Gemeente Schiedam De verkeersveiligheid in Schiedam wordt aangepakt! www.schiedam.nl Commissie Bevolking in gesprek over Welzijn Troonrede wijzigt ONS Standpunt niet Milieubeleidsplan 2002-2006 Informatie Gemeente Schiedam WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2002 NS1-2 /:y/.\ BOUWZAKEN Inspraakavond over het Milieubeleidsplan 2002-2006 Informatie en inspraak over de 30 km/uur-inrichting en oversteken op verkeersaders in Nieuwland EVENEMENTENVERGUNNING BRANDERSFEESTEN 2002 op internet: VRIJSTELLING EX ART. 19. LID 1 WRO (INSPRAAK). PARKEREN VAN GROTE VOERTUIGEN DE ALGEMEEN PLAATSELIJKE VERORDENING SCHIEDAM IS GEWIJZIGD WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WIJZIGEN RIJKSMONUMENT INTREKKINGSBESLUIT WET GELUIDHINDER PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 39, WOENSDAG 25 SEPTEMBER, 2002 emeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de concepttekst van het gemeentelijke Milieubeleidsplan 2002-2006 zover is afgerond dat zij hebben besloten deze tekst voor het volgen van een inspraak- en besluitvormingsprocedure vast te stellen. Het conceptplan ligt van 25 september tot en met 22 oktober 2002 ter inzage. De tekst van het concept Milieubeleidsplan ligt in de Stadswinkel ter inzage bij de Balie Bouwen, Wonen en Milieu. Ter voorkoming van overbodig papiergebruik en gelet op de omvang van het stuk is - zeker gelet op het onderwerp - terughoudend omgegaan met de toezending van het stuk. Indien er interesse bestaat voor het conceptplan kan het kosteloos worden toegestuurd. Belt u hiervoor met de afdeling Milieu mevrouw drs. C. Sirre tel.: (010) 246 54 39 of stuur een e-mail clm.sirre@schiedam.nl Ook kunt u de gehele tekst inzien op de website www.Schiedam.nl onder het thema Nieuws en Activiteiten. Als de inspraak is doorlopen zal een nota van beantwoording op de ingekomen suggesties en adviezen worden opgesteld. Dit zal onderdeel uitmaken van de definitieve vaststelling van het Milieubeleidsplan 2002-2006. Na vaststelling van het Milieubeleidsplan 2002-2006 zal deze worden uitgewerkt in een uitvoeringsprogramma. Op donderdag 10 oktober 2002 wordt in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf leen inspraakavond georganiseerd, aanvang 20.00 uur zaal open vanaf 19.30 uur. Iedereen is daar van harte welkom! Binnenkort zal een aantal stadsdelen wor den ingericht als zogenaamd 30 km/uur- gebied. Er mag dan niet sneller dan 30 km per uur worden gereden. De gemeente heeft een Beleidsplan Verkeers veiligheid voor de hele stad opgesteld. Dit plan heeft tot doel de verkeersveiligheid in Schiedam verder te verbeteren. Bij dit plan hoort een Uitvoeringsprogramma voor de jaren 2000-2004. Deze plannen zijn in december 1999 door de Gemeenteraad vast gesteld. Onderdeel van het plan is de inrich ting van 30 km/uur-gebieden in alle woon gebieden in Schiedam waar dat nog niet het geval is. Bestaande woonerven blijven gehandhaafd. Uit landelijk onderzoek is gebleken dat de verkeersveiligheid daarmee sterk wordt bevorderd. Omdat het in de praktijk ondoenlijk is in woongebieden regelmatig snelheidscontroles te houden worden de straten zo aangepast dat het erg moeilijk wordt daadwerkelijk harder dan 30 km per uur te rijden. De maatregel wordt dus afgedwongen door de inrichting van de straat. Om de snelheid af te remmen zullen op regelmatige afstanden verkeersdrempels worden aangelegd. De gekozen drempels bestaan in principe uit een uitgekiende vorm met een stevige fundatie waardoor wel de snelheid wordt afgeremd maar er verder zo weinig mogelijk hinder en kans op schade ontstaat. Inrichting 30 km/uur-gebied en verkeersaders in Nieuwland Door bureau Verkeer en Vervoer is de afge lopen tijd gekeken hoe de inrichting van Nieuwland het best kan gebeuren. Daarbij spelen uiteraard ook de wettelijke richtlijnen voor 30 km/uur-gebieden een rol. Daarnaast zijn er voorstellen om op de Burg. Van Haarenlaan en de Nieuwe Dam- laan oversteekplaatsen te maken met drem pelvoorzieningen. Inloopdag Voor Nieuwland wordt een inloopdag gehouden op: Dinsdag 15 oktober 2002 in Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2. De zaal is open van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Er zijn medewer kers van de gemeente aanwezig die aan de hand van de tekeningen uw vragen kunnen beantwoorden en als u dat wenst kunt u uw schriftelijke reactie hier achterlaten. De reacties zullen middels een commentaar nota voor besluitvorming aan de Commissie Grondgebied en de Gemeenteraad worden voorgelegd. De commentaarnota zal voor de bestuurlijke behandeling ook naar alle belanghebbenden worden gestuurd die schriftelijk hebben gereageerd op de plan- Verdere procedure Na de inspraak zal, gelijktijdig met de bestuurlijke behandeling, de procedure voor het verkeersbesluit worden opgestart. Voor het kunnen inrichten van de wijk als 30 km/uur-gebied is namelijk een verkeers besluit nodig. Op deze pagina (Gemeente- berichten in het Nieuwe Stadsblad) zal de tekst van dit verkeersbesluit worden gepubli ceerd. Daarin kunt u lezen op welke wijze en binnen welke termijn u hierop kunt reage ren. Naar verwachting zal publicatie van het verkeersbesluit begin 2003 plaatsvinden. In de tweede helft van 2003 zal naar ver wachting met de uitvoering in Nieuwland worden begonnen. Naar verwachting zal de totale uitvoering voor bovengenoemde wijk ongeveer vijf maanden gaan duren. Informatie Informatie kan worden ingewonnen bij de heer C. Engelsman (projectleider 30 km/u- gebieden) van de sector VROM, tel.: (010) 246 56 43 op woensdagen of de heer T. Braam van de sector VROM, tel.: (010) 246 54 04 (niet op vrijdag). U kunt ook e-mailen voor informatie naar cengelsman@goudappel.nl of aj.braam@ schiedam.nl Door de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders is een vergunning verleend voor het houden van de jaarlijkse Brandersfeesten van 26 t/m 29 september 2002 op diverse locaties in de Schiedamse binnenstad. De acti viteiten vanuit verschillende horecabedrijven zijn in de programmering opgenomen. Vanaf vandaag ligt een afschrift van de verleende vergunning gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Binnen zes weken, tot en met 6 november 2002, kunt u tegen de verleende vergunning schriftelijk bezwaar maken. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent. Ook moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning van kracht. Als u vindt dat de verleende vergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u hiertoe een verzoek sturen naar de president van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotter dam. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Voor meer informatie: mw. M. Benamu, tel.: (010) 246 58 30. De raadscommissie Bevolking gaat op woensdag 2 oktober 2002 in gesprek met de gebruikers van het sociaal cultureel werk van de Stichting Welzijn Schiedam De raadscommissie Bevolking heeft op 5 september gesproken met de Stichting Welzijn Schiedam. De commissie wil nu in gesprek met de gebruikers en vrijwilligers van SWS. Plaats: ontmoetingscentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590, Schiedam. Aanvang 20.00 uur Iedereen wordt daarvoor uitgenodigd, zoals: vrijwilligers die gebruik maken van de centra van de Stichting Welzijn Schiedam, deelnemers aan activiteiten van de Stichting Welzijn Schiedam, bewonersorganisaties, deelnemers aan wijkbeheer overleggen en alle andere belangstellenden. Informatie bij Taeke Halma, telefoon (010) 246 56 65, e-mail: ts.halma@schiedam.nl In de Troonrede is op Prinsjesdag bekend gemaakt dat met ingang van 1 januari 2003 de stimulering van duurzame energie wordt gewijzigd. Er komt een nieuwe regeling Milieukwaliteit Elektriciteitsproductie (MEP). Waar de huidige regeling Regulerende Energie Belasting (REB) zowel consumenten als producenten van duurzaam opgewekte energie stimuleert gaat dat met de komst van de MEP (1 januari 2003) veranderen. Voor klanten van ONS Natuurkracht (groene elektriciteit) heeft dit tot gevolg dat zij niet langer volledig maar voor de helft worden vrijgesteld van ecotax (energiebelasting). ONS heeft al direct besloten de prijsstijging die hierdoor ontstaat van 3,57 eurocent per kWh, voor haar rekening te nemen en daarmee de prijs voor Natuurkracht op het oude niveau te hand haven. Ondanks de maatregelen van het Kabinet hoopt ONS hiermee toch het gebruik van milieuvriendelijke elektriciteit te stimuleren. Voor producenten van duurzaam opgewekte energie verdwijnt de stimuleringsubsidie hele maal, behalve voor binnenlandse productie. Hoe de overheid dit laatste wil bewerkstelligen is nog niet helemaal duidelijk. ONS blijft in ieder geval investeren in regiona le productiefaciliteiten van duurzame energie. Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010) 262 1000, www.onsgroep.nl Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, dat vrijstelling ex art. 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) is aangevraagd door de Raad van Bestuur van het Vlietlandzickenhuis, voor: realisering van twee parkeergebieden met een totale capaciteit van 750 plaatsen, ten behoeve van het nieuw te bouwen ziekenhuis in de wijk Bijdorp; intensivering van het gebruik van de dam over de Poldervaart, als verbinding tussen de parkeergebieden en het ziekenhuis. De parkeergebieden zijn gesitueerd ten westen van de Poldervaart en worden globaal begrensd door: Hargalaan, Nieuwe Damlaan, Sportlaan en Sportpark. Het noordelijk parkeergebied alsmede intensivering van het gebruik van de dam, zijn in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Ziekenhuis 1999", omdat: het parkeergebied is bestemd als "Verkeersdoeleinden (parkeergarage)"; de dam is bestemd als "Ecologisch groen", met de aanduiding: "Toegang Hulpver leningsdiensten" Het zuidelijk parkeergebied is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Kethel-West, omdat de betreffende gronden bestemd zijn als "Gronden, bestemd voor park, plantsoen, sport- en speelterrein, volkstuinen en begraafjplaatsen met bijbehorende bebouwing". Op grond van art. 19, lid 1 WRO, is het mogelijk vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Bij de voorbereiding van toepassing van art. 19, lid 1 WRO, wordt inspraak verleend ingevolge art. 6a WRO. In verband daarmee ligt de aanvraag gedurende vier weken voor een ieder ter inzage (met ingang van 27 september t/m 24 oktober 2002) in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu. Ope ningstijden: maandag t/m vrijdag van 08.00 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur. Op donderdag 17 oktober 2002 is in de Stadswinkel een inloopavond van 17.00 - 19.00 uur, waar mondeling van gedachten kan worden gewisseld over de aanvraag. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder zijn zienswijze over de aanvraag naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 17 september 2002 hebben besloten om het parkeren van grote voertuigen - langer dan 6 meter of hoger dan 2,4 meter - ex art. 5.1.8 APV in de Abel Tasmanstraat, ten zuiden van de Olivier van Noortstraat, te verbieden. Dit besluit ligt met ingang van heden, gedurende een periode van 6 weken ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt van de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift kunt indienen bij burgemeester en wethouders. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te die nen bij de president van de Arrondissementrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam van de afd. ROW, tel.: (010) 246 54 04. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad, gelet op de bepalingen van de Gemeentewet, op 24 september 2002 de Algemeen Plaatselijke Verordening Schie dam heeft gewijzigd. Deze gewijzigde bepalingen hebben betrekking op hinderlijk drank gebruik op de weg, het dragen van messen en andere voorwerpen als steekwapen op de weg en op zogenaamde veiligheidsrisicogebieden, waarbinnen preventief fouilleren na een daartoe strekkend besluit mogelijk is. De wijziging van voormelde verordening treedt in werking zes weken na deze publicatie en ligt gedurende deze periode tijdens kantooruren ter inzage in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Indienen verzoek tot het houden van een referendum Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij, gelet op de Tijdelijke Referendumwet, deze wijziging van de Algemeen Plaatselijke Verordening Schiedam referendabel heeft verklaard". Een ieder die kiesgerechtigd is voor de gemeenteraadsverkie zingen in Schiedam kan over vorengenoemd raadsbesluit een verzoek indienen tot het houden van een gemeentelijk correctief raadplegend referendum. Een dergelijk verzoek dient in persoon, op vertoon van een legitimatiebewijs, te worden ingediend binnen 3 weken na deze publicatie bij de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 13 september 2002 t/m 20 september 2002: bouwaanvragen/meldingen: Toorman Architecten Schiedam Houdijk Architecten b.v. A.A. van Zijl G. Trade B.V. De Savornin Lohmanlaan 3 Filip Van Bourgondiestraat 13 H.M.H. Coenradistraat 34 Korte Kerkstraat 11 Schrijnwerkerstraat 47 49 K. Gijze Stockholm 6 Vlaardingerdijk 89 R.F. Gillet S. Post sloopaanvragen/sloopmeldingen: Amalia van Solmsstraat 9B Kerkweg 49 Lange Nieuwstraat 31A H.J. op 't Ende C. van Adrichent A.E. Groenendijk woning vergroten woning vergroten dakkapel bouwen bedrijfsruimte tot woon ruimte verbouwen woningen vergroten (herziene aanvraag) dakkapel bouwen dakkapel bouwen (herziene aanvraag) asbest verwijderen asbest verwijderen asbest verwijderen Verleende beschikkingen van 16 september 2002 t/m 20 september 2002: bouwvergunningen/meldingen: verleend 19 september 2002: Jan van Avennesstraat 57B R. Hoogstad Spoorbaanstraat 26 P.W. Berghuis Stadhouderslaan 103 Architéma B.V. verleend 20 september 2002: Kerkweg 65 M.A.M. Maat-van Noordt sloopvergunningen sloopmeldingen: verleend 16 september 2002: Kerkweg 49 C. van Adrichem verleend 18 september 2002: Amalia van Solmsstraat 9B H.J. op 't Ende verleend 19 september 2002: Lange Nieuwstraat 31A A.F. Groenendijk dakopbouw plaatsen dakconstructie verbouwen dakkapel vergroten woning bouwen (wijziging) asbest verwijderen asbest verwijderen asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlo pige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voor lopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrecht bank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1Schiedam. Datum: 30 september 2002 Dagpauwooghof 32 Toorman Architecten Schiedam De Savornin Lohmanlaan 3 Toorman Architecten Schiedam Edisonstraat 23A J. Lopes Dos Santos Lange Nieuwstraat 73 Hollands Midden Rotterdamsedijk 238C Vlaardingerdijk 89 Zwaluwlaan 84 A.M. Radja S. Post Autobedrijf Nooteboom B.V. woning vergroten woning vergroten berging plaatsen 27 woningen parkeer kelder bouwen rolluik aanbrengen dakkapel bouwen pand vergroten Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag, dinsdagmiddag en donderdag bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 54 87. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzigen van monument:. Hoogstraat 112 Het plan ligt vanaf 26 september 2002 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden tot het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdeling Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. College van burgemeester en wethouders hebben d.d. 17 september 2002 het besluit tot verwijdering van acht lokalen van de basisschool El Furkan aan de Eduard van Beinumlaan ingetrokken. Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden binnen zes weken na 26 september 2002 een bezwaar schrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij voornemens zijn om Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland te verzoeken hogere waarden vast te stellen op grond van de Wet geluidhinder. Dit in verband met de upgrading van twee flatblokken aan de Bart Verhallenplein en Albert van Raalteplein te Schiedam. De upgrading bestaat uit een ingrijpende renovatie van de bestaande woningen in de flats. Daarnaast wordt per blok 10 woningen en een trappenhuis op de reeds staande woningen gebouwd. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat de voorkeurswaarde zoals aangegeven in de Wet geluidhinder, door geluidbelasting van de omliggende wegen, wordt overschreden. Vanaf 27 september 2002 ligt gedurende twee weken het ontwerpverzoek met de daarbij behorende stukken ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Vhheu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke opmerkingen worden ingediend bij burgemeester en wethouders t.a.v. het hoofd van de afdeling Milieu,.Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Op 10 oktober 2002 om 14.00 uur zal in het Stadskantoor (kamer Ï2.10), Stadserf 1 te Schiedam een openbare zitting gehouden waarbij een ieder de gelegenheid wordt gegeven opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp verzoek. Wilt u gebruik maken van de openbare zitting, kunt u contact opnemen met de heer E.B. Weeder van de afdeling Milieu, tel.: (010) 246 56 05.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 2