Restaurant de Mouterij irado Grofvuil: I Vanaf heden wildspecialiteiten! Versspecialist Slagerij Wapenaar 3 GEBAKKEN LEKKERBEKKEN Haringhandel John de Lorijn en Visbakkerij De Vleet WOENSDAG 16 OKTOBER 2002 Noordvest 61 3111 PE Schiedam Tel.: 010-4730962 Fax: 010-4269875 www.mouterij.net Geopend vanaf 17.00 uur t/m 22.00 uur. 's Maandags gesloten. Aanbieding geldt van wo. 16 t/m zo. 20 oktober voor 3 tot 5 dagen per week Culinaire Gemeente Schiedam MANAGEMENTASSISTENT (MA/) BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WIJZIGEN GEMEENTELIJK MONUMENT MASTERPLAN SCHIEVESTE (INSPRAAK) KAPVERGUNNINGEN RECTIFICATIE VERORDENING BURGERINITIATIEF WET MILIEUBEHEER PUBLICATIES GEMEENT 3 GEBAKKEN LEKKERBEKKEN Koningin Wilhelminahaven NZ 1 1 b, met uitzicht op zeehaven Telefoon 010-4602189, fax 2340287, Vlaardingen 5 dagen geopend 3 GEBAKKEN LEKKERBEKKEN Wij zijn op zoek naar een nieuwe medewerk(st)er. Culinaire Slagerij Wapenaar is een specialiteitenslagerij. Naast rund-, kalfs-, varkens-, kippen- en lamsvleesspecialiteiten verkopen wij vele eigen gemaakte worst en vleeswaren. Daarnaast hebben wij een traiteur-party-serviceafdeling waar maaltijden, buffetten en in de zomer barbecueparty's verzorgd worden voor particulieren en bedrijven. In onze winkel op de Dr. W. Beckmansingel in Vlaardingen is plaats voor een: Je werkt in een winkel met gezellige collega's. Je taak is allround. Naast het bedienen van onze klanten en bewerken en presenteren van vleesspecialiteiten in de winkel, behoren worstmakerij, het bereiden-van maaltijden en soepen tot je mogelijke taken. Wij bieden je een gezellige werkplek, ontplooiingskansen en goede arbeidsvoorwaarden. Voor een sollicitatie kunt u zich richten tot: t.a.v. Marian Kortleven Dr. W. Beckmansingel 29 3132 CL Vlaardingen - tel. 010-4346547 Schiedam is een moderne woon- en werkstad met-een rijk verleden. Een stad met circa 76.000 inwoners, midden in het economische hart van Nederland. Het gemeentebestuur van Schiedam kiest voor een energieke aanpak op diver se beleidsterreinen. De verbetering van het woon-, werk- en leefklimaat staat daarbij centraal. Ruim 600 medewerkers, werkzaam in een organisatie die volop in beweging is, leveren hieraan een belangrijke bijdrage. De werkplek De Dienst Educatie houdt zich zowel bezig met het verzorgen van de schoolbe- stuurlijke ondersteuning van het openbaar onderwijs als lokale onderwijstaken in Schiedam. De medewerkers van het projectbureau GOA ontwikkelen de hoofd lijnen van het gemeentelijk en regionaal onderwijs- achterstandenbeleid, het gemeentelijk jeugdbeleid en zijn nauw betrokken bij het Grotestedenbeleid. Voor het projectbureau Gemeentelijk Onderwijsachterstandenbeleid (GOA) binnen de Dienst Educatie zijn wij op zoek naar een Voor 18 uur per week op woensdagmiddag, donderdag en vrijdag. De taken Management- en secretariële ondersteuning aan het bureau, door: het behandelen van de post; het in overleg indelen en bewaken van de agenda van de medewerkers van het bureau GOA en het attenderen op het nakomen van de gemaakte afspraken; het behandelen van inkomende telefoongesprekken en het doorverbinden of doorverwijzen naar andere personen; het ontvangen en introduceren van bezoekers; het verrichten van werkzaamheden ten behoeve van vergaderingen en het het verzorgen van de verslaglegging van de vergaderingen; het naar onderwerp en project aanleggen en bijhouden van werk- en vergaderdossiers ten behoeve van het bureau; 1 het coördineren van de bestellingen van de kantoorartikelen; het verzorgen van de correspondentie en het concipiëren van brieven over algemene aangelegenheden; het controleren van uitgaande correspondentie op taalfouten, lay-out en huisstijl; het verzamelen van gegevens en overzichten ten behoeve van periodieke verslaglegging. Het profiel Voor deze functie zoeken wij een enthousiaste persoonlijkheid. U beschikt over een afgeronde MBO-opleiding en u heeft ervaring in een administratieve/secre tariële functie. U heeft een klantgerichte en dienstverlenende instelling en het vermogen om zowel zelfstandig als in teamverband te kunnen opereren. Het betreft hier een duo-functie. Het aanbod Het salaris bedraagt maximaal 2213.- bruto per maand (schaal 6) bij een 36- urige werkweek en is afhankelijk van uw opleiding en ervaring. Bij voorkeur geschiedt de aanstelling zo spoedig mogelijk in overleg. Informatie Voor meer informatie over deze functie kunt u contact opnemen met de heer J. Boven, projectleider bureau GOA, telefoonnumer (010) 246 59 67. Uw schriftelijke sollicitatie - met uitgebreid cv - kunt u binnen 10 dagen richten aan de Gemeente Schiedam, t.a.v. mevr. M.T. van der Waal, P&O-adviseur, Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 1 oktober 2002 t/m 8 oktober 2002: bouwaanvragen/meldingen: Ambachtweg 55 Hoofdstraat naast nr. 8 Oosterstraat 27 Stadhouderslaan 119 Tornefors 5 Tuinlaan 64 W.P.J. Jongste Nolet Vastgoed B.V. E.F. Baris G.W. Bannenberg J.F. Sam-Sin HaPe B.V. berging plaatsen (herziene aanvraag) molen bouwen woning vergroten clubhuis bouwen (herziene aanvraag) gevel verbouwen gevel en interieur verbouwen Verleende beschikkingen van 9 oktober 2002 en 10 oktober 2002 bouwvergunningen/meldingen: verleend 9 oktober 2002: Edisonstraat 23A J. Lopes Dos Santos Emmastraat 10 F. Huisman Graaf Florisstraat 23 H.J. Bool Rotterdamsedijk 238C A.M. Radja verleend 10 oktober 2002: Westfrankelandsestraat 123 V. Dell'Avvento berging plaatsen woning verbouwen en vergroten woning vergroten rolluik plaatsen dakkapel verbouwen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlo pige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voor lopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is inge diend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 21 oktober 2002 Hoogstraat 112 Stedelijk Museum Korte Kerkstraat 11 G. Trade B.V. Noordvestsingel 79 M.T. Welling Noordvestsingel 95 C.J. Molenaar Tuinlaan 64 HaPe B.V. museum restaureren woning verbouwen raamkozijn verbouwen pand verbouwen gevel en interieur verbouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering yan de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag, dinsdagmiddag en donderdag bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465487. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 van de gemeente Schiedam is ingediend voor het wijzigen van het gemeentelijk monument: Tuinlaan 64 Het plan ligt ingaande 17 oktober 2002 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadwinkel, Stadserf 1, dagelijks van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken, ingevolge het bepaalde in de Inspraakverordening bekend dat inspraak verleend wordt met betrekking tot het Masterplan Schieveste. In verband daarmee ligt het ontwerp van het Masterplan gedurende vier weken voor een ieder ter inzage (met ingang van 18 oktober tot en met 14 november 2002) in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur. Op donderdag 24 okto ber 2002 is in de Stadswinkel een inloopavond van 17.00 - 19.00 uur, waar mondeling van gedachten kan worden gewisseld over het ontwerp. Een algemene presentatie van het Masterplan wordt gegeven in het Fortis Theater aan de Schie, Stadserf 1 te Schiedam, op dinsdag 5 november 2002, van 20.00 - 22.00 uur. Het Masterplan heeft betrekking op het gebied tussen de spoorlijn en de A 20, van de 's-Gravelandseweg tot de Tjalklaan, inclusief het Stationsplein en directe omgeving (waar onder een gedeelte van de bebouwing Stationsplein/PKÓ-laan en kop Singel). Het geeft in hoofdlijnen de gewenste ruimtelijke ontwikkeling van het gebied aan, met kantoren, hotel/recreatie/onderwijs, detailhandel/horeca en wonen. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder zijn zienswijze over het ontwerp, naar keuze schriftelijk of mondeling, naar voren brengen bij burgemeester en wethouders, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Breng uw grofvuil naar het Afvalbrengstation in uw woonplaats of bel IRADO voor een afspraak: 262 1000. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 berk, staande in de voortuin Pr. Bernhardlaan 62, in verband met wortelop- druk en te dicht staand tegen de gevel. 1 conifeer, staande in de achtertuin Gildeweg 46, in verband met de situering. 2 esdoorns, staande op het terrein van de kinderboerderij 't Hoefblad, in ver band met de slechte conditie van de bomen. 9 Italiaanse populieren, staande aan de Rotterdamsedijk ter hoogte van het Boerhaaveplein, in verband met de aanleg van een trap en herinrichting van het gebied. met herplantplicht Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, telefoon: (010) 63 15 281. G emeentc Op de gemeentepagina van 9 oktober 2002 stond een publicatie etreffende de genomen besluiten inzake pand Broersveld 163. Boven deze tekst stond echter per abuis vermeld dat het Broersveld 123 betrof. In de overige tekst van de genoemde publicatie stond wel het juiste pand genoemd. De datum van bekendmaking, 9 oktober 2002, genoemd in de publicatie en de genoemde bezwaar termijn, namelijk 6 weken vanaf de datum van bekendmaking, blijven van kracht. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad op 3 juni 2002 de Verordening burgerinitiatief heeft vastgesteld. Deze Verordening bevat bepalingen over het burgerinitiatief. Dit instrument heeft tot doel de betrokkenheid van burgers bij het werk van de gemeenteraad te stimuleren. Indien aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan, kunnen honderd handtekeningen ervoor zorgen dat de gemeenteraad een voorgesteld onderwerp op de raadsagenda moet plaatsen. Het mag een voorstel zijn maar dat hoeft niet persé. De voorwaarden zijn: - de ondertekenaars zijn inwoner van Schiedam, 16 jaar of ouder, en voldoen voor het overige aan de vereisten voor het kiesrecht voor de gemeenteraad; - de handtekeningenlijst bevat behalve de handtekening ook naam, adres en geboorteda tum; - het onderwerp is duidelijk omschreven en het is iets waarover de raad bevoegd is; - het mag niet een vraag zijn over het gemeentelijk beleid en/of de uitvoering daarvan; die vragen kunnen aan het college of ambtenaren worden gesteld; - het mag niet gaan om een klacht waarvoor de Ombudscommissie is ingesteld of een bezwaar waarover de Bezwaarschriftencommissie adviseert; - het mag niet gaan om een onderwerp waarover de raad al eens een besluit heeft genomen. Voor het indienen van een initiatief zijn formulieren in de Stadswinkel verkrijgbaar. Op het formulier staan de voorwaarden vermeld. De Verordening treedt niet eerder in werking dan zes weken na bekendmaking en ligt gedurende deze periode tijdens kantooruren ter inzage in de Stadswinkel. Indienen verzoek tot het houden van een referendum Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij, gelet op de Tijdelijke referendumwet de Verordening burgerinitiatief referendabel hebben verklaard. Een ieder die kiesgerech tigd is voor de gemeenteraadsverkiezingen in Schiedam kan over vorengenoemd raadsbe sluit een verzoek indienen tot het houden van een gemeentelijk raadgevend correctief referendum. Een dergelijk verzoek dient in persoon, op vertoon van een legitimatiebewijs, te worden ingediend binnen 3 weken na deze bekendmaking bij de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Kennisgeving ontheffingen gevelreinigen Wet Milieubeheer/algemene plaatselijke verordening u O jAi\ieudienst Rijnrr,, HET BETREFT DE GEMEENTEN SPIJKENISSE, SCHIEDAM, CAPELLE A/D IJSSEL, KRIMPEN A/D IJSSEL, RIDDERKERK, VLAARDINGEN, MAASSLUIS, HELLEVOETSLUIS, BLEISWIJK, BERKEL EN RODENRIJS. Algemeen Voor de bovengenoemde gemeenten in de regio Rijnmond is een beleid vastgesteld waarbij de implementatie van de bestaande regelgeving met betrekking tot gevelreini- gingsactiviteiten is vastgelegd. Hierbij is het standpunt ingenomen dat gevelreinigen uitsluitend kan worden uitgevoerd indien hiervoor een ontheffing is aangevraagd (een zogenaamde parapluvergunning). Gevelreinigingsactiviteiten kunnen nadelige gevolgen voor het milieu en/of hinder veroorzaken, bijvoorbeeld door lozing van afvalwater en door geluidsproductie. Met het oog op die milieu-aspecten zijn in de Wet milieubeheer en in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) een aantal verboden opgenomen, waarvan ontheffing kan worden verleend. De procedure voor de beslissing op aanvragen om een ontheffing op grond van de Wet milieubeheer is geregeld in afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht. Burgemeester en wethouders van bovengenoemde gemeenten hebben besloten om voor de beslissing op aanvragen om een ontheffing op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV), dezelfde procedure te volgen. De procedure voor het behandelen van aanvragen om dergelijke ontheffingen bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de ontheffing (ontwerp-beslissing) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beslissing). Onderwerp Burgemeester en wethouders van de bovengenoemde gemeenten hebben verzoeken tot verlening van ontheffingen ten behoeve van toekomstige gevelvereinigingsactiviteiten in deze gemeente ontvangen van: Van Pelt reiniging BV Strickledeweg 31b te Schiedam; Polyvile BV Satijnbloem 16 te Rotterdam: Burgemeester en wethouders hebben op grond van artikel 10.63 van de Wet milieu beheer en op grond van de van toepassing zijnde artikelen van de vigerende APV besloten de gevraagde ontheffingen te verlenen. Aan de ontheffingen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De ontheffingen gelden voor het gehele gebied van de gemeente die de beschikking heeft vastgesteld. In de beslissing van de betreffende gemeenten zijn de van toepassing zijnde artikelen vastgelegd. Inzage U kunt de beslissing en de verzoeken en de overige van belang zijnde stukken van 17 oktober 2002 tot en met 27 november 2002 op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur op het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Graveiandseweg 565 te Schiedam inzien. Indien daarom wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoon: (010) 246 84 02). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beslissing kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-beslissing; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beslissing. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beslissing wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beslissing kunt u zich wenden tot de heer De Waal van de DCMR, (telefoon: (010) 2468501. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoon: (010) 2468402).

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 4