i 1 Informatiedag Nieuwland uitgesteld Nieuwe B ROEM - dag Binnenstad tM Werkzaamheden aan kruising Rotterdamsedijk/ Koemarkt Schieveste nu en straks met als belangrijke schakel het masterplan mü Gemeente Schiedam Een beter begint in Schiedam (3) Wijziging in vergaderdata van commissies AZ en Grondgebied Spreekuur burgemeester en wethouders NS1-5 Milieubeleid voor de gemeente Schiedam VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING Afsluiting Rotterdamsedijk Omleiding Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl Presentatie masterplan Schieveste 5 november 2002 AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING EENTE SCHIEDAM, WEEK 42, WOENSDAG 16 OKTOBER, 2 2 eb enchten aV/A i' Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21, E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89, Fax: (010) 246 53 64 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 •of. In de I. De datum nde bezwaar- acht. 'aad op 3 juni heeft tot doel n. Indien aan tor zorgen dat :n. Het mag voor het geboorteda- egd is; ig daarvan; die :ld of een eeft genomen, jgbaar. Op het ng en ligt ferendumwet kiesgerech- :md raadsbe- torrectief te worden rf 1 te i, KERK, 1KEL EN stgesteld gevelreini- ;l reinigen traagd f hinder ictie. Met lene ontheffing :n ontheffing nene wet m hebben van de >e procedure twee ng) en erzoeken tot ictiviteiten in et milieu- Ie APV 'oorschriften et gehele ng van, de een van tot 17.00 veg 565 oeriode ïg kan bij de ld door: likking; •edenkingen aak van de en van een urende die ngediend. eling kracht de :n betaling) 1402). Voor de periode 2002-2006 heeft de gemeente Schiedam uitgestippeld wat zij op milieugebied wil bereiken. Dit is het laatste artikel uit een serie van 3 over het milieubeleid in Schiedam. We hebben het deze week over de thema's: water, ver keer en vervoer, groen, communicatie en natuur- en milieu-educatie. Water Schiedam heeft veel te maken met water: de Schie, het water van de Lange en Korte Haven en de Nieuwe Maas. Maar ook regenwater en water(afvoer) van huishoudens nemen een bijzondere plaats in. De gemeente wil ervoor zorgen dat het water in de gemeente schoon is en dat alles wat met water te maken heeft goed op elkaar is afge stemd. Daarom stelt zij samen met de waterbeheerder, het Hoogheemraadschap van Delfland, een waterplan op. In 2000 is het water in Schiedam goed onder de loep genomen. Welke problemen bestaan er met water? Hoe staat het met de kwaliteit van het water? En hoe is de werking van het rioleringssysteem? In een integraal waterplan werken de gemeente en het Hoogheemraadschap uit hoe zij de bestaande situatie van het water in uw woonomgeving willen ver beteren. Het gaat dan bijvoorbeeld om water in de parken, de aanleg van natuurvriendelijke oevers, maar ook om het stimuleren van vervoer over het water met watertaxi's. Verkeer en vervoer Schiedam is goed ontsloten door wegen, spoorverbindingen, vaarwegen en in de nabije toekomst door de metro. Schiedam stimuleert het uitbrei den en het verbeteren van het openbaar vervoer. Door Tramplus en de Beneluxlijn wordt de stad nog beter bereikbaar. Ook stimuleert de gemeente Schiedam het gebruik van de fiets door: het verbeteren en het uitbreiden van fietspaden; het vergroten van de veiligheid voor fietsers; het uitbreiden van (gratis) bewaakte fietsstallingen. De maatregelen om het fiets gebruik in Schiedam te bevor deren, worden vastgelegd in een Fietsnota. Groen Rond Schiedam zijn er geen mogelijkheden voor de uit breiding van groen. De stad wordt omgeven door industrie en bebouwing van het Rijnmond-gebied. Schiedam kan echter wel groen binnen de stad veilig stellen en uitbreiden. Er wordt dan ook zoveel mogelijk groen in de wijken aangebracht. Ook bij nieuwe infra structurele werken zoals Tramplus en de nieuwe metrolijn wordt ernaar gestreefd om zoveel mogelijk groen in te richten. In de 'groenplannen' die Schiedam in de komende periode gaat ontwikkelen, is het uit- gangspunt om bestaande groene gebieden met elkaar te verbinden en de oorspronkelijke dier- en natuursoorten de kans te geven zich te ontwikkelen. In het Natuurbeleidsplan wordt aangegeven óp welke locaties natuur ontwikkeld gaat worden, welke planten en dieren er leven en hoe het gebied onderhouden gaat worden. In het Bomenstructuurplan wordt beschreven hoe de gemeente omgaat met bomenaan plant en onderhoud van bomen. Hierin krijgen ook monumentale bomen een plaats. Communicatie De gemeente Schiedam wil haar inwoners de gelegenheid geven mee te praten over de ontwikkelingen in hun stad. Ze wil niet alleen voorlichten, maar ook in gesprek raken met de bewoners. Zo hoort de gemeente wat er leeft en welke zaken aandacht verdie nen. Om dit op een goede manier te doen is het communicatiebeleid vastge legd in de nota 'Bouwstenen voor het communicatiebeleid van de gemeente Schiedam'. Het voeren van een voortdu rende dialoog over milieuzaken met de inwoners en bedrijven van Schiedam is hierin een rode draad. Het praten met de mensen in de wijken wordt gezien als één van de mogelijkheden om het milieu dichter bij de mensen te brengen. Natuur- en milieu-educatie Natuur- en milieu-educatie (NME) krijgt binnen de gemeente en het onderwijs de aandacht die zij verdient. NME streeft ernaar burgers bewust te maken van het belang van een aantrekkelijke woon- en leefomgeving. Het leren omgaan met natuur en milieu staat hierbij centraal. NME wil in het algemeen basiskennis over de natuur overbrengen, maar ook leerlingen normen en waarden bijbren gen. Dus wat is de waarde van levende wezens en het milieu? En hoe kun je een balans krijgen tussen economie, natuur en de maatschappij waarin we leven? De Dienst Educatie ontwikkelt vanaf 2003 verschillende initiatieven om NME op scho len te verbeteren. Samen met de afdeling Milieu en de ONS-groep gaat ze in de komen de periode een nieuw project opzetten in het kader van schoolomgeving in de wijk. Daarbij gaat het om leefbaarheid, veiligheid en kwaliteit van de dagelijkse leefomgeving. Mogelijke thema's zijn 'Veelkleurige stad', 'Schoon, heel en veilig' of 'De duurzame stad'. En nu? Uitvoeren van de plannen... U heeft kunnen lezen wat de gemeente wil bereiken met het milieu in Schiedam van 2002-2006. We hebben een algemeen beeld geschetst per thema en een aantal doelstel lingen toegelicht. Nu moeten de plannen verder worden uitgewerkt en daarna worden uitgevoerd. De gemeente kan dit niet alleen. Ook uw hulp is nodig om het wonen in Schiedam aan trekkelijk te maken. Een beter milieu begint in Schiedam, bij uzelf! Concreet kunt u hierbij bijvoorbeeld denken aan het schoonhouden van uw eigen stoep, het gescheiden houden van glas, papier, textiel en groente- fruit- en tuinafval en dit brengen naar een Afvalapartpunt bij u in de buurt. De eerste twee artikels kunt u nalezen op onze website www.schiedam.nl. U klikt hier voor op Wonen en vervolgens op Milieu. Ook dit artikel zal gepubliceerd wordt op de website. Heeft u nog vragen, dan kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw C. Sirre van de afdeling Milieu, (010) 2465439. In verband met het overlijden van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Claus is de informatiedag over de inrichting van 30km/uur zones in Nieuwland uitgesteld. De bijeenkomst stond gepland op dinsdag 15 oktober. De nieuwe datum voor deze inloopdag is dinsdag 29 oktober '02 van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur in het wijkcentrum aan het dr. Willem Dreesplein. De bewoners van Nieuwland zijn hierover geïnformeerd, door middel van een nieuwsbrief. Groenelaan 30 Door de burgmeester van Schiedam is een vergunning verleend als bedoeld in artikel 2.3.2 Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een horecabedrijf, te weten een afhaalcentrum, in het pand Groenelaan 30 te Schiedam. Een afschrift van bovengenoemde exploitatievergunning ligt zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan door een belanghebbende binnen een termijn van zes weken na bekendmaking van de beschikking, te weten 16 oktober 2002, hiertegen schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indiening van een bezwaarschrift leidt niet tot schorsing van het besluit. Hiervoor kan een belanghebbende een verzoek om een voorlopige voorziening o.g.v. artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht indienen bij de arrondissementsrechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Van Swindenstraat 37 Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het uitbreiden van de openingstijden voor het horecabedrijf, te weten een snackbar, gevestigd in het pand Van Swindenstraat 37 te Schiedam. De aanvraag betreft een uitbreiding van de openingstijden van dinsdag t/m zaterdag van 12.00 tot 24.00 uur en zondag van 12.00 tot 23.00 uur naar maandag t/m zondag van 12.00 tot 24.00 uur. De aanvraag ligt vanaf 16 oktober 2002 vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en op de donderdagavond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u dit schrijven richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Op vrijdag 1 november a.s. zal in het dienstencentrum De Woudhoek aan het Heijermansplein voor de derde keer een zogenaamde BROEM-dag worden gehouden. Mensen van 50 jaar en ouder kunnen daar hun (auto)rijvaardigheid laten onderzoeken. Dit gebeurt door middel'van een test van de reactiesnel heid, gezichts- en gehoorvermogen, een rit in de eigen auto met een ritadviseur en tenslotte een stukje theorie over de (nieuwste) verkeersregels met vragen. Dit jaar wordt voor het eerst gebruik gemaakt van een echte rij-simulator voor het testen van de reactiesnelheid. Vanaf een nagebootste bestuurdersstoel kan men reageren op wisselende verkeerssituaties die men voor zich ziet op een beeldscherm. Mensen die nog willen meedoen, kunnen zich aanmelden bij de Stichting Ouderenwerk, tel. (010) 2486888. Bewoners van het Heijermansplein e.o. moeten er mee rekening houden dat het die dag wat drukker is dan normaal. Boerhaavelaan 55c Aan de heer L.H.F.G. de Graaf en mevrouw G. de Graaf-David Pillai is een vergunning verleend als bedoeld in art. 3.1.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een escortbedrijf aan de Boerhaavelaan 55c, 3112 LC té Schiedam. De exploitatievergunning heeft een geldigheidsduur van 1 jaar; Rotterdamsedijk 41 lb Aan de heer J.H. Visser is een vergunning verleend als bedoeld in art. 3.1.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het éxploiteren van een seksinrichting, te weten een erotische winkel met cabines aan de Rotterdamsedijk 411b, 3112 AP te Schiedam. De exploitatievergunning heeft een geldigheidsduur van 1 jaar; Singel 228b Aan de heer N.J. van der Knaap is een vergunning verleend als bedoeld in art. 3.1.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een seksinrichting, te weten een privéhuis aan de Singel 228b, 3112 GZ te Schiedam. De exploitatievergun ning heeft een geldigheidsduur van 1 jaar. Afschriften van bovengenoemde exploitatievergunningen liggen zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan door een belanghebbende binnen een termijn van zes weken na bekendmaking van deze beschikkingen, te weten 16 oktober 2002, tegen de afzonderlijke beschikkingen schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indiening van een bezwaarschrift leidt niet tot schorsing van het besluit. Hiervoor kan een belanghebbende een verzoek om een voorlopige voorziening o.g.v. artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht indienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. ttVt Op maandag 14 oktober wordt gestart met werkzaamheden aan de kruising Rotterdamsedijk/Koemarkt. Voor de aanleg van het TramPlustracé en de nieuwe inrichting van de Broersvest moeten bestratings- en asfalterings- werkzaamheden worden uitgevoerd en een verkeerslichteninstallatie geplaatst. Dit werk duurt tot vrijdag 22 novem ber. tussen de Boerhaavelaan en de Koemarkt. Verkeer in omgekeerde richting is wel mogelijk. Het blijft dus mogelijk om vanaf de Gerrit Verboonstraat en de Broersvest de Rotterdamsedijk op te rij den richting Marconiplein. Ook de ingang van de parkeergarage %'an winkelcentrum Nieuwe Passage blijft bereikbaar vanaf de Gerrit Verboonstraat of de Broersvest. Voor de uitvoering van het werk is het noodzakelijk om de Rotterdamsedijk rich ting Koemarkt van 14 oktober tot 22 november af te sluiten voor het verkeer. De noordelijke rijbaan van de Rotterdamsedijk zal worden afgesloten Autoverkeer en buslijnen 52 en 54 zullen worden omgeleid via de Nieuw Mathenesserstraat-Maasdijk-Hoofdstraat- Lange Nieuwstraat. De bushalte op de Koemarkt komt tijdens de omleiding te vervallen. In verband met het overlijden van Z.K.H. Prins Claus zijn er de volgende wijzigingen gekomen in de vergaderdata van de com missies Grondgebied, en Algemene Zaken: De commissie Grondgebied vergadert in plaats van dinsdag 15 oktober op don derdag 17 oktober, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1 te Schiedam De commissie Algemene Zaken verga dert in plaats van maandag 14 oktober op maandag 28 oktober, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1 te Schiedam.. De aanvangstijd van de commissie Middelen op donderdag 17 oktober is ver vroegd van 20.00 naar 19.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1 te Schiedam. Burgemeester en wethouders houden spreekuur op afspraak. Alle collegeleden hebben in hun agenda's ruimte gereser veerd voor bewoners die prijs stellen op een persoonlijk onderhoud. Wilt u gebruik maken van het spreekuur dan kunt u een afspraak maken via het secretariaat. LI kunt rechtstreeks bellen met de secretaresse van de burgemeester of de wethouder die u graag zou willen spreken. Als u niet precies weet welk collegelid u het beste over uw onderwerp zou kunnen spreken, dan zal dc secretaresse u daarbij adviseren. U moet erop rekenen dat voor een gesprek onge veer tien minuten beschikbaar is. Het spreekt vanzelf dat zonodig vervolgafspra ken worden gemaakt. Voor het maken van een afspraak kunt i bellen met: telefoonnummer 246 57 13, voor burge meester Reinier Scheeres; telefoonnummer 246 57 12, voor wet houder Christine Lepidis en wethouder Henk Jan Habermehl; telefoonnummer 246 57 11, voor wet houder Ton de Swart en gemeentesecre taris Piet Buytels; telefoonnummer 246 57 92, voor wet houder Theo H.B. Schoenmakers. Een terrein dat erom vraagt te worden ontwikkeld: dat is Schieveste nu. Een vitaal nieuw stadsdeel met kantoren en andere bedrijvigheid, aantrekkelijke woningen en een scala aan ontmoetings- en ontspanningsgelegenheden op en rond de Schie. Kortom, een centrum vol stadse gemakken: dat is Schieveste straks. Een belangrijke schakel tussen nu en straks is het masterplan Schieveste. Het biedt de kaart van Schieveste. De kaart van het bestaande, goeddeels braakliggende gebied met zijn grote potenties. De kaart van de toekomstige 'open vesting' die met haar ontslui- tings- en verblijfswereld deze potenties uitbuit en de omgeving nieuwe stimulansen biedt. Én de kaart, door de tijd heen, van de weg tussen potenties, kansen en het reali seren- van kansen. Het maken van het masterplan is een proces geweest waaraan veel partijen hebben bij gedragen: bewoners en bedrijfsleven van Schiedam, bestuurders en medewerkers van de gemeenten Schiedam en Rotterdam, onderzoeks- en adviesbureaus, marktpartijen en mogelijke eindgebruikers en tal van anderen. We nodigen u, bewoners en ondernemers, van harte uit voor de presentatie van het masterplan Schieveste op dinsdag 5 november van 20.00 tot 22.00 uur in het Fords Theater aan de Schie, Stadserf 1 in Schiedam. U kunt zich hiervoor tot uiterlijk 28 oktober 2002 aanmelden bij het projectbureau Schieveste via telefoon (010) 246543 of per maiJ info@schiedam.nl. Zie ook www.schiedam.nl voor het programma en het aan meldformulier. De uitnodiging is ook verkrijgbaar in de Stadswinkel. Hoogstraat 3 Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het uitbreiden van de openingstijden voor het horecabedrijf gevestigd in het pand Hoogstraat 3 te Schiedam. De gevraagde openingstijden zijn maandag van 11.00 tot 24.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en op zondag gesloten. De aanvraag ligt vanaf 16 oktober 2002 vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en op de donderdagavond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kari zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u dit schrijven richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 5