Hijs het doek Brandersfeesten geen kermis maar van alles wat voor iedereen Schotse Piper band prachtig om te tien fantastisch om te horen Stad is zelf de juiste achtergrond voor een passend evenement DONDERDAG 26 SEPTEMBER 2002 BRANDVP Een project dat aansluit bij de wens om de Brandersfeesten wat meer culturele diep- I gang te geven is Doek 2002, een project van kunstenaar Frans Huisman. II Zaterdagavond zal er film gedraaid 1 worden op de zeilen van de schepen p;. die in de Korte haven, Lange haven en H Oude Sluis afgemeerd liggen. Veel van deze historische schepen hebben speciaal voor de gelegenheid hun ligplaats voor deze avond hier gekozen. Zij zullen hun zeilen hijsen zodat de Schiedamse kunstenaar Frans Huisman het perfecte decor krijgt om zijn 'Kunsten' te vertonen. Behalve dat deze vorm van Kunst vertonen al heel bijzonder is, zijn ook de films die Frans heeft uitgekozen zeer bijzonder. Bijvoorbeeld de film die een Russische kosmonaut van zichzelf maakte toen hij na de val van de muur in 1989 aan zijn lot overgelaten leek in het ruimteschip Mir. Of een film over Pygmeeën die een touwbrug maken over een rivier. Als het niet echt gaat stormen dan is de schemering tegen het vallen van de avond een heel bijzonder moment langs de haven. SCHIEDAM - De moderne Brandersfeesten zijn bedoeld voor alle Schiedammers van alle leeftijden. Waar ze ook in geïnteresseerd zijn, er moet voor iedereen iets van zijn gading te vinden zijn in het laat ste hele weekend van september. Van donderdag 26 tot zondag 29 staan er weer vele tientallen evene menten op het programma In vergelijking met andere jaren heeft het bestuur er naar gestreefd een feest neer te zetten met herken baarheid voor iedereen. Er moet van de Dam tot het Stadserf overal vermaak en vertier zijn voor alle Schiedammers van alle leeftijden. Daarom is de kermis geschrapt van het programma, 'omdat daar toch een eenzijdig geïnteresseerd publiek op af kwam met vaak alleen maar de bedoeling om rotzooi te trappen. Dat willen wij dus niet en ook al scheelt dat heel veel inkomsten op onze begroting, ik heb me er hard voor gemaakt dat er geen kermis is op de Brandersfeesten' aldus voorzitter Arno Geers. Het bestuur wil de nieuwe koers blijven varen die in de vorige editie is ingezet. Dat betekent dat het pub liek op nonchalante manier op onverwachte plaatsen en momenten voor plezierige verassingen komt te staan. Dat kan dan net zo goed kunst zijn als een paar denmarkt of een Old timer show. Hogere kunst of traditioneel vermaak, er is dit jaar voor vrijwel iedereen iets geprogrammeerd. Daarbij geldt dat de binnenstad zelf het perfecte decor is waar het makkelijkst de goede sfeer is te scheppen. a fj De wereldberoemde Rijnmond Band zal met vier colle ga bands donderdagavond 20 uur de Brandersfeesten openen met een taptoe op het Stadserf. Kwamen er het eerste jaar zo'n 2000 bezoekers, de laatste jaren komen er zo'n 4000 liefhebbers kijken naar de marcherende muziekkorpsen. Alhoewel het Stadserf door de inrichting eigenlijk iets te klein is voor een echte taptoe, hebben alle bands hun 'mars route' gewoon zodanig aangepast dat er een goede show gegeven kan worden. Het Stadserf is dus groot genoeg om alle liefhebbers een plaatsje te geven van waaruit ze het spektakel kunnen volgen. ""*1^ De speciale blikvanger is dit de Schotse Piper band, die niet alleen heel herkenbaar is door de muziek maar zeker ook door de prachtige uniformen. Het bestuur is blij dat de taptoe vier jaar geleden weer in ere is hersteld en hoopt dat het evenement in de toekomst een plaats op de landelijke kalen der zal krijgen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 17