Eeuwige roem voor échte muziekkenner Jip bij Metz Derde Night of the Blues Metamorphosen in de horeca Exclusief concert van Turkse held in Schouwburg Kunstmin 'Voor tweeënhalve Euro heb je ergens anders niet eens een Breezer Grooven en soulfood Vrijdag 18 oktober MUZIEK 19.30 Doornroosje en de Knappe Kikker (6+). Theatergroep Lang en Gelukkig. Reprise, regie: Martin Hamilton. Een spannen de en hilarische musical voor de hele familie, met makkelijk mee te zingen popmuziek die door een zevenkoppige band live wordt uitgevoerd. Isala Theater, Capelle a/d IJssel. THEATER 20.30 Nestval. Theater Isala presenteert een selectie van 3 opvallende eindexamen-voor- stellingen van net afgestudeerd jong talent van de Amsterdamse Theater Academie. Isala Theater, Capelle a/d IJssel.20.30 Klaassen Sandifort. Volgend jaar lach je erom. Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. Zaterdag 19 oktober MUZIEK 17.00 Pepsi Chart Live. Ahoy' Rotterdam. THEATER 20.15 Paul Haenen. Leren Lachen. Een stoomcursus lachen en humor. Over aller hande frustraties dus. Of heeft lachen met intelligentie te maken? Op zijn bekende losse manier neemt Paul Haenen zijn publiek bij de hand langs lach wekkende foto's, absurde kran tenkoppen, actualiteiten en aan grijpende autobiografische ont boezemingen. Isala Theater, Capelle a/d IJssel. Zondag 20 oktober THEATER 15.00 en 19.00 10 jaar Circus Rotjeknor. Op naar de toe komst! De voorstellingen in het kader van de jubileumviering zullen feestelijk terugblikken op wat er in tien jaar bereikt is. Tegelijkertijd luiden de voor stellingen een jubileumjaar in waarbij het circus met extra activiteiten meer onder de aan dacht zal worden gebracht onder de Rotterdamse bevol king. 10,-; kinderen t/m 12 jaar 7,50, Rotterdamse Schouwburg, grote zaal. Maandag 21 oktober MUZIEK 20.00 (19.00 uur inleiding toe gang 2,50) Nabucco. Grote Theater Lodz. Nederlandse pre mière. Giuseppe Verdi's eerste meesterwerk 'Nabucco' uit 1842, is door Grote Theater Lodz ter hand genomen voor een omvangrijke productie, die zowel muzikaal als qua aankle ding tot de beste in het genre behoort. Nieuwe Luxor, Rotterdam. Dinsdag 22 oktober MUZIEK 19.00 Alladin. Op het tapijt der verbeelding. Met o.a. Ivo Chundor, Babette van Veen, Michel Sorbach, Jimmy Hutchinson en Hakim. Alladin zou niets liever willen dan de dochter van de sultan trouwen. De onvermijdelijke gemene grootvizier wil dat voorkomen en bedenkt een eng plan. Maar met hulp van de geest uit de wonderlamp gaat alles uitein delijk zoals het gaan moet in een sprookje. Nieuwe Luxor, Rotterdam. Woensdag 23 oktober JEUGD 14.00 Theater Artemis. Drie. Drie gaat over de drieling Jonas, Johan en Jacob. Ze wil len niet naar school want Jonas mag niet met ze mee. Jonas is anders. Hij is 17 dagen te vroeg geboren en toen ging er iets mis. Nu loopt hij moeilijk en praat hij langzaam en moet hij veel schudden. Maar hij kan wel de mooiste treinen bouwen, boeren op commando en hij is de oudste. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. THEATER 20.30 Marcel Verreck. Met Haar. Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. Donderdag 24 oktober JEUGD 14.00 en 16.00 Nijntje de Musical. Eva Poppink e.a. Stadsgehoorzaal, Vlaardingen. Hoe heten de drie Gibb- broers die samen de Bee- Gees vormen ook alweer? En de grootste hit van de Backstreet Boys? En door wie werd Marvin Gaye toch vermoord? U begrijpt, hij komt er weer aan: Rotown's Popquiz, oftewel dé manier om uw kennis van popmu ziek en aanverwante zaken te testen. Woensdag 23 okto ber kan iedereen vanaf 21.00 uur zijn of haar muzi kale weetjes spuien in het podiumcafé aan de Nieuwe Binnenweg 19. Presentator van dienst is Sjoerd - 'Gewoon Sjoerd, of Blacksuit Sjoerd, dan weten de mensen wel wie ik ben' - die net als een half jaar geleden de avond aan elkaar zal praten en de meest onmoge lijke vragen over pakweg veertig jaar popmuziek zal stellen. Die vragen zijn samengesteld door Minke Weeda van platenmaat schappij Roadrunner en worden ondersteund door de visuals van Maud van Velthoven. Daarnaast zal Mark Ritsema een medley van een tiental nummers op akoestische gitaar brengen waar ook vragen over gesteld worden. Vrijblijvendheid en ongedwon genheid zijn volgens spreekstal- meester Sjoerd de belangrijkste kenmerken van de Popquiz, maar valt er voor de echte kenners ook iets te winnen? 'Ja, nou, eeuwige roem, een vaantje, een bokaaltje, een flesje champagne, en als er een leuk meisje wint, mag ze bij mij blijven slapen,' grapt 'Het Pak'. 'Maar serieus, het gaat vooral om de gezelligheid. Ieder team (van 4, 5 mensen) krijgt een tafeltje, een pennetje en ik kon dig het handeltje aan. Het zijn ge woon een paar leuke uurtjes, on gedwongen, maar het heeft toch ook een streberig karakter. De mensen die meedoen zijn DJ's, programmeurs, journalisten, par ticuliere liefhebbers en aanver wanten. Maar wat voor hen alle maal geldt: het zijn échte mu ziekliefhebbers. Het is leuk om elkaar 's een keer proberen af te troeven middels zo'n popquiz.' Tijdens de Popquiz kan volgens Sjoerd van alles worden ge vraagd. Over R&b, hiphop, rock 'n roll, maar ook over lokale bandjes die ooit in Rotown heb ben optreden. 'Dat is iets waar eventuele deelnemers rekening mee moeten houden. Dus zorg ervoor datje een team samenstelt dat uit verschillende specialisten bestaat: iemand die veel weet van r&b, iemand die veel weet van gitaarbandjes, iemand die veel weet van Nederlandstalig, enzo voorts.. Alleen dan maak je een kans op de felbegeerde eindze ge.' De komende editie van Rotown's Popquiz valt enigszins ongeluk kig samen met de (niet geheel onbelangrijke) voetbalwedstrijd Dynamo Kiev - Feyenoord, iets wat Sjoerd niet helemaal lekker zit. 'Tja, je kunt vooraf natuurlijk geen rekening houden met een of andere 'kutwedstrijd'. Maar ik verwacht toch net als vorige keer een vol huis. Ik bedoel, je kunt anderhalf uur naar een grasmat staren of een uurtje of vier ple zier maken...dat lijkt me geen moeilijke keuze.' Rotown's Popquiz, aanvang 21.00 uur, gratis, Rotown, Nieu we Binnenweg 19, tel. 010 - 436 26 69. ELS NEIJTS >MO!< staat voor meer, mogelijk, moro, Moham med, mo(re), Mona Lisa of wat je maar wil. Alles wat maar met mo begint of er mee te maken zou kunnen hebben. Kortom een jonge renprogramma vol hiphop, rap, streetdance, R&B, vee jay's, dj's, spoken word, theater en de >MO!< hou- seband. Reeds ingewijden noemen >MO!< 'een andere manier van uitgaan. In de disco ga je op in het niets, dat is alleen chillen. Bij >MO!< kun je ook overal aan meedoen. En dat voor tweeënhalve Euro. Daar heb je ergens anders niet eens een Breezer voor.' Jayanti, Yootha en Shayveca - roepnaam Shay - doen sowieso mee. Jayanti zat bij de eerste >MO!< in het panel maar gaat nu zelfgeschreven muziek zin gen. Yootha is de helft van het theaterduo Streewise dat het pu bliek gaat bewerken om tot actie te komen en Shay zal optreden met haar zelfgeschreven spoken word, begeleid door muziek. Gebruik je talenten! In principe biedt >MO!< ieder een de gelegenheid passief en/of actief kennis te maken met alles wat met theater te maken kan hebben. Yootha:' Je kunt natuurlijk pas sief meedoen door alleen maar te komen kijken maar je kunt je ook laten motiveren zelf iets te gaan doen: muziek, dans, spoken word. Veel mensen hebben talen ten waar ze niks mee doen. Voor al omdat ze de weg niet weten. Bij >MO!< kun je contact maken met mensen die je verder kunnen helpen. Alles in een heel open sfeer. Je voelt je nergens door gedwongen maar toen ik laatst iemand zag optreden dacht ik wel Goh, ik ga weer piano spe len.' Dat >MO!< zich in het Prinses Theater in het Rotterdamse Delfshaven afspeelt, vindt ieder een een fijn plan. Jayanti: 'Tof ja. Je hoort toch nooit iemand zeggen Ik ga vanavond naar de schouwburg Je mag geloof ik geen allochtoon meer zeggen' - ze lacht hard en begint opnieuw- 'dus als je ouders niet in Neder land geboren zijn kom je al hele maal niet in de schouwburg. Die drempel is véél te hoog. Marok kaanse ouders gaan niet naar de Schouwburg. Die hebben het veel te druk met overleven!' Het enige 'zware' onderdeel van >MO!< is het panel. Iedere afle vering worden er een paar stel lingen neergelegd waarover het publiek met het panel in discus sie kan gaan. Voorbeelden van mogelijke stellingen zijn: - Cultuur is niet hip genoeg voor jongeren - Hiphop is niet vernieuwend en - Jongeren denken alleen aan kleding, uitgaan en vrienden Jayanti:' Vorige keer zat er ook iemand van de deelgemeente in het panel. Als je tegen zo ie mand, maar het kan ook iemand uit het uitgaansleven zijn, je mond opentrekt, kun je dingen helpen veranderen. Je kunt je mening eens uiten. Dat doen veel jongeren niet. Bij >MO!< kun je zeggen wat je kwijt wil op een plek waar dat telt!' Net zo goed als Bilal Het programma van de eerstvol gende >MO!< op 30 oktober biedt onder meer optredens van de dichters Shay en Jeroen Zwaap, de hiphoppers Ruff, Rugged &Raw en Black Soul Kain met de rapper John Brown. Da Skitties Crew brengt hiphop en streetdance en R&B zangeres Jayanti zingt eigen composities. Ook de vaste onderdelen zoals Veejay Funnyman, DJ Anony mous en theatergroep Streetwise zullen niet ontbreken. In het pa nel zullen mensen van het Lan delijk Bureau Racismebestrij ding en de Popunie plaatsnemen. Absolute trekker van de avond is Big Boy Caprice, in de R&B/Nu Soul-scene al langer een goede bekende. Na enig gehakketak over in welke sfeer deze zanger nu precies thuishoort, valt de naam Bilal wiens muziek wordt benoemd als de New Philly Sound die grote volle en volle zalen trekt. Onlangs nog in Nighttown. 'Big Boy Caprice is zeker zo goed', benadrukt Yoot ha. 'En hij is géén imitatie, écht een natuurtalent! Hij maakt kip- penvelmuziek, geen valse noot te bespeuren en geen halve noot er naast. Bijna eng!' De toegang is als gezegd €2,50, aanvang 19.30 uur. Het prinses Theater zit aan de Schiedam- seweg 19a in Rotterdam, tel. 010-4255050. Liefhebbers van de echte funk en soul uit de jaren '70 en be gin '80 kunnen vanaf zondag middag 20 oktober weer ko men grooven op de beste funk - en soul hits van DJ Bootsy Paul. We gaan terug in de tijd met James Brown, Sly Stone, Kool the Gang, Lyn Collins, the Meters en vele anderen. Voor het eerst wordt er dit sei zoen na afloop van de dansmid- dag soulfood geserveerd in Nighttown restaurant. Soulfood is een mix uit de Afro- Ameri kaanse keuken en ontstond begin jaren zeventig tegelijkertijd met de opkomst van de zgn. soulmu ziek. Op het menu van zondag 20 oktober staat: Tea Time Funk Lamb/pineapple/peanüt sause geserveerd met rice and beans. Tea Time Funk vindt iedere derde zondag van de maand (van oktober tot maart) plaats in Nighttown Theater aan de West-Kruiskade 26 in Rotter dam. Aanvang 14.00 uur, en tree 5 euro,-, Funky kleding is van harte welkom Vanaf 17.30 soulfood in het Restaurant van Nighttown (8 euro) Overige data: 17 november 2002, 15 deeem- ber 2002, 19 januari 2003. 16 februari 2003 en 16maart 2003 Maarten van der Jagt en Els Neijts Ondanks het feit dat de eco nomie een pas op de plaats maakt zijn er nog steeds res taurateurs die met een nieuw bedrijf starten of aan een uitbreiding van hun restau rant werken. Hier een klein overzicht. Dit najaar zal Café brasserie 't Pomphuys binnen de oude ves ting van Hellevoetsluis haar deu ren openen. In het oude pomphuis bij het droogdok Jan Blanken zal op de begane grond een café/bras serie komen en op de eerste ver dieping een luxe restaurant. Alles moet binnen deze formule moge lijk zijn: van partijen, uitgebreid eten tot een drankje op het terras. Het Rotterdamse Restaurant en pizzeria O'Pazzo zal in het leeg staande pand van de voormalige buurman ING-bank een Italiaanse delicatessenzaak beginnen. De muur tussen het restaurant en het leegstaande pand zal worden door broken om een verbinding tussen de twee panden mogelijk te ma ken. Ook het Hollandse restaurant Zu re Zult, bij het Excelsior stadion, krijgt een uitbreiding maar deze zal in de vorm van een wijnbar on der eigen naam zijn. Het toeval wil dat in het Westelijk Handels Ter rein onlangs ook al de wijnbar En verre is geopend. Met En verre is het Westelijk Handelsterrein een stijlvolle strak ingerichte wijnbar rijker waar je overigens ook voor wat kleine hapjes terecht kunt. De minimalistische inrichting wordt gedomineerd door een haast mu seale uitstalling van een giganti sche collectie wijnen. En Verre is enkele weken geleden geopend. De meningen op de 1ENS website (www.iens.nl) zijn positief, maar enkele kanttekeningen worden wel geplaatst: Een paradijs voor de wijnliefhebber! Zo zou ik En ver re willen omschrijven. Ongeveer 200 bijzondere wijnen die per glas te proeven zijn. Erg leuk en ook leerzaam. Ik had het genoe gen om een aantal topklasse wij nen te proeven, via advies en leu ke info over de wijn, heeft de en thousiaste bediening me kennis laten maken met bijzondere Een tweede meninggever: Bij binnenkomst een mooie warme uitstraling.... Ik liet mij verrassen door de gastheer met een lekker glaasje rode vino. Achteraf ben ik nog meer verrast door de veel te hoge prijs. Maar goed, hij doet het wel op een leuke speelse ma nier. Het was al laat en ik kreeg wat lekkere trek en bestelde wat brood en wat (oude) kaas maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat het brood ook oud moet zijn. Als laatste een proever die het idee van de wijnbar erg leuk vind maar zich afvraagt of het assortiment van de wijnen wel boeiend genoeg is zeker gezien de gevraagde prij zen. Hij concludeert: "Drinkable but not collectable." In de voormalige winkel van DAD aan het Binnenrotteplein/Conrad- kade is de bekende kookspullen- winkel "Het Kookpunt" druk met bezig een uitbreiding van hun win kel met een tweede verkooppunt. Voor de echte kookspullen zul je nog steeds naar Noordplein moe ten gaan omdat het hier meer rondom koken draait. Want naast Het kookpunt vinden er nog wat andere zaken onderdak in deze grote ruimte die de naam Jonk vrouw draagt. Chocolatier Bonte Koe uit Schiedam en Café Pol hebben vergaande plannen om hier in te trekken. Even om de hoek op de Meent, is ijsbereider Robin Alting van DE IJssalon ook druk bezig met een aanstaan de verbouwing. Binnen enkele we ken zal hij zijn ijsliefde voor de winterperiode grotendeels voor wedstrijden moeten reserveren want dan is DE IJssalon omge bouwd tot een theesalon. Naast ve le soorten thee zal er gelukkig voor de ijsffeaks wel ijs in het as sortiment blijven! Een heel leuk restaurant is Meta morphose. Ben Lauwrier en chef kok Jorg Groot (voorheen La Rive, Enoteca Pinchiorri Florence) heb ben na een drastische verbouwing een opmerkelijk ruimtelijk ogend restaurant gecreëerd. Massief hou ten vloeren van tropisch currupay hout en glanzend zwarte tegels, "Prada" groene wanden en indus triële lampen geven het een inter nationale uitstraling. Een mening op de lens site: Wat een verademing in Rotter dam! Wat een versheid, wat een vriendelijkheid! Voor 24 euro heb je een driegangen menu waarbij je kunt genieten van de verste in grediënten (waardoor je, als je wat later bent, wel eens wat wei nig keus hebt, maar ach, alles is er lekker!) Wij komen zeker te rug... Metamorphose, Pannekoek- straat 77/79Telefoon (010) 414 10 45 En Verre, Van Vollenhovenstraat 15 Telefoon (010) 241 05 10 De populaire Turkse zanger Kubat komt met zijn band naar Nederland voor een exclusief concert in Schouwburg Kunst min op zaterdag 19 oktober a.s. Dor drecht is de enige stad waar hij gedurende zijn bezoek aan Ne derland te zien is. Tij dens het concert, dat om 20.15 uur begint, zingt Kubat nummers van zijn nieuwe cd Ar- siv, maar brengt hij ook oude hits weer ten gehore. In 1996 verscheen zijn eerste cd Kubat, een jaar later volgde B3g3n en weer een jaar later verscheen Bir Ayrlk Bir Yoksuluk Bir Il3m. De jaren daarna was Kubat vooral veel op het podi um te vinden. Na talloze concerten vond hij eindelijk weer de tijd om een nieuwe cd op te nemen. Zijn familie komt uit de stad Afyon-Emirdag. Een stad die bekend staat om zijn troubadours (Ashik). Kubat behoort tot de jongste gene ratie Turkse liedzangers. Hij geniet niet alleen in Turkije maar ook ver buiten de grenzen grote bekendheid. Het concert van Kubat is het startschot van een gehele week in het te ken van de Turkse film. Van zondag 20 oktober tot en met 25 oktober vindt het festival Cinema Turkije plaats in Filmhuis Cinode. In het ka der hiervan wordt een zestal films uit Turkije vertoond. Op vertoon van een kaartje voor Kubat, krijgt men het tweede kaartje voor een film uit het festival gratis. Kaarten voor Kubat a 20,- 18,50 (CJP/Pas65/DordtPas) zijn verkrijgbaar aan de kassa van Schouwburg Kunstmin van maan dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 15.00 tot 19.00 uur, telefoonnummer 078 - 6397979. Bestellen via internet is ook mogelijk: www.kunstmin.nl. Schouwburg Kunst min is gevestigd aan de Sint Jorisweg 76 in Dordrecht. -JIP QELLIXE »h,»A>ülé'Gj Jip de Luxe is zondag 20 oktober de gast-dj tijdens de maande lijkse Metz(r) on Sunday in het Prinses "theater. Geen onbeken de in de Rotterdamse dansscène, want inmiddels is Jip Deluxe een van de residents van Now Wow. De sound van Jip De Luxe past precies bij de sfeer op de Metz-avon- den, waarbij socializen, culi-snacken, gezelligheid en zwoele dance- muziek centraal staan. Daarom heeft men de ingeslagen weg van het afgelopen seizoen succesvol vervolgd. Uiteraard zullen de verrassen de act"s ook dit seizoen niet ontbreken. In vergelijking met vorig sei zoen is het aandeel van de lounge-muziek teruggebracht en kunnen de gasten van Metz zich al gelijk op de dansvloer uitleven. Naast Jip de Luxe zullen ook de dj"s Little Tim en Franco Rolini (Remini) achter de draaitafels plaatsnemen. De culinaire brigade van het Prinses Theater zal zich laten "horen" met een internationaal assortiment van de heerlijkste kleine en hand zame gerechten (tapa's, sushi's, dimsum etc.). En natuurlijk ontbreekt ook de welkomstcocktail niet... Wanneer: zondag 20 oktober 18.00 uur 24.00 uur Wat: Metz(r) on Sunday Waar: Prinses Theater, Schiedamseweg 19, Rotterdam. DJ's: Jip De Luxe (Now&Wow) Franco Rolini (Remini) Little Tim (L2P) Aanvang: 18.00 uur. Einde: 24.00 uur. Prijs: 15,— (incl. glas welkomstcocktail en diverse hapjes). Kaarten reserveren:010-4255050. Met de eerste twee succesvol verlopen tournees heeft Night of the Blues met zijn unieke formule bewezen dat internationale samenwerking kan leiden tot nieuwe muzikale hoogtepunten. Steeds stond er een bont gezelschap op de planken, tussen wie een bijzondere vaak eenmalige samenwerking ontstond. Door de uiteenlopende mengeling van instrumenten, stijlen en ge ografische invalshoeken vormden zij een volstrekt unieke Blues Revue. Deze traditie zal in 2003 voortgezet worden met een aantal Amerikaanse toppers van formaat. Ook dit jaar zul len zij door de Night of the Blues Orchestra begeleid worden, waarin de beste Nederlandse bluesmuzikanten zich verenigd hebben. Onder hun toeziend oog zullen de volgende Ameri kaanse solisten acte de presence geven: Eddy "the Chief' Clearwater is een levende legende van de roem ruchte Chicago Blues Scene. Zijn rockende en toch emotionele stijl bevat invloeden van Chuck Berry s rock en roll en de blues van Magie Sam en Otis Rush. "Sista" Monica is een rijzende ster in de Amerikaanse Blues, Soul Gospel en wordt nu al in één adem genoemd met grootheden als Aretha Franklin, Etta James en Koko Taylor. Deze fabuleuze zan geres en performer imponeerde publiek over de hele wereld met haar orkaan-krachtige stem en charmante verschijning. Sherman Robertson is een ware scherpschutter op gitaar. Gewa pend met cowboy hoed en knal vette solo's bewijst deze Texaan keer op keer te behoren tot de top van de nieuwe generatie zwarte bluesgitaristen. Sherman Robertson mengt rhythm blues, Loui siana zydeco, soul en blues tot zijn eigen pittige cocktail. Solisten Eddy 'the Chief Clearwater zanggitaar Sherman Robertson zanggitaar Sista Monica zang, begeleid door pianist Danny B Fortis 'Theater a.d Schie, Za 19 oktober 21.00 uur, Reserveren: 010 - 2467 467 De winnaar van Rotown 's Popquiz wacht volgens Blacksuit Sjoerd champagne en eeuwige roem. 'En als het een leuk meisje is. mag ze bij mij blijven slapen. Foto: D1MITRI HAKKE Big Boy Caprice én veel anderen te gast bij >MO!< tweede editie -•s*S»«K3 I E N S KWSÊSSSap INDEPENDEN1 INDEX

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 13