Wethouders geven goede voorbeeld Jack Russel haast verscheurd bij vechtpartij met Stafford terriër Waterweg Theater Waterweg Film SCHIEDAM 300procent presenteert REPRO? Autoradio's ontvreemd Inbraak op klaarlichte dag Bekeuringen Sintteam op survivalcursus voor zanderig Schiedam Auto tegen boom 50-plussers kunnen nog meedoen aan Rijvaardigheidstest Bromfietser ten val 'Het is de vraag of dit ooit nog goed komt >7 HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 17 OKTOBER 2002 42 - 1512 SCHIEDAM - Drie auto's moes ten het maandag ontgelden. Vroeg in de morgen hadden au todieven het voorzien op een au to in de Frambozengaarde en één op het Willem Landreplein. Uit beide auto's werd de autoradio meegenomen nadat de dieven een ruitje hadden ingeslagen. Diezelfde avond namen onbe kenden de autoradio mee uit een auto van een 35-jarige man uit Oud-Beijerland. SCHIEDAM - Een valpartij heeft een 36-jarige Rotterdam mer hoofdletsel en een gebroken sleutelbeen opgeleverd. De man reed op de Schiedamseweg toen hij door een openstaande deksel of een onregelmatigheid in het wegdek plotseling ten val kwam. Er waren geen andere wegge bruikers betrokken bij het onge luk. SCHIEDAM - Onbekenden zijn maandag op klaarlichte dag een woning aan de Van Oldenbarne- veltstraat binnengegaan door het slot van de voordeur te forceren. Bij de inbraak, die ergens tussen half zeven 's ochtends en half vier 's middags moet hebben plaatsgevonden, werden een mo biele telefoon, een gitaar en een fototoestel meegenomen. SCHIEDAM - 300procent kunstgalerie toont van 31 ok tober tot en met 7 december werken van kunstenaars die zich niets meer aantrekken van scheiding tussen verschil lende technieken en discipli nes in de kunsten. Vroeger werden schilders hoger inge schat dan kunstenaars die grafische reproductietechnie ken gebruikten, want op schilderijen zag je tenminste het handschrift van de kunste naar. Met de expositie 'RE PRO?' laat de kunstgalerie zien dat schilderkunst en gra fische techniek perfect samen gebruikt kunnen worden. In de werken van Astrid Moors, Jorg Sengers en Obe- ron Kok lopen schilderkunst en grafische techniek naad loos in elkaar over. De gren zen van beide technieken lij ken te vervagen, waardoor de vraag rijst waar het unieke product eindigt en waar de re productie begint. Op donderdag 31 oktober zijn de kunstenaars zelf aanwezig tijdens de opening van 19.00 tot 21.00 uur. INGEZONDEN BRIEF Ik als bewoner van de Gorzen, Puttershoeksestraat doe even een beklag over het parkeerbeleid van de Schiedamse politie. Het gaat hier om onze grote vriend, de politie Schiedam District 2, die alleen maar vijanden maakt met het uitschrijven van proces verbalen. Hier heb ik niet zo veel moeite mee, maar als er een auto netjes geparkeerd staat en vol gens de politie op het voetpad staat met vier wielen, dan moet ik toch even spontaan lachen en daarna huilen om deze belache lijke bekeuring. Die nemen ze op hun rondreis door de Gorzen nog net even mee. Even op een ruit deponeren, zo die zit. Als de winkeliers dan nog op de bres springen voor de burgers in de Gorzen, dan moeten ze nog uitkijken ook. Anders krijgen ze een dubbele bekeuring. Als de politie in het weekend nou eens goed kijkt in de Groenelaan. Daar staan auto's dubbel gepar keerd of op de stoep of ze rijden aan de verkeerde kant de straat in. De politie is onze beste vriend? Ik dacht het niet. Die zijn er al leen maar om hun salaris bij el kaar te schrijven met onnodige bekeuringen. Deze pet past mij niet. Ik krijg er zo langzamer hand een beetje de pest over in. Maar de Schiedamse politie, District 2 gaat gewoon door. G.M. Horstink SCHIEDAM - Graffiti en aanplakbiljetten. Wethouders Ton de Swart en Theo Schoenmakers pakten de twee vervuilers vorige week donderdag eens flink aan. Gehuld in opvallend oranje pakken en met speciale veiligheidsbrillen probeerden zij enkele 'kunstwerken' van graffiti-artiesten van een muur tje bij de Koemarktbrug te verwijderen. Met gebruik van professioneel schoonmaakapparatuur was dat een koud kunstje. Met deze actie hebben de wethouders van binnen stad en van integrale veiligheid het startsein gegeven voor een grootscheepse schoonmaakactie in de binnenstad. Als de klus geklaard is moet er nergens meer werk van wildplakkers en graffiti-artiesten te zien zijn. Eind augustus schreef de ge meente de ondernemers in de binnenstad aan met het plan samen de illegaal geplakte posters en graffiti te verwijderen. Twintig ondernemers reageerden positief op het voorstel. Een professioneel gevelreinigingsbedrijf zal de klus nu ver der opknappen. De grote schoonmaak is een resultaat van samenwerking tussen onder andere bewonersorganisaties, ondernemers, het Centrummanagement en de gemeente. De ze groepen proberen samen het aanzien van de binnenstad te verbeteren. Hiervoor gingen ze eerder al het onkruid te lijf en ruimden fietswrakken op. SCHIEDAM - Jeugdland 2000 heeft volgende week, in de herfstvakantie, drie eve nementen van formaat in petto voor de kinderen van Schiedam. Dinsdag is er een zwemfestijn, woensdag is er 'Halowien' en donderdag jeugdtheater. 'Alle ingrediënten van Jeugd landthema van dit jaar zitten er weer in', beloven Pirn en Daphne van het Sport Recreatie orga nisatieteam. Aangevuld met de schoolsporttoernooien die maan dag en vrijdag worden afgewerkt is de vakantieweek royaal gevuld. De voorbereidingen zijn inmid dels in volle gang. Dinsdagmid dag werd Halowien opgebouwd. 'We hebben ditmaal de beschik king over het voormalig gemeen tearchief. Dat wordt een span nend spookoord waarin woens dag van 11 tot 15 uur een mix van griezelen en creativiteit op het programma staat. We gaan ondermeer pompoenmaskers ma ken.' De kinderen worden uitge nodigd verkleed te komen. 'Dus zie je daar ineens 50 Harry Pot ters aankomen over de Lange Ha ven', blikt Pim vergenoegd voor uit. 'Er zijn leuke prijsjes te win nen met zo'n verkleedpartij', vult Daphne aan. De opblaasbare speelobjecten van Basio vormen het middel punt van het zwemfestijn, dat dinsdag van 10.30 tot 15.30 uur in zwembad Zuid wordt gehou den. 'We wisselen af, vorige keer was het Groenoord, nu weer bad Zuid, daardoor is het feest ook el ke keer weer anders. We hebben voor dit feest het hele zwembad afgehuurd, daar wordt in twee etappes een heel leuk hindernis- en spelparcours afgewerkt.' De twee voorstellingen die 't Ma gisch Theatertje de kinderen don derdag in jeugdtheater de Teer- stoof voorschotelt is enkele da gen nadat de Jeugdlandkrant de Wijkhopper op de scholen is uit gedeeld, al bijna uitverkocht. 'Alleen voor de tweede middag voorstelling van 'Een klein sprookje', waarin de kleine Bas die ontvoerd wordt door de heks Baboe, zijn nog wat gratis kaar ten beschikbaar. Die voorstelling begint om 15.30 uur Sint in 't zand Temidden van alle voorbereidin gen voor de herfstvakantiespelen door breken de organisatoren van kinderfeesten zich ook al stevig het hoofd over de vraag hoe ze Sint Nicolaas volgende maand door het opengebroken centrum van Schiedam naar het stadhuis kunnen loodsen. 'De wegwijspiet zit nu al met z'n handen in het haar. Het hele team van Sint volgt momenteel een survivalcursus om straks een beetje redelijk door al dat zand hier heen te kun nen komen. De kinderen van Schiedam moeten bij de intocht maar zorgen dat ze goed opvallen om Sint een beetje de weg te wij zen. Veel vlaggetjes meenemen en fel gekleurde T-shirts aan doen, alle beetjes helpen', aldus Puim en Daphne. SCHIEDAM - Een beetje trots zijn ze wel bij Toon kunst Schiedam. Voor het eerst sinds lange tijd zullen de koorleden een groot deel van de soli tijdens het na jaarsconcert voor eigen re kening nemen. Voor de ko mende uitvoering koos het koor Mozarts 'Requiem' en het 'Stabat Mater' van Rheinberger. Als het koor in dezelfde lijn doorgaat als bij de uitvoering van de Johan- nes-Passion van vorig jaar, dan belooft het op 10 novem ber een mooi najaarsconcert te worden. Eric van Straaten is blij met de laatste ontwikkelingen. 'Het koor maakt kwalitatief nogal een grote ontwikkeling door. De media be steedden flink aandacht aan onze vertolking van de Johannes-Pas- sion.' Het feit dat enkele koorle den de soli uit het 'Requiem' voor hun rekening nemen een bewijs van de vooruitgang van het koor. Sinds de heroprichting van het koor in 1966 is dit niet meer voor gekomen. De eerste oprichting van de 'Afde ling Schiedam van de Maatschap pij tot bevordering der Toonkunst' vond al in 1880 plaats. Sinds 1998 staat het koor onder muzikale lei ding van Anneke Huitink en voer de het werken uit van onder ande re Purcell, Bach, Mozart, Fauré, Britten en natuurlijk Bachs 'Jo- hannes-Passion'. Van de twee werken die Toon kunst tijdens het najaarsconcert gaat uitvoeren, is het 'Requiem' het bekendst. Mozart begon er in 1791 aan in opdracht van een ano nieme graaf. De componist leed toen al aan de onbekende ziekte, waaraan hij in december van dat jaar zou sterven. De incomplete compositie werd voltooid door zijn leerling en vriend Süsmayer op basis van de schetsen die Mo zart had nagelaten. De veel minder bekende compo nist Rheinberger loste in het na jaar van 1884 een gelofte in met het voltooien van zijn 'Stabat Ma ter'. Sinds jaren werd het werken eraan door ziekte bemoeilijkt. Toen zijn gezondheid in 1884 ver beterde, benutte hij zijn zomerver- lof om de compositie te voltooien. Rheinberger bestempelde het stuk als 'makkelijk te spelen'. Dat moet dus een koud kunstje zijn voor het kamerorkest Adrianus, dat Toonkunst zal begeleiden. Dit orkest bestaat uit professionele musici afkomstig uit het Rotter dams Philharmonisch Orkest en het Radio Kamerorkest. Het concert vindt plaats in de Dorpskerk in Kethel. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal voor 12,50 euro (cjp en 65+ 10 euro), inclusief het programma- en tekst boekje. Reserveren is mogelijk via e-mail: schiedam@.toonkunst- koor.myweb.nl. De aanvang is om 15.00 uur, de deuren zijn open vanaf 14.30 uur. Gereserveerde kaarten worden vastgehouden tot 14.45 uur. SCHIEDAM - Een 28-jarige vrouw uit Schiedam botste zon dagmiddag rond vijf uur op de Van Heekstraat met haar auto tegen een boom. Zowel de bestuurster als haar passagier, een 42-jarige stadgenoot, raakten door de klap gewond. Het tweetal, dat geen au togordel droeg, klaagde over pijn op de borst, de passagier raakte ook gewond aan zijn rechteroog. De oorzaak van het ongeval bleef vooralsnog onduidelijk, de Techni sche Ongevallen Dienst stelt een onderzoek in. SCHIEDAM - Het dolenthou siast afrennen op een andere hond, zoals hij dat steevast doet, kostte de 10-jarige Dino, een kruising Drentse Patrijs/Jack Russel, zondagmiddag bijna het leven. In het parkje bij de Piers- onstraat werd hij in zijn vel ge grepen en meegesleurd door een Stafford terriër. 'Die hond liet niet meer los, hij bleef bijten, Dino's rug en keel lagen helemaal open', vertelt zijn geschokte bazin. Tn het die- renziekenhuis zeiden ze dat het een geluk is dat hij zo'n dik vel heeft, anders had hij het niet ge red. Dino is nu weer thuis, maar hij ziet er verschrikkelijk uit met al die hechtingen en drains. De chirurg vertelde dat hij maar liefst 16 keer 15 minuten onder narcose is geweest tijdens de be handeling. Hij wil niet eten, drinken gaat heel moeizaam. Ze geven ook nog geen enkele ga rantie op herstel voordat zijn wonden genezen zijn, als er een infectie bijkomt kan het weer heel kritiek worden.' De Stafford werd door de moe der van zijn bazin uitgelaten toen Dino in het vizier kwam. 'Hij wilde enthousiast tegen haar op springen. Toen zij hem wegstuur de viel de Stafford aan en sleur de Dino mee, de sloot in. Ik was totaal in paniek. Die mevrouw vertelde dat zij zelf een beetje bang is voor de hond, zij had er ook geen controle over.' Omdat beide honden los liepen, weigert de verzekering van Di no's bazin de kosten van de die renkliniek te vergoeden, of de verzekering van de Staffords baas over de brug komt is nog de vraag. Het heeft me nu al 1366 euro gekost, al mijn spaarcent jes, verklaart mevrouw Jurgens, de bazin van Dino verdrietig. 'En we zijn er nog lang niet, ben ik bang.' SCHIEDAM - De BROEM-dag staat weer voor de deur. Op vrij dag 1 november kunnen 50-plussers hun rijvaardigheid testen. De dag wordt speciaal georganiseerd zodat ouderen kunnen testen hoe goed zij zijn aangepast aan het drukkere verkeer van de laatste tijd en de nieuwe verkeersregels. Bij het ouder worden gaan sommige lichaamsfuncties, die belangrijk zijn in het verkeer zoals zien, ho ren, concentratievermogen en reactiesnelheid, wat achteruit. Het kan volgens de organisatoren daarom geen kwaad af en toe eens stil te staan bij de rijvaardigheid. BROEM (Breed Overleg Ouderen en Mobiliteit) is een landelijk initiatief van 3VO, ANWB en BOVAG. De sector VROM organi seert deze dag in Schiedam en politie, GGD, en een opticien verle nen eveneens hun medewerking. Tijdens de BROEM-dag worden deelnemers getest met een rijvaardigheidsrit in hun eigen auto on der begeleiding van een rij-instructeur. Daarnaast wordt hun ge hoor-, gezichts- en reactievermogen getest en de deelnemers- krij gen informatie over de verkeersregels en een theorietest. Hoewel de tests erg doen denken aan een herexamen, moeten ze niet als zodanig gezien worden. De uitslag heeft dan ook geen ge volg voor het rijbewijs. 50-plussers kunnen zich nog inschrijven voor de test die gehouden wordt in dienstencentrum de Woudhoek. Aanmelden kan bij één van de dienstencentra van de Stichting Ou derenwerk NWN of bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De kosten zijn 12,50 euro. De activiteit duurt een ochtend of een middag. Meer informatie is verkrijgbaar via tele foonnummer 248 68 90. Theater aan de Schie The FlamentCOmedy Show door Paul Morocco Olé Drie macho latino's die flamen co, salsa en jazzy gitaarspel combineren met energieke, hu moristische en clowneske acts. Een feest van muziek en kome die. Vrijdag 18 oktober, aanvang 20.15 Night of the Blues (5e editie) Een avondje vol Amerikaanse Blues. Eddy 'the chief' Clearwa ter is een levende legende van de roemruchte Chicago blues scene. Sister Monica de rijzende ster in de blues, soul en gospelwereld en Sherman Robertson, een ware scherpschutter op gitaar, mixt rhythm blues, Louisiana zyde- co, soul en blues tot zijn eigen pittige coctail. Aanvang 21.00 uur (voorafgaand is er een bluesbuffet vanaf 19.00 uur Alles is kampioen door Mike Boddé Mike gaat al zijn favoriete mis sers expres maken. Een avond met muziek, originele typetjes en een gillende scheurgitaar waarvan de vullingen uit je kie zen spatten. Dinsdag 22 oktober, aanvang 20.15 uur I had a drum door Les petites frappes Netjes opgepoetst in gloednieu we smokings maken ze zich klaar voor een klassiek geïnspi reerd concert. De chaos neemt echter snel de bovenhand en de stijlvolle avond ontaard in een waar drumbacchanaal. Woensdag 23 oktober, aanvang 20.15 uur Het Theater van Vlaardingen Volgend jaar lach je d'r om door Alex Klaasen Martine Sandifort Met 'Volgend jaar lachje d'r om' wonnen Alex Klaasen Martine Sandifort Camaretten 2000 en kregen in hetzelfde jaar de Pali Mall exportprijs uitgereikt. Het duo weet met zang, dans en mi miek in hilarische scènes neer te zetten zonder alleen maar op de lach te mikken. Vrijdag 18 oktober, aanvang 20.30 uur Met haar door Marcel Verreck In de nieuwe show van Marcel Verreck 'Met Haar" zal de liefde de hoofdrol spelen. Maar ook de actuele satire, die hij beoefent in de radioprogramma's Stenders Vroeg en Spijkers met Koppen, zal niet ontbreken. Woensdag 23 oktober, aanvang 20.30 uur Nijntje de Musical Musical over het konijntje Nijn tje, waarmee zoveel kinderen zijn opgegroeid. Het geesteskind van Dick Bruna nu alweer voor het derde seizoen in een theater show vol avonturen en liedjes, samen met vader en moeder Pluis en vriendinnetje Nina. Donderdag 24 oktober, aanvang 14.00 en 16.00 uur. Theater de Schuurkerk (Maas sluis) Jij ook altijd door Theo Nij- land Nijland begeleidt zichzelf aan de vleugel en voegt nieuwe liedjes en verrassingen toe aan de enor me hoeveelheid repertoire van eigen hand. Nijland heeft humor en een stem die klinkt als een klok. Zijn muziek is licht melan cholisch met een lekkere luie swing. Vrijdag 11 oktober, aanvang 20.30 uur Een opgewekt mens Daags na zijn teraardebestelling keert Godfried Bomans terug op aarde. Hij kan niet rusten voor dat hij orde op zaken heeft ge steld. Tot zijn grote schrik ziet hij hoe zijn vrouw zijn spullen opruimt, inclusief dat ene zo be langrijke manuscript. Hij moet ingrijpen. Acteur Reinier Bulder legt in een typering het innerlijk van de eens zo populaire schrij ver bloot. Zaterdag 12 oktober, aanvang 20.30 uur Je rentre a la maison regie: Manoel de Oliveira Na een voorstelling moet de ge renommeerde acteur Gilbert Va lence vernemen dat zijn vrouw en kinderen bij een auto ongeluk om het leven zijn gekomen. De film laat vervolgens zien hoe Gilberts' bestaan in het gareel wordt gehouden door de dage lijkse orde der dingen. Verwerkt hij daarmee zijn verdriet of on derdrukt hij juist zijn emoties? Vrijdag 18 oktober in Vlaardin gen en zaterdag 19 oktober in Schiedam Das Experiment Regie: Olivier Hirschbiegel Een wetenschappelijk experi ment met een groep vrijwilligers als cipiers en een andere groep als gevangenen. Jongens die daags tevoren als hippies over de campus sloften blijken in de rol van cipiers te verworden tot sa disten. Het experiment wordt af gebroken. De film poogt een ant woord te geven op de vraag wat er zou zijn gebeurd als de cipiers wel de vrije hand zouden krij gen. Donderdag 17 en vrijdag 18 ok tober in Schiedam en zaterdag 19 oktober in Vlaardingen Filmhuis Schiedam, Nieuw- straat 12 Schiedam. Aanvang 21.00 uur. Filmtheater Het Zeepaard, Schiedamseweg 51 Vlaardingen. Aanvang 20.30 uur. #&s§ag§! Halowien, waterfeest en theater in herfstprogramma Jeugdland Griezels geven de toon aan bij het Schiedamse Halowien foto: PETER VARKEVISSER Toonkunst bereidt zich voor op kwalitatief sterk naj aarsconcert Het koor van Toonkunst is onder muzikale leiding van Anneke Huitink hard aan het repeteren voor het najaarsconcert van 10 november Foto: TOONKUNST

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 11