Intra Parket in Arsenaal KORTWEG Mexicaanse fancy fair voor gehandicaptenbus Weggegooid geld SCHIEDAM Kenners kiezen maandwijn Klaar voor het nationaal elftal Open dag Schiespoor Poldervaartpret en grote finale Jeugdland Folkclub in Grand Café De Serre Excursie in heemtuin WD-fractie hoopt op gezonde discussie over woontoren INGEZONDEN BRIEF Schrikken Autoservice Eigenraam Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 22 AUGUSTUS 2002 34 - 1510 U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Door: Wim Schelberg Zakelijk bekeken SCHIEDAM - Intra Parket opende deze maand een nieuwe zaak in het Arsenaal van Jan des Bouvrie in Schiedam. Daarmee heeft het schitterende historische gebouw aan de Korte Haven er een nieuw specialist bij voor de inrichting van de woning. 'Onze kwaliteit sluit uitstekend aan bij de kwaliteit van De Arsenaals, aldus Intra Parket directeur Hans Rijkhoff vanuit de hoofdvestiging in Assendelft. 'Bovendien is het ieders droom om in een dergelijke prachtige werk omgeving de wensen van de klant te kunnen verwezenlijken. Het was dan ook snel beslist. Deze kans mochten we niet laten lopen.' Intra Parket staat al jaren voor kwaliteit. 'Luxe tegen lage prijzen.' In de luxueuze showroom in het Arsenaal worden allerlei vloeren ten toongesteld. 'Met een team van eigen parketteurs dragen wij zorg voor een gedegen stuk vakwerk bij het leggen van de vloer', aldus Rijkhoff. BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) (010) 4699.444 SCHIEDAM - Schiespoor opent het nieuwe seizoen zaterdag 24 augustus met een open dag in het clubhuis aan de Westerkade 21. Van 10 tot 16 uur zijn daar alle banen in bedrijf en wordt met diverse treinen gereden, ook de trams op de grote baan. Voor de kinderen staat de rangeer- baan opgesteld, zij kunnen hierop hun rangeerdiploma halen. Er is voor de jeugd ook een gedeelte waar ze zelf met rails een treinbaan kunnen uitleggen en een trein laten rijden. Op de modelspoorbeurs zijn allerlei trei nen te koop tegen redelijke prijzen, bezoekers kunnen er treinen laten na kijken en repareren tegen kostprijs van de onderdelen. Volwassen bezoe kers betalen -,50 euro, kinderen -,25. SCHIEDAM - In de laatste week van de vakantie heeft Jeugdland 2000 van dinsdag 27 t/m vrijdag 30 augus tus nog enige attracties in petto voor jong Schiedam. Dinsdag zorgt Theater Bloemensoep op het Dr. Wi- bautplein voor vertier. De voorstel ling wordt om 14 uur ingeluid met een kleine speurtocht. Woensdag volgt Polderpret. Tussen 11 en 15 uur kan nabij obs De Pol dervaart een uitermate 'nat' survival- parcours worden afgewerkt met tok- kelbanen, touwnetten en een super waterlasergame. Donderdag is er 'avontuur in het centrum', een span nende ontdekkingstocht door het stadshart waarvoor vanaf 11 uur elk half uur gestart kan worden tot 13 uur. Vrijdag in de Margriethal tussen 11 en 15 uur het grote slotfeest 'Fan tasie en spektakel' waarin een aantal hoogtepunten uit het zomerprogram- ma de revue passeren. Alle activiteiten voor de jeugd van 5 t/m 14 jaar zijn gratis, bij de water- spelen is een zwemdiploma verplicht en ouders die een handje willen hel pen zijn zeer welkom. De restaurateurs van Schiedam, kenners bij uitstek als het gaat om spijs en drank, kozen dinsdagmiddag op Bourgondische wijze de wijn uit die heel september te boek staat als wijn van de maand in Schie dam. In de wijnkelders van Hosman Vins aan de Westvest was toen al enig voorwerk gedaan. Daar was door deskundige 'voorproevers' uit het enorme assortiment van het edele 'druivennat' al een selectie klaar gezet van vijf uitstekende wijnen. Het was aan de afgevaardigden van restaurants Le Pecheur, Gauwig heid, De Noordmolen, Italia, Rawit, Au Bon Clochard, Auberge Hos- man Freres en Spijslokaal 't Paard om uit die vijf wijnen de lekkerste te kiezen voor de volgende maand. Omdat smaken nu eenmaal verschillen moest er uitgebreid geproefd worden voordat tenslotte eendrachtig de Rosso di Toscana Roggerissi van wijnhuis Renzo Masi gekozen werd. Die wijn prijkt volgende maand met een speciale vermelding op de wijnkaart van de Schiedamse restaurants. SCHIEDAM *ln de Liduinakapel van Fran- keland is zondag 25 augustus om 9.15 uur eucharistieviering, voorganger is pater L. vd Velden mmv Jan Meisters en het Lidui- nakoor. *Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus start dinsdagavond 27 augustus om 20 uur weer met de repetities aan de Albardastraat 67. Nieuwe zan gers/leden zijn daar dan ook wel kom. Voor informatie: Hans vd Zwet tel. 078-6102868 of Jos Poell 06-10886749. De EHBO Schiedam start maan dag 9 september om 19.30 uur een circa 21 lessen omvattende opleiding 'eerste hulp' (inclusief hartreanimatie) in het vereni gingsgebouw aan de Korte Ha ven 127. Vanaf 10 september is er elke dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur een herhalingscur sus. Voor informatie: tel. 47365467. Bij De Blauwe Brug aan het Bachplein 590 start 5 september (9.30-12uur) de cursus 3d kaar ten maken. Op 9-9 begint 'Sportief bewegen' (19-20 uur); 10-9 start de countrylinedans (19.30-21.30 uur). Opgeven bij de receptie. Info, tel. 2470464. OUDERENWERK *Volgende week presenteren dienstencentrum Oost aan de Marconiweg 2 (ma), wijkpost Zuid aan de Oude Maasstraat 22 (di), De 4Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 (wo) en De Woud- hoek aan 't Heijermansplein 35 (vr) van 13.30 tot 16 uur de acti viteiten van het nieuwe seizoen zoals koersbal, darten, bloem schikken, schilderen, geheugen training, taallessen, gymnastiek en omgaan met de computer. Ou deren (55+) kunnen zich dan in schrijven Woensdag 28-8 is er van 10 tot 11.30 uur volksdansen in de 4Molens, in dienstencentrum Oost is vrijdag 30-8 van 12 tot 13 uur de maaltijd van de week. SCHIEDAM - Schiedam is vanaf zaterdag 31 augustus een folkclub rijker. De club met de naam 'No Frontiers' gaat op deze avond van start met een uitgebreid muziek- en dansprogramma in De Serre, het pas geopende grand café bij woon zorgcentrum Thurlede. Op de openingsavond zijn er optredens van de folkgroepen/artiesten Kils hannig, Jolly Beggars en Dave Munnely. Ook zijn er verschillende 'dance-acts'. En of dat alles nog niet genoeg is er nog een heel spe ciale 'suprise-performance' aangekondigd. Het is de bedoeling dat folkclub No Frontiers minimaal tweewekelijks allerlei vormen van volksmuziek, volksdans en volkscultuur in De Serre voor het voetlicht brengt. Daarbij wordt zo breed mogelijk geprogrammeerd, van 'smartlap tot folkrock' zou je kunnen zeggen. Het lidmaatschap van No Frontiers bedraagt 5 euro per jaar. Maar alle geplande optredens zijn in princi pe ook voor ieder ander toegankelijk. Leden van de folkclub krijgen echter een korting op de vastgestelde toegangsprijs en worden op de hoogte van de geplande concerten. Voor de optredens van No Frontiers is geen vaste avond gepland. De dag in de week waarop het folk-entertainment wordt aangeboden, is afhankelijk van de beschikbaarheid van de artiesten. VLAARDINGEN - De afdeling Nieuwe Waterweg Noord van het Rode Kruis zoekt vrijwilligers voor het rolstoelvervoer. Het gaat hierbij niet alleen om chauffeurs en begeleiders maar ook om mensen die de vervoers- afspraken kunnen coördineren of zich in willen zetten voor con tactherstel tussen vluchtelingen en hun families en projecten met alleenstaande minderjarige asiel zoekers. Ook voor het geven van voor lichting, het begeleiden van inva liden tijdens het zwemmen of het bezoeken van ouderen en gehan dicapten worden door het Rode Kruis vrijwilligers gezocht. Het Nederlandse Rode Kruis biedt vele vormen van onder steuning waarbij men een beroep doet op de talenten en vaardig heden van vrijwilligers die het leuk en zinvol vinden om zich belangeloos in te zetten voor hun medemens, hetgeen ook het be geleiden van een telefooncirkel kan zijn of het uitvoeren bestuur lijke en organisatorische taken of de interne en externe communi catie. Vlaardingers, Maassluizers of Schiedammers die zich op eni gerlei wijze voor het Rode Kruis in willen zetten kunnen op werk dagen tussen 09.00 en 12.00 uur contact opnemen met het dis trictskantoor in de Emmastraat 38 te Vlaardingen telefoonnum mer 010 4342700 Je moet wachten tot hij klaar is, wordt er tegen mij gezegd wan neer er aan mij gevraagd wordt; Wim, wat denk jij nu van de bou levard. Weggegooid geld, pure verspilling, is mijn mening, van geen kant is dit een aanwinst voor ons stadje. Het oogt niet, het is zeer besmet telijk en men plaatst de bomen zo dat de hondenbezitter die zo netjes zou zijn om zijn hond naar de boom te begeleiden, je nooit zo mesjogge kan krijgen om eerst de autobaan over te ste ken Met als gevolg dat het dóódsimpel hier op de boulevard gedeponeerd wordt. Schiedam is een arbeidersstad, met het materiaal wat voor de bestrating gebruikt wordt, wordt men wel met de neus op de feiten gedrukt. Er moest ook zo nodig een pas santensteiger komen in de Lange Haven, die ligt er nu zes weken en is nog niet gebruikt, in deze opzet is men dus ook niet ge slaagd. Een tiental jaren geleden is een goede plaats geschapen bij de Doelen, welke prima functio neert. Als klap op de vuurpijl lees ik een stuk in de krant, een aantal weken geleden, dat men druk bezig is met de bruggen, het mechanisme van de Oranje- brug, daar moet op latere datum aan gesleuteld worden, maar de torentjes zou men uit financiële redenen wel weg kunnen halen. Misschien vergis ik mij, maar het mechanisme hangt toch in die torentjes? Tussen haakjes, het oude bad huis, dertig jaar geleden een ruï ne, nu een bezienswaardig pand wat door menige bezoeker van Schiedam gefotografeerd wordt is zojuist rondom weer geverfd, en let wel, niet op gemeentekos- ten. Wim de Haan SCHIEDAM - Dagcentrum De Bruggen voor mensen met een ver standelijke handicap, organiseert zaterdag 31 augustus een Mexi caanse fancy fair. Tussen 10 en 17 uur kunnen bezoekers hun slag slaan bij de rommelmarkt en mee doen aan de activiteiten aan het Gaardenpad. Cliënten en hun familie, begeleiders en vrijwilligers van De Bruggen zorgen voor een fancy fair met een scala aan activiteiten zoals rad van avontuur, schiettent, bierschuiven en hooigooien. Voor de kinderen is er een springkussen. Er zijn diverse kramen met handgemaakte artikelen. De cliënten van de dagbesteding in De Bruggen maken ondermeer schilderijen, ook deze worden te koop aangeboden op de fancy fair. Met de opbrengst hopen de organisatoren van het evenement een busje te kunnen aan schaffen, daarmee kunnen zij met de zestig deelnemers ook buiten het dagcentrum activiteiten ondernemen. SCHIEDAM - ONS afdeling Groen organiseert op zondag 25 augustus een excursie over eetbare- en minder eetbare planten in heemtuin 't Hoef blad in het Prinses Beatrixpark. De ex cursie start om 14 uur bij de hoofdin gang van de heemtuin aan de achter zijde van de kinderboerderij. Deelna me is gratis. Plant- en kruidendeskun- dige An Slinger zal allerlei leuke we tenswaardigheden vertellen over plan ten die soms gevaarlijk zijn voor mens en dier. Wist u bijvoorbeeld dat een boterbloem giftig is voor koeien, maar dat deze dieren geen schade ondervin den van een gedroogde boterbloem in het hooi? Uiteraard zal zij ook voor beelden geven van planten in de heemtuin die juist heel smakelijk zijn. ken. Maar met het zomerreces in het vooruitzicht, was er te weinig tijd om na fractieoverleg en een nieuwe commissievergadering de plannen op de agenda van de raad te krijgen. Het college heeft inmiddels in haar vergadering van 9 juli besloten, de zienswij zen van omwonenden ongegrond te verklaren. Vervolgens is voor het bouwplan en de bijbehorende vrijstellingsprocedure een ver klaring van geen bezwaar aange vraagd bij Gedeputeerde Staten. Het naar de provincie sturen van het plan ondanks de tegenstand in de commissie, is heel goed mogelijk, ook bestuurlijk gezien. Rob Oosthof bevestigt dat. 'Het is ook zeker geen scheur in de coalitie', stelt hij. 'Als dit soort situaties in de toekomst tot deze opmerkingen leiden dan zal dat met het huidige dualistisch sys teem vaker gebeuren. Het afge geven van een verklaring van geen bezwaar houdt niet in dat de commissie er nog niet eens goed naar mag kijken en/of over discussiëren. Mocht echter blij ken dat sommige commissiele den zich niet ter plaatse op de hoogte hebben gesteld dan lijkt het mij verstandig dat de com missie in zijn geheel gaat kijken. De VVD zal dit zeker voorstel len.' Intussen vrezen omwonenden dat alles bij het oude zal blijven. Of beter gezegd: niet bij het ou de zal blijven. Zij zitten met de toren - al is die lager - nog steeds danig in de maag. nog niet waarvoor ik zou moeten schrikken. Wat er in die school gebeurt en wat er in mijn buurtje in Schiedam aan de hand is. Daar lopen, ook mijn zoon, met van die hoofddoekjes om over straat! Niks mis mee, dat dacht ik ook, tot ik die film gezien heb. Die doekjes met hun kleuren hebben in Amerika, waar onze regering zich blind op staart, een heel an dere betekenis als alleen het dra gen. Daar, in Amerika dus, hoor je dan bij een bende die zich on derscheiden doormiddel van die hoofddoekjes. Kleur en motief zegt iets bij welke bende je hoort. Daar worden leerlingen in handboeien geslagen door de conciërge. Zo, nu wat mij zo angstig maakt! Dat onze kids, zonder het te we ten, dit gaan overnemen. Eerst als mode dan misschien later ook als zo'n bende. Het staat stoer zo'n pet scheef of achterstevo ren, een doek eronder of erover heen. Maar drugs dealers en alle ande re aanverwante figuren lopen ook zo rond. Schiedam is al op weg naar de afgrond, maar zo. Ik mag het niet hopen, helaas ben ik somber dat het kan gaan gebeu ren. Tenzij wij als ouder(s) ver zorgers) het kwaad voor zijn. Dat een doek een doek mag blij ven, leuk leuk een pet een pet en de Schiedamschejeugd ge spaard! Hans Henrichs, Schiedam SCHIEDAM - De bouw plannen achter de Lange Nieuwstraat 73 beroeren nog steeds de gemoederen. Het college van b&w nam de aanbeveling van de Be zwaar- en Beroepschriften commissie over; de bezwa ren van omwonenden zijn ongegrond. Het college stuurde de plannen naar de Provincie. Óndanks het feit, dat er in de commissie Ruimtelijke Ordening nog eens goed gepraat moet worden over het onder werp. Dat meldt Rob Oost hof namens de VVD. 'Ik hoop oök dat er een gezon de discussie over dit plan zal zijn tijdens de volgende vergadering.' SCHIEDAM - Ondanks de hitte kwam de jeugd van Schiedam Oost ook begin deze week weer sportief in actie. Op het schoolplein van de Peperklip gaven de buurtteams maandagmiddag een partijtje voetbal te zien dat een selectie in het nationaal elftal rechtvaardigt. Het voetballen vormde onderdeel van de vakantieactiviteiten van De Speeldam, die voorlopig nog even doorgaan. Morgen wordt er ge zwommen in Tropicana, maandag gooit de jeugd de hengels uit, woensdag is er een tafeltennisinstuif en vrijdag vormt kanovaren op de Vlaardingseplas de finale van de spelen. INGEZONDEN BRIEF Het is zwoel vandaag, zeg maar heel zwoel. Niks op het ene, maar nog minder op de andere netten op de televisie. Zappen, das wat ik doeïng. Wat zie ik, een herhaling van MacGyver, voor degene die niet weten wie dat is, een man die alles kan met een zakmes. Maar wat is er dan waarvoor ik zou moeten schrik ken. Een school met een zooitje opgeschoten jeugd die alles wil len, behalve leren. Nog weet u Het beeld dringt zich inderdaad op dat met de bebouwing achter de Lange Nieuwstraat 73 een druk woongebied zal gaan ont staan langs de Nieuwe Haven. Eerder waarschuwde Aad van de Griend, tegenstander van de plannen, daarvoor al. Hij vond de verdeling onevenwichtig, maar werd geconfronteerd met wethouder Schoenmakers. En die zwichtte niet. De bouwplan nen gaan wat hem betreft - ge woon door. Wel beloofde hij in juli dat hij zou zoeken naar een optimale inpassing. Oosthof: 'In een eerdere com- missievergadering is de ontwik kelaar met een opdracht terugge stuurd. De bouwhoogte moest la ger. In de laatste commissiever gadering voldeed het plan aan die eisen. Er ontstond een dis cussie waarbij de het ene lid de bouwhoogte als uitgangspunt nam en de ander de goothoogte. Voor de VVD was de aanpassing wat de bouwhoogte betreft in or de.' Dat betekent echter volgens Oosthof niet dat de VVD geen bezwaren heeft tegen de plannen zoals die er nu liggen. Het plan zal volgens de fractie nog eens goed in relatie met de omgeving moeten worden bekeken. Oost hof: 'Wat mij tegenstond was de maatvoering in oppervlakte. Het plan moet echt tussen de huidige bebouwing worden in gelepeld. Dat is de reden geweest dat ik in die vergadering heb gezegd dat de VVD op locatie nog eens goed wilde gaan kijken. De an dere leden zijn daar in mee ge gaan. Ik weet uiteraard niet wel ke leden inmiddels zijn gaan kij ken.' Oosthof heeft in ieder geval zijn gedachten over de plannen niet gewijzigd: 'Het wordt te krap tussen de bestaande huizen geplaatst. Er is wat mij betreft niet genoeg naar de omgeving gekeken.' Die mening deelt de VVD-fractie. Ook fractieleden van Leefbaar Schiedam gingen op locatie kij- Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon OIO - 462 20 22 PEUGEOT Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS LuegeriEr huls-aan-hui.skranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4344281 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Eindredacteur: Raymond Barneveld Redactie: Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Fluis-aan-Huiskranten West' Regio Groot Rotterdam, Prins Fiendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Foto: ED DEWAERHEIJT Kilshannig, één van de optredende bands in folkclub No Frontiers 'Plan verstoort beeld Nieuwe Haven en is te krap tussen huizen ingepast' Foto: ED DEWAERHEIJT VVD'er Oosthof: Het plan moet echt tussen de huidige bebouwing worden ingelepeld foto: HANS KEIJZER

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3