De bezem erdoor r Ook politie maakt wel eens een foutje SCHIEDAM Onderschrift klopt niet Schiedamse en Vlaardingse twisten Meisje laat inbreker schrikken Uitgebreide lezing over een flesje Parkeerders lijken favoriete melkkoe van het gemeentebestuur 4 Kees van Dongen trekt record aantal bezoekers Bezuiniging van 4,5 miljoen euro sluitstuk van meeijarenbegroting Uw Twee meisjes aangereden ONS waarschuwt voor dubieuze verkooppraktijken groene stroom Het Nieuwe Stadsblad Autoservice Eigenraam HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 3 OKTOBER 2002 40 - 1510 WATERWEG - In het artikel van gisteren over de Vlaardingse paardenfluisteraar Ome Piet Vlielander is een foutje geslopen in het foto-onderschrift. Het meisje op de foto is niet autis tisch. Ze volgde bij een manege een workshop van Vlielander en leerde daar hoe een paard moet buigen voor het publiek. SCHIEDAM - Een groep Schie damse jongeren raakte maandag avond rond half negen op de Eu ropaboulevard slaags met een aantal Vlaardingse jongeren. Toen de politie arriveerde was de vechtpartij al afgelopen. Een 14- jarige Schiedammer deed aangif te van mishandeling. Een 16-ja- rige plaatsgenoot zal zijn voor beeld waarschijnlijk volgen. De politie voert een onderzoek naar de aanleiding van de vechtpartij uit. Een aantal ouders en slacht offers zijn reeds gehoord. SCHIEDAM - Een jonge bewo ner van de Smetanalaan hebben maandagavond, zonder dat ze dat zelf wisten, een inbreker ver jaagd. Een meisje dacht dat haar moeder thuis was toen ze bene den geluid hoorde. Het geluid kwam echter van een inbreker die de schuifpui aan de achter kant van het huis had opengebro ken. Toen de inbreker het meisje om haar moeder hoorde roepen, nam hij de benen. SCHIEDAM - Ooit eens stil gestaan bij een potje pindakaas, een fles cola of een flesje maggi? Waarschijnlijk niet. Johan Soetens doet dit wel. Zondag geeft hij van 14.00 tot 16.00 uur een lezing in het Gedistilleerd Museum. Tijdens deze lezing plaatst hij doodge wone potten en flessen ineens in een heel ander daglicht. Zo leer je alles over de geschiede nis van de fles die terug gaat tot 1650. Soetens laat zien hoe de fles door de jaren heen van vorm veranderde en ook waar om. De lezing maakt deel uit van de tentoonstelling 'Glas, helder bekeken, glas als voertuig voor jenever' die tot 3 november te zien is in het museum. (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) Goed voorbeeld doet goed volgen. Dus pakte wethouder Habermehl dinsdag zelf de bezem op om het startsignaal te geven voor de schoonmaakestafette in Nieuwland. Bewoners en instellingen als Irado slaan de handen in een om onder de vlag 'Nieuwland aan zet' de wijk leefbaar en schoon te maken. Met het doorgeven van een estafettestokje wordt de schoonmaakactie steeds weer doorgegeven naar een andere buurt. Een eerste stap in de schoonmaakactie is het goed omgaan met huisvuil. Wat betekent dat de bewoners hun vuilniszak niet te vroeg op straat mogen zetten en deze ook goed moeten dichtbinden. Dit scheelt al veel zwerfvuil. Het overige zwerfvuil zullen de leerlingen van Schravelant, het Maascollege, Buiten de Veste en Spieringshoek voor hun rekening nemen. Gewapend met knijpers en vuilniszakken ma ken ze hun buurt weer schoon. Het schoonmaakproject gaat nog verder. Ook gebouwen en woonblokken krijgen de aan dacht en om de wijk extra leefbaar te maken, organiseren de buurtbewoners op 23 oktober een contactdag om eens nader kennis te ma ken met elkaar. Tl ill Door NANS WOLTERS SCHIEDAM - Diagnoses, opvallende conclusies, ver gunningen, spoedzittingen en schorsingen. Wie ver moedt dat het gaat om een bijzonder ziektegeval heeft het mis. Hoewel het niet on denkbaar is dat bewoners van de binnenstad onwel worden als het parkeerver- gunningen-beleid van de ge meente ter sprake komt. Dat meent althans Erik de Jong, ondernemer en raads lid voor Leefbaar Schie dam. Volgens De Jong mankeert er veel aan het huidige parkeerbe leid. Per 1 oktober, zo was de be doeling, zou het gebied waarvoor een parkeervergunning verplicht is, worden uitgebreid. Die datum is inmiddels verschoven naar een later tijdstip, omdat er vertraging is opgetreden in de levering van de borden. Erik de Jong: 'Door een actie groep werden de bewoners geën quêteerd en daaruit bleek dat 90 procent van de ondervraagden af wijzend staat tegenover een der gelijke vergunning. Die uitkomst staat haaks op de conclusie van het gemeentebestuur. Op het Stadskantoor beweert men name lijk dat de uitbreiding juist ge beurt op verzoek van de bewo ners.' De tien procent van de onder vraagden die wel wat voelt voor een vergunning woont in het ge bied Honnerlage Gretelaan/ 's Gravelandseweg en op de Oost- singel. Bewoners van de Oostsin gel gaven aan veel hinder te on dervinden van ambtenaren van het Stadskantoor die daar hun au to parkeren. 'Die overlast moet naar mijn mening op het Stads kantoor worden aangepakt. De parkeergarage op het Stadserf biedt met 40 plekken onvoldoen de ruimte aan honderden ambte naren', verklaart De Jong. Volgens het raadslid zal de nieu we maatregel van toepassing zijn in Oost op de Oostsingel, de Vil lastraat en in het gebied achter de 's Gravelandseweg, onder meer de Jan van Zutphenstraat, de Dirk Gerhardtstraat en de H. Grete laan. 'Het kan natuurlijk niet zo zijn dat bewoners duidelijk ma ken geen behoefte te hebben aan een vergunning en dat de ge meente daar geen boodschap aan heeft. Nogal wonderlijk omdat uitvoering en controle kostbaar zijn. Inmiddels zijn vorige week in het centrum een twintigtal nieuwe parkeermeters bijge plaatst. Absoluut onbegrijpelijk vooral omdat we de afgelopen zes weken herhaaldelijk bij de ge meente hebben geïnformeerd over de stand van zaken. Steeds werd gezegd dat ze er nog niet 'uit waren'.' Erik de Jong verklaart dat ruim 200 bezwaren tegen de plannen zijn ingediend. Dan zou je ver wachten dat daar rekening mee wordt gehouden. Wij kregen ech ter te horen dat in de loop van de komende maanden de bezwaar schriften worden behandeld maar dat de procedure gewoon door gaat!' Dit feit was voor bewoners van de Oostsingel en die van onder meel de Jan van Zutphenstraat aanlei ding een paar dagen geleden bij de rechtbank in Rotterdam een schorsingsverzoek in te dienen. Als de gemeente weigert de kwestie voorlopig uit te stellen dan komt er, zo verwacht De Jong, een spoedzitting. Lucratieve handel De aankondiging van de gemeen te dat de wachtlijst met 300 aan vragen voor een parkeervergun ning tegelijk met de gebiedsuit breiding wordt opgeheven, is slecht gevallen bij De Jong. 'De aanvragers krijgen nu allemaal een vergunning. Dat betekent uit breiding met driehonderd cen trumvergunningen, waarvoor in feite geen ruimte is. Dus het is lo gisch dat die mensen door de bin nenstad gaan rijden op zoek naar vergunningplaatsen die erbij zijn gekomen.' Lucratief handeltje? De Jong aar zelt even, maar zegt dan dat het naar zijn mening grenst aan een vorm van gelegaliseerde oplichte rij. 'Bovendien is er in het hele parkeersysteem niets meer terug te vinden van een koppeling tus sen beschikbare plaatsen en ver gunningen.' Volgens de Schiedamse onderne mer kan inmiddels gesproken worden over het betalen van par keerbelasting. Hij vraagt zich af waarom Schiedam in vergelijking met Vlaardingen het dubbele (54,45 euro) voor een parkeerver gunning vraagt. 'Vlaardingers hebben bovendien de beschikking over een eigen plek - er staat geen parkeermeter voor de deur - en niet onbelangrijk een gratis be zoekerspasje. In Schiedam kun je op het Stadskantoor voor 2,27 eu ro een bezoekerspasje kopen dat vier uur geldig is', zegt De Jong. SCHIEDAM - De politie is vori ge week met groot materieel uit gerukt om de verdachte van een overval op een geldtransport op te pakken. Een alerte geldloper had de politie het nummerbord gegeven van een man die zich verdacht had opgesteld bij de ABN Amro bank. De verdachte bleek echter geen zware crimi neel, maar Schiedammer J. Ko ning die gewoon zat te wachten op zijn vrouw en zwangere doch ter die boodschappen deden bij de Albert Heijn. Meneer de Koning kan wel la chen om het voorval. 'Ik ben niet rancuneus, de politie heeft goed alert gereageerd, want voor het zelfde geld zat er wel een crimi neel het geldtransport te bespie den.' De man had net zijn vrouw en dochter afgezet om bood schappen te doen en zat rustig een boekje te lezen terwijl hij wachtte op hun terugkomst. Van uit zijn auto zag hij dat een geld wagen bij de bank arriveerde. 'De eerste man stapte uit en liep naar binnen. Die ander zag ik nog een pen pakken en een krant. Die moet waarschijnlijk mijn nummerbord opgeschreven heb ben, want binnen tien minuten stond er een politieauto naast de geldwagen. Koning had op dit moment nog geen reden tot arg waan. Toen zijn vrouw en doch ter klaar waren met de bood schappen reed hij hen langs de politiewagen tegemoet en hielp zijn zwangere dochter met de boodschappen. 'Op dat moment kwam er ook een politiehelikop- ter laag boven het winkelcen trum vliegen. We zeiden nog te gen elkaar: 'Er zal wel wat ge beurd zijn'.', zegt Koning. De boodschappen waren gedaan, dus Koning en zijn vrouw en dochter reden weg. Koning deed nog snel even zijn gordel om op aanraden van zijn dochter, want er zat een poli tieauto achter hen. Bij het ver keerslicht bleek de politie daar echter niet op te letten. Koning werd gesommeerd te stoppen in een parkeerhaven en werd klem gezet door meerdere politieau to's en hoorde de helikopter bo ven zich. Koning werd aangezien voor een crimineel die eerder in Rotterdam een overval had ge pleegd. Het nummerbord van de auto van de dader was niet be kend, maar wel de kleur. Een kleur die kwam overeen met die van de auto van Koning. De poli tie durfde Koning niet bij de bank aan te houden, omdat ze bang waren voor een gijzeling. Met de aanhouding bij het ver keerslicht, hoopten ze de crimi neel te pakken, maar niets was minder waar. 'Een politie-agent trok de deur open en zag al meteen dat hij fout zat. 'U ziet er niet uit als een boef', zei hij toen hij ook mijn vrouw en dochter zag. Ik ben be nieuwd hoe het was afgelopen als ik met mijn zonen in de auto had gezeten.' Na excuses en uitleg van de poli tie kon Koning weer vertrekken. Hij werd nog op de hoogte ge bracht van het feit dat hij een klacht kan indienen, maar dat zal de Schiedammer niet doen. 'Elk mens maakt fouten en dus ook de politie.' f«wm potrric scuetxri^'Eu ojs&biuipi&e mau aaki voa? rmfkpfl SCHIEDAM - Met het binnen halen van werk van kunstenaar Kees van Dongen heeft het Ste delijk Museum een grote pu bliekstrekker in huis. Vrijdag werd de tentoonstelling geopend. Het museum kon meteen op veel bezoekers rekenen: 650 in totaal. Ook in het weekend was er veel interesse voor de kunstwerken. Zondag na sluitingstijd stond de teller op ongeveer 4700 bezoe kers. Een zeer hoog aantal dat volgens het museum mede te danken was aan de Brandersfees ten. De vele feestvierders combi neerden hun bezoek aan de bin nenstad met een wandeling door het museum. De tentoonstelling werd door een breed publiek bezocht en ook aandachtig bekeken. Dit had me de te maken met het feit dat er een prijsvraag aan de tentoon stelling verbonden is. Door vra gen over de tentoonstelling te be- (vervolg van voorpagina) Dus moet de ONS eerst op basis van beheerplannen aannemelijk maken, hoeveel geld er precies voor welk werk nodig is. Pas dan komt de ger meente met geld over de brug. Het gaat om twee miljoen en daarmee is dan 4,5 miljoen euro bezuinigd. Extra aandacht komt er van de kant van het college voor fractieondersteuning, het uiterlijk van de stad (schoon eh heel), veiligheid -waarbij de lichtblauwe brigade een bedrag van 1,4 mil joen euro opslokt. Verder de herstructurering van Nieuwland. Tenslotte ook de aanpak van het Stadskantoor. 'Het is rot, maar het mot', aldus De Swart. Het gebrek aan onderhoud in de achterliggende jaren begint zich nu te wreken. Vooral de verwarmingsinstallatie is een zorgenkindje: een ongestoorde werking is gedurende de winterperiode niet meer te garande ren en als de verwarming het doet is er een te hoog energieverbruik. 'Het vervelende is, datje bij dit soort klussen van het één in het ander rolt', aldus De Swart. Want ook de elektrische installatie laat te wensen over. De groepenkasten zijn 25 jaar oud en voldoen niet aan de gestelde nonnen. Er zijn niet eens meer vervangende materialen leverbaar. Ook zuinigheid leidt nu tot extra uitgaven. Zo werd bij de nieuwbouw van theater en bi bliotheek beknibbeld op de sprinklerinstallatie. Nu voldoet het geheel niet aan de eisen. Artoteek Opvallend zijn de lovende woorden die de Artoteek in de begroting ten deel vallen: het aantal leners is van 289 tot 395 gestegen in de periode 1999-2001De aanvraag van bedrijven is zo groot dat er niet aan kan wor den voldaan, aldus de tekst in de begroting. Er moet meer worden samen gewerkt en educatieve projecten moeten worden voortgezet. Er is één ad dertje onder het gras: 'De uitleenfunctie kan op korte termijn kostendek kend draaien'. Dat is in ieder geval de bedoeling. De raad werd dinsdagavond voor het eerst geconfronteerd met de begro ting voor de komende jaren. Nadat De Swart de begroting op hooflijnen had uiteengezet, was er ruimte voor vragen. 'Maar ik begrijp dat dat mis schien moeilijk is, gezien het feit dat nog niemand de zaak inhoudelijk heeft kunnen bestuderen', aldus De Swart. En vragen waren er dan ook nauwelijks. Maar dat zal na lezing van de stukken niet het geval zijn. Goed voor de stad of niet: dat zal de tijd leren. In ieder geval is het college voor bereid op zwaar financieel weer. 'Het belang van beheerplannen is gele gen in het voorkomen van financiële problemen bij de gemeente', zo vak in de beleidsbegroting te lezen. Maar of de nadruk ligt op voorkomen of voorkomen, wordt niet duidelijk. SCHIEDAM - Een automobilist is dinsdagochtend doorgereden na dat hij of zij een 13-jarige fietser had geschept. Het ongeluk gebeur de net na half acht 's ochtends op de hoek van de Burgemeester Knap- pertlaan en de Nieuwe Haven. Van de automobilist, waarschijnlijk een vrouw die in een blauwe auto reed, is na de aanrijding niets meer ver nomen. Het meisje hield geen ernstig letsel over aan de aanrijding. Een 5-jarig meisje dat diezelfde dag werd aangereden, kwam er min der goed vanaf. Het meisje werd dinsdagavond op de Nieuwe Dam- laan over het hoofd gezien door een 58-jarige Schiedamse automobi liste. Zij kon het meisje niet meer ontwijken en schepte haar. Het slachtoffertje is overgebracht naar het Schielandziekenhuis waar bleek dat zij gekneusde ribben had overgehouden aan de aanrijding. SCHIEDAM - ONS heeft de afgelopen weken tientallen meldingen ge kregen van klanten over bedrijven die dubieuze verkooppraktijken toe passen voor groene stroom. Het gaat om een bedrijf dat zich voordoet als 'uw energiebedrijf' en vraagt of klanten groene stroom af willen ne men. Daarbij wordt gevraagd naar persoonlijke gegevens zoals naam, adres, telefoonnummer en bankrekeningnummer van de klant. ONS wil duidelijk maken dat zij hier niets mee te maken heeft. ONS werft op dit moment niet telefonisch voor groene stroom en zou haar klanten ook niet vragen naar deze gegevens, omdat deze reeds bekend zijn. Iedereen die op bovenstaande wijze gebeld wordt, wordt geadviseerd duidelijk door te vragen naar het bedrijf en het aansluitnummer van de klant. Geef bij twijfel nooit persoonlijke gegevens! Ook heeft ONS meldingen ontvangen over de handelswijze van het energiebedrijf OUR Energy. Dit bedrijf benadert klanten van ONS met de vraag of zij interesse hebben in groene stroom. Als de klant 'ja' zegt, krijgen zij direct een contract toegestuurd, zonder dat er sprake is van een overeenkomst. ONS adviseert iedereen die benaderd wordt door OUR Energy, niet in te gaan op de vragen en het gesprek te beëindigen. Aan klanten die toch een contract toegestuurd krijgen adviseert ONS het contract direct ongetekend terug te sturen en schriftelijk duidelijk aan OUR Energy te laten weten dat er geen sprake is van een geldige over eenkomst. Andere energiebedrijven in Nederland ontvangen soortgelij ke meldingen van hun klanten. De consumentenbond waarschuwt ook tegen de schimmige praktijken van OUR Energy. Bij twijfel en vragen kunnen klanten altijd contact opnemen met ONS Klantenservice via tel. 2621000 of een emailtje sturen naar info@onsgroep.nl antwoorden maken bezoekers kans op een weekendje Parijs. Het museum verwacht dat de drukte nog wel even aanhoudt. Ook landelijk is er veel aandacht besteed aan het werk van Kees van Dongen in het Stedelijk Mu seum en dat werpt zijn vruchten af. Dinsdag kwamen er vijftig mensen naar de kunstwerken kij ken, een hoog aantal voor een doordeweekse dag in een niet be paald toeristische stad. U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk tuegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whw.wegener.nl Redactie: Ellen Mannens, Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS Foto: ED DEWAERHEIJT Bewoners fel tegen parkeerkaart ZEEUW v verquniuno houders Veel bewoners zitten niet te wachten op parkeervergunningen Foto: HANS KEIJZER Foto: HANS KEIJZER JWlL Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3