IN KRANT 0 V v; intratuin PvdA: El Furkan kan wel verplaatst worden T «gaai Bejaarde bestuurder overrijdt vriendin, ramt auto's en pui Schiedamse agenten gehuldigd voor optreden bij overval uuegener huls-aan-huiskranten Slapende inbrekers opgepakt Beschoten na parkeerprobleem Vervelen is er niet bij Op de vlucht tegen zuil Bij na-ongelukken door verwarrende routeaanwijzing Wijziging busdiensten bijgesteld 936.605 WOENSDAG 21 AUGUSTUS 2002, JAARGANG 54 Nr. 34 TOTALE OPLAGE: VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM NS1 Kadet hoeft geen zeeman te worden Waarom besta ik? SCHIEDAM - De politie pakte donderdagmorgen drie mannen die kort daarvoor hadden inge broken in een woning aan de Rembrandtlaan. Een buurtbewo ner die onheil rook, waarschuw de de politie die op inspectie uit ging- In de slaapkamer van de woning werd een 34-jarige Schiedammer aangetroffen die beweerde de be woner te zijn. Er bleken nog twee 'slapende' medebewoners te zijn, een 33-jarige man uit Rijnsburg en een 20-jarige uit 's Gravenha- ge- De drie slapers bleken inbrekers te zijn. Zij werden overgebracht naar het politiebureau en gingen de cel in. Eerder die ochtend werd inge broken' in een winkel aan de Parkweg. De klandestiene be zoekers kwamen binnendoor een ruit in te gooien en gingen er vervolgens vandoor in de rich ting van de Burgemeester van Haarenlaan. De nacht erna werd ingebroken bij een bedrijf aan het Broers- vest. De inbrekers kegelden een ruit in en braken twee gokauto maten en een spelautomaat opengebroken om de inhoud te kunnen meenemen. SCHIEDAM - Onenigheid over parkeren ontaardde er donderdagmiddag rond vier uur in dat een kogel werd afge vuurd op een automobilist. Het doelwit, een 37-jarige Schie dammer die op de Buitenha venweg werd beschoten door de inzittende van een onbeken de personenauto, bleef onge deerd. Zijn auto werd wel door een kogel geraakt. KRANT NIET ONTVANGEN? PAUL BERG dat is duidelijk. In Nieuwland kon de jeugd van de Van Hogendorpstraat en omge ving maandagmiddag de krach ten en vaardigheden uittesten op een spelcircuit. Die spelenkermis had de beheerscommissie samen met TOS voor de buurt op touw gezet om de mogelijke toegeslagen verveling aan het eind van de vakantieperiode op aangename wijze te bestrijden. De peuters vanaf amper'twee jaar tot en met de jongeren van zo'n jaar of zes tien konden zich een middag lang uit leven bij de spelletjes voor de mini's en de attracties voor de grotere jeugd zoals jongleren, hoelahoep, blikgooien, allerlei balspelen, tafeltennis en nog veel meer. 'We willen hiermee graag even bena drukken dat er in Nieuwland ook heel positieve dingen gebeuren', verklaart mevrouw de Bruin van de beheerscom missie Van Hogendorpstraat en omge ving vlak voor aanvang van het sport en spelcircuit. Dat de regen, die na een tropisch weekend nog wat nadruppelt, roet in het eten kan gooien, daar is ze geen moment bang voor. 'Mm i SCHIEDAM - Een voor de poli tie in Schiedam op de vlucht ge slagen automobilist uit Vlaardin- gen botste zaterdagmorgen rond vijf uur op een ANWB-verkeers- zuil. De politie ging op de Ha- vendijk in Schiedam achter de veel te hard rijdende wagen aan. Tijdens die achtervolging reed de auto met snelheden tot 160 km p/uur over ondermeer de Westfrankelandsedijk en Burg. Van Haarenlaan. De woeste rit eindigde op het Nieuwlandplein, waar de auto te gen de verkeerszuil botste. De beide inzittenden renden uit de auto, maar konden even later worden aangehouden. De 28-jarige bestuurder uit Vlaardingen verklaarde dat hij er vandoor was gegaan, omdat hij alcohol had gedronken. De man. die diverse verwondingen opliep door de botsing, werd voor be handeling overgebracht naar het Schielandziekenhuis. Zijn passagier, een 31-jarige stadgenoot, liep een hoofdwond op. Door: Sandra Don en Evelyn de Ruyter SCHIEDAM - Begin okto ber worden de definitieve routeborden opgehangen boven de rijbanen van de Beneluxtunnel. Daarmee komt vermoedelijk een eind aan de verwarring die de huidige bewegwijzering al vanaf de opening van de Tweede Beneluxtunnel ver oorzaakt bij een deel van de weggebruikers. Doordat de meest rechtse tunnelbuis door de aanduiding 'Vlaar- dingen-Oost/Schiedam- West' de suggestie wekt een 'afslag' te zijn, schuift het zuid/noord-verkeer richting Schiedam/Rotterdam op naar de middelste rijbanen om na de tunnel tot de ver rassende conclusie te ko men dat zij Vlaardingen binnen dreigen te rijden en terug moeten naar de net verlaten rechter rijbanen. Dat, vaak op het nippertje, in-sorteren zorgt soms voor riskante situaties. In noord/zuid-richting wordt het verkeer richting Euro poort/Botlektunnel op het verkeerde been gezet door de borden. 'Ik heb ze geteld, zeven bijna- ongelukken, meldt een geregeld gebruiker van de tunnel. Een van de mensen die de onze krant bel den om bijval te betuigen met het artikel van vorige week over de 'onvindbare' Benelux-fietstun- nel en meteen maar even de 'ver keerde verkeersborden' aan de kaak stellen. Projectleider Mi- chiel Thijsse is volgens eigen zeggen niet op de hoogte van klachten over de bewegwijzering op de rijksweg. 'Ik heb geen be richten vernomen over bijna-on- OS® ,0,. gelukken of gevaarlijke situaties. Het enige dat mij bekend is, is dat bij de afslag en de oprit Vijf sluizen het verkeer vaak vast staat, omdat de verkeerslichten niet goed op elkaar zijn afge steld. Dit leidt tot files. Maar ook daar zijn de betrokken ge meentes verantwoordelijk voor, omdat zij zich met de werking van de lichten bezighouden.' 'Wel is het zo dat de ANWB in opdracht van Rijkswaterstaat volgens de planning begin okto ber een definitieve bebording zal plaatsen, die hopelijk tot meer duidelijkheid zal leiden. Voor weggebruikers, die nog nooit van de tweede Beneluxtunnel ge bruik hebben gemaakt, zal het wellicht wennen zijn. De hele situatie is natuurlijk nieuw. Maar na plaatsing van de definitieve bebording ontstaan er waarschijnlijk geen problemen meer.' Onderzoek Vorige week ondervond onze verslaggeefster aan den lijve dat de Beneluxfietstunnel, zoals zo veel mensen beweren, inderdaad moeilijk te vinden is. Uit de vele telefonische reacties van lezers aan het adres van de redactie, na plaatsing van het verhaal, blijkt dat veel gebruikers die mening delen. Sommige lezers deelden ook mee dat zij hebben meege werkt aan een tevredenheidon- derzoek van Rijkswaterstaat. Volgens woordvoerster Masja Brouwer van Rijkswaterstaat zijn er inderdaad twee onderzoeken gehouden onder gebruikers van de fietstunnel. De eerste, twee na de opening van de tunnel op 11 mei, de andere halverwege juli. Het eerste onderzoek betrof een tevredenheidonderzoek, waar met name naar de eerste indruk van de mensen werd gevraagd. Het tweede een gebruikersonder zoek, waarbij de aantallen wer den geteld. 'Uit het eerste onder zoek bleek dat de gebruikers van de fietstunnel, de buis als rede lijk veilig ervaren. De mensen gaven aan de alarmknoppen te hebben gezien en daar ook ver trouwen in te hebben mocht er wat gebeuren', weet Brouwer zich te herinneren. 'De over het algemeen fietsgebruikers von den de tunnel goed verlicht, mooi van uiterlijk en niet kil. Ze ventig tot 75 procent van de mensen gaf aan de tunnel te blij ven gebruiken, ook als straks de nieuwe metrolijn in gebruik wordt genomen.' De beide onderzoeken namen zo'n twee weken in beslag, waar bij op verschillende uren van de dag mensen werden onder vraagd. In juli werden ook de aantallen geteld. Op normale werkdagen met gewoon Hol lands weer, maken gemiddeld 700 mensen, over het algemeen fietsers, gebruik van de tunnel. Op warmere dagen zijn dat er 1000. Vooral in het weekeinde wordt de tunnel voor recreatied oeleinden gebruikt. Brouwer: 'Het tweede onderzoek was vooral gericht op de soort mensen die van de tunnel ge bruik maken. En dat zijn vooral fietsers, die voor werkzaamhe den de overkant van het water moeten bereiken. Wat opviel is dat weinig wandelaars gebruik maken van de tunnel. Er zal dan ook geen speciale belijning voor wandelaars worden aangebracht. Wel bleken sommige mensen de tunnel te gebruiken om hun hond uit te laten of te joggen.' Mensen die klachten hebben over de richtingaanwijzing voor de fietstunnel, moeten volgens Brouwer klagen bij de verant woordelijke gemeentes. 'De be wegwijzering is een zaak van de gemeente, niet van ons', aldus Brouwer. SCHIEDAM - De wijziging van busdiensten 125 en 126, die Connexxion vanaf september wilde doorvoeren is vanwege een protest van de gemeente Maasland enigszins aangepast. Lijn 126 van den Haag CS naar Rotterdam Marconiplein zou vanaf volgende maand vanaf Maasland-Viaduct rechtstreeks naar Schiedam gaan rijden. Deze lijndienst gaat dan niet meer door Vlaardingen centrum, het geen nadelige consequenties heeft voor de scholieren van het Holland College in Maasland. De gemeente Maasland heeft te gen de gewijzigde dienstrege ling, waarbij het voor inwoners niet meer mogelijk is om met lijn 126 Vlaardingen centrum te be reiken, bezwaar aangetekend. Dat heeft geleid tot een kleine aanpassing. Er is overeengeko men om de route van lijn 126 minder ingrijpend aan te passen dan gepland. Concreet betekent dit dat lijn 126 vanuit het West- land gezien tot aan het nieuwe metrostation Vijfsluizen onge wijzigd blijft. Alleen de route binnen de gemeente Schiedam verandert: lijn 126 rijdt voortaan via de Burgemeester van Haar enlaan naar NS-station Schie dam en niet meer via de Burge meester Knappertlaan en de Broersvest. Deze aanpassing biedt Maasland overigens nog niet de gewenste oplossing om snel Vlaardingen centrum te kunnen bereiken. Die reistijd wordt langer door een noodzakelijke overstap op lijn 125. HET GROENE WARENHUIS tuinmeubel showmodellen SCHIEDAM - El Furkan kan wel degelijk verplaatst worden. Naar bijvoorbeeld het Bachplein met zonodig een dependance in Nieuw land, omdat de school te groot is om volledig op het Bachplein te herbouwen. Aldus reageert de PvdA op de melding van b&w dat er door een fout uit het verleden niets te doen zou zijn aan de situatie rond de Islamitische school in Groenoord. De PvdA laat bij monde van Peter Groeneweg weten verbaasd te zijn over het feit dat de wethouders Lepidis (CDA) en Schoenmakers (Leefbaar) zich lijken neer te leggen bij de uitkomst van het juridisch advies en 'geen in zet, bereidheid of doorzettingsvermogen tonen om alsnog de ver plaatsing van El Furkan te bewerkstelligen'. 'Dat wethouder Lepidis sinds 19 april, de dag van haar benoeming, nog geen kans heeft gezien om de klachten van de omwonenden persoonlijk toegelicht te krijgen, zegt veel over het belang dat dit college hecht aan de leefbaarheid van (dit deel van) Groenoord Midden', bekritiseert Groeneweg. De coalitiepartijen lijken vol gens hem meer geïnteresseerd te zijn in een onderzoek naar de wij ze waarop in 1994 toestemming is verleend voor de plaatsing van noodlokalen, dan in de daadwerkelijke verplaatsing van de school. De PvdA daagt het college en met name onderwijswethouder Lep idis uit om tijdens de informatieavond van 3 september een visie te schetsen op de ontwikkelingen van de scholen in Groenoord. SCHIEDAM - Een 75-jarige vrouw uit Schiedam liep zaterdagmid dag een gebroken onderbeen op toen haar 78-jarige vriend uit Gouda met zijn auto tweemaal over haar been reed. Bij het parkeren van de auto liep een aantal handelingen die de be jaarde bestuurder moest verrichten, niet helemaal synchroon. Het ge volg was dat hij niet alleen zijn vriendin verwondde, maar ook drie andere geparkeerde auto's raakte, een hek van de gemeente vernielde en uiteindelijk de voorpui van een woning eruit reed. De bestuurder liep bij zijn parkeermanoeuvres een hoofdwond op. Samen met zijn vriendin werd hij voor behandeling naar het Schie landziekenhuis vervoerd. SCHIEDAM - De agenten Stigter en Waasdorp van bureau Schiedam zijn vorige week door de politieleiding gehuldigd voor hun optreden tijdens een overval op het postkantoor aan De Loper in Vlaardingen. Het politieduo zag donderdag 1 augustus na de overval twee verdach ten aan de achterzijde het gebouw verlaten en weglopen. Zij zetten te voet de achtervolging in en wisten even later één van de mannen aan te houden. Ook de buit, ruim 17.000 euro, werd teruggevonden. De aangehouden man bekende tijdens zijn verhoor ook diverse ande re overvallen te hebben gepleegd. NS1 Nieuwe BlkStadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Bezorging: Interlanden Spreigroep j Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur OPTICIEN VANHARENLAAN Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 trnüi*', Begin oktober definitieve bebording Beneluxtunnel Pu'nq Ret'tifSaml Viaartflnqcn Hoek van Holland Schiedam Utrecht Den Haaq Rettêttêih A De huidige bebording zorgt voor verwarring bij automobilisten f oto: ED DEWAERHEIJT korting op waterplanten planten Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1