Kapers bouwen eigen schip Passantensteiger Lange Haven officieel in gebruik genomen Bus en auto botsen; vrouw zwaargewond ^5^ Wegener huis-aan-hulskranten IN KRANT inschrijven 435 70 51 Parkeer-idee niet haalbaar Uitslaande brand Boerhaavelaan Haan: B&W moeten wat doen aan situatie El Furkan 0LCAMPUS 2002/2003 Man getroffen door bliksem Kind beroofd van fietsje Schiedammers overwegen hoger beroep tegen uitspraak Glaszetter snijdt in arm •Moeslanden Rijnmond ®IS 936.605 I Inbraak in buurtsuper DONDERDAG 22 AUGUSTUS 2002, JAARGANG 51 Nr. 34 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM MKÈËBKÈÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Gevraagd woningen woning-taxaties De beste taxaties! TOTALE OPLAGE: NS2 Kenners kiezen wijn van de maand Folkclub in Grand Café De Serre Mexicaanse fancy fair voor busje SCHIEDAM - Op de Hargalaan werd dinsdagmorgen kort voor acht uur een 32-jarige Vlaardin- ger getroffen door de bliksem. De Vlaardinger, werkzaam bij gemeentewerken, stapte juist in hevig noodweer van z'n tractor, toen hij door de bliksem zo'n tien meter werd weggeslagen. Personeel van de GGD vervoer de het slachtoffer, dat geen brandwonden had opgelopen, voor nader onderzoek naar het Erasmusziekenhuis. SCHIEDAM - Een 8-jarig meis je werd dinsdagmiddag in het Hof van Spaland beroofd van haar fietsje. Het kind was in ge zelschap van haar vader en oma toen ze haar fietsje in het fietsen rek nabij De Biepad wilde zetten. Op dat moment werd de fiets door drie knapen onder haar weg getrokken. De oma ging nog ach ter de jongens aan maar verloor het drietal in de Eduard van Bei- numlaan uit het oog. Die ochtend ontdekte een 32-jarige bewoner van de Huijsmanstraat dat zijn de avond daarvoor in de straat ge parkeerde zwarte Lancia Delta was gestolen. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur vanaf 26 aug. a.s. van 18.30 - 21.00 uur aan de zaal. Rotterdamse Taxi Centrale W'e r!idt er Kief mee' Zie advertentie elders in deze krant Met behulp van simpele attribu ten zoals touwen, tafels, vlag gen en een bezem bouwde de jeugd van Schiedam zich deze week een eigen piratenschip. Misschien dat de zeewaardigheid van de tien- master wat te wensen overliet, maar daar zat de kapersbemanning niet zo mee. Hun veilige haven vormde de grote zaal wijkcentrum De Erker, waar ze het ruime sop er voor het ge mak gewoon maar even bij dachten. De piraten tuigden niet alleen hun schip fees telijk op met ballonnen, die in geval van nood of bij een overval op een met goud beladen koopvaardijschip mooi als stootkussen kon den dienen, maar knutselden ook eigenhandig zeerovershoeden en ooglapjes in elkaar. En een paar kleurrijke papegaaien, voor op het schip. Het piratenavontuur in het wijkcentrum vormde een voorproeve op het grotere werk, gisteren reisde de jeugd van de Erker voor een dagje uit af naar de grote piratenspeeltuin He melrijk in Brabant SCHIEDAM - Het tijdens Schiedams feestmaand septem ber benutten van de parkeer plaatsen bij de leegstaande kar- tonnagefabriek aan de Burge meester Honnerlage Gretelaan, zal in de praktijk niet haalbaar zijn. Aldus reageert b&w op de sug gestie van Leefbaar-raadslid Eef Schoneveld om met deze zeer ruime parkeergelegenheid in dit pand, inclusief een portiersloge, het nijpende parkeerprobleem in de stad te ontlasten. 'Tot de bouw van het geplande wooncomplex staat de ruimte 'nodeloos' leeg', aldus Schone veld. Het college van b&w ziet wel wat in het plan, maar kwam na overleg met Woonplus tot de conclusie dat de termijn 'sep tember' zeker niet haalbaar is. 'Het is praktisch onmogelijk om de kartonnagefabriek zodanig aan te passen dat deze al in sep tember als extra parkeervoorzie ning benut kan worden.' door: Peter Braad en Wim Schelberg SCHIEDAM - Nu de Raad van State begin juli heeft bepaald dat het nieuwe re gionale Vlietland Zieken huis in Schiedam gebouwd mag worden, wordt Vlaar dingen in 2005 geampu teerd. Dat zegt fractievoor zitter C. de Jonge van ChristenUnie/SGP in een reactie. 'De stad is straks niet meer compleet. 'Sinds 1900 hebben we en zieken huis gehad en vergeet niet dat ook de polikliniek ver dwijnt. Over een paar jaar is er niets meer. Een zwarte bladzijde in de geschiedenis van Vlaardingen.' Maar niet alleen in Vlaardingen heerst boosheid over de beslis sing van hogerhand. De Jonge: 'Ik heb begrepen dat de omwo nenden van het nieuwe fusiezie kenhuis in Schiedam doorgaan in hun verzet tot het bittere ein de. Ze gaan in hóger beroep te gen de uitspraak van de Raad van State. Ik ben dus niet moe deloos. Vlaardingen heeft de beste papieren. De plek, de par keergelegenheid, de goede be reikbaarheid en de grond hoeft niet te worden aangekocht. In Schiedam is de grond ook nog eens vervuild en de aankoop valt daar vele miljoenen hoger uit. Op 31 augustus 2001 sprak de voorzitter van de Raad van Be- De plek voor hel ziekenhuis deugt niet, aldus Henk Metaal stuur Elting van het Vlietland in het openbaar uit dat de locatie- Holysingel in Vlaardingen de beste plek voor het regionale zie kenhuis is. In februari van dit jaar zou de eerste paal al gesla gen kunnen worden. Na een jaar weten we inmiddels beter.' Henk Metaal van Gemeente Be langen Schiedam uit forse kritiek op de Raad van State: 'Ik ben bij die laatste bijeenkomst van de Raad van State geweest. Daar kreeg ik al een hele vieze smaak van in m'n mond. We zeiden al tegen elkaar: dit wordt niks. We hadden geen totaal vertrouwen in de mensen die daar achter de tafel zaten. Daar zat onder ande re Joris Voorhoeve (VVD) en die kwam met de onbenullige vraag over de helikopterlandingsplaats, terwijl die allang geschrapt was. Ik heb er een hele vieze smaak aan over gehouden.' Metaal meldt verder dat uit een kranten artikel, kort na de zitting, blijkt dat men in den lande niet geluk kig is met de rol van de Raad van State in een heleboel andere ge vallen. Metaal: 'Toen moest ik meteen weer aan het ziekenhuis denken. Zoals dat daar in Den Haag ge gaan is, kan ik me voorstellen dat een heleboel mensen er niet gelukkig bij zijn. Bovendien maakt de Provincie helemaal een slechte beurt. Volgens mij is er nog niemand in Schiedam ko men kijken. Ze zien alleen maar de papieren, maar weten niets van de situatie.' Wat het ziekenhuis betreft bena drukt Metaal: 'We hebben altijd gezegd: die plaats deugt niet. Toen was er ineens die uitspraak. En als het er eenmaal staat, zien we vanzelf of we gelijk gekregen hebben. Maar dan kun je het niet meer wegkrijgen. Als het er staat, dan zien ze vanzelf dat het allemaal vastloopt. Dan gaan ze de Poldervaart dempen en komt er een andere weg door Harga heen. Maar het verhaal is altijd geweest: als we nu maar dat zie kenhuis binnen hebben, dan zien we later wel hoe we er komen. Dat is het verhaal geweest.' De ChristenUnie/SGP in Vlaar dingen betreurt het besluit van de Raad van State in al even ho ge mate. 'Wij waren voor het be houd van een ziekenhuis in Vlaardingen', legt De Jonge uit. 'Bij voorkeur het nieuwe zieken huis in zijn geheel dan wel be houd van beide ziekenhuizen. Met name de laatste jaren heb ben wij politiek de aandacht voor deze zaak gevraagd. Dat wij daarin niet alleen stonden bleek uit de handtekeningenactie waarbij 22.000 inwoners van Vlaardingen zich ook voor het behoud van een ziekenhuis in Vlaardingen uitspraken. We heb ben altijd gezegd dat er begin ja ren negentig een deal is gesloten tussen de gemeenten. Maassluis zou het ROG krijgen, Vlaardin gen de GGD en Schiedam het ziekenhuis. Dat wordt nu be waarheid. Zonder dat de ge meenteraden en de burgers daar in gekend zijn.' SCHIEDAM - Drie kinderen bevonden zich in de woning aan de Boerhaavelaan toen daar dinsdagmorgen even na 11 uur brand uit brak. Het drietal ontvluchtte de woning net voordat de vlammen uit de gevel sloegen. Dc woning liep aanzienlijke brand- en bluswaterscha de op. Naastgelegen en onderliggende woningen konden na het blus sen van de brand weer door de bewoners betrokken worden. De brand weer gaf rond half twaalf het sein 'brand meester'. SCHIEDAM - Op de Burg. Honnerlage Gretelaan liep vrij dagmiddag een 56-jarige glas zetten vaat- en peesletsel op aan zijn linkerarm. De man kreeg tijdens zijn werk zaamheden een glasplaat op zijn arm die de nodige verwondingen veroorzaakte. De onfortuinlijke glaszetter uit Mijnsheerenland werd naar het Erasmusziekenhuis in Rotterdam overgebracht. SCHIEDAM - De 46-jarige ei genaresse van een buurtsuper- markt in de Westfrankelands- estraat ontdekte zaterdagmorgen dat er de voorgaande nacht was ingebroken in de zaak. De ach terdeur was geforceerd en uit de winkel waren sloffen sigaretten, pakken koffie, kazen en het wis selgeld uit de kassa meegeno men. Ook bij een inbraak bij een bedrijfspand aan de De Brauw- weg braken nachtelijke bezoe kers een deur open om binnen te komen. Zij verdwenen met twee grote boorhamers. SCHIEDAM - Toerismewethou- der Ton de Swart stelt donderdag 29 augustus de onlangs aange legde passantensteiger in de Lange Haven officieel in ge bruik. De steiger van 75 meter lang sluit aan op de steiger voor de fluisterboot tegenover de Taansteeg bij chocolaterie de Bonte Koe. In totaal kunnen er zeven pleziervaartuigen aanme ren. Door het stimuleren van het wa tertoerisme wordt een positieve impuls gegeven aan de binnen stad. Uit onderzoek blijkt dat watersporters die een bezoek brengen aan een historische bin nenstad bij voorkeur in het histo rische hart willen aanmeren. De Lange Haven biedt deze moge lijkheid en is bedoeld voor kort verblijf. De bezoeker meert hier aan; gaat de stad in voor een be zoek aan een museum, eet een hapje, doet een boodschap en vaart vervolgens weer verder. Voor langer verblijf wordt ver wezen naar passantenplaatsen bij de watersportverenigingen. Om het bezoek aan de stad over water te stimuleren is door het samenwerkingsverband Geheim van Holland een vaarroute ont wikkeld. Deze vaarroute 'Varen door het Holland van Toen' voert onder andere langs de zes Ge heim van Holland steden: Delft, Dordrecht, Gouda, Haarlem, Leiden en Schiedam. Naast nau tische informatie wordt in het boekje met name toeristische in formatie gegeven. De aanleg van de passantenstei ger is het eerste concrete uitvoe ringsproject uit het Projectplan Watertoerisme Schiedam. De ge meenteraad heeft in oktober 2001 het Projectplan Watertoe risme vastgesteld als leidraad voor de verdere ontwikkeling van het watertoerisme in Schie dam. Een van de doelstellingen van het projectplan is het vergro ten van het bezoek aan Schiedam over water. Ingezet wordt op een groei van 200 naar 2000 plezier vaartuigen per jaar. De passan tensteiger is een project in het kader van het Grote Stedenbe leid en kwam mede tot stand door een subsidie van de Stich ting Recreatietoervaart Neder land. SCHIEDAM - Op Rijksweg-20 kwamen dinsdagmorgen tegen 11 uur ter hoogte van Schiedam een personenauto en een touringcar in botsing. De door een 67-jarige Vlaardinger bestuurde touringcar zonder passagiers boorde zich in de wagen van een 67-jarige Schie dam en zijn één jaar oudere echtgenote die beide gewond raakten. Het tweetal werd overgebracht naar het Erasmus Medische Cen trum in Rotterdam. De vrouw werd zwaar gewond opgenomen op de intensive care afdeling van het ziekenhuis, terwijl haar echtge noot na behandeling later op de dag weer naar huis kon. De technische ongevallen dienst stelt een onderzoek in naar de toe dracht van het ongeval. SCHIEDAM - De problemen rond de huisvesting van Islamitische school El Furkan houden de gemoederen van omwonenden en stads bestuurders in beroering. Fractievoorzitter Yorick Haan van de SP laat weten: 'Ik heb al vermoedens horen uiten over opzet en achterkamer tjes. Waar ik me het meeste zorgen om maak, is dat het lijkt of het col lege van b&w absoluut niets meer wil doen. Gewoon achteroverleu nen. Juridisch is de gemeente weliswaar uitgespeeld, maar op alle an dere terreinen kan vast onderhandelingsruimte gevonden worden. Een ander probleem is de houding van een aantal coalitiefracties. Ze wil len nu een onderzoek, om vooral aan te kunnen tonen dat de schuld bij het vorige college en bij die partijert ligt. Buiten het feit dat dat de verhpudingen binnen het college onder druk kan zetten (niet onpret tig) lijkt het er op dat deze fracties het eigen straatje schoon willen ve gen. In de politiek is het nog steeds zo dat er geen sprake kan zijn van huidig, vorig, toenmalig enz. met betrekking tot het college. Er is een college, wie dat college vormen doet niet terzake. Het college is ver antwoordelijk.' Haan concludeert tot slot: 'Overigens deugt het nieu we bestemmingsplan (in ontwerp) voor Groenoord niet meer door de ze stomme fout.' Tienerkamer IZIE NS2 Nieuwe HikStadsblad 1 III) W'llHÏBlllWffil HHHHHHRMI aKELAARd J Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl SJAXtl.AARi TAXATIE COUtCTIEt MJNMONO Schiedam 010 400 01 44 DANSLES (behalve op zondag) Dance-purtyPloc" as tm. SD DEWAERHEUT 4^1nM 'Met verdwijnen van ziekenhuis wordt Vlaardingen geamputeerd' foto: HANS KEIJZER Foto: ED DEWAERHEIJT Ledikant 90x200 cm., bedkast, schrijfelement en 2-deurs linnenkast. In beuken/terra.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1