mm I» Gemeente S Op vakantie in Pand Paulus Dag v 2 novi Vaka Nieu Gebiedsaanwijzing ter voorkoming en ter wering van hinderlijk drank gebruik en ter wering van verzameling van personen in verband met drugs /OENSDAG 14 AUGUSTUS 2002 OUWZAKEN ELSTANDS- EN ONUMENTENCOMMISSIE IJDELIJKE VRIJSTELLING BESTEM MINGSPLAN (ARTIKEL 17 WRO) INNENPLANSE VRIJSTELLING □risisn Mi'l VERGUNNINGAANVRAGEN EVENEMENTEN VIER SCHIEDAM! IN SEPTEMBER KAPVERGUNNINGEN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 33, WOENSDAG Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief- )stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, iVonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, woensdag en /rijdag van 08.00 - 17.00 uur, dinsdag van 13.00 - 17.00 uur en donderdag van 13.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 26 juli 2002 t/m 5 augustus: jouwaan vragen/meldingen: GDagpauwooghof 32 3e Akkers 20 Graaf Floris ulianalaan 118-A <arel Doormanweg 60-92 «Coekoekslaan 97 lingvaart 2 Villem de Zwijgerlaan 19 Toorman Architecten Schiedam J.D.G. Hagenaars 8c D. Schot H.J. Bool W.P.G. Gielen Korteweg Bouw B.V. E. De Vette Fam. Woermeyer M.L.A. Jansen van Rosendaal iloopaanvragen/sloopmeldingen: -abriplein 1 t/m 17 en 2 t/m 14/Fabristraat 82,86,87 en 19/Gordonstraat 31 t/m 53 en 46 t/m 52 Woonplus Schiedam Cortlandstraat 29 t/m 31 en 10 t/m 36/Gordonstraat 15 t/m 27 Woonplus Schiedam /erkende beschikkingen: bouwvergunningen/meldingen: 'erkend 7 augustus 2002 Cerkweg 105 'erkend 8 augustus 2002 Vestmolenstraat 6,8 en 10 'erkend 9 augustus 2002 s-Gravelandseweg 290 A. Hoogendijk N.Th.D. van Velzen lurg. Knappertlaan 94 Galileistraat 10,16,18,27, 51,33 dollandiahof 55 iuidlandsestraat 19 'erkend 12 augustus 2002 lurg. Honnerlage Gretelaan 403 Dagpuwooghof 21 Gaardenpad 2-D Nederlandse Aardolie Mij BV H. Jacobs design C. Spek Bouw- en Aann. bedrijf bv S. Van Veen J.A. Voorneveld woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten traforuimte plaatsen woning verbouwen serre bouwen berging plaatsen asbesthoudende balk ontegels verwijderen asbesthoudende daktegels verwijderen boerderij verbouwen ruimte bouwen bedrijfsruimte veranderen tandartsenpraktijk vergroten woningen vergroten gevel wijzigen woning vergroten Toorman Architecten Schiedam M.K. Dekker De Bruggen Geweigerde beschikkingen bouwvergunningen/meldingen: geweigerd 9 augustus 2002 Vrnoldipad 21 L. Regoord /laardingerdijk 89 S. Post woning vergroten dakkapel plaatsen woning vergroten dakkapel verbouwen dakkapel plaatsen 4.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen en besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes veken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift >ij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift Ie werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van nening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, ver- oeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan wor- len). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President an de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 1007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaar- chrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering an de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.02 van het ■tadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 19 augustus 2002 luitenhavenweg 114-116 Diepenbrockstraat t/o nr. 88 Grote Markt 1 iarel Doormanweg 60-92 /lercuriusweg terrein Nieuwe Maas) 'arkweg 419 BSN Glasspack Nederland BV ONS Netbeheer BV Gemeente Schiedam afd. Vastgoed Korteweg Bouw BV H. Nefkens Voetbalvereniging PPSC kraan verbouwen traforuimte plaatsen stadhuis restaureren traforuimte plaatsen pand vergroten lichtmast plaatsen Selanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld ich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Gadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag, linsdag, woensdag en donderdag bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 55 11. iurgemeester en wethouders maken bekend dat een tijdelijke rijstelling van het geldende bestemmingsplan "Wilhelminahaven e.o." is gevraagd voor et perceel Nieuwe Waterwegstraat 23 voor het "bouwen van een varianthal" voor de ermijn van 5 jaren. iurgemeester en wethouders overwegen om met gebruikmaking van het bepaalde in rtikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de gevraagde vrijstelling te verlenen. 'ooraf willen burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid stellen zijn edenkingen kenbaar te maken. let vrijstellingsverzoek ligt hiertoe van 15 augustus t/m 29 augustus ter inzage bij e balie Bouwen. Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, woensdag en rijdag van 08.00 - 17.00 uur, donderdag van 13.00 - 20.00 uur en vrijdag van 8.00 - 17.00 uur, telefoon 246 55 65. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om een tijdelijke vrijstel- ng te verlenen van de bestemmingsplanbepalingen schriftelijk en gemotiveerd beden- ingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burge- ïeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 501, 3100 EA Schiedam. iurgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is angevraagd voor Diepenbrockstraat t/o nr. 88 plaatsen van een transformatorhuisje. let bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 5 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. n artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wet- ouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te emen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. n het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellings- logelijkheid. urgemeester en wethouders overwegen te zijner-tijd voor het bouwplan vrijstelling te erlenen met toepassing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften, ooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen enbaar te maken. Iet plan ligt hiertoe van 15 augustus t/m 29 augustus ter inzage bij de balie Bouwen, Zonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. iedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling verlenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te orden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het oofd Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. G emeenteb criclitcn Bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam zijn vergunningen/ontheffingen aangevraagd voor het organiseren van een aantal evene menten in het kader van de activiteitenmaand "Vier Schiedam! in september". Het gaat om de volgende evenementen: 14 september 2002: Open Monumentendag 21 september 2002: Stad als Film en Doek! 26 t/m 29 september 2002: Brandersfeesten De gevraagde activiteiten zullen zich uitstrekken over diverse locaties in de binnenstad. Verschillende Schiedamse horecabedrijven zullen zich bij de festiviteiten aansluiten. De aanvragen liggen vanaf 14 augustus tot en met 10 september 2002 ter inzage bij het Gemeentelijk Inforrriatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. De Stadswinkel is geopend op werkdagen tussen 08.00 en 17.00 uur en op donderdagavond tot 20.00 uur. Let op: in de maanden juli en augustus is de Stadswinkel op dinsdag- en donderdagoch tend tot 13.00 uur gesloten! Belanghebbenden kunnen over deze aanvragen hun zienswijze kenbaar maken. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzageperiode. Als u uw zienswijze schrif telijk kenbaar wilt maken dan kunt u uw schrijven richten aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor informatie kunt u contact opnemen met mw. M. Benamu, bereikbaar via telefoonnummer (010) 246 58 30. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 chamaecyparis, staande in de achtertuin Alb.Cuypstraat 22, in verband met de situering 1 berk, staande aan de Diepenbrockstraat, in verband met het plaatsen van een trafostation Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed ver eist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: (010) 631 52 81. Binnenstad Zonnige zomers van weleer herleven deze zomer in Pand Paulus aan de Korte Haven 125. Schiedamse kunstenaars hebben voor de tentoonstelling 'Voor de thuisblijvers' de mooiste vakantiekiekjes uit hun albums gehaald. Het resultaat is een sfeervolle expositie waarin nostalgie hoogtij viert. Niet alleen leuk voor de thuisblijver, maar zeker ook voor de reizi ger die van al het in- en uitpakken wil ontstressen. De expositie is te zien tot en met 1 sep tember en vanaf 4 augustus worden in Pand Paulus ook zomerfilms gedraaid, afgewisseld met jaren '50 en '60 Pand Paulus aan geopend van do tussen 13.00 en Artikel 2.4.4b van de Algemeen Plaatse lijke Verordening Schiedam luidt als volgt: Artikel 2.4.4b Hinderlijk drankgebruik 1. Het is verboden op de weg, die deel uitmaakt van een door burgemeester en wethouders aangewezen gebied, alco holhoudende drank te nuttigen of aan gebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben. 2. Het bepaalde in het eerste lid geldt niet voor: a. een terras en aanhorigheid dat behoort bij een horecabedrijf, als bedoeld in artikel 2.3.8; b. de plaats, niet zijnde een horecabe drijf, als bedoeld onder a, waarvoor een ontheffing geldt krachtens arti kel 38, tweede lid, van de Drank- en Horecawet. Artikel 3.3.3. van de Algemeen Plaatse lijke Verordening Schiedam luidt als volgt: Artikel 3.3.3 Verzamelingen van personen in verband met drugs 1. Het is verboden op of aan wegen, die door de burgemeester zijn aangewezen indien de openbare orde dat in verband met het openlijk gebruik van en/of de handel in middelen als bedoeld in de artikelen 2 en 3 van de Opiumwet, naar zijn oordeel noodzakelijk maakt, aan een verzameling van meer dan vier per sonen deel te nemen. 2. Het in het eerste lid gestelde verbod geldt niet als de verzameling personen geen verband houdt met het openlijk gebruik van en/of de handel in midde len als bedoeld in de artikelen 2 en 3 van de Opiumwet. 3. Een ieder, die zich bevindt in een ver zameling van personen als in het eerste lid bedoeld, is verplicht op een daartoe strekkend bevel van een ambtenaar van politie zijn weg te vervolgen of zich in de door deze aangewezen richting te verwijderen. Met ingang van de dag waarop Het Nieu we Stadsblad, waarin deze publicatie is geplaatst, verschijnt gelden de verboden als bedoeld in artikel 2.4.4b, lid 1 en in artikel 3.3.3., lid 1 in gebieden gelegen binnen de gemeente Schiedam, zoals hierna is aangegeven: 1Binnenstad en daaraan grenzende wijken het gebied omsloten door de Broersvest, Koemarkt, Gerrit Verboonstraat, Oranjestraat, het water van de Nieuwe Haven, het water van de Noordvestgracht, het water van de Schie, het Overschieseplein, de Overschiesestraat, de Emmastraat, de Singel (tussen Overschiesestraat en de Broersvest), genoemde wegen en het plein zelf (voor zover grenzend aan het gebied) daaronder begrepen en de genoemde wateren daarvan uitgesloten aan te wijzen als zijnde een gebied waarin het verboden is op de weg alcoholhoudende dranken te nutti gen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben (2.4.4b. APV) 2) Parkweg en de omgeving van metro station Parkweg a) de Parkweg, gelegen tussen de Noordvest en de spoorlijn Schiedam- Hoek van Holland (dus inclusief de brug over de Noordvestgracht); b)de Burg Honnerlage Gretelaan en wel die gedeelten die gelegen zijn binnen 300 meter van de Parkweg; c) het gebied omsloten door de Burge meester van Haarenlaan, Parkweg en de Klaas Katerstraat, genoemde wegen zelf (voor zover grenzend aan het gebied) daaronder begrepen; aan te wijzen als zijnde een gebied waarin het verboden is op de weg alcoholhoudende dranken te nutti gen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben (2.4.4b. APV) d)de Parkweg, gelegen tussen de Noordvest en de Mgr. Nolenslaan (dus inclusief de brug over de Noordvestgracht) en het Dr. W. Dreesplein; e) de Burg Honnerlage Gretelaan en wel die gedeelten die gelegen zijn binnen 300 meter van de Parkweg; aan te wijzen als zijnde een gebied waarin het verboden is op of aan de weg aan een verzameling van meer dan vier personen deel te nemen in verband met het openlijk gebruik van en/of de handel in middelen als bedoeld in artikel 2 en 3 van de Opiumwet (3.3.3. APV) 3) Omgeving NS-Station Schiedam-Cen trum de wegen Parallelweg, Station splein, Prof. Kamerling Onneslaan en wel het gedeelte tussen huisnummer 171 en de Overschieseweg, De Hor- vathweg en wel het gedeelte tussen het water van de Schie en de Hogebanweg en de Overschieseweg tussen de Prof. Kamerling Onneslaan en de Parallel weg; aan te wijzen als gebied: waarin het verboden is op de weg alcoholhoudende dranken te nutti gen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben (2.4.4b. APV) waarin het verboden is op of aan de weg aan een verzameling van meer dan vier personen deel te nemen in verband met het openlijk gebruik van en/of de handel in middelen als bedoeld in artikel 2 en 3 van de Opiumwet (3.3.3. APV) 4) Omgeving NS-Station Schiedam- Nieuwland de wegen Nieuwe Damlaan en wel het gedeelte tussen de Burg. van Haarenlaan en het Bijdorpplein, Van der Duijn van Maasdamstraat, Johan de Witsingel en wel het gedeelte tussen de Van Hallstraat en het NS-station, de Schimmelpennickstraat en het Bijdorp plein, dit alles inclusief het fiets- voet gangersviaduct over de Nieuwe Damlaan; aan te wijzen als gebied: waarin het verboden is op de weg alcoholhoudende dranken te nutti gen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben (2.4.4b. APV) waarin het verboden is op of aan de weg aan een verzameling van meer dan vier personen deel te nemen in verband met het openlijk gebruik van en/of de handel in middelen als bedoeld in artikel 2 en 3 van de Opiumwet (3.3.3. APV) 5) Omgeving Troelstralaan en de omge ving van metrostation Troelstralaan a) het gebied omsloten door de Burge meester van Haarenlaan, Vlaardin- gerdijk, Nieuwe Damlaan, Burg. Honnerlage Gretelaan, Thorbeckes- ingel, Mgr. Nolenslaan, Dr Wibaut- plein, Dr Wibautstraat en de Ruijs de Beerenbroucklaan, genoemde wegen zelf (voorzover grenzend aan het gebied) daaronder begrepen; b)de Rembrandtlaan en wel dat gedeelte dat gelegen is binnen 100 meter van de Vlaardingerdijk; aan te wijzen als gebied: waarin het verboden is op de weg alcoholhoudende dranken te nutti gen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben (2.4.4b. APV) waarin het verboden is op of aan de weg aan een verzameling van meer dan vier personen deel te nemen in verband met het openlijk gebruik van en/of de handel in middelen als bedoeld in artikel 2 en 3 van de Opiumwet (3.3.3. APV) 6) Omgeving metrostation Vijfsluizen a) de Vlaardijkerdijk en wel het gedeel te dat gelegen is tussen de op- en afritten van de A4; b)de Karei Doormanweg, inclusief i) het parkeerterrein en het voo plein gelegen tussen metrostation Vijfsluizen en de Karei Doormanweg; ii) het voorplein bij en het tunnel bouw van De Beneluxtunnel, alsme de de zogenaamde fietstunnel van de Beneluxtunnel; aan te wijzen als gebied: waarin het verboden is op de weg alcoholhoudende dranken te nutti gen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben (2.4.4b. APV) waarin het verboden is op of aan de weg aan een verzameling van meer dan vier personen deel te nemen in verband met het openlijk gebruik van en/of de handel in middelen als bedoeld in artikel 2 en 3 van de Opiumwet (3.3.3. APV) 7) Omgeving Hoofdplein het gebied omsloten door de Havendijk, de Voor havenkade, het Hoofdplein, en de Maasboulevard, althans het gedeelte van de Maasboulevard gelegen tussen het Hoofdplein en de Havendijk, genoemde wegen zelf (voorzover gren zend aan het gebied) daaronder begre pen; aan te wijzen als zijnde een gebied waarin het verboden is op de weg alcoholhoudende dranken te nutti gen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben (2.4.4b. APV) 8) Omgeving Tram- en bushalten elk gebied gelegen binnen een straal van 100 meter rond een bus- of tramhalte- paal aan te wijzen als gebied: waarin het verboden is op de weg alcoholhoudende dranken te nutti gen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben (2.4.4b. APV) waarin het verboden is op of aan de weg aan een verzameling van meer dan vier personen deel te nemen in verband met het openlijk gebruik van en/of de handel in middelen als bedoeld in artikel 2 en 3 van de Opiumwet (3.3.3. APV) 9) Speelplaatsen voor kleine kinderen gebieden omvattende de volgende objecten: schoolpleinen, kinderspeelplaatsen, speelvelden, zandbakken en trapvel den, alsmede het gebied dat om een dergelijk object is gelegen te weten het gebied binnen een afstand van 50 meter van de buitenste grenzen van dat object aan te wijzen als zijnde een gebied waarin het verboden is op de weg alcoholhoudende dranken te nutti gen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben (2.4.4b. APV) Tegen dit besluit kan een belanghebbende binnen zes weken na publicatie bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam respectievelijk de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mits tijdig bezwaar is gemaakt, kan aan de president van de Arrondissementsrechtbank van Rotterdam, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam, worden verzocht om met betrekking tot het besluit een voorlopige voorziening te treffen. Via het project ren. Inmiddel: Wijkplus een v< vorm van finar Het idee van d Daarnaast heef bij Wijkplus. Onder deze naa schone, veilige en maken zo ka den genomineei Om in aanmerk volgende voorw uw activiteit c Sociaal blijft er moet sprak met een bewc als u een nieu Op zaterdag 2 i winnaars beken uit aan de winn zullen die dag c Tevens krijgen i op deze dag te Wijkplus nodig folder in te stur kunt u zich aan komt om uw id dan de Wijkplu het bezit is van Woon Informal Culturele instel presenteren kui gemeente Schic Energie, milieu Van Heekstraat Gedurende c gesloten van: Gedurende di vestigingen v. materialen ku De Openings Bibliotheek Stadserf 1 Tel. 246 57 Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 6