IN KRANT Kunst kijken in open ateliers Verschillende culturen bouwen samen feestje College neemt maatregelen tegen overlast meeuwen fw intratuin Vi mm Wegener huls-aan-hulskranten mwmmzmmmwMm Bijna tweehonderd woningen verkocht Permanente plaszuilen tegen wildplassen PAUL BERG Meldmaand voor klachten mensen zonder huisarts Mensonterend om een zwangere vrouw zo te laten wonen 25 jaar ONS CAI Inzendtermijn verruimd 'v-,, 936.605 GORDIJNSPECIALIST ■HM WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2002, JAARGANG 54 Nr. 38 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: NS1 Restauratie Grote Kerk voltooid Sport langs de waterweg Eerste wijkfeest gevierd in nieuwbouwwijk SCHIEDAM - Woonplus ver wacht voor het einde van dit jaar haar tweehonderdste woning te verkopen. De woningcorporatie richt zich vooral op het verhuren van huizen, maar verkoopt sinds kort ook een deel van het wo ningbestand. De tweehonderdste koopwoning staat waarschijnlijk in de Boten- buurt of in de Hagastraat. Een deel van het woningaanbod hier gaat binnenkort in de verkoop. De woningen zijn in eerste in stantie bedoeld voor de zittende huurder. Wanneer deze niet in gaat op het aanbod, zal de wo ning pas verkocht worden als de huurder verhuist. SCHIEDAM - Het college van B&W wil onderzoeken of er plaatsen zijn in de stad waar per manente plaszuilen nodig zijn. Hiervoor wil het college nagaan of er gebouwen schade oplopen door wildplassers. Het college kwam hiertoe naar aanleiding van een vraag uit de raad. Bij festivals moet volgens het college zeker gebruik gemaakt worden van mobiele toiletunits. Het college benadrukt wel dat ondanks de plaatsing van plas zuilen en scherpe controle, wild plassen nooit helemaal uitgeban nen kan worden. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur OPTICIEN Marianne van Verseveld over... contactlenzen: "Bij ons is iedere dag minimaal 1 contactlens specialist aanwezig." Ruim 42 kunstenaars toonden dit week end hun werk aan het grote publiek tij dens de Open Atelierroute 2002. Hoe wel de meeste ateliers altijd wel open staan voor bezoekers, bestaat er toch een drempel om kunst te gaan kijken. De Open Atelierroute maakt dat een stuk makkelijker en voor de gelegenheid hadden verschillende Schie- darase kunstenaars speciale projecten ontwikkeld. Jackie Habets showde haar kleurrijke hoeden op de Grote Markt. Kunstwerkjes die in een lijstje ho ren, dus liepen de modellen met lijsten om hun hoofd. Een andere publiekstrekker was het uitdelen van 200 Tom Poucen naar een idee van het schilderij van Ria Klop en bij drukkerij Leo Marlee was een zeefdrukdemonstratie waar bezoekers eens konden zien hoe sommige kunstwerken tot stand komen. De Open Atelierrroute is meestal een goede stimu lans voor bezoekers om een kunstwerk te kopen. Vorig jaar werd er 75.000 gulden besteed aan kunst. Hoeveel er dit jaar is uitgegeven is nog niet bekend. Voor meer informatie over de Ateüerroute, zie ver der deze krant. Hik WATERWEG - De patiëntenver enigingen in Nieuwe Waterweg Noord stellen in samenwerking met Regionaal Patiënten Consu menten Platform (RPCP) tot 15 oktober een telefoonlijn open voor mensen die geen huisarts hebben of zonder succes op zoek zijn naar een andere huisarts. Aanleiding voor de meldmaand is het toenemend aantal klach ten. De patiëntenverenigingen en RPCP willen graag klachten en opmerkingen horen, die anoniem meewegen in een onderzoek naar de problemen in de huisartsen zorg in het gebied Nieuwe Wa terweg Noord. Tel. 010-460 40 57 op werkdagen van 10.00- 20.00 uur (in weekenden een antwoordapparaat) of via e-mail huisartsentekort@pbvs.nl door: Evelyn de Ruyter SCHIEDAM - In de badka mer woekert de schimmel onstuitbaar op de muur en via gaten en kieren dringen ratten de woning binnen. 'Een onhoudbare situatie', verklaart Sandra Kop. Zij bevalt in januari van haar tweede kind en hoopt voor die tijd uit haar woning aan de Voornsestraat 9b weg te zijn. Het acht jaar geleden gerenoveerde woonblokje in de Gorzen ziet er leuk uit maar vochtproblemen en ongedierte zorgen voor een ongezond en beangstigend woonklimaat. Daar is de buurt het roerend over eens. 'Mijn zoontje van vier heeft ast ma, zijn kamertje is zo vochtig dat hij er niet kan slapen. En soms schiet er ineens een rat vanonder het bed uit. Hij slaapt noodgedwongen bij mij op de kamer. Als straks de baby gebo ren is, slapen we met z'n drieën in één kamer.' De drie bewoners van het woonblokje kampen met Win mooie prijzen feÉSÉiil dezelfde problemen en willen stuk voor stuk verhuizen. Ze wa ren dan ook boos en teleurge steld dat de woning die kortgele den even verderop in de Gorzen vrijkwam, inmiddels aan een an dere huurster is toegekend. 'On ze situatie is een stuk urgenter.' Overigens zijn ze het er allemaal over eens dat alleenstaande moe der Sandra die woning had moe ten krijgen. Een overbuurvrouw mobiliseerde de buurtbewoners en schakelde de krant in. 'Het is mensonterend om een zwangere vrouw zo te laten wonen', bena drukt ook mevrouw van de Vlies van Straatteam Voornsestraat. 'Onze klachten worden niet seri eus genomen door Woonplus'. Jonge zwangere moeder Sandra woont inmiddels een jaar aan de Voornsestraat. 'Het huis was wel erg uitgewoond, toen ik er in kwam, maar het vochtprobleem viel toen niet op. De verhuurder had de muren afgedekt met gips platen. Later bleek dat het achter die platen hier in de huiskamer helemaal zwart ziet van de schimmel. De astma van mijn zoontje Didier speelt daardoor extra op en hij heeft last van huiduitslag.' Met diezelfde huid irritatie kampt ook Anja Wander, die met haar 12-jarige dochter de etage boven Sandra Kop be woont. 'Dat komt van het vocht in huis.' Ook zij kampt met rat ten in huis. 'Die klimmen vanaf het binnenplaatsje langs de muur omhoog.' De tegels van het binnenplaatsje liggen schots en scheef boven een mogelijk verzakte riolering. De problemen met de riolering zijn er volgens de bewoners van het huizenblokje de oorzaak van dat er niets gedaan wordt aan de overlast. 'Woonplus en de ge meente zijn er nog niet uit wie wat moet betalen, is ons verteld.' Onderzoek Wat precies de oorzaak is van het rattenprobleem in de wijk wordt momenteel onderzocht, verklaart Nu ook in Schiedam Let op: de goedkoopste van heel Nederland!!! Woonpluswoordvoerder Martin Vermeulen. 'De klachten over ratten zijn begonnen na de sloop van een fabriek aan de Houtha ven. Eerst kwamen er klachten van particuliere huiseigenaren. Daarna kwamen er ook signalen van huurders binnen bij Woon plus. We hebben het wijkbeheer ingeschakeld en hebben het pro bleem aangekaart bij de gemeen te. Er wordt onderzocht of het ri ool de boosdoener is of dat er een andere oorzaak is voor het rattenprobleem. Er is overleg gaande. Intussen wordt gepro beerd het probleem terug te drin gen. Er worden extra rattenvallen neergezet door ONS en in de wo ningen worden gaten en kieren gedicht. Via Look TV adviseren we bewoners ook om verstandig om te gaan met voedselresten.' Naast het rattenprobleem speelt de vochtproblematiek van Sand ra Kop en haar astmatische zoon tje, beaamt Vermeulen. 'We heb ben een medische urgentiever klaring voor het gezin geregeld. Daardoor krijgt ze nu voorrang bij woningtoewijzing.' Of dat zal betekenen dat Sandra voor de ge boorte van haar tweede kind in een ander huis zal jitten, durft Vermeulen niet te beloven. 'Als ze zelf eerder een medische ur gentie had aangevraagd was het sneller gegaan, maar nu staat ze in iedere geval bovenaan de lijst.' SCHIEDAM - Bewoners, bewo- nersgroepen en organisaties heb ben nog tot 1 oktober de kans om hun idee voor de Wijkplus- prijs en de Gouden Bezem in te dienen. De organisatie heeft de inzendtermijn verlengd, omdat ze verwacht dat er meer mensen zijn die een suggestie willen doen om hun buurt leefbaar te maken of te houden. De aanmel dingsformulieren zijn af te halen bij Woonplus en de ONS. De Wijkplusprijs wordt toegekend aan het beste plan voor het ver beteren van de leefomgeving. Voorwaarde is wel dat er bij het winnende plan gedacht is aan sa menwerking tussen bewoners en verenigingen, organisaties of in stellingen. De Gouden Bezem is bedoeld voor projecten die het afgelopen jaar zijn opgezet en die een goed voorbeeld zijn voor andere wijken. De prijswinnaars krijgen op 2 november, de 'Leef baarheidsdag', een stimulerings premie uit handen van wethou der Schoenmakers. SCHIEDAM - De verschillende in Schiedam Oost vertegenwoor digde culturen ontmoetten elkaar dit weekend tijdens de Wereld markt. Bezoekers en wijkbewoners konden op deze manier kennis maken met de culturen die in de wijk aanwezig zijn. Op het van 't Hoffplein achter Kluphuis Oost was iedere cultuur op een ludieke manier vertegenwoordigd. Zo speelde de Braziliaanse Re Crew band, was er een uitvoering van een Line Dance Groep en een dra- kenshow. De grote publiektrekker en tevens afsluiter van de markt was de Surinaamse bandTrafassi. Met onder andere de hit 'Kleine wasjes, grote wasjes' lieten ze het multiculturele feest nog even swingen. SCHIEDAM -Het college van B&W doet zijn best om de overlast van meeuwen te beperken op vuilophaaldagen. Dit blijkt uit het antwoord van het college op de vraag van SP-raadslid Haan. Hij wilde weten welke maatregelen er zijn genomen tegen de overlast van meeuwen. De overlast die de meeuwen in Nieuwland veroorzaakten door het plunderen van vuilniszakken, is afgenomen doordat de vuilnis hier nu 's ochtends opgehaald wordt. Dit heeft echter tot gevolg dat de vuilnis in andere wijken later opgehaald wordt, waardoor de meeuwen daar nu een plaag vormen. Meteen toen bekend werd dat de meeuwen voor overlast zorgden, heeft het college maatregelen genomen. Bewoners zijn voorgelicht, zodat zij hun vuilnis goed aanbieden. De reinigingsinspectie is opge voerd en er zijn extra veegploegen ingezet. Daarnaast denkt het college erover om op de korte termijn dikkere vuilniszakken te gebruiken en valkeniers in te zetten. Om de meeuwenoverlast uiteindelijk te stoppen, wil B&W kijken of de vuilniszakken op lange termijn vervangen kunnen worden door containers. HET GROENE WARENHUIS Schorskistje, 100 bloembollen. Wit, blauw en geel. m Van 4,50 nu PIP WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊËÊÊÊÊÊ IMÉmnHMHHIII mi UtfliflH Ka NS1 I Het Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid DAT IS DUIDELIJK. Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Foto: JtÖNALÜ STAM Bewoners Gorzen willen van ratten en schirnmelmuren af Sandra Kop haalt maar weer eens een sopdoek over de schimmelplekken op de badkamermuur foto: ED DEWAERHE1JT WtmfSmFli Han&&\nhA NedwTamM 1J^ TV ONS CAI bestaat 25 jaar. Dat betekent een kwart eeuw vernieuwing en uitbreiding van het aanbod via de kabel. Steeds meer zenders, maar ook internet. Bovendien zijn we hard bezig heel Schiedam van glasvezelkabel te voorzien. Daardoor zijn straks digitale televisie en andere nieuwe mogelijkheden voorhanden. De historie van ONS CAI is aantrekkelijk in beeid gebracht in een foto-expositie. Die is van 18 september tot en met 12 oktober gratis te bezichtigen in de bibliotheek aan het Stadserf in Schiedam. Aan de tentoonstelling heeft ONS CAI een prijsvraag verbonden. Bij de expositie liggen formulieren klaar. Wie de vragen goed beantwoordt, maakt kans op een verzorgd 'avondje uit in eigen stad!' Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010)262 1000 www.onsgroep.nl grootste collectie alles op maat gemaakt eigen atelier eigen ontwerp eigen import ook bekende merken ook eigen montage meet-bezorgservice *gratis meten, gratis advies, gratis bezorgd Gordijnen worden gratis op maat gemaakt! Mgr. Nolenslaan 686, Schiedam, Telefoon 010-4735588 mmmm Fdto: RONALD STAM www.intratuin.nl Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond. mÊNÊ&BlÊBÊÊÊ

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1