1 7^ ril 1 •1 7 Primeur voor De Serre Grootste jurk van de stad onthuld Nieuwbouwlocatie IN DEZE KRANT van groen ontdaan Terug in de tijd Wegener huls-aan-hulskranten Schiedam volgt Rotterdam in misdaadmeter Vragen over subsidiegeld Bezwaartermijn in de vakantie Gewapende overval Jongeren brengen bezoek aan Udine SP TOTALE Wat biedt de toekomst? Gevraagd woningen Rijnmond woning-taxaties De beste taxaties! Burostoel FABRIZIO KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur DONDERDAG 12 SEPTEMBER 2002, JAARGANG 54 Nr. 37 SCHIEDAM - Schiedam komt niet al te rooskleurig uit de misdaadmeter van het Algemeen Dagblad. In de regio Rotterdam-Rijnmond heeft alleen Rotterdam bedui dend hogere misdaadcijfers dan Schiedam. Op bijna alle onderzochte gebieden scoort Schiedam extreem hoog. De misdaadcijfers zijn in de graadmeter uitgesplitst in moord- en doodslag, overval, straatroof, woninginbraak, auto-inbraak en bedreiging. Autoinbraken en bedreiging komen in Schiedam twee keer vaker voor dan in omliggende gemeenten. Bij de politie zijn 1265 gevallen van autoin braken en 224 gevallen van bedreigingen bekend. Een extreem hoog aantal gevallen vergeleken met een stad als Vlaardingen waar respectie velijk maar 683 en 120 geval len gemeld zijn. Alleen op het gebied van straatroof en moord is het met Spijkenisse erger gesteld dan met Schiedam. In Spijkenisse is met 152 gevallen één straatroof meer gepleegd. Daarnaast zijn er in die stad twee moorden gepleegd tegenover één moord in Schiedam. Het gaat hier om de moord op een 40-jarige Rotterdammer in november vorig jaar. De man werd toen dood in zijn auto gevonden. De moord is nog steeds niet opgelost. Schiedam was weer even terug in de tijd van de Coöperatie. De oude paardentram is dit week end voor de officiële vie ring van het 25-jarig jubileum van het Nationaal Coöperatie Museum weer tevoorschijn gehaald. Bezoe kers van het jarige museum konden een rondje rijden door de stad. De tram reed niet voor het museum zelf langs. De steile brug zou volgens de bestuurder te gevaarlijk zijn voor zijn paarden. Het feest van de Coöperatie gaat nog even door. Tot zaterdag staat er voor de jeugdige bezoekers een grabbelton in het museum. Tijdens Doek 2002, op 21 september en van 26 tot en met 29 september, zijn ou de beelden van de Verbruikscoöpe ratie te zien. De Coöperatie stond in het begin van de twin tigste eeuw bekend als de DES. Het levens- middelenbedrijf begon in de jaren zestig als eerste een supermarkt met zelfbediening. SCHIEDAM - Folkclub No Frontiers heeft haar geslaagde openingsfeestje op 31 augustus nog maar net achter de rug en maakt zich nu op een eerste stunt! Vrijdag 13 september or ganiseert de Schiedamse club voor volksmuziek, volksdans en volkscultuur namelijk een con cert met de Battlefield Band. Deze Schotse folklegende maakt momenteel een uitgebreide toer door Duitsland en, mede op ver zoek van No Frontiers, onderbre ken zij nu deze concertreeks voor een eenmalig concert in Nederland: grand café De Serre in Schiedam. Battlefield Band werd onlangs nog in de Schotse muziekpers aangeduid als 'The Rolling Sto nes of Scottish Folk'. Zij danken deze eretitel aan het feit dat de band inmiddels al 33 jaar be staat. Maar ondanks deze 'hoge' leeftijd nog altijd even vitaal klinkt als in de beginjaren. In hun muziek laat Battlefield Band zich inspireren door de puurste Keltische tradities. Zij weten de ze historische erfenis om te vor men tot krachtige en vibrerende songs die nog altijd uitstekend passen in de meer moderne folk- scene. Vooral 'live' komt het Schotse kwartet goed uit de verf. Het vuur van hun virtuoze ins- trumentbeheersing spat menig maal van het podium af bij hun optredens. Battlefield Band treedt 13 sep tember vanaf 19 uur op in De Serre, het nieuwe grand café van woon- zorgcentrum Thurlede, aan de Nieuwe Damlaan 759 in Schiedam. De entreeprijs is 12,50 euro. Leden van No Fron tiers krijgen 2,50 euro korting. Toegangskaarten kunnen worden gereserveerd bij woon zorg centrum Thurlede: (010) 409 32 00, Gaelforce: (0186) 61 76 63 en Ernst Verbeek: e.verbeek@thurlede.nl. Men kan hier ook terecht om zich aan te melden als lid van de Schie damse folkclub. Dit lidmaat schap kost 5 euro per jaar. No Frontiers heeft zich ten doel gesteld minimaal tweewekelijks allerlei vormen van volksmu ziek, volksdans en volkscultuur in grand café De Serre voor het voetlicht te brengen. De meeste clubactiviteiten staan ook open voor niet-leden. Leden van No Frontiers krijgen echter een kor ting op de vastgestelde toegangs prijs van de concerten, worden middels een nieuwsbrief op de hoogte gehouden van de activi teiten en hebben toegang tot de jaarlijkse ledendag. Voor de op tredens van No Frontiers is geen vaste avond gepland. De dag in de week waarop het folk-enter- tainment wordt aangeboden, is afhankelijk van de beschikbaar heid van de artiesten. Sinds de openingsavond waarop accordeonvirtuoos Dave Munne- ly de bezoekers tot in de kleine uurtjes wist te boeien en de Zeeuwse band No Frontiers een heel bijzonder allerlaatste optre den verzorgde, telt de Schiedam se folkclub al ruim 150 leden. SCHIEDAM - De fractie van Leefbaar Schiedam wil weten of Schie dam ook geld krijgt van het Ministerie van Justitie om actie te kunnen ondernemen tegen het afglijden van allochtone jongeren. Volgens een artikel in het Rotterdams Dagblad zou de gemeente Vlaardingen 1,7 miljoen euro krijgen om projecten te realiseren voor allochtone jon geren. De fractie van Leefbaar Schiedam heeft inmiddels vragen gesteld over dit onderwerp aan het college van b&w. WHÊÊÊKÊHÊtÊÊKKÊHUËÊHKBBÊtÊÊÊÊÊÊÊ NS2 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM SCHIEDAM - Leefbaar raadslid Erik de Jong heeft kritische vragen gesteld aan b&w over het feit dat de geplande uitbreiding van de ver- gunninggebieden in het kader van het 'parkeer- en bereikbaarheids plan' precies in de vakantieperiode is gepubliceerd en ter visie gelegd. De Jong informeert: 'Is het juist dat de bezwaartermijn ten aanzien van deze besluiten op 27 augustus is gesloten en dat de belangheb bende bewoners op 29 augustus (dus 2 dagen nadat er een onom keerbare situatie was ontstaan) zijn geïnformeerd over deze besluiten, middels een op 26 augustus ge antidateerd schrijven?' Uit het schrijven dat de bewoners op 29 augustus ontvingen, blijkt dat de regulerende maatregelen op 1 ok tober ingaan. De Jong becijfert dat b&w de bezwaarschriften die tot en met 27 augustus zijn ingediend dus reeds per 29 augustus heeft af gehandeld. Volgens zijn informatie zijn er, ondanks de vakantieperio de, veel bezwaren ingediend tegen de bewuste besluiten? Hij stelt de hele procedure ter discussie en wil dat de besluiten opnieuw gepubli ceerd en ter visie worden gelegd. SCHIEDAM - Een groep van negen Schiedamse jongeren is deze week op bezoek in de Itali aanse partoerstad Udine. De groep doet hier mee aan diverse workshops rond het thema com municatie. Het gaat om commu nicatie tussen jongeren onderling en jongeren met ouderen. Verschillende moderne manieren van communiceren komen aan bod, zoals via e-mail en sms. Vooral de moderne taal die hier bij gebruikt wordt, krijgt de aan dacht. Een ander besproken on derwerp is communiceren op het artistieke vlak. Muziek, zang en dans, maar ook andere vormen van expressie, zoals graffiti, ko men aan bod. De bijeenkomst heeft een inter nationaal tintje, want naast de Schiedammers zijn er ook jonge ren uit Pol(en en Roemenië over gekomen naar Udine. SCHIEDAM - De Plantage is een beeld rijker. Dit weekend open den twee dansende meisjes de Jurk van kunstenares Esther Zitman. De Schiedamse is eigenlijk schilder, maar werd door de Advies commissie Beeldende Kunst gevraagd een grote versie te maken van haar jurk die tijdens een jubileumtentoonstelling in het Stede lijk Museum te zien was. Het resultaat is een tweeënhalf meter hoog beeld van een jurk met roosjes, die zijn nagemaakt van een porseleinen servies. De Jurk is een jaar lang te zien bij het groepje oude beuken in het stadspark. De sculptuur van piepschuim en polyester is verplaatsbaar en zal over een jaar dus op andere plaatsen in de stad te zien zijn. Waar de Jurk tentoongesteld zal worden, is nu nog niet bekend. SCHIEDAM - Medewerkers van een haarimportzaak in de Lange Kerkstraat kregen dinsdag de schrik van hun leven. Rond half vijf 's middags kwam een gewapende man de zaak binnen en eiste geld van de medewerkers. De dief ging er vervolgens rennend vandoor. Hoe groot de buit is, is niet bekend. SCHIEDAM - De wijkpoli- tie van Groenoord is in ver legenheid gebracht nadat één van haar agenten zater dag de 8-jarige Romy Me ijer samen met haar vader heeft vastgezet. Eén van de betrokken agenten heeft in middels toegegeven dat de agent niet correct heeft ge handeld. Om het goed te maken heeft de chef van wijkpolitie Romy een dagje achter de schermen bij de politie aangeboden. Romy's moeder denkt er toch nog aan een klacht in te dienen. De opsluiting van een kwartier tje kwam voort uit een simpel in cident. Romy's vader Edgar Me ijer bracht zijn dochter zaterdag ochtend met zijn Golf cabrio naar karateles toen hij onderweg werd aangehouden. 'Ik zou te hard hebben gereden', vertelt Edgar Meijer. 'Dat kon helemaal niet, want de politiewagen kwam me op een t-splitsing tegemoet rijden en sloeg linksaf. Ik moest achter die wagen langs en stond bijna stil.' De twee agenten vroegen Edgar om zijn papieren, die hij op dat moment niet bij zich had. Via de portofoon probeerden de agen ten te achterhalen of Edgar een rijbewijs had, maar doordat ze zijn naam verkeerd hadden door gegeven, kwam hier niets uit. Edgar moest mee naar het bu reau. "Ik moest met mijn dochter sa men mee in het politiebusje. Ik stelde nog voor om iemand an ders te laten komen om met mijn auto en mijn dochter achter het busje aan. te rijden. Maar ze moest gewoon met mij mee, ach terin de politiebus, zonder gor del, terwijl de politie veel te hard door het centrum reed.' Op het politiebureau werd er ook geen alternatief bedacht voor Romy. Ze werd met haar vader in het voorlopig arrestantenverblijf gezet, terwijl de politie Edgars gegevens probeerde na te trek ken. 'Toen ze erachter waren dat ik wel een rijbewijs had, mocht ik nog niet het celletje uit. Ze moesten nog twee boetes uit schrijven, omdat ik mijn papie ren niet bij me had en omdat ik te hard had gereden', vertelt Edgar. Romy's ouders zijn kwaad over de gang van zaken: 'Ik word wel vaker aangehouden om niks', zegt Edgar. 'Waarschijnlijk om dat ik in een Golf cabrio rijd -waar ik hard voor heb gewerkt- en omdat ik een petje draag en een donkere huid heb. Maar nu vind ik het helemaal erg omdat ze mijn dochter erbij betrokken hebben.' Diana Hersbach, Romy's moe der, is meteen toen ze het verhaal van haar vriend en haar dochter hoorde naar het politiebureau ge gaan om om uitleg te vragen. 'Ik probeer acht jaar mijn dochter netjes op te voeden en vertel haar dat de politie je beste vriend is en dan doen ze haar dit aan.' De politiechef ter plekke gaf toe dat zijn agent niet correct had gehandeld en ook één van de be trokken agenten gaf toe dat hij beter een andere ruimte had kun nen zoeken voor het meisje. Maar de agent gaf ook aan dat hij niet de indruk had dat Romy het erg vond om bij haar vader in het arrestantenverblijf te zitten. Diana en Edgar denken er nog aan een klacht in te dienen. 'Het gaat me niet om de aanhouding of de boete, maar om het feit dat ze mijn dochter in een cel heb ben gezet waar zelfs bloed aan de wand zat. Dat is geen plek voor een kind van acht', zegt Diana. Om Romy's beeld van de politie weer bij te stellen, nodigde de politiechef haar uit voor een dag je achter de schermen. 'Ik weet niet of ze dat nog wel wil', zegt haar moeder. 'De opsluiting heeft best een indruk op haar ge maakt en ze schaamt zich ervoor. Wat haar is overkomen, ziet ze normaal alleen in tekenfilms.' SCHIEDAM - Op het terrein van Land van Belofte zijn deze week de voorbereidende werkzaamheden begonnen voor het bouwklaar maken van de nieuwbouwlocatie. Alle struiken en boompjes die nog op het terrein stonden zijn inmiddels weggehaald. De verkoop van de woningen zou dit weekend beginnen tijdens de 'Dag van het Stadse Wonen', maar projectontwikkelaar HBG had nog niet alles rond voor de verkoop waardoor deze nu op 2 oktober begint. Het is de bedoeling dat de eerste paal aan het einde van dit jaar de grond in gaat waarna de bouw van de 80 woningen kan beginnen. Maar niets is zeker, het nieuwbouwproject heeft al wat tegenslagen te verwerken gehad, waardoor de bouw uitgesteld moest worden. Om liggende bedrijven tekenden bezwaar aan tegen het project omdat het aantal parkeerplaatsen hierdoor drastisch zou afnemen. Daarnaast werd ook nog eens ontdekt dat de bodem van de toekomstige nieuw bouwlocatie verontreinigd was. Optreden als een echte grote band Meningokok aan banden Monumenten in middelpunt belangstelling Maassluis/Maasland 010 - 592 33 00 Rotterdam 010 - 460 06 02 Schiedam 010 409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl MAI«U*fcSTA*ATK CÖtUCTIE* WJMMOHE» Lid: RVT Sciikdam 010 409 01 44 In zwart leder. Met armleuningen en kunststof kruispoot. Nieuwe Stadsblad s Foto: HANS KEIJZER h V. Foto: HANS KEIJZER I Belangstellenden zijn daarna van 12.00 tot 16.00 uur van harte welkom om met medewerkers van ONS CAI, Philips Design, Kabelfoon, Media Choice, Look TV, Radio Schiedam en QCAT, onder het genot van een gratis drankje te kijken naar en te praten over ontwikkelingen op het gebied van kabeltelevisie, kabelradio, internet, glasvezel en programma's. Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010)262 1000 www.onsgroep.nl Meisje van acht korte tijd in cel Op zaterdag 21 september blikken we met een live TV-uitzending terug op 25 jaar ONS CAI. Maar we kijken óók vooruit. Wat heeft de kabel u in de toekomst te bieden? De uitzending is van 10.00 tot 12.00 uur te zien op Look TV en wordt verzorgd vanuit restaurant brasserie Luden aan de Korte Haven 5. HANS KEUZER

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1