IN KRANT Eerste nt SP vreest voor milieuramp in Rijnmond Nieuwe jeugdkerk voor Schiedam en Vlaardingen Risicogebied en 'puinstort' Schieveste wordt aangepakt esjif Gemeente sluit condoleanceregister Vrachtwagen ramt tunnel, verkeer ruim drie uur plat Parkeervergunningen niet meer aan banden ^5^ Wegener huls-aan-huLskranten Waarschuwing vastzittende pinpas Griezelen en spoken bij Intratuin Tol betalen op nieuw deel A4? Nieuw redactie telefoonnummer OPTICIEN PAUL BERG Angst voor illegale afvaldumping en lozing chemicaliën bij onvoldoende controle bedrijven Eerste SMS-dienst met swingende band en cabaret A i intratuin Grote zoekactie na melding zedenmisdrijf Paul Berg over... specialistisch oogonderzoek: WOENSDAG 16 OKTOBER 2002, JAARGANG 54 Nr. 42 VÈRSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM MÊÊÊÊÊÊtÊÊÊm TOTALE OPLAGE: Hoge eis tegen Schiedammer in taxizaak Sport langs de waterweg Problemen door niet werkende deurdranger Met ingang van deze week heeft de redactie van deze krant een nieuw telefoon nummer. Het nieuwe nummer is: 010- 4455599. Het algerne ne num mer van ons kantoor (4344022) en de faxnummers zijn onge wijzigd. SCHIEDAM - De politie heeft zaterdag groot materieel ingezet na een melding van een mogelijk zedendeliit. Een vrouw alar meerde de politie nadat zij 's middags in het Prinses Beatrix- park een man had gezien die zich verdacht ophield met twee jon gens van ongeveer zes en negen. De man verdween met de oudste jongen de bosjes in. De vrouw die het voorval aan de politie meldde, zette zelf ook een kleine zoekactie in. De politie heeft het park na de melding meteen hermetisch af gesloten en een zoekactie inge zet. De man en de twee jongens werden hierbij niet gevonden. Het is nog niet zeker of het hier echt om een zedenmisdrijf ging. KRANT NIET ONTVANGEN? "Bent u over de veertig? Laat dan regelmatig uw oogdruk meten. Wij doen het snel en geheel gratis." 0426.9414 1.00 korting REGIO - De eerste rit van de metro over de nieuwe Beneluxlijn is een feit. Vorige week woensdag was het eerste metrostel op de rails te zien om een proefrit te maken. Op de verschillende stations die de metro op zijn eerste rit over de verlengde Calandlijn aandeed, stapten genodigden van BCC Rijn mond in. Deze organisatie wil werk nemers in de regio stimuleren meer gebruik te maken van het openbaar vervoer en de fiets. De genodigden waren daarom vooral medewerkers van bedrijven waar de metro straks langs gaat rijden. De officiële opening van de Bene luxlijn zal pas op 2 november ver richt worden door minister De Boer van Verkeer Waterstaat. Na vijf jaar voorbereiding kan de metrolijn dan eindelijk in gebruik genomen worden. SCHIEDAM De politie van het district Schiedam waarschuwt bewoners voor louche praktijken bij pinautomaten. Oplichters be werken pinautomaten zodat de pinpas van de geldopnemer vast blijft zitten. De oplichter doet zich vervolgens voor als behulp zame voorbijganger om zo op slinkse wijze achter de pincode te komen. Vervolgens adviseert de oplichter zijn slachtoffer om de hulp van bankpersoneel in te roepen, zodat hij de pinpas uit het automaat kan halen. De da ders, ze werken meestal met ^meerdere personen, gaan er van door met pinpas en pincode. De politie adviseert bewoners daarom de pinpasgleuf te contro leren wanneer de pinpas vast komt te zitten, om erachter te ko men of de pas echt vastzit of dat er sprake is van een poging tot diefstal. REGIO - De Socialistische Partij vreest voor een mi lieuramp in Rijnmond. De partij baseert zich daarbij op berichten over geringe controles van de DCMR Milieudienst Rijnmond bij bedrijven. De SP in Schie dam heeft inmiddels bij monde van Yorick Haan het college van B&W om ophel dering gevraagd. Volgens justitie in Rotterdam kunnen de milieuregels door per soneelsgebrek bij de DCMR niet voldoende worden gecontro leerd. De controles zijn volgens de officieren van justitie 'margi naal'. Officier van justitie P. Spóon vindt daarom dat er hoog nodig wat moet gebeuren om mi lieurampen te voorkomen, zo heeft hij tegenover een landelijk ochtendblad gezegd. De DCMR kampt met vijftien procent te weinig inspecteurs. Daarom worden medewerkers van buiten ingehuurd, soms van uitzendbureaus, maar het pro bleem is wel dat zij minder goed zijn opgeleid dan eigen perso neel. Er zijn als gevolg van het personeelsgebrek prioriteiten ge steld bij de frequentie van be- drijfscontroles. Bedrijven waar van wordt ingeschat dat ze wei- Mm nig gevaar opleveren worden eens per vijf tot tien jaar gecon troleerd, maar op- en overslagbe drijven van gevaarlijke stoffen, afvalverwerkers en de petroche mische industrie krijgen veel va ker een controle. Soms zelfs elke week, maar meestal vier tot zes maal per jaar. Het gevolg kan volgens de SP zijn dat bedrijven door het gebrek aan voldoende controle op het naleven van de vergunningen chemisch afval verkeerd afvoeren of illegaal chemicaliën of olie gaan lozen. De SP wil nu van B&W van Schiedam weten hoe de rol van de politie is. Heeft die nauwe lijks tijd voor milieuzaken en on derzoekt die daarom ernstige mi lieudelicten niet of nauwelijks, zijn twee schriftelijke vragen van raadslid Yorick Haan. Hij wil voorts weten of, als dat zo is, wat het college van plan is hieraan te gaan doen. Gedogen Voorts wil Haan weten welke milieuonderzoeken nog meer terzijde worden geschoven en of het juist is dat sommige bedrij ven slechts eenmaal in de vijf jaar bezoek krijgen van inspec teurs van de DCMR. Als dat het geval is, vraagt de SP'er zich of 'dit een verantwoorde handha ving is gezien de hoge concen tratie chemische industrie in het ons omringende gebied'. Tevens willen de socialisten duidelijk heid omtrent hun vermoeden dat er sprake is van 'gedogen' bij vergunningverlening en -revisie als het gaat om bedrijven met een lage risicofactor. Haan wil tot slot weten wat voor risico er wordt gelopen als voor dat gedo gen wordt gekozen. Burgemees ter en wethouders van Schiedam hebben volgens een woordvoer der van de gemeente nog niet op de vragen van de SP'er gere ageerd. SCHIEDAM - Schiedam en Vlaardingen beleven zondag 20 oktober een primeur. Dan opent jeugdkerk 'Save my Soul' om 19 uur zijn deuren. Het is de bedoe ling dat voortaan iedere derde zondagavond van de maand een bijeenkomst is voor jongeren van 16 t/m 25 jaar in een niet 'kerk se' omgeving. De eerste keer is dat, mèt swingende band en ca baret, in zalencentrum De Rank aan de Schiedamseweg 122 nabij bad Groenoord in Schiedam. Hoe de bijeenkomst, die om 19.30 uur van start gaat, verloopt is een beetje afhankelijk van de ideeën die de bezoekers zelf gaan inbrengen. De jeugdkerk is een initiatief van jongeren uit verschillende christelijke kerken in Schiedam en Vlaardingen. Zij proberen op deze manier een plaats te creëren waar jongeren elkaar kunnen ontmoeten, vrien den kunnen maken en samen feest kunnen vieren. Wendy van de Hoek van het organisatieco mité geeft aan: 'Het is een moge lijkheid waar je jouw geloof kunt verdiepen, scherpstellen, belij den en vieren.' De initiatiefne mers willen daarmee een aanvul ling zijn op de gangbare vierin gen in de kerken, maar dan wel in een sfeer, taal en muziekstijl die aansluit bij jongeren. Ze ho pen dat de jeugdkerk ook de in teresse van de jongeren voor hun eigen kerk versterkt. 'Het moet echt een avond voor en hopelijk snel ook door jongeren worden met veel swingende muziek, een stukje toneel, een beetje humor en een gave boodschap. Iedereen tussen de 16 en 25 jaar is wel kom. Val je buiten deze leeftijds groep maar ben je wel erg nieuwsgierig geworden dan staat de deur ook voor jou open', al dus Wendy. Jeugdkerken ontstaan momen teel her en der in Nederland, en zijn in de regel zeer succesvol. Ervaringen elders worden ook door de baanbrekers van de Schiedams/Vlaardingse jeugd kerk gebruikt. Jeugdkerk Save my Soul heeft een eigen website. Hoewel er op de site nog wel wat werk verricht moet worden is er de nodige informatie op te vin den: www.savemvsoul.nl. Voor meer informatie kan gebeld worden naar Wendy van der Hoek, tel. 2624678 of Siska de Reus 2340812. SCHIEDAM - Bij de opening van de nieuwe metrolijn, op 2 novem ber, moet bouwterrein Schieveste zijn huidige status van risicogebied en illegale vuilstort kwijt zijn. CDA-raadsleden Henk Hofland en Ada Valk waarschuwden eerder in een serie kritische vragen aan de raad dat ontwikkelingslocatie Schieveste momenteel een erg onveilige en on aantrekkelijke plek is voor zowel Schiedammers als nieuwe investeer ders. 'De uitgang aan de achterzijde van het station is vooral in de avonduren ronduit gevaarlijks te noemen. De stadsnomaden (zwervers en junks) die hier leven vergroten het gevoel van onveiligheid nog meer', aldus de raadsleden die aangeven dat tussen het 'welig tierende onkruid bergen vuilniszakken liggen met onder andere restanten van een hennepkwekerij, lege verfblikken en huishoudelijk afval. Ook een frame van een fiets en een compleet lavet hebben er hun eindbestem ming gevonden. En aan de rand van het terrein blijkt dat er twee scoot ers in vlammen zijn opgegaan, waarbij ook een deel van de beplanting het heeft moeten ontgelden.' Ook b&w vinden het van groot belang dat het gebied er binnen afzienbare tijd behoorlijk onderhouden en veilig bij komt te liggen. Het college richt ziGh daarbij op de opening van de nieuwe metrolijn, 'want vanaf dat moment is een toename te verwach ten van zowel gewenste als ongewenste bezoekers van station Schie dam.' Het dagelijks bestuur van Schiedam bereidt al enige tijd, samen met NS, RET en ONS beheersmaatregelen voor zoals extra toezicht en goed onderhoud in het gebied rondom het station. De politie patrouil leert al extra in het gebied maar vanwege gebreke aan voldoende man kracht en de uitgestrektheid en toegankelijkheid van het terrein is per manent toezicht ondoenlijk, aldus b&w. Met diverse activiteiten voor jong en oud. SCHIEDAM - Honderden Schiedammers hebben de afgelopen week hun medeleven betuigd met de koninklijke familie na het overlijden van prins Claus. Bijna 1300 mensen tekenden het regis ter dat meteen de* dag na het overlijden van de prins werd openge steld in het gemeentehuis. Een onbekend aantal mensen maakte ge bruik van de condoleanceregisters die de gemeente in de verschil lende bejaardentehuizen heeft neergelegd. Na de bijzetting van het lichaam van de prins in de Nieuwe Kerk in Delft gisteren, heeft de gemeente de condoleanceregisters gesloten. SCHIEDAM - Een stuurfout van een Joegoslavische vrachtwa genchauffeur leidde vrijdagmid dag half vijf tot een ruim drie uur durende afsluiting van de weste lijke tunnelbuis van de Benelux- tunnel. Door de stuurfout begon de aanhangwagen te slingeren en raakte de bestuurder de controle over zijn combinatie volkomen kwijt. Het gevaarte botste meer dere malen tegen de linker- en rechter tunnelbuiswand en kwam tegen de rijrichting in tot stil stand. De aanhangwagen schoot daarbij los en 'klom' met de rechter voorhoek in het tunnel plafond. De vrachtwagen chauffeur bleef ongedeerd. Niet alleen de vrachtwagencom binatie liep bij de klap forse schade op, ook de tunnelwand en het brandwerende plafond raak ten beschadigd. De auto's achter de vrachtwagen moesten in de tunnel keren, onder toezicht van de politie, terwijl het overige verkeer werd omgeleid. SCHIEDAM - Schiedam wil het aantal parkeervergunningen in de binnenstad niet langer aan een maximum binden. De gemeente gaat er vanuit dat het opheffen van die beperking van het aantal vergun ningen een einde zal maken aan de fors opgelopen wachtlijst. Dat meldt het college van b&w in antwoord op kritische vragen van PvdA-raadsleden Joke de Haan en Maarten Groene over inwoners die al meer dan een jaar op de lijst staan om een parkeervergunning te krijgen. Het college laat weten dat binnenkort een besluit wordt ge nomen over het uitbreiden van het aantal vergunningen. 'Een en an der is gekoppeld aan de uitbreiding van de parkeergelegenheid in het centrum, met name als gevolg van de avond- en nachtopenstelling van de ABC-parkeergarage,' aldus b&w. SCHIEDAM - Het kabinet overweegt om de aanleg van de nieuwe A4 in Midden-Delftland en de A2 bij Maastricht te bekostigen door het heffen van tolgelden. Naar aanleiding van die passage in de miljoenennota heeft de SP-fractie van Schiedam er bij b&w op aangedrongen om een protestbrief aan de minister van Verkeer en Waterstaat en naar de Tweede Kamer te sturen. Maar b&w vinden die actie overbodig omdat het standpunt van Schiedam over de door te trekken rijksweg 'meer dan bekend' is. Nieuwe Stadsblad 11 Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 936.605 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur DAT IS DUIDELIJK. JVIgr. Molenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Pizza van da waak: "HOT AND SPICY" (tomaat, kaas, ui, paprika, salami, Spaanse peper) Geldig t/m 22-10-2002 11 j J Foto; LEENOERT VAN DER WAAL Het tekort aan inspecteurs bij DCMR zou volgens de SP kunnen zorgen voor onveiligheid van de industrie in het Rijnmondge bied Foto: ED DEWAERHEIJT Kom zaterdag 26 oktober van 19.00 tot 21.00 uur naar onze bijzondere koopavond. f Nj HET GROENE WARENHUIS Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000. NS1

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 1