IN KRANT Jeugd Oost aan de bal f ""SST moobol AAMBIEDING warenhuis op uaijais t/m 1 sept u intratuin Staatscircus Moskou-Holiday zet tenten op in Schiedam Wegener huls-aan-hulskranten Nieuwe tram; minder lawaai Dief knipt hek'open van tabakszaak Als je de weg niet weet, rijd je rondjes en kom je er niet Kaartverkoop oio 293 www.chio.nl ■Moeslanden ift CHIO DONDERDAG 15 AUGUSTUS 2002, JAARGANG 51 Nr. 33 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Gevraagd woningen Rijnmond ®I5 woning-taxaties De beste taxaties! TOTALE OPLAGE: NS2 Schiedam grote walk-in bioscoop Schoenmakers: stemmers niet teleurstellen SCHIEDAM - De trams die de zer dagen met het nodige lawaai de Koemarkt passeren worden vervangen door nieuwe geluids armer tramstellen. Daarnaast worden technische voorzienin gen gepleegd om het 'boogge- luid' van de langsrijdende trams nog verder terug te dringen. Zo luidt het antwoord van b&w op vragen van Leefbaar-raadslid Zwennis over de geluidsoverlast van de trams die buurtbewoners uit de slaap houdt. Het college van b&w meldt dat inmiddels al maatregelen zijn genomen om de herrie in te dammen. 'Zo worden de rails momenteel vaker ge smeerd dan voorheen en daar naast zullen de rails worden af geslepen in de verwachting dat de geluidsoverlast dan tot het verleden zal behoren.' Mochten de maatregelen toch niet het gewenste effect hebben, dan wordt overgegaan tot het op lassen van de rails. Deze kostba re methode bestaat uit het aan brengen van een fijn metalen lint op de trambaan, waardoor het contact tussen rails en tramwie- len geringer wordt en dus de ge luidsproductie afneemt. Moch ten zich elders in de stad gelijk luidende problemen voordien dan worden eveneens geluid dempende maatregelen getrof fen, belooft het college. DE COMPUTER KOOPJES BEURS SPORTHAL MARGRIET-SCHIEDAM Bowlen is heel leuk, maar je moet er wel wat voor doen om ook nog wat punten te scoren! Dat ontdekten de kinderen die gister middag in bowlingcentrum De Walvis aan de slag gingen om met de lood zware ballen de kegels aan het eind van de gladde baan te raken. Ondanks het wisse lend resultaat en het irritante feit dat die zo keurig naar het midden van het legertje 'pins' gemikte bal toch weer in de goot be landde, was het plezier er niet minder om. En als dan toch ineens met een 'strike* dat hele leger in één worp gevloerd werd, ging er een sportief gejuich op. Het bowlen voor de jeugd van Schiedam Oost vormde woensdagmiddag een van de activiteiten in het sport- en speiprogramma dat de Speeldam voor deze zomervakantie- weken heeft opgezet. De laatste twee vakantieweken staan voet bal, kanovaren, zwemmen, vissen en tafel tennissen op het programma, waarbij wijk centrum Oost steeds als gezamenlijk ver trekpunt dient. mÊkMmmêèsiS» SCHIEDAM - De inbrekers die het gistermorgen rond half vijf voorzien hadden op een tabaks zaak aan de Parkweg, namen geen halve maatregelen. Om binnen te komen gooiden de ongenode bezoekers een zijruit in en knipten met groot materieel een ijzeren hekwerk door. Toen de gealarmeerde politie ter plaat se verscheen, waren de inbrekers alweer verdwenen. Een eerste onderzoek maakte duidelijk dat zij een aantal telefoonkaarten hadden meegenomen. Eerder die nacht, rond half twee werd op het Griegplein ingebro ken in een bestelauto. De 37-jari- ge eigenaar werd gealarmeerd doordat hij verdachte geluiden hoorde en zag een man die uit een auto was gestapt de ruit van zijn bestelwagen inslaan. De be trapte autokraker ging er van door. Het onderzoek dat even later door de politie in de omgeving werd ingesteld naar de dader le verde vooralsnog niets op. Door: Sandra Don SCHIEDAM - Een opmer kelijk groot aantal fietsers en bromfietsers, ook uit Schiedam, pakt nog steeds de pont tussen Vlaardingen naar Pernis. Ondanks het feit dat ze tegenwoordig ge bruik kunnen maken van de gratis Benelux-fietstun nel. De reden waarom voor de geld kostende overvaart wordt gekozen blijkt op merkelijk; ze willen wel door de fietstunnel, maar kunnen de buis niet vinden. Maar een tunnel, die zoveel geld heeft gekost en die voor veel werknemers de oplossing is om snel en veilig op het werk te ko men, moet toch wel staan aange geven? Tijd voor een onderzoek, dacht deze verslaggeefster en stapte zelf op de fiets om de proef op de som te nemen. En zo geschiedde. Ik heb mij laten ver tellen dat wanneer je het nieuwe Metrostation bent gepasseerd je de weg naar rechts moet volgen om zo bij de tunnel uit te komen. Ik verwacht een bord, maar die komt helaas niet. Alle bedrijven staan keurig aangegeven, maar SLA NU JE SLAG... en Profiteer tijdens de zomeropruiming van kortingen tot 50% op alle grote merken tuin- en serremeubeienl So% een fietstunnel is nog in geen velden of wegen te bekennen. Op m'n gevoel rijd ik verder richting het water en langs de snelweg, die uiteindelijk ook onder de Nieuwe Waterweg door moet. 'Zoekt u toevallig de fietstun nel?' vraagt een wat oudere vrouw op een fiets terwijl ze naast me komt rijden. 'Mijn red dende engel', denk ik bij mezelf. 'Zal ik u dan maar even voor gaan, want anders heeft u kans dat u hem voorbij fietst. De be wegwijzering klopt namelijk niet.' Even later begrijp ik wat ze daarmee bedoelt en ben ik de vrouw dankbaar voor haar hulp, want anders had deze verslag geefster gewoon een rondje ge fietst, zonder de tunnel te hebben gezien. Even voor de tunnel staat een geel bordje met daarop aan gegeven 'fietsertunnel Benelux rechtdoor'. Niet dus, want als je rechtdoor gaat kom je uit bij het water en dat betekent zwemmen in plaats van fietsen. Ga je rechtsaf, dan kom je inderdaad uit bij de tunnel. Per lift of per roltrap kom je te recht in de koude en ietwat kille buis, waar 30 km per uur de maximale snelheid is, dus dat is oppassen geblazen voor de wiel renners onder ons. 'Gelukkig kan ik hier met de lift, anders durf ik echt niet naar beneden', vertelt de 60-jarige mevrouw Hartog. Wekelijks maakt de Vlaardingse gebruik van de tun nel om haar dochter in Hoogvliet te bezoeken. 'En dit is goedko per dan de pont, maar het staat nog steeds slecht aangegeven. Bijna iedere week spreek ik mensen die moeite hebben de in gang te vinden en ook ik zelf fietste de eerste keer alleen maar rondjes. Daar komt nog eens bij dat de lift een paar keer kapot is geweest. Toen ben ik dus weer teruggefietst naar de pont, want van een steile roltrap ga ik echt niet af. Dat is ook niks voor ou dere mensen, die durven dat niet meer of hebben net als ik hoog tevrees.' Fauteuil VICTORIAN Ook het echtpaar Blom uit Schiedam, dat per tandem de overtocht door de tunnel maakt, vindt de tunnel slecht aangege ven. 'Wij wisten toevallig van kennissen hoe we de tunnel het makkelijkst konden bereiken, maar eerlijk gezegd heb ik on derweg helemaal geen borden gezien. Vooral toeristen zullen daar hinder van ondervinden, want als je hier de weg niet weet, fiets je alleen maar rondjes door de industriewijk en dan kom je niet aan de overkant.' En dat is natuurlijk wel de be doeling. Ook aan de overkant van het water klagen voorbijgan gers over de aangegeven route, die min of meer ontbreekt. 'De eerste keer heb ik me rot ge zocht', weet Jan Prins uit Hoog vliet zich nog te herinneren. 'Nu maak ik dagelijks gebruik van deze manier van vervoer. Ik vind het veel makkelijker en het is na tuurlijk goedkoper dan de pont, maar de bewegwijzering is nog wel aan verbetering toe.' Kinderziektes Volgens Marian van den Akker, woordvoerster van Rijkswater staat waren er net na de openstel ling van de tunnel op 11 mei problemen met de lift en de rol trap. 'De tunnel had te maken met kinderziektes, zoals gravel dat nog niet was uitgehard en door de wind tussen de roltrap kwam te zitten, maar nu is alles hersteld. Wij hebben in ieder ge val nog geen nieuwe klachten ontvangen.' Ook de bewegwijze ring is volgens Van den Akker nog geen reden tot klagen ge weest. 'Maar het zou best kun nen dat die niet helemaal klopt. Dat zijn de kleine kinderziektes die nog verholpen moeten wor den. Die bewegwijzering is ove rigens een zaak van de gemeen te, niet van ons.' Voor belangstellenden, die net als deze verslaggeefster de tun nel graag een keertje van dicht bij willen bekijken, volgt hier een routebeschrijving. Neem na het nieuwe metrostation op de Vlaardingerdijk richting Schie dam de eerste afslag rechts. Volg de weg, die een soort kronkel maakt door de industriewijk. Bij het eerste gele bordje met daar op aangegeven 'Fietstunnel Be nelux rechtdoor'bent u eigenwijs en gaat u rechtsaf tenzij u graag zwemmend de overkant van de Nieuwe Waterweg wilt bereiken. Dan gaat u dus rechtdoor. Veel plezier en succes toegewenst! Springen met Jeroen Dubbeldam Dressuur met Anky van G runsver» Vierspan met IJsbrand Cbardon 2 O O 2 Bestel nu kaarten 12 4 KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur ongelofelijke kortingen van 15 t/m 24 augustus SCHIEDAM - Het staatscircus van Moskou-Holiday zet van 21 tot en met 25 augustus zijn tenten op aan de Schiedamse Maasboulevard. De nieuwe luxueuze circus tent biedt plaats biedt aan circa 1500 bezoekers. Daarin treden artiesten op uit onder meer Rusland, Polen, Geor gië, Oekraïne, Roemenië en Nederland. Speciale aandacht voor het Russische clownsduo Dennis Vladi mir Stoliarov. Het duo geeft in de piste een demonstratie van hun artistieke, acrobatische en muzikale kunnen en weten zowel vol wassenen als kinderen te betrekken bij hun komische spel. Uit Roe menië komt de Troupe 1 Bucaresti. Deze veelzijdige acrobaten brengen een sensationele springplankact. Hoogtepunten zijn de drievoudige salto-mortale en de uiterst gevaarlijke sprong naar de top van een uit vier man bestaande menselijke toren. Ook uit Roe menië komt de groep M incus die op opzienbarende en humoristi sche wijze het aloude touwtjespringen een geheel nieuwe dimensie geeft. Schitterende Bengaalse tijgers worden gepresenteerd door de Ne derlandse dompteur Job Lijfering. Job is geroemd in de circuswe reld. Dit vooral omdat hij als een van de weinige 'temmers' werkt volgens de 'zachte' dressuur-methode, die gebaseerd is op geduld, wederzijds respect en vertrouwen. Opmerkelijk is ook het optreden van het Russische lilliputter-echtpaar Galina en Nikolai Ivachtchenko met hun tien gedresseerde huiskatten.die als jong leurs en acrobaten optreden. De sierlijke, maar gewaagde act van de Russische trapezeartieste Irada.Stoliarova is letterlijk en figuurlijk een hoogtepunt in het pro gramma. In de nok van het circus, balancerend op de trapeze, ver toont zij haar kunsten. Eveneens hoog in het circus, vlak onder de koepel van de tent, brengt het Roemeense Trio Corteza de vooral door de jonge bezoekers zeer enthousiast onthaalde act Spiderwo- man. De kozakkenruiters van Olga en George Chomakhidze bren gen acrobatie en dressuur. Galopperend op hun vurige paarden voe ren deze temperamentvolle waaghalzen een aantal adembenemen de acrobatische disciplines üit. Uit Azerbeidzjan komt Jusif Mou- stafaev. In eigen land was hij kampioen worstelen en gewichthef fen. Nu betreedt hij de piste als sterke man, die onder meer een loodzwaar aambeeld op zijn voorhoofd in balans houdt. Opzienbarend is ook het optreden van de Russische Galina Sou- lagina aan het verticale koord en in haar hoelahoep-act. De Roem eense jongleurs van Troupe Marchello tonen onder meer de be faamde cross-pin-throw in de piste, waarbij ze elkaar de pins (ke gels) in een razend tempo toegooien. Op 21, 22, 23 en 24 augustus zijn er om 16.30 en 20 uur voorstel lingen, op 25 augustus is om 16.30 uur de finaleshow. De kassa is alle dagen vanaf 11 uur open. Kaarten zijn in voorverkoop ver krijgbaar bij Milo (Hof van Spaland) en de VVV (Buitenhavenweg 9)" Lezers van deze krant.kunnen via de bon elders in deze krant gratis een kind meenemen naar het circus. NS2 Nieuwe Stadsblad M A K f 1 A A R D Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl MAKBt A AM T-VMtfre COlIJSCTlEP «1JNWCVNU Schiedam 010 409 01 44 www.pcdiscount.nl ZONDAG 18 AUG. 10-16 UUR fflWgnOÉWAOtMT Fietsers pakken de pont vanwege 'onvindbare' Benelux-fietstunnel Vlaardingen - Woonboulevard Hoogstad, bij McDonalds tel.: 010-4600714, internet: www.roobol.nl Op de toegangsweg naar de tunnel staat geen enkele nadere aanduiding richting fietstunnel foto:ED DEWAERHEIJT In diverse kleuren stof. Met verstelbare rug en voetengedeelte. Meeneemprijs! korting op tuinverlichting ckorting op tuinmeubey showmodellen korting op kamerplanten HET GROENE WARENHUIS Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1