 vrouwen. Hiervan stellen 12.000 vrouwen om diverse redenen geen prijs meer op een uitnodiging. Er zijn in totaal 132.799 uitnodigingen verzonden. Dit is 3,64 meer dan in het voorgaande jaar. Het ge middelde deelnamepercentage is, ten opzichte van 2000, met 1,3% gestegen naar 76,8%. De productiedoelstelling voor 2001 was 109.000 onderzoeken. Deze doelstelling is helaas niet ge haald. De voornaamste reden hiervoor is het structurele tekort aan screeningslaboranten. Dit had ook tot gevolg dat in 15 van de 35 gemeenten niet op tijd kon worden gestart met de volgende scree- ningsronde. Om de doelstelling in 2002 wel te kunnen behalen, hoopt de SBBZWN in de komende periode genoeg screeningsla boranten aan te trekken om zodoende de capaciteit te verhogen. Voor algemene informatie over het bevolkingsonderzoek kan con tact worden opgenomen met de plaatselijke GGD. DONDERDAG 8 AUGUSTUS 2002, JAARGANG 51 Nr. 32 SCHIEDAM - Gedurende de zomervakantie is Bibliotheek Nieuwland, Dr. Wibautplein 163, gesloten vanaf maandag 12 au gustus tot en met zaterdag 31 au gustus 2002._Gedurende deze periode kunnen bezoekers van dit filiaal terecht in één van de andere vestigingen van de Open bare Bibliotheek Schiedam, te weten Bibliotheek Stadserf, Bi bliotheek Noord aan het Bach- plein 589 en Bibliotheek Zuid aan de Leliestraat 10. Ook in Fi liaal Nieuwland geleende mate rialen kunnen daar worden inge leverd of verlengd. SCHIEDAM - De door de ONS veranderde ophaaltijden en rijroute van de Irado vuil- wagens lijken nog niet overal het gewenste resultaat te heb ben. Bewoners van de Tien- hovenstraat melden dat hun vuilzakken nog steeds zoals gewoonlijk pas in de middag worden opgehaald. Hiernaar gevraagd kreeg men van een woordvoerder van de ONS te horen dat de straat dan waar schijnlijk aan het eind van de route ligt. De bewoners heb ben nu echter nog steeds last van overlast omdat de 'vuil' meeuwen de hele ochtend de tijd hebben om de zakken open scheuren want de bewo ners moeten toch voor acht uur hun zakken op straat zet ten. Voorlopig verjagen de bewo ners zelf de meeuwen op een milieuvriendelijke manier met ijsklontjes. VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM De Schiedamse scouting To- kno-groep heeft dit jaar I voor het eerst sinds tien "jaar weer een gecombi- neerd kamp voor alle groepen gehad in Harderwijk. Zaterdag 20 juli vertokken de scouts en ze kwamen zaterdag de 29e weer terug van een zeer geslaagde week. Met hele grote stappen zijn ze in de bossen rond Harderwijk door alle belangrijke dagen van het jaar gelopen tijdens de kamp dagen. Op woensdag kwamen de kleinste 'Be ver' scouts hun kampement in Harder wijk opslaan. Ze werden door de ka bouters en welpen en scouts en explo rers welkom geheten in het zwembad want het is natuurlijk niet alleen hard werken als je op kamp bent. Verderop in deze krant een uitgebreid verslag van de kampweek door Ri chard Spruit SCHIEDAM - Als gevolg van een voorrangskwestie ontstond dinsdagmiddag op de Vlaardin- gerdijk een aanrijding tussen twee personenauto's De 30-jarige bestuurder van een van de auto's, afkomstig uit Vlaardingen, botste op de krui sing met de Karei Doormanweg op een linksafslaande auto, be stuurd door een 29-jarige vrouw uit Schiedam. De 30-jarige Vlaardinger moest door de brandweer uit zijn auto worden bevrijd. Hij raakte ge wond, evenals zijn 24-jarige pas- sagiere. Ook de 29-jarige Schie damse raakte gewond. Zij werden allen door de GGD overgebracht naar het Schieland- ziekenhuis. SCHIEDAM-Tot grote woede van bewoners van de Eduard van Beinumlaan en omgeving is tot op heden door het gemeentebestuur niets ondernomen om de grote overlast, veroorzaakt door basisschool El Furkan, aan te pakken. Ruim een halfjaar geleden gaf het col lege van burgemeester en wethouders opdracht de noodlokalen van de school vóór 1 augustus te slopen en daar bleef het bij. Besluiten nemen en vervolgens niet of te laat uitvoeren; het is een makke die al vaker tot irri tatie bij stadgenoten heeft geleid. Want ook in de Van Beinumlaan is tot op heden niets veranderd. De files in de laan zijn even op gelost maar dat zal na de vakan tie weer dagelijkse kost zijn. Au tobussen, kleine busjes, particu liere auto's, alles rijdt de hele dag af en aan. En bij gebrek aan parkeerruimte staan auto's op de stoep of ge parkeerd voor de uitgang van on der meer het Cornelia van Zan- tenplein, dat daardoor voor auto verkeer van de bewoners zelf hermetisch wordt afgesloten. 'En dat is niet alleen bij aanvang en afloop van de lessen, maar dat gaat zolang de school open is, gewoon door. Uitlaatgassen en herrie overheer sen ons leven' verzucht Annie Waardenburg. Zij verzette zich als eerste tegen de gang van za- ken bij de voormalige Dr Sauer- school en vervult nog steeds een kartrekkersfunctie. Wel onder vindt zij daarbij veel waardering van buurtbewoners en hulp, in het bijzonder van de heer Brö- kling Het probleem rond de school speelt al jaren. De eerste vrijstel ling voor bijplaatsing van klaslo kalen voor een periode van vijf jaar, dateert uit mei 1994. Sinds de Stichting Islamitisch College (SIC) begin dit jaar plannen pre senteerde voor een tweede school voor moslim kinderen in Schiedam lijkt nu ook de ge meenteraad zich meer te interes seren voor de ernstige overlast in de Van Beinumlaan. Volgens cijfers juli 2001) van de dienst Educatie van de ge meente staan bij de Islamitische basisschool 343 kinderen inge schreven. Daarvan is maar liefst 22 procent afkomstig uit andere gemeenten, 37 procent komt uit Nieuwland en 25 procent uit Groenoord. Niet duidelijk is hoe deze verhouding zal zijn als er irt augustus 2003 een tweede school bijkomt. De buurtbewoners hebben de el lende lange tijd gelaten over zich heen laten komen maar in sep tember 2000 was de maat vol. 'We organiseerden een handte keningactie die het gemeentebe stuur duidelijk maakte dat er iets moest gebeuren. Bovendien wees de Klankbordgroep Groe noord burgemeester en wethou ders erop dat de gang van zaken niet strookte met de wijkvisie. Vervolgens was er twee maanden later een gesprek met toenmalige wethouder Wiegman die beloof de dat de noodlokalen zouden worden afgebroken.' Annie Waardenburg was aanwezig bij talrijke commissie- en raadsver gaderingen, had een gesprek met de Dienst Educatie en het Isla mitisch College. 'Ja, u vraagt wat al die energie uiteindelijk heeft opgeleverd. Nou daar kan ik kort over zijn. Niets!' Toch zullen er binnenkort iets moeten gebeuren. En dan niet al leen voor wat betreft de Eduard van Beinumlaan maar ook voor het Bachplein als de school daar heen verhuist. De verkeerssituatie rond het plein is absoluut niet berekend op een massale stroom van bus sen en auto's die kinderen aan- en afvoeren. Daarvoor zal het wegennet rond onder meer de Bachpleinflats ingrijpend moe ten worden herzien. Vorige week donderdag be loofde wethouder Lepides dat zij dinsdag 6 augustus een reactie zou geven op de situatie. 'Als mevrouw Lepi- dis commentaar heeft dan komt zij daar vanzelf mee', meldt haar secretaresse dinsdagmiddag. 'Zij wil op dit moment geen commen taar geven.' Ook een poging te achterhalen hoe het er voor staat met de verwijde ring van de noodlokalen liep op niets uit omdat ook bouw- en woningtoezicht 'niet thuis' gaf. VLAARDINGEN - Liefhebbers van tegels kunnen zich tijdens de zomerexpositie 'Stenen Behang' bij Streekmuseum Jan Anderson aan de Kethelweg 50 naar harte lust uitleven. De ras verzamelaar weet wederom vitrines vol tegel juweeltjes uitzijn verzameling te toveren. Veel exemplaren uit de 17e en 18e eeuw met bijbeltaferelen, vissers kinderen, bloemen, zee wezens, schaatsers en beroepen. Maar ook tegels uit het voorma lige Vlaardingse postkantoor dat van 1909 tot 1938 in het huidige pand van het Visserij museum aan de Westhavenkade gevestigd was. Tevens zijn er tegels te zien uit het voormalig klooster aan de Hoflaan en uit een oude boerde rij op de plaats van het 'Gat in de Markt'. Volgens Anderson is het een misverstand dat tegels uit Delft komen. Van de 17e tot de 18e eeuw waren vooral Gouda, Haarlem, Rotterdam en steden in Friesland de voornaamste pro ductiecentra van tegels. In die tijd was de tegel vooral bedoeld om de keuken rein te houden. Tegels kun je afzemen, vandaar ook werden tegels als plint aan gebracht zodat bij het boenen het opspattende water niet direct te gen de witte wanden kwam. De allereerste tegels hadden slechts een decoratieve functie. De afbeeldingen werden bijvoor beeld gebruikt om een bijbelver haal te vertellen. Makkelijk om dat slechts een klein deel van de bevolking kon lezen. In twintig vitrines behandelt Anderson de geschiedenis van de tegel. Van de fabricage tot de reclame tegels uit de vorige eeuw. An derson vindt de tegeltableaus, waarop het leven van de 17e en 18e eeuw wordt afgebeeld, het meest tot de verbeelding spre ken. De oudste tegels komen uit de 16e eeuw. Deze 'zogenaamde' haard tegels moesten verhinde ren dat de achterwand van het huis vlam vatte.Opening van de expositie in het Streekmuseum Anderson is op zaterdag 3 au gustus om 14.00 uur. Daarna tot 12 oktober iedere eerste zaterdag en zondag van de maand van 14.00-16.00 uur Bijbelse voorstellingen MAtïtjiAW wxAHECowf cnr-F kijnmokc Schiedam 010 409 01 44 Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl Drie- en tweezitsbankstel in stof in de kleuren blauw, camel of donker grijs. Gratis thuis bezorgd! Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Nieuwe Stadsblad m Locatie tweede islamitische basisschool is heikel punt De gemeenteraad moet het college aan haar woord houden betreffende de sloop van de noodlokalen Foto: Hans Keizer

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1