WERELDHAVEN ROTTERDAM Je hoeft geen bootschoenen aan en een sjaal om OUWENS v Het beeld van de Nieuwe Maas en de stad ErasmusMC Z 11» Als uw C.V. ketel 15 jaar of ouder is, dan is het zaak om aan vervanging te gaan denken www.cuketelveruangen.nl 28CT-6 Je ziet ze regelmatig op de Maas. De (gele) watertaxi's met een typisch Rotterdamse uitstraling: .een stoere werkboot, waar je met opgestroopte mouwen kunt instappen. "Je hoeft geen bootschoenen aan en een sjaal om, zoals bij voorbeeld op een jacht", aldus woordvoerder Han Verhagen. "Dat is onze kracht." Maastaxi is een initiatief van Hans Loos en Daan van der Have. Beide heren waren voor heen eigenaar van Hotel New York en de bootjes, die momen teel tussen de Kop van Zuid naar de Veerhaven en Leuvehaven pendelen. Met de watertaxi wordt van Capelle aan den IJssel tot Vlaardingen ver voer over water aangeboden. Bijna een jaar na de start maken al veel mensen uit de regio Rotterdam gebruik van het taxi vervoer over water. Passagiers, die met de Fast Ferry vanuit de richting Dordrecht komen. Zij bellen onderweg naar Rotterdam de Maastaxi. Om ze vervolgens verder in de Rotterdamse haven naar hun werk in bijvoorbeeld de Maashaven en Waalhaven te brengen. Vanuit Vlaardingen is er bijzonder veel belangstelling. Omdat er daar nog geen metro rijdt, kiest men vanuit de aan legsteiger in het centrum van de woonplaats voor vervoer over de Maas naar het werk. Een duidelijke mix van passagiers Niet alleen beroepsmatig wordt er van de watertaxi gebruik gemaakt. Met name in het weekend wordt een groot aantal "stappers" op deze manier naar hun bestemming gebracht. Nagenoeg iedereen is te berei ken, omdat er maar liefst 34 aanlegsteigers zijn. Het kan dus haast niet missen. Een duidelijke mix van passa giers. Begonnen met twee boten op nul, worden er nu door de inmiddels vijf watertaxi's per dag vijftig vaarbewegingen gemaakt (zie grafiek). De watertaxi's hebben een maximale snelheid van zestig kilometer per uur. Zé hebben geen last van stoplichten, geo pende brug en files. Daardoor leggen ze - bij gewone weer somstandigheden - het traject driemaal zo snel af als per auto. Een belangrijk deel van het ste delijk gebied van Rotterdam en haar randgemeenten ligt op loopafstand van de Nieuwe Maas of de daaraan gelegen havens. De rivier functioneert daarbij als een bijzonder mooie, rustige en vooral weinig gebruikte en daardoor filevrije verkeersader door dit gebied. Wat de ritprijs betreft. Die komt voor één tot drie personen op ongeveer zestig procent van een gewone taxirit. Voor ritten met vijf tot acht passagiers ,ligt het tarief niet ver van het openbaar vervoer. Verhagen: "Een aan trekkelijk en betaalbaar perso nenvervoer systeem over water. En we zijn er binnen tien minu ten." Het uiteindelijk laten varen van de watertaxi's heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. Technische en organisatori sche problemen zorgden telkens voor vertraging. Het onderwaterschip moest aan verschillende eisen voldoen, zoals stabiliteit en hoge snelheid. Zoals al eerder gezegd, moest de uitstraling Rotterdams zijn. Maastaxi verwacht dat er in 2004 vijftien watertaxi's zullen varen. Met zes tot zevenhonderd vaarbewegingen per dag. Woordvoerder Han Verhagen: "Op die manier zullen ze dan het beeld van de Nieuwe Maas en de stad voorgoed veranderen." De watertaxi's zijn eigendom van schippers, die daarvoor Vof's hebben opgericht. Ze hebben allemaal ruime ervaring met het verkeer in het Rotterdamse havengebied. De schippers werken bij diverse Rotterdamse nautische bedrij ven en besturen de watertaxi's als ze vrij zijn. Botenhuis De overkoepelende organisatie is de besloten vennootschap Waterweg Rotterdam. Voor de Wereldhavendagen is onder escorte van vier watertaxi's een botenhuis naar de locatie bij hotel New York op de Kop van Zuid gesleept. Sinds een week kunnen de schippers daar aan leggen. In de werkplaats kan er klein onderhoud gedaan wor den. Met een scheepslift kun nen de taxi's uit het water gehe sen worden. Het botenhuis is er niet alleen voor de schippers. Het publiek is er ook van harte welkom in het horecagedeelte. Verhagen: "Vanaf 12 oktober zijn we officieel open. Voor een simpele bal gehakt, een goede bak koffie, een groot glas bier en sterke verhalen." Voor de start van de watertaxi zijn er 22 steigers aangelegd. Daarna zijn met behulp van het Ontwikkeling Bedrijf Rotterdam (OBR) een aantal Waternetsteigers voor de party vaart aangepast, zodat ook de watertaxi's er kunnen aanleg gen. Het totaal is nu 34. Maastaxi betaalt huur voor het gebruik van de aanlegplaatsen. De speciale watertaxisteigers zijn eenvoudig te construeren en kunnen gemakkelijk geplaatst worden. Ze kosten ongeveer 28 duizend euro per stuk. Bedrijven aan het water kunnen een eigerr steiger kopen en die voor de deur laten leg gen. Om zo op het netwerk aan gesloten te worden. Inmiddels is er al belangstelling van bedrijventerreinen in Bolnes en Pernis en een hotel in Vlaardingen. Voor meer infor matie: 010439 05 32. www.erasmusmcni Waarom vervangen? Offerte? C.V.-onderhoud Abonnement! Prijsgarantie Huren Gespreid betalen 24 uur service! De werkwijze installed* ff 0800-0998830 sus |0tol 4» 03 S3 De watertaxi is inmiddels een vertrouwd beeld in de Rotterdamse haven. Bij gewone weersomstandigheden leggen ze een-traject driemaal zo snel af als met een auto. Redactie Roger Huys Ook het publiek is hartelijk welkom in het botenhuis van de Maastaxi, dat op de prachtige locatie naast hotel New York op de goede Wereldhoven Rotterdam is een wekelijkse rubriek in samen werking met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Stads Radio Rotterdam. Port of Rotterdam Wegener hus-aan-hutskrsnten Watertaxi Eenheid' Aantal vaarbewegingen per dag 10 dftc'W jan M Maastaxi Nieuwe tijden vragen om een nieuwe visie op zorg en medische wetenschap. Daarom vormen het Academisch Ziekenhuis Rotterdam (Dijkzigt, Daniel en Sophia) en de Faculteit der Geneeskunde en Gezondheidswetenschappen van de Erasmus Universiteit Rotterdam voortaan samen één universitair medisch centrum: Erasmus MC. Waar onderzoek, onderwijs en patiëntenzorg zijn samengebracht. Waar de hele mens centraal staat. Omdat een mens nu eenmaal meer is dan een lichaam. Erasmus MC. Daar komt alle kennis bij elkaar. Daar is alle kunde onder één dak. En daar, wordt iedereen beter van. Universitair Medisch Centrum Rotterdam Heel de mens Foto: Vaillant Technisch gesproken is uw ketel na 15 jaar op. Misschien kan hij nog enkele jaren mee, maar de kans op grote en dure reparaties wordt steeds groter. Meestal gaat een ketel defect als hij het hardst nodig is. U moet dan op stel en sprong beslissen: repareren of vervan gen. De beslissing is dan meestal niet weloverwogen. Bel OBOO 0998830 (8?°/17.00) Wij bieden u een offerte aan gebaseerd op onze ervaring in het onderhoud van tienduizenden C.V.-ketels. Na installa tie hopen wij het jaarlijks onderhoud (weer) voor u te mogen verzorgen. U kunt er van op aan dat de door ons geadviseerde ketels echt goed zijn, want wij onderhouden uiteraard liever goede dan slechte ketels, De c,v.-ketet is één van de meest storingsgevoelige apparaten in- uw woning. Uit de praktijk blijkt dat de eerste onvoorziene kosten dan ook hieruit voortkomen. Onderhoud is de jaarlijkse controle en inspectie van het toestel, hef schoonmaken van de bran der. warmtewisselaar en het zonodig afstellen van de regel- en beveilig ingsapparatuur. In het abonnement is opgenomen de controlebeurt volgens het voorschrift van de fabrikant en het verhelpen van een onbeperkt aantal storingen in het toestel. U betaalt hiervoor geen voor- rijkosten of uurloon. Wij garanderen u dat u bij ons nooit te veel betaalt. Als binnen 14 dagen na installatie blijkt dat u dezelfde ketel bij een collega-installateur onder dezelfde voorwaarden goedkoper had kunnen laten installeren, betalen wij u het prijs verschil terug, Vanaf 13,- per maand kunt u al een ketel bij ons huren. Hiermee heeft u geen last van onderhouds-, repa ratiekosten en BKR toetsing zoals bij Wij bieden u de mogelijkheid bij de koop van een nieuwe ketel, alsmede de installatiekosten bij huur gespreid te betalen. Als er zich ondanks het preventieve onderhoud een storing voordoet, waar door u in de kou zit en u heeft dit voor 21.00 uur bij ons gemeld, verhelpen wij de storing in het stookseizoen nog dezelfde dag. Dit kan omdat onze mon teurs de meest voorkomende onderde len direct bij zich hebben. U belt ons voor een afspraak voor de eerste onderhoudsbeurt, na één jaar betten wij u opnieuw om een afspraak te maken. Wilt u om wat voor reden dan ook geen gebruik meer maken van het abonnement, dan kunt u dat ken baar maken, waama het abonnement vervalt (u ,zit dus niet voor jaren aan ons vast). INSTALLATIE SERVICE GROEP 1"'"^ Kr BEL GRATIS

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 19