■■H IN KRANT Nat pak in Poldervaart SCH00LCAMPUS 2002/2003 Autodieven botsen en nemen de benen STRALUMA Stratóma sst"" I Europese politici naar Schiedam Si Praxis Mega Rotterdam met tuincentrum iDGgener huls-aan-hulskranten Auto schept vrouw Auto in brand gestoken Verzonken piaszuilen 'Heel treurig dat wij alle plannen uit de krant moeten vernemen op=op! Vrachtwagen gestolen •Moeslanden DONDERDAG 29 AUGUSTUS 2002, JAARGANG 51 Nr. 35 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Gevraagd woningen Rijnmond ®I5 woning-taxaties De beste taxaties! TOTALE OPLAGE Geen extra service gehandicapte treinreiziger Schiedam Schiedam grabbelton enquêtes? Aanstormend talent toont apart werk SCHIEDAM - Een 20-jarige vrouw werd dinsdagmorgen op de Prof. Kamerlingh Onneslaan geschept door de auto van een 53-jarige Schiedamse. De voet gangster kwam met Ijaar hoofd tegen de voorruit van de wagen en werd naar het Schielandzie- kenhuis vervoerd voor behande ling van de daarbij opgelopen hoofdwond. De 20-jarige vrouw uit Rotterdam stapte ter hoogte van de Franklinstraat uit de bus en stak voor de stilstaande bus de straat over. Daar passeerde de Schiedamse bestuurster op dat moment de bus, zij kon de aan rijding niet meer voorkomen. OVEN ONTPLOFT - In een woning aan de Snelliusstraat ont plofte dinsdagmorgen een oven. Door de klap sneuvelden diverse ruiten van de woning. De bewoonster had wat stok- broodjes in de oven gedaan en hoorde even later een klap. Toen zij met haar vriend ging kijken in de ruimte waar het oventje stond, explodeerde die op dat moment. Op wat geschroeide benen en ge zicht na, liepen beide geen ern stig letsel op. De brandweer ont dekte dat in het oventje een spuitbus lag die de explosie ver oorzaakt had. Hoe de spuitbus in de oven terecht is gekomen was vooralsnog een raadsel. SCHIEDAM - Op een braaklig gend terrein onder de nieuwe metrobaan aan de Burg. Van Haarenlaan brandde dinsdag morgen rond kwart voor. drie de aldaar geparkeerde auto van een 37-jarige Schiedammer uit. De politie gaat er vanuit dat de brand is aangestoken. Twee naast de. wagen geparkeerde auto's lie pen eveneens brandschade op. Ook autokrakers waren die nacht actief. Uit opengebroken wa gens aan de Buitenhaven, de Weide en Celsiusstraat werden ondermeer de radio/cd-speler, jas en zonnebril gestolen. Hennepkwekerij - Naar aanlei ding van een inbraakmelding ontdekte de politie dinsdagmor gen vroeg een hennepkwekerij in een pand aan de Strickledeweg. De-aangetroffen hennepplanten en benodigde groeiapparatuur werden in beslag genomen. DISCOUNT AHOY'-ROTTERDAM Ze dienden alle evenwichtskun sten, kracht en durf aan te bo ren, de kinderen die gisteren de uitdaging van 'Polderpret' aangingen. Bij die mini-survi val ter hoogte van de Poldervaartschool moest de jeugd van Schiedam op een wat ongewone manier de Poldervaart over steken. Niet via een gewone brug of in een bootje, maar via over het water ge spannen touwen waarover 'getokkeld' moest worden. En wie daarbij net even wat evenwicht of kracht tekort kwam, liep bij de oversteek gegarandeerd een nat pak op. Maar de rubberboot van de reddingsbrigade was paraat en de aange naam schijnende zon zorgde er woens dag voor dat zo'n 'nat pak' geen echt probleem was. Poldervaartpret vormde een van de laat ste onderdelen van Jeugdland 2000 dat dit jaar in het teken van fantasie en spek takel stond. Vandaag wbrdt dat thema nog even onderstreept met 'Avontuur in het Centrum', vrijdag is er van 11 tot 15 uur een groot slotfeest in de Margriethal. SCHIEDAM - Om het 'wild- plassen' in Schiedam in de la te avonduren en bij festivitei ten tegen te gaan, zou het voorbeeld van Vlaardingen gevolgd kunnen worden. Die gemeente laat in de grond verzinkbare plaszuilen installeren. Leefbaar-raadslid Eef Schoneveld vraagt het college van b&w van Schie dam te overwegen dat ook te doen. Daarnaast vragen Schoneveld en partijgenoot Erik de Jong het college om de consequen ties van het nieuwe rijksbe leid voor Schiedam in beeld te brengen, zodat daarmee re kening kan worden gehouden bij het komende begrotings debat. De raadsleden benadrukken dat de berichtgeving over het regeerakkoord de indruk wekt dat de gemeente meer taken, maar zeker niet meer geld krijgt. Door: NANSWOLTERS SCHIEDAM - 'Via de me dia kwamen wij er achter dat de gemeente ons win kelcentrum met de grond gelijk wil maken', verklaart middenstander Schaap ver ontwaardigd. 'Nog maar een jaar geleden kocht ik in winkelcentrum De Ketel een zogenaamde 'tabak- en gemakzaak. Vooraf infor meerde ik bij de gemeente of er plannen waren voor sloop, want je gaat natuur lijk niet je ziel en zaligheid in een zaak steken die op de nominatie staat om te verdwijnen. Maar de amb tenaar verklaarde dat het slechts om geruchten ging en dat er geen definitieve plannen waren om het cen trum op te heffen. Ook de middenstanders in het cen trum gaven aan nooit be richt hierover van de ge meente te hebben ontvan gen.' Vorige week vernam Kees Schaap uit de krant dat De Ketel een langzame dood staat te wachten, waarbij de ene na de andere middenstander het lood je zal leggen. De uitspraak is af komstig van beleidsmedewerker Wim Wang van de afdeling Grond- en economische ontwik keling. Een naar de mening van De Ketel winkeliers vernietigen de opmerking die niet door de beugel kan. 'Publiekelijk wordt hiermee de inspanning die wij leveren, door ambtenaar Wang ondermijnd.' Hoewel de eigenaar van de Ta- bak- en bladenzaak verrast werd door het bericht, blijkt uit rap porten die de afgelopen jaren verschenen over de herstructure- ring van Groenoord, dat op heffing van het centrum niet werd uitgesloten. Overigens werd daarin ook gesproken over de sloop van wijkcentrum De Blauwe Brug. In de Wijkontwikkelingsvisie Groenoord 1999-2015 wordt vastgesteld dat 'De Ketel de con currentie met het nabijgelegen winkelcentrum Hof van Spaland redelijk goed aan kan. Consu menten zijn niet alleen afkom stig uit Groenoord, maar ook uit Spaland en Kethel. Die zuig kracht lijkt echter voor het groot ste deel voort te vloeien uit de vestiging van Bas van der Heijden.' Ondanks deze positieve bericht geving adviseert de samensteller van het rapport 'dat het op ter mijn gewenst is dat De Ketel ver dwijnt ten gunste van een buur twinkelcentrum aan de Laan van Bol'es.' Inmiddels is bekend dat de eerste paal voor dit nieuwe centrum 2500 m2) medio 2003 de grond in gaat. Er is plaats voor acht winkels waaronder een ruime vestiging van Bas van der Heijden. Kees Schaap: 'Inderdaad, zonder grote supermarkt geen goedlo pende winkelcentrum, dat is een vaststaand feit. Maar dat geldt niet alleen voor De Ketel maar ook voor de Hof van Spaland en straks ook voor de Laan van Bol'es. Het gaat mij echter te ver om te beweren dat de belangstel ling voor ons centrum uitsluitend te danken is aan Bas van der He ijden. Voor vrijwel alle dagelijk se behoeften kun je hier terecht; er zitten hier onder meer een groentewinkel, slagerij, kapper, bloemenhandel, de tabakzaak met service artikelen als tele foonkaarten, een automaat voor video's en stomerij. Afgaande op het grote aantal adhesiebetui gingen, de score stond maandag avond op 789, dat wij van het pu bliek in een paar dagen ontvin gen maakt wel duidelijk dat De Ketel bestaansrecht heeft. Wij vermoeden bovendien dat het nieuwe centrum nooit een echte buurtfunctie kan hebben omdat het aan de rand van Schiedam ligt. Voor slechts acht middenstan ders is daar plaats en wij vragen ons af wie dat dan zullen zijn. Dat is een nieuw probleem. Ove rigens mag je er ook wel vanuit gaan dat maar weinigen de huur daar kunnen opbrengen.' Uitkopen Kees Schaap adviseert het col lege van b&w alvast te gaan spa ren om de winkeliers die zich niet laten weg saneren, op den duur uit te kopen. 'Want voorlo pig gaan wij door. Het kan toch niet zo zijn dat men op het Stads kantoor kiest voor sloop van een goedlopende winkelcentrum. Dat is bewuste kapitaalvernieti ging. Zo'n keuze kan je toch met goed fatsoen niet verdedigen!' meent de eigenaar van de tabak en gemakzaak. Linnenkast MANNO r SCHIEDAM - Een 28-jarige man uit Moordrecht deed dinsdagmorgen bij de Schiedamse politie aangifte van de diefstal van zijn vrachtwagen met op legger. De vrachtwagen stond vanaf vrijdagmiddag rond vier uur gepar keerd aan de Olivier van Noortstraat. Op de oplegger stond een minikraan. Diezelfde ochtend kwam een 43-jari- ge Spijkenisser melden dat zijn BMW was gestolen. Die auto had hij maandagmiddag om vijf uur ach tergelaten aan het Joh. Straus- splein. SCHIEDAM - De politie pakte maandagnacht in de Troelstralaan twee jongens in de kraag die kort daarvoor hadden geprobeerd een au to te stelen. Een 39-jarige vrouw zag de knapen, 17 en 20 jaar oud, rommelen aan een auto die in de Nicolaas Beetsstraat geparkeerd stond. Het linker voorportier was opengebroken en de bedrading doorverbonden. Vermoedelijk schoot echter het stuur in het stuurslot, waardoor de au to bij het wegrijden tegen een andere geparkeerde wagen botste. De autodieven gingen er vervolgens zonder buit vandoor. Aan de hand van het opgegeven signalement kon de politie het tweet al korte tijd later aanhouden. Zij werden overgebracht naar het poli tiebureau voor nader verhoor en onderzoek. Zie elders in deze krant ZONDAG 1 SEPTEMBER GEOPEND VAN 11.00 - 17.00 UUR 411 fy 1 CHIEDAM - Politiek Den Haag heeft de leden van het Europese parlement uitgenodigd om woensdag 4 september van 18 tot 23 uur kennis te maken met echte Hollandse producten: molens en jenever. In het kader van een drie dagen durend congres over au tomatisering als communicatiemiddel tussen politici en de bur gers heeft De Tweede Kamer ervoor gekozen een uitstapje te ma ken naar Schiedam. Daarbij speelt het ambacht, de absolute te genhanger van de automatisering, de hoofdrol. Uiteraard heeft men niet voor niets voor Schiedam gekozen, de enige plaats in heel Nederland waar het verhaal van ons culturele erfgoed, de jenever, wordt verteld. Het gezelschap maakt in Het Gedistilleerd Museum tijdens een zintuiglijke rondleiding uitge breid kennis met 'onze jenever'. Hier wordt in de branderij/ dis tilleerderij de traditionele moutwijnjenever uit een vergist graan- beslag op ambachtelijke wijze in de koperen ketels gestookt. Na een dag gevuld met toespraken over ICT en politiek keert men te rug naar de oorsprong en het ambacht van Nederland. Hierbij mag een bezoek aan een molen uiteraard niet ontbreken. In de vijf hoogste molens ter wereld (alle te Schiedam) is het mo lenambacht in ere hersteld. In museummolen De Nieuwe Palm boom worden de rogge en gerstemout grof gemalen voor de bran ders die er jenever van stoken. Een bezoek aan deze molen vormt dus een perfecte combinatie met Het Gedistilleerd Museum. Het gezelschap klimt tot grote hoogte en overziet vanaf de hoge stel ling het historische centrum en de indrukwekkende skyline van Rotterdam. Nadat men met het hoofd in de wolken heeft gestaan, verzorgt Het Gedistilleerd Museum een uitgebreid diner in haar sfeervolle proeflokaal. Uiteraard mag een afsluitende borrel hierbij niet ont breken. Een goede borrel doet immers grenzen en taalbarrières verdwijnen, daar zijn geen computers bij nodig. Schiedam is met haar molens en jenever een unieke locatie in Nederland en op 4 september opnieuw op de Europese kaart gezet. 1 september van 10.00 tot 17.00 uur NS2 Nieuwe UStadsblad mssBssattm mAKelaARd,7 Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 - 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl MAmAAMi IMtMM COlUlCTltt MJHMÖN» Schiedam 010 409 01 44 www.pcdiscownt.nl DÈ COMPUTER KOOPJES BEURS ZA.+ ZO. 31 AUG.1 SEPT. 10-17 UUR Fork ED DEWAERHEUT Met uitroken bedreigde middenstand woest over gemeentelijke aanpak Winkeliers en buurtbewoners zijn verontrust en kwaad over de dreigende ondergang van winkelcentrum De Ketel foto: RONALD STAM In beuken met 2 deuren. Afmeting H/B/D: ca. 187x96x60 cm. i Meeneemprijs! 49.' Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.ovmetrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-l|sselmonde (bedrijventerrein Reijerwaard) L/ Meubelen ff ff ft Te'- 010"292 10 22 www.straluma.nl Ring Rotterdam-Zuid via A15 afslag 20 Barendrecht/IJsselmonde Het spirituele culturele erfgoed wordt in ere gehouden in Schiedam foto: ED DEWAERHEIJT ZONDAG pmmcis Vierhavensstraat, tel. 010-477 60 08

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1