De diepere betekenis van drank Schiedammers praten met scouts over hele wereld Feest voor jonge theaterbezoekers Kinderboekenweek Speel O Theek in Oost Woonselectierijnmond.nl 15e interculturele ontmoetingsweek SCHIEDAM ff INGEZONDEN BRIEF Iedereen is op weg naar dé grootste kapper in de regio. Van onze jongerenredactie De Regenboog slaat vandaag eerste paal nieuwbouw Autoservice Eigenraam Spannende middagen in De Nieuwe Palmboom Het Nieuwe Stadsblad U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk COIFFURE HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 17 OKTOBER 2002 42 - 1510 SCHIEDAM - Een glaasje drinken is het meest normale wat een mens kan doen. Toch zit er een hele geschiedenis achter de Nederlandse drink gewoonten. Historica Cora Laan doet hier over een boekje open in het Gedistilleerd Museum. Met de lezing sluit het museum de tentoonstelling 'Glas, helder bekeken, glas als voertuig van jenever' af. Cora Laan schreef voor haar studie aan de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam een proefschrift over de drinkcul- tuur van de achttiende eeuwse Hollanders. Hiervoor deed ze onderzoek naar de economi sche en vooral sociale beteke nis van drank, het drinkgerei en drankgebruik vanaf 1700. De historica zal hier op zon dag 3 november om 14.00 uur een waarschijnlijk zeer inte ressante lezing over geven waardoor je glaasje jenever ineens veel meer inhoud krijgt. BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) (010) 4699.444 MET 16 SALONS IN: Capelle a/d IJssel Delft Hendrik Ido Ambacht Krimpen a/d IJsselLekkerkerk Middelharnis Papendrecht Nieuwerkerk a/d IJssel Rotterdam Schiedam Spijkenisse Raadpleeg de Gouden Gids 11 of kijk op www.woutromhout.nl ïdereen SCHIEDAM - De museummo len heeft speciaal voor de kinde ren die thuis zijn in de herfstva kantie twee leuke middagen in petto. Niemand hoeft zich te ver velen dankzij deze activiteiten die allemaal in het teken van Halloween staan. Dat wordt dus griezelen geblazen. Op dinsdag 22 oktober kunnen de bezoekers Halloween-maskers kleuren, knippen en versieren. De volgen de dag wordt er een spannend verhaal voorgelezen. De activi teiten worden voorafgegaan door een rondleiding langs de ten toonstelling 'Molens, Mythes en Mysteries', waarbij ook weer griezelverhalen horen die in of rond de molen spelen. Om bij te komen, krijgen de kinderen lek kere limonade met een griezelige verrassing. De middagprogramma's worden gehouden van 14.00 tot 16.00 uur en zijn geschikt voor kinde ren van 7 tot 12 jaar. Iedereen die zin heeft om mee te doen kan een plaatsje reserveren door te bellen met 4267675. De midda gen kosten 4,50 euro per per soon. Bij grote belangstelling wordt 'Halloweenmaskers ma ken' herhaald op donderdag 24 oktober. SCHIEDAM - Scouts over de hele wereld leggen dit weekend con tacten met elkaar via radioapparatuur en internet. Natuurlijk kunnen de Schiedamse scoutinggroepen daarbij niet achterblijven. Het jaar lijks terugkerende internationale evenement gaat in de nacht van vrij dag op zaterdag om 0.01 uur van start onder de naam JOTA (Jambo ree on the Air) JOTI (Jamboree on the Internet). De Scoutingleden van de Burgemeester van Haaren groep maken uit gebreid werk van deze aangepaste Jamboree. Op hun groepsterrein achter de wijk Bijdorp wordt een tentenkamp opgezet, een toren ge pionierd en antennes geplaatst die een goede ontvangst voor de JOTA mogelijk moeten maken. In het groepshuis worden zendstations ingericht en een internetnet werk met twaalf computers geïnstalleerd. Plaatselijke zendamateurs helpen de scouts bij het zoeken naar radiostations in binnen- en bui tenland. Ook op internet zijn duizenden scouts actief. Tijdens de JOTI kunnen de jeugdleden veilig chatten op het ScoutLink netwerk. Naast zenden en chatten worden er allerlei activiteiten en spelen ge organiseerd, waarbij 'contacten leggen' een centrale rol spelen. Op 3 november is het één groot kinderfeest in het Theater aan de Schie. Het Schiedamse theater doet dan ook mee aan de Nationale jeugdtheaterdag en dat zullen de jonge bezoekers weten. Om twee uur is hier de beroemde Kloontje aanwezig. Kloontje het Reuzenkind is bekend van televisie en natuurlijk van het pretpark Land van Ooit. Samen met haar vrienden uit het Land van Ooit speelt Kloontje in een vrolijke theatershow. In de show gaat de Land van Ooit- ridder, Rid der Graniet, in het geheim op zoek naar een geschikte plek waar de gouverneur van het Land van Ooit op vakantie kan. Hij is al 15 jaar niet op vakantie geweest en wil daarom ergens heen waar niemand hem kan vinden, zodat hij rust heeft. Ridder Graniet denkt de plek ge vonden te hebben en gaat de tent voor de gouverneur opzetten, maar dan krijgt hij bezoek van Kloontje en haar vrienden uit het Land van Ooit. Zo ontstaat er een show met zang, dans en vooral veel humor. Om na te genieten en ter ere van de jeugdtheaterdag, krijgen alle jon ge bezoekers na afloop van de voorstelling een stripboek van Kloon tje het Reuzenkind mee naar huis. SCHIEDAM - Kinderen in Oost kunnen binnenkort naar hartelust spelen dankzij de opening van een Speel O Theek. Op woensdag 30 oktober wordt de Speel O Theek feestelijk geopend om 13.30 uur. En dat is het startsein voor de kinderen in de buurt om spelle tjes te gaan lenen. Voor 10 euro per kalenderjaar kunnen kinderen drie weken lang drie spelletjes lenen voor 0,50 euro per spel. Zo raak je nooit uitgekeken op speelgoed. De Speel O Theek gaat ook kleding verhuren. Voor 5 euro per dag kun je voor een verkleedfeest, carnaval of welke gelegenheid dan ook een leuk pak huren. SCHIEDAM - Tijdens de landelijke kinderboeken week doen ook de boekwin kels goede zaken. De ver koop van kinderboeken be reikt gedurende deze dagen haar top. Op 9 oktober was er in de aula van de Vlinder een klein boekwinkeltje met boeken van Post Scriptum. Dit weet ook Ruud Arret van de boekwinkel. Ook met hem hield de SIKO- jongerenredactie, die in de ze krant zijn debuut maakt, een interview. Verkoopt u door de kinderboe kenweek meer of minder boe ken? Veel meer. Wat was vroeger u favoriete kin derboek ?Ik las nooit veel, maar ik heb ooit een boek gelezen dat over Zuid-Afrika gaat. En dat was een prachtig boek. Wat vindt u de beste schrijver? Ik vind Roald Dahl de beste. Worden er in de winkel of in het schoolwinkeltje meer boeken door kinderen gekocht? In de winkel komen meer kinderen en in het schoolwinkeltje meer ou ders. Hoelang verkoopt u al boeken? Vanaf 1969, dus bijna 33 jaar. Als u een boek zou schrijven, waar zou het dan over gaan? Over mezelf, over mijn jeugd en wat voor kattenkwaad ik toen heb uitgehaald. Wat is u favoriete dier, en hebt u die ook? Dat zijn poezen, die heb ik ook. En als het zou kunnen een slang in een terrarium. Gaan de prijzen van boeken door de kinderboekenweek om hoog of juist omlaag? De prijzen zijn omhoog gegaan, maar niet speciaal voor de kinderboeken week. SCHIEDAM - De eerste paal van de nieuwbouw van basisschool De Regenboog aan de Warmoezenierstraat gaat vandaag officieel de grond in. Een heugelijk feit voor de school. De leerlin gen en leraren hoeven zich straks niet meer te behel pen met noodlokalen. Een minder groot feest voor de bewoners, die veel overlast ondervinden van de groei ende school. Vanavond komen alle betrokke nen, onder andere het schoolbe stuur en de bewoners, bij elkaar om afspraken te maken over hoe de uitbreiding van de school voor allen acceptabel kan blij ven. Het is een pleister op de wonde voor de omwonenden. Al sinds de plannen voor een per manente uitbreiding van de bij elkaar gelegen basisscholen, De Regenboog en De Klinker, be kend zijn protesteren de bewo ners hiertegen. Het schoolgebouw werd in 1984 in Woudhoek gebouwd voor 400 leerlingen. Dat aantal groeide al snel naar 700 leerlingen, die werden ondergebracht in noodlo kalen. Na de uitbreiding is er zelfs plaats voor 1100 leerlingen. Een doorn in het oog van de be woners. Volgens hen is de in frastructuur rond de school daar niet op berekend. 'De drukte tij dens het wegbrengen eri ophalen in de Warmoezenierstraat wordt gewoon te groot, wat wel blijkt uit voorval in de Warmoezenier straat enkele weken terug, waar bij een achteruitrijdende ouder Tijdens de lessen is het rustig rond de Regenboog en de Klinker, maar dit beeld verandert zodra de school uitgaat een kind aanreed. Dan zijn er nog diverse onverklaarbare be schadigde auto's, waarvan de da der op het kerkhof ligt. De toe passing van normen en waarden -beroemde woorden tegenwoor dig- is hier ver te zoeken', meldt buurtbewoner Jokes van Groot- veld. De gemeente is niet gevoelig voor deze argumenten. Het be zwaarschrift van de bewoners werd van tafel geveegd en ook de rechter gaf de bewoners geen ge lijk in hun poging om het verle nen van een bouwvergunning te gen te gaan. De enige manier waarop de be woners nu nog hun stem kunnen laten horen, is tijdens de verga dering vanavond met de dienst Educatie, 3VO, politie, verkeers- ouders, schoolbestuur en twee afgevaardigden van de bewoners. Tijdens de vergadering zullen de afgevaardigden samen proberen een oplossing te zoeken voor de verkeersproblematiek. De bewoners hebben een waslijst aan vragen een aandachtspunten klaarliggen voor dit overleg. 'We zijn erachter gekomen dat vier van de noodlokalen van de Klin ker, die blijven staan aan de War moezenierstraat, op openbaar groen zijn gebouwd. Men heeft gezegd dat alle noodlokalen bij de bouw van de nieuwe school zullen worden afgebroken, dat staat zwart op wit. Men heeft er acht afgebroken, maar wanneer men de rest gaat afbreken, hangt van het leerlingenaantal af', meldt Van Grootveld Daarnaast vragen de bewoners zich af waarom de gemeente geen andere leegstaande scholen gebruikt of nieuwe leerlingen verwijst naar andere scholen, zo als de Windas, de Troubadour, de Violier/Vlinder. Deze scholen liggen in een straal van maxi maal 1500 meter van De Regen boog en hebben, volgens de be woners nog wel plaatsingsmoge lijkheden. Als belangrijkste eis willen de bewoners van de Warmoezenier straat en de Hovenierstraat dat de school alle toegangen van de school aan de Warmoezenier straat afsluit. De hoofdingang moet aan de kant van het Geu- zenplein komen, zodat er minder verkeersoverlast ontstaat. Eerder dit jaar suste schooldirec teur Luc van Heeren in deze krant de gemoederen rond de verkeersproblemen. 'Daar waar veel mensen samen gebruik moeten maken van een beperkte ruimte, vraagt dat wat begrip voor elkaar', zei hij toen. Hij meldde ook dat de scholen in hun nieuwsbrieven regelmatig een oproep doen aan de ouders om de kinderen niet met de auto naar school te brengen en van school te halen. Als ze dit doen wordt hen gevraagd om zich net jes aan de regels te houden. De directeur benadrukte nog maar eens dat het moeilijk is ouders uit hun auto te krijgen. 'Ouders die hun kinderen met de auto ha len en brengen is een Nederlands probleem waarvoor niet zomaar een oplossing is. SCHIEDAM - De Erker heeft iets te vieren. Het is namelijk voor de vijftiende keer dat het wijkcentrum een grote intercul turele ontmoetingsweek houdt. Deze week valt samen met de herfstvakantie van de kinderen van de basisscholen. De activi teiten beginnen maandag 21 ok tober met Tejater Beer, dat het theaterstuk 'de verjaardag' pre senteert. De vader van Boude- wijn is zijn veijaardag en het ca deau vergeten. Gelukkig zorgt Ikke Beer ervoor, dat het toch een fijne dag wordt. Deze activi teit is voor de kinderen van 4 tot en met 10 jaar. De entreekaart kost 1 euro. Op dinsdag 22 en woensdag 23 oktober kunnen de kinderen kie zen uit verschillende workshops: creatief, muziekinstrumenten maken, verhalen vertellen, haar vlechten, internationale hapjes maken. Deze worskhops staan in het teken van 'visite in de Cari- bean'. De kosten bedragen 0,75 per middag. Ook is het mogelijk om een kaart voor de hele week te kopen. Deze kost 2 euro. De tijden op de maandag, dinsdag en woensdag zijn van 13.30 tot 15.00 uur. Op vrijdag 25 oktober is er een grote internationale kinderont moetingsdag. De kinderen ma ken een reis rond de wereld met speuren, sporten, internationale lunch en muziek maken. De mid dag wordt opgeluisterd met het optreden van Kofi Ayivor uit Ghana, die al jaren percussiew orkshops geeft aan kinderen. De activiteit begint om 11.30 uur en eindigt om 15.00 uur. Alle kinde ren tussen de 5 en 12 jaar kunnen aan deze dag deelnemen, die gratis is voor iedereen vanwege het jubileum. De kinderen moe ten wel van tevoren aan de balie een toegangskaart halen. Op woensdagavond 23 oktober is het de beurt aan het Rotterdams Wijktheater met de voorstelling 'weg van Crooswijk', een onver- vervalste Rotterdam wijk. De be woners maken zich zorgen over de leefbaarheid van de wijk en ze maken plannen voor de verbete ring. De 'spie- en spanclub' springt in waar het huishouden wordt verwaarloosd en er wordt actie voorbereid tegen dure plan nen. De toegangsprijs is 1,50. De zaal is open om 19.30 uur en het begint om 20.00 uur. Entree kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar aan de balie in De Erker. Op donderdagmiddag 24 oktober is er een gezellige middag voor de 50-plussers. Het Webtheater presenteert twee toneelstukken. Van 14.00 tot 14.45 is er 'Vakan tie Verwachting', vervolgens koffie/thee en van 15.15 tot 16.00 volgt de voorstelling 'Echt Niet'. Vanaf 16.00 is het meezin gen, dansen en een maaltijd. De entree bedraagt 4 euro en de kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar aan de balie in De Erker. Voor vragen over het pro gramma kan men wijkcentrum De Erker bellen, telefoon 010- 4267767. Ruud Arret denkt na over het antwoord op één van de moeilijke vragen Hoeveel boeken liggen er in zo'n 2000 boeken en 1100 titels. vond dat jullie goede vragen schoolwinkeltje? Ik schat zo'n Wat vond u van dit interview? Ik hebben gesteld. Met goede voornemens zijn ze er aan begonnen jaren geleden. Makkelijker, sneller en mis schien ook wel eerlijker. Want hoe vaak was het dat er vrien dendiensten werden geleverd voor een huis. Misschien finan cieel, dan wel kennissen en of vrienden achter de balie. Woon- plus pleegt nu verzet en uit zelfs een dreigement, uit woonselect te stappen. Dat vind ik moedig, maar eerst zien dan geloven, zo was het, is het en zal het blijven, met zulke bedrijfstakken. Maar om eerlijk te zijn had ik dit niet verwacht, wat er nu is gebeurd. Woonselect schijnt veel geld te willen verdienen, wel zeggen dat ze dat hun aan de rand van een faillissement hangen. Gek hè met zo'n blad, zo'n opzet! Was er eerst dat de hele krant geld moest opbrengen, zijn het nu de Woonbonnen die mogelijk geld gaan kosten zowel uit de krant als via internet. Wat er met tele fonisch reageren gebeurd word er niet bij gezegd, misschien blijft dat wel gratis! Een schande blijft het natuurlijk, om over rug gen van mensen die, laten we hier in Schiedam blijven, toch al niet zoveel te verteren hebben. Nog zou ik er eigenlijk geen pro blemen mee hebben als er ge noeg woningen zouden worden aangeboden. Die gelijkwaardig zijn. Maar ga nu eens uitrekenen wat Woonselect binnenhaalt aan geld als er gemiddeld 1200 men sen per week een woning zoeken in Schiedam en er 12 woningen in Schiedam, per week, worden aangeboden. Dit zou dan zeker nog twee jaar op deze manier aanhouden eer er weer een rede lijk woonaanbod zou zijn. Af hankelijk blijf je natuurlijk wel van Woonselectierijnmond.nl Of krijgen dan de huisjesmelkers weer vaste grond onder hun voe ten. Ja ik wilde eigenlijk Woon select ook vergelijken met een huisjes melker. Want heb je een beetje poen dan is een "abonne ment" wel te doen. Maar Schie dam is één grote "Hongerput", zoals vroeger een deel van Nieuwland werd genoemd, ge worden. Jammer dat er nu een "kartelvorming" lijkt te ontstaan doordat er in de hele regio maar één woonverdeler van betaalbare huurwoningen is ontstaan, n.l. Woonselect! Wat gaat het in de toekomst wor den, Wooncorruptierijnmond.nl? Hans Henrichs Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: NS verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis- aan-Huiskranten West b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot We gener N.V. Oplage 40.868 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampsohuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010)4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie. ns@whw. Wegener, nl Redactie: Ellen Mannens, Ger van Veen Chefredacteur: Evelyn de Ruyter HOOFDKANTOOR: Wegener Fluis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 Foto: Marc&Maijan Taminiau Wegener huls-san-hulskranten PEUGEOT Bewoners en school zoeken naar oplossing verkeersprobleem Foto: Ronald Stam

Het Nieuwe Stadsblad | 2002 | | pagina 3